Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes EQS oficiálně: Vlajkový elektromobil stříbrných šípů je konečně tady!

Po celé řadě úniků a upoutávek přímo od automobilky se elektrický Mercedes-Benz EQS ukazuje v celé své kráse.
Zpět na článek
15. 4. 2021 20:39
Re: EQS KING, prostě KING
GTE,ty si ocividne dusevne jednoduche individuum.
Avatar - iHoven
15. 4. 2021 19:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
15. 4. 2021 20:40
Re: EQS KING, prostě KING
Mám takový pocit, že nejsem ten, komu tady praská cévka.
15. 4. 2021 19:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 21:10
Re: Interiér
To bola dúfam irónia :D. Chudák šofér, ktorému spolujazdec furt patle v zornom poli pravého zrkadla...
Avatar - JFK
15. 4. 2021 22:56
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Žádný piáno, W124 ani 210 a jí podobné retro vzpomínky na dobu, kdy Ivan Jonák ve fialovým saku a v mokasínách s bílýma fuseklema se šljuchama pobíhal po Discolandu a pouštěl tam twenty four seven..

Prostě normální moderní design 21.století, jako to dělají slušné automobilky se schopným oddělením designu, mezi které se tato se svojí několikátou evolucí na téma bezpohlavní rozteklý nanuk bohužel nepočítá.
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 20:10
Tak pompézní...
...a přitom tak obyčejný. Tvarem to má mnohem blíže k ačku než esku :-|. Dvojbarevný kabát vypadá jak ochrana laku při rozvozu aut z fabriky vlakem/kamionem :-|. Čumák je Civic 9g - světla skoro, proporce úplně :-|. Interiér krásný, tablet by byl dobrý sundávací do kapsy na výlet místo mobilu. :-[]
15. 4. 2021 20:14
Za me dobry
Za me dobry, je to pekne auto :yes:

Koncept byl jeste o ligu jinde, ale OK serie neni koncept.

Interier je pecka, ja bych si vybral ten klasicky jeden display jako v Sku. Ale je dobre, ze jsou na vyber obe moznosti, kdyz nekdo touzi po televizi pred spolujezdcem, pro mu to nenabidnout? :-!

Uz se tesim jak to bude pusobit nazivo, to bude poradny kus auta.

Edit: A jeste jedna vec. Tohle je dobry aerodynamicky tvar, to je proste spravne. I uvnitr tim padem bude hromada mista.
Dojezd 770km normovany tj. nekde 550-600 realny, to uz je fakt slusny. A to rikam jako clovek, ktery jezdi 1500km v kuse, ale dam si jednu nebo dve pulhodinovy az hodinovy prestavky na jidlo ... a jsem klidne ochotny pockat o pul hodiny dele.
15. 4. 2021 21:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - R32
15. 4. 2021 21:42
Re: EQS KING, prostě KING
Možno jemu, tá v trenírkach... :-[]
Avatar - iHoven
15. 4. 2021 21:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - R32
16. 4. 2021 00:23
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Sranda je, že tradičné značky ako BMW či Mercedes sa tvrdo orientujú (dizajnom) na Čínu resp. východ a čínske či ázijské značky sa snažia robiť európsky dizajn... Svet je na palicu :-(
Avatar - _Karel_
15. 4. 2021 20:12
Mercedes
kdo jim tam maluje? Na ty jejich EV výtvory se nedá koukat. :-(
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:41
Re: Milý Mercedesi,...
Na rovinu to co píšeš je úplné svinstvo. Lidi podle jejich majetku soudí jedině naprostý duševní mrzák, kterým evidentně jsi :no: :no: :no:
16. 4. 2021 00:41
Re: Za me dobry
Zbytecne resis nesmysl.
Ja taky jezdim dalky, ale to mas potom uplne jedno jestli je dojezd elektrickyho auta 500 nebo 1000 nebo 1500km. Vzdycky je argument, ze nekdo bezne jezdi na jeden zatah trat o 100km delsi.
Kdyz ti to nevyhovuje, koupis si diesel s dojezdem 1300km, za 5 minut mas plnou a jedes dal a neresis problem, ktery neexistuje, ne? Ja to mam presne tak.

Ale plivat jde na vsechno. Vis jak debilni dojezd ma Ferrari? Vis ze Focus ST ma sotva 45l nadrz? A vadi to majitelum? Ne. Kdyby chteli dojezd, koupi si neco jinyho.

Nebo snad chces rict, zes zitra chtel koupit EQS, ale bohuzel jsi cekal dojezd aspon 1000km takze jsi z toho smutnej? Asi ne.
15. 4. 2021 21:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:33
Není vyloženě ošklivý,
ale ze všech stran mi přijde strašně těžkopádný, rozteklý, takový tuleň na souši. Taycan, Model S, e-tron GT mají daleko větší šmrnc, sportovní švih i eleganci.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 22:25
Re: Za me dobry
Přiznám se, že jsem elektromobil řídil, ale toto znám z pozice řidiče dieslu :D
15. 4. 2021 21:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 4. 2021 00:07
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
"Bezpohlavní rozteklý nanuk" - jak trefné! :-[] :-[] :-[]
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 20:57
Re: EQS KING, prostě KING
Jak vždycky říkala paní učitelka "Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet" aneb EV nebo splodina, vy jste jedna rodina...mamlasů.
15. 4. 2021 19:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - JFK
15. 4. 2021 22:32
Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Se v tom Daimleru s tímhle outsourcováním designu u rákosníků už definitivně posraIi :no: takhle hnusný nebyly ani Saccovy ujeté koncepty v devadesátkách
15. 4. 2021 19:58
Pekné, ale v jednej farbe
Tá dvojfarebná verzia nevyzerá dobre a dosť ma vtedy irituje tá kapota, ktorá čiastočne tvorí aj blatník. Inak je to proporčne veľmi pekné. Otázne len je, prečo im to toľko trvalo oproti Tesle.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 19:51
Interiér
Konečně to někoho napadlo a udělal celou palubní desku jako display! A vlastně, proč ne :) :yes:
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:43
Re: Milý Mercedesi,...
Tak on to pokrok je. Bohužel slovo pokrok dostalo hodně jiný význam jako dřív. Pokrok nově neznamená lepší, ale jen horší, dražší, a více odtržený od potřeb řidičů.
15. 4. 2021 22:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 21:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
15. 4. 2021 21:01
Krasavec
Tablet to nemá a displej je větší než ty tabletovky. Úplně bych si představil v tom jet štreku, ale to auto to neumí. Mě otravuje tankovat i tu naftu co 700 km.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 22:00
Re: Interiér
No, je to elektrické auto budoucnosti, prostě mi to k tomu sedí :)
15. 4. 2021 21:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 21:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - iHoven
15. 4. 2021 21:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 20:49
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Počkej počkej...vzhledem k tomu, že kapotu uživatel ani nemůže otvírat, tak je asi jedno, že Avantima irituje jiná barva kapoty? Nebo je asi jedno, že jim to trvalo dlouho oproti Tesle? Nebo co je jedno? Čéče to je dobrej konstrukt, to budu používat...no asi pořád! :-[]
16. 4. 2021 00:35
Re: Milý Mercedesi,...
To ale vubec nevadi, asi nejsi zakaznik elektrickeho Mercedesu, ne?
Nebo jaky elektricky auto mas ted v hledacku? :D :D
Avatar - R32
15. 4. 2021 21:35
Re: Mercedes
To je dnes akási móda, čo je EV musí vyzerať ako z inej galaxie... :-|
Avatar - 3_diamanty
15. 4. 2021 21:04
Bocny profil v tvare klobuka
... Presne jak velhad z maleho princa ktory prehltol slona...... tie ulizane nove medvede dnes to je neskutocny vizualny grc... zlate gecko este... skutocne dnes snad jediny tvarovo este dostojny a poctivy medved :yes:
15. 4. 2021 20:12
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Tak vzhledem k tomu, že kapotu uživatel ani nemůže otvírat, je to asi jedno.
16. 4. 2021 00:17
Milý Mercedesi,...
...vím, že ti je to srdečně jedno, ale :-O :-( :no: na tomto tvém "vrcholném" zkratowozu neshledávám atraktivní lautr nic. Já mám totiž rád opravdová auta, a ne rozteklé tablety na kolech! :-[]
16. 4. 2021 10:01
Re: Nulový design
Je evidentní, že Mercedec na to šel jinak než audi. Dělá luxusní ale co nejefektivnější auto. Což znamená přiblížit se co nejvíc aerodynamikou kapce. No a jim se to bohužel povedlo. :-O
Ale vážne, Cx 0,2 je fantazie a pokud jsem vzal správný údaje z článku takl to vychází na spotřebu 13,8 kWh na 100 km. Což je o parník míň než designově velebený Audi e tron GT, a dokonce níž než VW ID3, který ofiko udává 14,9-16.3. Až si říkám že v těch vstupních údajích bude chyba. Ale pokud by nebyla tak je to masakr. Asi jako kdyby S třída jezdila za 4,5 l nafty. :yes:
Avatar - iHoven
15. 4. 2021 23:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 22:28
Re: Interiér
Víš, že ty mobily mají takovou automatickou funkci, že přepínají dle světelných podmínek? :D Ale na to příjdeš :D

Centrem města se jezdí jen se staženými okny a ohuleným rádiem... forever 15!
Avatar - R32
15. 4. 2021 21:33
Re: Tak pompézní...
Podsvietenie interiéru čistá kolotočárina... ale v Číne budú unesení :-!
15. 4. 2021 21:20
Ale hej
Design sa mi teda nepáči, taký moc vajcoidný, vnútri tomu displeju nerozumiem, kto po tom bude kedy patlať. Ale pohon vyzerá byt už celkom plnohodnotný. To by mohlo urobiť 500km pri sviznej jazde po diaľnici, a keby to bolo kde nabiť tak + 200km za 15 min, si už viem predstaviť ako plnohodnotné auto.
Avatar - lyon667
16. 4. 2021 08:40
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
První, co mě napadlo, byl ocucanej bonbón.
Avatar - Dinar
16. 4. 2021 07:45
Nulový design
"...se elektrický Mercedes-Benz EQS ukazuje v celé své kráse."
Tato věta je hodně krutý humor. :-[] :-[]

Zatím to vypadá, že jediný z D3, kdo se s designem svých EV novinek popasoval úspěšně, je audi.
16. 4. 2021 01:51
Re: Milý Mercedesi,...
Vždy mě náramně pobaví, když nějaký elektrofašista tvrdí, že EV je vůči spalovacím autům "pokrok", resp. že spalovací auta jsou "zastaralá". :-O :D :-[] :-[] :-[]
Avatar - R32
15. 4. 2021 22:45
Re: Za me dobry
Myslíš? Ja teda jazdím dosť veľa a relatívne často aj dlhšie trate 700-800 a viac km na jeden záťah... Takže áno, mne by sa to teda mohlo stať a stačí mi jeden uhol a tento jeden argument. ;-)
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 21:08
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Počkej počkej, jeho neirituje samotný fakt, že kapota zasahuje do blatníku. Jeho irituje fakt, že tam zasahuje kapota, která má jinou barvu.

A to, že kapotu otevřít nemůže, mu pravděpodobně od jeho tísně neuleví...nebo myslíš, že kdyby tu černou kapotu nadzvedl z toho stříbrného blatníku, tak by se mu ulevilo? A to by měl nadzvedlý furt? nebo jen v garáži? To by se možná přes diagnostiku dalo. Ale jestli by ho potom neiritovalo zase to, že tam má v blatníku vykouslou díru. :-[]
15. 4. 2021 20:43
Re: Pekné, ale v jednej farbe
To ale nemá so vzhľadom auta nič spoločné.
Avatar - JFK
16. 4. 2021 12:48
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Rákonsík s 9.69% a 5,23% akcií není v pozici, ze které by ovlivňoval design, navíc když teda číňani snaží kopírovat evropský design... daimler je ujetej na C Wert a proto se design podřizuje primárně výpočtářům z aerodynamiky, jinde to takto není. V kombinaci s designerem bez koulí Wagenerem pak vzniká rozteklý nanuk
15. 4. 2021 22:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 4. 2021 12:10
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Největším akcionářem Daimleru je Číňan (Geely a BAIC), takže u Mercedesu je to zcela logické.
15. 4. 2021 22:05
Re: Předek je strašněj
Ne ze by se mi tohle nejak strasne libilo.

Ale kdyz ten predek srovnam s ix nebo ix4, tak jednoznacne Mercedes vede. :yes:
15. 4. 2021 19:37
Zvonku nic moc
Hádam to naživo, príp. v inej farebnej kombinácii bude zvonku lepšie.

Interiér super. Je fajn, že Hyperscreen nie je povinný, sú aj krajšie veci na svete ako displeje. A Matrixu je okolo nás už aj tak dosť.

Celkovo to auto určite bude super, konečne nejaká konkurencia Tesle.
Aj keď stále nie som presvedčený, že súčasné EV sú ekologické, hádam časom.
Avatar - honzaHK
16. 4. 2021 10:31
Re: Tak pompézní...
Jo, chápu, tou svojí větou myslíš, že TOBĚ to nevadí.

Mohl jsi to formulovat takto. Když reaguješ na mně, tak je jasný, že si oslím můstkem pouze domýšlíš, že mně dvojbarevný kabát maybachu vadí, jelikož takovou informaci jsem ve svém příspěvku neuvedl.
16. 4. 2021 09:17
Re: Bocny profil v tvare klobuka
Pokud něco jede víc než, dejme tomu 80, tak aerodynamika roli hraje u všeho. O důležitosti však samozřejmě diskutovat lze, nejméně důležitý parametr ani u géčka však není, alespoň dle mého názoru.
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:46
Re: EQS KING, prostě KING
Bože...tak se poplácej, jaký jsi hrdina, dej si za to frčku že jsi v diskusi někoho vyprovokoval!! Takže zkrátka jen _GTE_ = troll. Ok díky, beru na vědomí.
16. 4. 2021 08:07
Re: Za me dobry
Ešte lepšie keď s tam postaví pablb s EV a nenabíja. Takého som videl minulý týždeň 🤦‍♂️
16. 4. 2021 08:04
Re: Bocny profil v tvare klobuka
Nejde dost dobře srovnávat teréňák s limuzínou. Géčko však vyniká zejména svým tragickým koeficientem odporu vzduchu Cx (nebo jak píší zde Cd, případně Cw).
Avatar - KANKUNEN
16. 4. 2021 07:00
Re: Krasavec
Tak jezdi svým autem nebo si nepůjčuj komurkáče, ale něco se chcankama.
Avatar - R32
16. 4. 2021 01:04
Re: Za me dobry
Súhlasím, a nie, zajtra (ani v dohľadnej dobe) sa nechystám kupovať žiadne EV. Ako píšeš, ľudia by si mali (ideálne pred kúpou) uvedomiť na aký účel auto potrebujú a podľa toho vybrať. Ja som v princípe ani nechcel riešiť dojazd auta ako taký, iba som sa chytil tvojej poznámky k pauze. Moja práca mi prestávky neumožňuje resp. sú plánované po 4,5 hodinách jazdy (nie, nejazdím kamiónom ale niečo okolo nich - https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?… ). Čiže preto je pre mňa (takmer) nemožné si spraviť prestávku na napr. na tankovanie kedy chcem a keď už musím tak nemôže trvať pol hodinu či hodinu (ak by som mal EV).
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 23:40
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Jo, taky mě ten přesah do blatníku ruší, vypadá to jako laciný tuning.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 22:58
Re: Interiér
No, mne to funguje :D

po volbách to bude super, nic se nezmění....uvidíš :D Andy 25085 zůstane u kormidla lodi do, co směřuje do pr...e :)
15. 4. 2021 22:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 22:11
Re: Za me dobry
A pak se ti nějakej pablb s dieslem postaví na to dobíjecí místo u obchodáku.... to znám... :-[]
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 21:59
Re: Interiér
Modrá je docela dobrá. Měli jsme snad všechno možné v autech. Když jsem měl červené podsvícení na svém prvním autě (Seat), jsem záviděl VW, že má modrou,(to měli naši), dnes už bych to nechtěl. Oranž či zelená na Škodovkách je nic moc (zelená asi ještě ale ušla) a už v roce 2002 Renault dával (a asi i jiní, jen jsem to nezkoumal) tu "čirou bílou" do Laguny a to bylo asi nejlepší a nejpříjemější z téhle klasiky. Pak o léta později jsem měl Mondeo MK4 s displayem Convers+ který svítil právě modře a i když to na svou dobu vypadalo Cool proti nějakých koncernovým Maxidotům, tak v noci to nebylo příjemné, ale..... věřím, že v moderním Mercedesu si podsvícení změníš jedním klikem a na rozdíl od Oktávky 4 ten infotainment bude fungovat :D
Avatar - SKAY
15. 4. 2021 21:19
Re: Bocny profil v tvare klobuka
mě se mercedesy celkem líbí. A G je Mergl sám pro sebe ... který nemá ze zevnějšku s dyzajnovým jazykem značky nic společného jedině tak v minulosti hranatý styl 190 :-)
15. 4. 2021 20:56
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Počkej, počkej, neirituje ho ani tak jiná barva kapoty, jako že kapota tvoří částečně i blatník a to je, podle mě, celkem jedno.
Avatar - JFK
16. 4. 2021 10:47
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Pravda :-|
16. 4. 2021 10:22
design vs. efektivita
Design auta je teda fakt rozporuplný. Z některých úhlů OK a některé fotky vyloženě hnus. Je jasný že to je kůli aerodynamice, která je fantastická a donedávna nedosažitelná. Uvidíme jak to bude naživo, co podle mne mohlo být jinak bez ohledu na cokoli je ta designově padající maska. To fakt nemuselo být.

Co ale stojí za vypíchnutí (už jsem to psal výše, ale musím zopakovat).je spotřeba, která, pokud jsou údaje v článku správně, mi vyšla na 13,8 KWh na 100 km. A to by byl masakr, pod hodnotou ID3 o etronu GT nemluvě. Ale možná ten dojezd 770 km je jen taková vábnička a nevychází z kombnované spotřeby. To se nikde nepíše.

Pokud to ale není kec, pak by se ten design dal odpustit,
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:39
Re: Nulový design
Naživo to nebude tak zlé. To je pozitivum č. 1.
Další pozitivum je, že třeba Panamera měla ještě horší boční profil.

Z druhé strany když se podívám na minulou takřka dokonalou generaci eSka, tak je tohle hodně bídné.

Za mě mi to auto sedí jako taxík v Disneylandu :-!
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:34
Re: Nulový design
Já ti nevím. Na mě je tam málo displayů :D :D :D
Avatar - Dinar
16. 4. 2021 08:29
Re: Nulový design
Delfín je dobrej. :D
A o něco lepší než ti oteklí tuleni od bmw. ;-)
Avatar - KANKUNEN
16. 4. 2021 08:13
Re: Nulový design
Chlapi, já už jsem takový negáč, že když vidím tohle, tak si říkám hurá, zas taková hrůza to není. Ten delfín sedí, takže nízké cx a na dálnici to nebude tak moc žrát.
16. 4. 2021 08:02
Re: Nulový design
Naprostý souhlas, vypadá jako delfín na kolech. A to není pochvala.
15. 4. 2021 22:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - R32
15. 4. 2021 21:39
Re: Za me dobry
Ja si teda neviem prestaviť, že to mám domov napr. 50 km a som nútený si dať pol hodiny pauzu... Za ten čas som mohol byť doma. A to ešte musí byť voľný stojan keď k nemu prídeš. Už som videl "frontu" dvoch áut čakajúcich na stojan s "životodárnou" šťavou. :-(
Avatar - -peterp-
16. 4. 2021 12:48
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Jop, tech 75.4% budem ignorovat a z 14.7% udelame nejvetsi akcionare ;-)

Institutional investors (54.1%) Private shareholders (21.3%) Geely Investment (9.7%) Kuwait Investment (6.8%) BAIC Group (5%)
16. 4. 2021 10:20
S class mezi EV
Za mě jsem rád, že když už měla vzniknout EV varianta k S class, tak vznikla důstojně vůči této legendární řadě. Stejně jako klasické S, tak i EQS přináší něco nového a posouvá automotive dál. Od pohonu s dojezdem a použitelností blížící se konvenční variantě přes rekordní aerodynamiku po digitalizaci interiéru, která neříkám že je nějak nutná, ale líbí se mi že to není o přeplácání interiéru tablety, ale někdo se zamyslel nad koncepčním řešením pro ty co chtějí být digitální.

Zrovna EQS mi dává na rozdíl od spousty jiných dnešních EV smysl. Jestliže tato auta reprezentativně vozí VIPs po městě a na letiště, tak dojezd s rychlonabíjením bude stačit. Cílovka má na to si připlatit za techniku a při poskakování po městě nevypouštět nadstandardní emise z velkých motorů. Což je dneska absurdní paradox. Benzínové S class, 7er, A8 vozí politiky na jednání, kde prosazují pokuty za emise :-[]

Provedení interiéru i exteriéru bude zcela jistě věcí konfigurace a vypadá to, že možnosti budou široké. Za mě :yes: :-!
Avatar - mrha
15. 4. 2021 21:35
Předek je strašněj
To je jak ta Toyota.... hruza
15. 4. 2021 20:20
to neni hezký auto
Chapu snahu odlisit se, chapu ze to ma provokovat a byt jine. Ale eSko je vedle toho, i s letitym usedlim designem, proste porad neco nedostizneho a styloveho. Tohle je jen elektro. Zrejme si rekli ze ridic vetsinu casu kouka z vnitrku a tak zabodovali kokpitem, ale z venku je to Tesla na steroidech. To je spatny.
Avatar - kuk
16. 4. 2021 09:46
Re: Wow
Kim Jong nemá ani ten bezín ty troubo. ;-) :D :-!
Avatar - kuk
16. 4. 2021 09:34
Hurá, další kudla do zad spalovacím popelnicím.
Pohřeb spalováků zrychluje. :-!

Za mě
plusy +
- konečně auto na vlastní EV platformě a ne jen překopávka spalováka
- rekordně nízkej odpor vzduchu (todle už měli udělat dávno i u spalováků)
- slibovaný velký dojezd - uvidíme co to dá v reálu
- slibované rychlé nabíjení - opět, počkáme si na testy v reálu
- dizajn s krátkým čumákem, kam už není potřeba už cpát žádnej obří spalovací motor = více místa pro posádku
- snaha o užitečnou digitální interaktivní palubku se systémy a navigací které vám pomáhají na cestě dostat se efektivně do cíle
- boční šuplík v blatníku pro dolití vody do odstřikovačů bez nutnosti zvedat kapotu a hledat otvor kdesi v prostoru.

mínusy -
- neschopnost Mercedesu zapracovat frunk
- pseudomaska, zoufalej fetiš a přežitek ze spalováků :D
- možná odezva a propracovanost MBUX ovládacího rozhraní, které dle některých recenzentů trochu pokulhává za současným softwerem a elektronikou
- příšernej vzhled opěrek na hlavu ve tvaru prkýnek na maso obalených koženkou z kterých visí na kšandách zoufale beztvaré polštáře. Brrrrr, teda dost ekl.
- poddsvětlení interiérů které má víc barev a LEDek než průhlednej kejs počítače průměrnýho hráče Fortnightu ;-) :D
- možná oproti konkurenci nízká úroveň zrychlení z 0 na 100 za 4,2s, která je o dost horší než u konkurence v základu, ale to je v této kategorii spíš nepodstatná záležitost. Ale je tu nemalá část tradičních zákazníků Mercedesu který to štvát rozhodně bude, jako jsou různí zbohatlíci, kolotočáři, dýleři, pasáci, rapeři, gangsta, mafiáni, diktátoři, malopéraci a lidé s nízkým sebevědomým vůbec :D :-!
15. 4. 2021 21:30
Re: Krasavec
Taky ten naftovej smrad nesnasim. Nastesti se mi to stava jen v pujcenych autech.
;-)
15. 4. 2021 20:04
Úžasná EV
Je fascinující jak nyní vzniká asi 30 startupů, co budou vyrábět EV. Pro tyto startupy není problém nakoupit pohon a elektroniku u dodavatelů, nyní se tady objevil další dodavatel Yamaha.

Již se můžeme těšit i na EV od Apple.
Avatar - lyon667
16. 4. 2021 09:00
Re: EQS KING, prostě KING
Není to Hamouňovo alter ego?

Edit: Chci říct "bylo". :)
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:50
Re: Interiér
Takže se nám z prémie stává kolotočářská diskotéka?? To se ti zdá ok? Já teda vidím prémii jinak a jinde.
Avatar - _GTE_
16. 4. 2021 01:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 23:48
Re: Za me dobry
Neparkoval si tam taky ? :D a pokud vím, tak auto do zásuvky nemáš :D :D
Avatar - Mikesus
15. 4. 2021 23:34
Re: Za me dobry
Na takové funguje stovka hřebík. :-[]
Avatar - Ozzman
15. 4. 2021 23:16
Re: Za me dobry
Piráti? Těžko.. když jsem naposledy viděl Bartoše, tak jel v stříbrný Oktávce 2 TDI, tahal jedno máčko za druhým z okna a řvalo mu tam nějaké Raeggae... tady jsem v suchu ;)
15. 4. 2021 23:04
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Ach, ďakujem ti. :D Možno to bol zámer, ale to prerušenie rovnej línie medzi dvoma farbami ako pri novom eSku Maybach ma jednoducho irituje. Ako keby dizajnérom napadlo spraviť dvojfarebné EQS až keď už bolo hotové.

A fakt nerozumiem čo to má s tým, že sa tá kapota aj tak nedá otvárať.
Avatar - wakantanka
15. 4. 2021 22:39
Re: Bocny profil v tvare klobuka
Akože nič v zlom, ale vedľa chváliš nový Civic ktorý je ako ocmúľaná predošlá generácia a MB je hnus?
15. 4. 2021 22:08
Re: Ale hej
Jo :yes:

Jinak muzes mit i verzi pro socialni pripady, tj pouze ten stejny matlaci display co je v Sku. Podle me to je lepsi volba.
16. 4. 2021 12:03
Re: Nulový design
Mať to benzínový 6 alebo 8 valec, tak minimálne polovica kritikov by spievala chvály na ten skvelý ultramoderný dizajn. S naftovým motorom ešte o jedného alebo dvoch pochlebovačov viac.
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 08:32
EV nebe
EV nebe = automobilové peklo. Víc slov netřeba. Tečka :-!
16. 4. 2021 08:02
Re: Interiér
Škoda, že zabudli na čelné sklo a strop. Toľko priestoru kde by mohli byť displeje. :-!
Avatar - kaa
16. 4. 2021 07:25
Design.
Z hlediska designu je to nádherný kus.
Jak to bude po praktické stránce to ukáže asi až čas.
15. 4. 2021 22:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 4. 2021 22:03
Re: Za me dobry
Vzdyt to ma nejak 4,5s 0-100 ne?
Avatar - _GTE_
16. 4. 2021 01:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - honzaHK
15. 4. 2021 22:14
Re: Krasavec
No jo, tankovat co 700km, to je o puchýř. Z pumpy domů bych to pro sichr vzal přes polikliniku, zcela jistě ti na tankovací hnátu nasázej alu-dlahy.
15. 4. 2021 22:02
Re: Za me dobry
To je dost hodne marny argument at se na to koukas z jakeho uhlu chces.

Ano, muze se to stat.

Ne, temer jiste se ti to nestane u auta s dojezdem 770km.
Avatar - jozephko
16. 4. 2021 12:12
Mercedesu asi pomáhali "experti" zo Ssangyongu
Ja by som to charakterizoval jednoducho: dizajnová katastrofa. Len neviem, čí je horší dizajn karosérie alebo interiéru.
Suverénne najšerednejší elektromobil súčasnosti. Do výberu som zahrnul aj tie čínske.
Mercedes má najstarších, teda najkonzervatívnejších zákazníkov z nemeckého luxusného tria. Som veľmi zvedavý, ako toto čudo-judo dokážu stráviť. Ešte aj Cybertruck popri tom vyzerá ako Vasilisa Prenádherná... :-)
16. 4. 2021 08:30
Re: Krasavec
Mluvil jsi o tankování, ty trdlo.
A já jsem psal, že mně taky vadí smrad při tankování...
;-)
A chcankama jsi to tankování teda vyšperkoval.
:D :D :D
Avatar - kuk
16. 4. 2021 10:16
Příplatkové natočení
Větší natočení zadní nápravy ze 4,5 na 10 stupňů je jen záležitost softwerová, takže se do dobrej pocit za dobře utracený peníze za příplatek hledá poněkud těžko. :D :-!
Avatar - _GTE_
15. 4. 2021 20:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 4. 2021 16:39
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
Institutional Investors = hromady různých fondů a investičních skupin z nejrůznějších zemí a bank, tedy velká a roztříštěná množina mnoha investorů. Dtto priváte shareholders = jsou desetitisíce penzistů vlastnících jednotlivě max. pár akcií.
Největší jednotlivý akcionář je Geely 9,7%
https://www.globalfleet.com/…gest-shareholder?…
druhý největší je Kuwait 6,8% a třetí největší je BAIC 5%. Zbytek je roztříštěn do velmi malých podílů,
16. 4. 2021 14:45
GTE
To si nemyslím, vypadá to na stejný systém jako SoudceTi a ještě pár nicků, které si teď nevybavím. Přijde, snaží se vypadat jako slušný kecálista, ale časem přejde do nesmyslných replik. Hamunu přestali platit za zelenění diskuzí, tak zmizel :D
16. 4. 2021 13:21
Re: Nulový design
Vw má u svých Ev tragickou efektivitu a tím dost omezený dojezd.
16. 4. 2021 11:58
Re: Úžasná EV
Ty si fakt myslíš, že jediná vec na aute, vyžadujúca odbornosť, je pohon a elektronika? Tak to by bola, kámo, silne naivná predstava.
Avatar - Ozzman
16. 4. 2021 11:07
Re: Za me dobry
Tak ještě, že mám nesmradlavej diesel co plní euro 6 :D Já tam parkoval asi tak 1x u Alzy :D A myslím, že to bylo spíš na motorce a nechal sem tam místo pro jedno elektrický citigo :D
Avatar - rohYpnol
16. 4. 2021 09:07
Re: EQS KING, prostě KING
Redakce mile překvapila ;-)

Ne, Hammun byl možná blázen, ale neurážel. Nebyl sprostý.
Avatar - Emel
16. 4. 2021 08:50
Re: Nulový design
No.... na druhou stranu je to funkční, to je pro mě vždycky plus... ať už se jedná o nasávací otvory, výfuky, křídlo nebo tvar "ocucaného bonbonu".
Avatar - _GTE_
16. 4. 2021 08:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - lyon667
16. 4. 2021 08:46
Re: Interiér
Nejde ani tak o barvu, jako o možnost ztlumit jas, popřípadě je úplně vypnout.
16. 4. 2021 08:06
Re: Interiér
I Oktávka umí měnit barvu podkresu displejů v závislosti na nastavené barvě ambientního osvětlení, tak bych se divil, kdyby to Mercedes neuměl.
Avatar - Mikesus
16. 4. 2021 07:24
Re: Za me dobry
Před pár lety ano, protože se tehdy v tom povolení nedefinoval rozdil v hybridech. Je rozdil na to místo dojet na elektriku a snradlavym dieselem. Dnes už by tam neměl parkovat ani EV, pokud nenabiji.
16. 4. 2021 02:23
Re: Za me dobry
Tak jsem koukal na youtubu je to merene racelogicem 0-100 pod 4s se tremi lidmi v aute, to neni zrovna tak lina lemra :-!
Avatar - lyon667
16. 4. 2021 09:10
Re: Předek je strašněj
No příjde mi, že německá prémie teď soutěží o to, kdo vyrobí odpornější Čínu...
Avatar - lyon667
16. 4. 2021 09:07
Re: Bocny profil v tvare klobuka
Aerodynamika je u Géčka snad ten nejméně důležitý parametr. :-)
16. 4. 2021 08:25
Re: Nulový design
No, pokud je to jednobarevné, tak z některých pohledů se to strávit dá. https://www.auto.cz/…-je-konecne-tady?… https://www.auto.cz/…-je-konecne-tady?… Mě trochu vadí maska (nebo pseudomaska ?), jako kdyby nestačila ta hvězda jedna, tak ne, musí jich tam být 225. :-)
Avatar - _GTE_
16. 4. 2021 02:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - _GTE_
16. 4. 2021 01:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 4. 2021 11:01
Re: Nulový design
No práve sa mi zdá, že tou tmavou strechou chceli skryť to vajco. Na foktách nič moc, ale naživo tipujem, že to bude vyzerať lepšie. Tá dĺžka to naživo napraví.
15. 4. 2021 21:18
Re: Pekné, ale v jednej farbe
Jak myslíš.....
Avatar - netcar.xx
16. 4. 2021 08:06
Re: Interiér
Aha, takže pan lopata Cicek se nám už dopracoval k mobilu a dělá chytrého v diskuzích o autech která nikdy nebude vlastnit ani jako ojetá :yes:
Avatar - kuk
16. 4. 2021 10:02
Re: Tak pompézní...
Zajímavý že dvoubarevnej kabát u Maybachu nikomu nevadí. :D :D :D
Avatar - kuk
16. 4. 2021 09:48
Re: Co to je za divnou bezpohlavní rozteklou Hondu?
To je naopak super. :-!