Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dálniční známky v roce 2021: Kolik stojí dálnice v Německu, Rakousku, Slovensku a dalších zemích?

Zpoplatněné dálnice jsou v Evropě běžné, na mnoha místech se přitom stále platí prostřednictvím dálničních známek. Kolik kde viněty v roce 2021 stojí?
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 09:21
Re: Největší podvod na lidi
Kudy jezdíš do Chorvatska bez dálnic? Já jel jednou po pobřeží a už nikdy více.... ztráta času, stovky km zatáček a kamenů, nic extra...
10. 6. 2021 09:55
K moři raději letecky,
i když tedy NE do Chorvatska, nerad se nechávám okrádat...a když už tak alespoň za "vnímanou kvalitu"... :-[]
10. 6. 2021 08:28
Největší podvod na lidi
Místo aby dálnice byly zdarma a motivovalo tak lidi po nich jezdit a nezatěžovat obce tak se za ně platí a lidi jsou často nuceni se jim vyhýbat. Navíc tam kde je nižší rychlost než 130 by EU měla poplatek zakázat úplně protože po silnici první třídy pak jedete zdarma a rychleji.

Do Chorvatska jezdíme mimo dálnice a ušetříme hromadu peněz jak za známky tak za mýto a přitom to na čas moc delší není a ještě se pokocháme horama a stavíme má procházky..
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 09:50
Re: Největší podvod na lidi
Ja obcas sjedu z dalnice rád, ne kvuli ceně, ale abych neco videl a toto pobrezi mne nenadchlo :D
Avatar - Roman Horký
10. 6. 2021 09:12
Re: Největší podvod na lidi
Já nejezdím ani do Chorvatska a ušetřím peníze i čas, který můžu strávit pohodlně ve své vlastní vířivce na svém vlastním pozemku.
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 09:20
Re: Největší podvod na lidi
To mnohé tvé názory vysvětluje, díky za to ;) :yes:
Avatar - fOE
10. 6. 2021 11:24
Re: K moři raději letecky,
Tak pokud prisla draha Francie nebo Italie pak doporucuju Svycarsko. Idealne alespon s 4 clennou rodinou. :-)
Avatar - fOE
10. 6. 2021 10:12
Re: K moři raději letecky,
Hodinky, holinky... pod Tatrama je zkratka draze.
Coz neni problem, dokud by jak sam pises o Chorvatsku nebyly sluzby vychodni.
Jinak sam jsem ted nebyl pul roku v CR (to se mi jeste nestalo), tak jsem zvedavej jakej cenovej sok za tyden zaziju, protoze ruku na srdce, zadna lace to uz v CR taky neni.
Avatar - fOE
10. 6. 2021 10:06
Re: K moři raději letecky,
Jakobys mluvil o me rodne hroude, o zemicce pod Tatrami. :-)
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 10:05
Re: Největší podvod na lidi
Pche ! To byla ještě MK4 a to je přeci sportovní kombík, tedy, říkali to diskutéři, že MK5 už není tak sportovní :D


Já zatáčky rád, ale jet to x hodin v kuse v krajině, kde je na jedné straně moře a na druhé šutry... to taky asi není ideál.. všeho moc škodí :D
Avatar - fOE
10. 6. 2021 10:03
Re: Největší podvod na lidi
Tak zatacky panackovi vadi?! Mas jezdit necim lepsim nez mondeem! :D
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 09:59
Re: K moři raději letecky,
Jojo... Chorvastko, krásná příroda, ceny jako na západě, služby jako na východě :D
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 09:51
Re: Největší podvod na lidi
Ne, s tim jak tu obcas politizujes a s nazorem, ze je lepsi sedet doma nalozenej ve virivce je lepsi, nez cestovat…kazdej necht si dela, co chce ne ? Ja bych zase radsi cestoval…
Avatar - Roman Horký
10. 6. 2021 09:22
Re: Největší podvod na lidi
Nerozumím, myslíš jako že málo najezdím? No jo, mám za sebou věk kdy jsem si myslel, že nejvetší rozkoš je hnát se někam daleko po dálnici. Díky Bohu za to.
Podle tebe názor na auta smí mít jen ten, kdo se honí 150 tisíc km ročně rychlostí 150 a vyšší?
Avatar - xxc
11. 6. 2021 17:09
Re: Re: Největší podvod na lidi
Hlavne 60kou za karavanmi, to musí byť úžasná cesta mimo diaľnice :-)
Avatar - BruceWayne
11. 6. 2021 12:15
Re: K moři raději letecky,
Má to svoji logiku, protože prodavačka v pekárně ve Švýcarsku bere kolem 70 tis čistýho. Můj známý pracuje pro Swiss a má kolem 300 tis. měsíčně. Auto nevlastní, protože vše kolem auta je tam moc drahý. :-!
10. 6. 2021 13:45
Re: Chyba v článku - Gotthard
Máte pravdu, je to tunel St Bernard. Díky za upozornění a popravdě řečeno nechápu, že jsem se takto upsal
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 11:56
Re: K moři raději letecky,
Tam jsem jen projížděl :D
10. 6. 2021 11:36
Chyba v článku - Gotthard
Máte v článku chybu, v Gotthard tunelu osobáky žádné mýto neplatí, pro průjezd je tam platná švýcarská dálniční známka
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 10:42
Re: K moři raději letecky,
Trochu se tu zdražilo, to né že né, ale zase u těch běžných věcí to ještě není likvidační, zatím.

No, třeba nejdráž, co jsem byl na letní dovolené je asi Itoška, ale sakra, tam i na pumpě sendvič chutná skvěle :D Francie taky drahý, ale dobrý, ale nejlepší co mohu soudit bylo Řecko, levná nafta, levné a dobré jídlo, parkování kde si chtěl :D
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 10:38
Re: Největší podvod na lidi
Nene, měl jsem závodní konfiguraci, pětimetrový kombík, motor TDCi, manuál, mechanická ručka... hele řidičská nirvána :D
Avatar - fOE
10. 6. 2021 10:09
Re: Největší podvod na lidi
Mk4 melo jeste mechanickou rucku, takze tim to nebylo, tak ze bys to snad mel v automatu? Jinak si tu nespokojenost nedovedu vysvetlit. :-)
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 10:07
Re: K moři raději letecky,
A na které straně Tater? :-[]
Avatar - Ozzman
10. 6. 2021 10:04
Re: Největší podvod na lidi
Má chyba, nějak jsem si to spojil s naší minulou debatou o politice, protože takto většinou argumentují příznivci jistého politického směru, kteří jsou naopak tvrdí kritici systému volného cestování a EU. Ještě jednou se omlouvám a beru zpět, je fakt, že si to napsal jinak, než jsem pochopil.
Avatar - Roman Horký
10. 6. 2021 10:01
Re: Největší podvod na lidi
Ukaž mi kde jsem ti psal, že nesmíš dělat co chceš? Píšu, co dělám já. Nemusíš to číst, když tě to pohoršuje. Je svoboda (kur..wa.) zase ta politika. A já nechtěl.
10. 6. 2021 09:39
Re: Největší podvod na lidi
Zdá sa, že paštikári predsa len celkom nevymreli.