Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën začíná odhalovat nástupce C5. Novinka střední třídy vsadí na neobvyklý styl

David Bureš David Bureš 7. 4. 2021 • 05:24
54
25
Zobrazit náhledy (54)
Citroën začíná odhalovat nástupce C5 Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën Citroën

Nový Citroën střední třídy se představí již 12. dubna 2021. Zatím však stále nevíme, zda se bude jmenovat C5, nebo C6.

Klasická střední třída je dnes na ústupu, Ford Mondeo skončí již v příštím roce a Volkswagen Passat se v příští generaci B9 možná stane výhradně kombíkem, přesto se jedna značka do této nejisté kategorie vrací. Je jím Citroën, který nástupce někdejší C5 hodlá představit již příští týden, v pondělí 12. dubna.

Krátce před premiérou přitom automobilka zveřejnila na sociálních sítích video, v němž láká na premiéru novinky, kterou zároveň lehce poodhaluje. Potvrzují se tak zprávy, že nepůjde o klasického zástupce střední třídy, ale netradičně pojatý crossover kombinující prvky kombíku, sedanu i SUV.

Příď využije motivu „motýlích křídel“ známého z nové C4, tvořeného předními světlomety, zatímco záď evokuje svým tvarem kombíky. Sám produktový ředitel Citroënu Laurence Hansen o novince říká, že to bude velice odlišné a velice pohodlné auto.

Citroën přitom ani krátce před premiérou nepřiznal, jak se připravovaná novinka bude jmenovat. Zatím ji nazývá jen interním označením E43. Dlouho se předpokládalo, že vůz opět využije označení C5. Vyloučeno ale není ani oživení názvu C6, ostatně i proto, že velikostně má odpovídat právě kdysi takto pojmenovanému modelu. Navíc by to auto zřetelněji odlišilo od SUV C5 Aircross.

Co se týče techniky, bude v útrobách použita dobře známá platforma EMP2 známá z i z jiných modelů Citroën nebo Peugeot. Naopak ve hvězdách je nabídka motorů. Jistotou je nasazení plug-in hybridního pohonu, spekuluje se však, zda auto vůbec nabídne turbodiesel, a to v rámci obecného odklonu od tohoto řešení. Není pak vyloučeno, že za základ poslouží tříválec 1.2 PureTech, což by však u vozu střední třídy stále bylo neobvyklé řešení.

Nový Citroën interně nazývaný E43 se má začít prodávat na podzim, a to nejprve na čínském trhu, který má být klíčovým odbytištěm. Už jen proto, že je tam segment D nadále oblíbený. C5, která se v Evropě přestala prodávat v roce 2017, je tak v Číně nabízena dodnes. Od novinky se každopádně očekává, zda se její nezvyklou povede Evropany vrátit ke střední třídě. Takovému Peugeotu se to totiž s obdobně velkou, avšak vlastně klasicky koncipovanou 508 moc nedaří.

Související články

Témata
11. 4. 2021 20:51
Re: Zatial v pohode
iba silueta, ale ok
v podstate, urobit ho viac suv a je to tam.... a svetla podla dnesnych a je to...
11. 4. 2021 20:38
Re: Je jasné...
https://twitter.com/…7884435673153536
SM 2022 (21) :-O
8. 4. 2021 13:22
Re: Vypada dobre
já s ní jel jen krátce, ale v6 jelo hezky, měla něco za sebou, takovej koráb to byl:)
Avatar - lamal
8. 4. 2021 10:32
1.4.2021
vyslo na javo, ze pohon skutocne obstara 1.2 púrotek, ale bude tam 2x v prevedeni V6 s celkovym objemom 2,4l a vykonom 192 kW.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku