Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První jízda maskovanou Škodou Enyaq Coupé: Jen seříznutá střecha? Nenechte se zmást

Zkosit střechu a poslat do světa další karosářskou verzi. Na první dobrou to zní velmi jednoduše, Enyaq Coupé ale umí mnohem víc.
Zpět na článek
6. 9. 2021 08:19
6. 9. 2021 08:53
6. 9. 2021 08:19
Marketing?
Tento druh marketingu mi pripada trapny. Prezentacia maskovaneho auta!? Bud ho chcem ukazat, alebo nie...
Rozbalit vlákno
1
6. 9. 2021 09:57
Re: Marketing?
Jde o běžný postup testování prefinálních aut novináři. Dělá to Porache, BMW, MB i jiní.
Avatar - Ungalabunga
6. 9. 2021 08:53
No nevím
Jak toto auto souzní s filozofií Škody prodávat auta s vysokou užitnou hodnotou za rozumné peníze?
Rozbalit vlákno
0
6. 9. 2021 09:14
taková octávka liftback
akorát je to zvýšený o baterky v podvozku... nic nového se neděje, přitom absence klasického pohonu dává designerům tolik možností zlepšit využití vozu...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Chaturbate
6. 9. 2021 14:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 9. 2021 09:19
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
4
6. 9. 2021 10:00
Re: taková octávka liftback
To říká někdo, kdo je po 2,8milionech let pouhou evolucí... ;-)
6. 9. 2021 10:37
Re: taková octávka liftback
A co bys proboha po proporční stránce chtěl nového? Nějaké jednoprostorové vajíčko? Nebo hranáč ve stylu Tesly pic-up? Takové hrůzy by nikdo nekupoval, masové automobilky se prostě musí držet všeobecně přijímaného a líbivého designu, to znamená i víceméně klasické proporce! :-!
6. 9. 2021 11:37
Re: taková octávka liftback
Náhodou, Cybertruck má přes 200 tis objednávek. Boužel pro ně němčouři dělají problémy a tak si na Cybertruck ještě počkají...
Avatar - Emel
6. 9. 2021 11:34
Re: taková octávka liftback
Něco je dané konstrukčně - základem je prostor pro cestující, řidič zatím pořád auto ovládá, je tady bezpečnost (chodců i cestujících) - a s tím související vhodnost umístění baterií v podlaze, je tady aerodynamika.
Jsou věci, které jedou tak nějak ze setrvačnosti - klasický příklad je přední maska, ale třeba i ty fake výfuky v nárazníku.
Každopádně... tohle je už EV platforma, tj. je to designované pro baterky, ne jako CitiGo iV apod.
6. 9. 2021 09:20
Oranžová Phoenix
bude pouze pro Coupe.
Rozbalit vlákno
0
6. 9. 2021 10:20
Nenechal jsem se zmast
“Jen seříznutá střecha? Nenechte se zmást”

Nenechal jsem se zmast, je to jen seriznuta strecha.

Nebo mi neco v clanku uniklo?
Rozbalit vlákno
3
6. 9. 2021 10:39
Re: Nenechal jsem se zmast
Přesně tak. Autor v článku něco tvrdí, aby to potom následně v dalším textu nepřímo popřel! :-[]
6. 9. 2021 11:21
Re: Nenechal jsem se zmast
Přesně, jen seříznutá střecha, nic víc :-[]
Avatar - Emel
6. 9. 2021 11:27
Re: Nenechal jsem se zmast
Myšlenka je asi v tom, že tu vlastně byla dřív ta "kupé" varianta než ta klasická... tj. střecha není u kupé seříznutá, ale naopak u Enyaqu "nastavená".
Ostatně... ne každý si to pamatuje, ale na začátku byla studie Vision iV, která právě měla liftbackovou siluetu
https://cdn.skoda-storyboard.com/…iew-1440x960.jpg
6. 9. 2021 10:49
Rozbalit vlákno
6
6. 9. 2021 11:14
Re: Velmi pravdivá slova
Dezinformační server o autech.
6. 9. 2021 12:00
Re: Velmi pravdivá slova
A kdo určuje, co je "dezinformace? A co je "politicky nekorektní"?! Snad né ti pseudozelení vypatlaní extrémisti, co demonstrují před branami autosalonů a podávají nesmyslné žaloby na automobilky? :-[]
6. 9. 2021 14:07
Re: Velmi pravdivá slova
To nikdo neurcuje, to se proste pozna :-!
6. 9. 2021 16:01
Re: Velmi pravdivá slova
No jistě, rudozelení levičáci tak označí všechno, co se jim nelíbí nebo nehodí do krámu! :-O :no: Nejraději by zavedli cenzuru i na sociálních sítítch! :-O :no:
Avatar - lyon667
6. 9. 2021 12:36
Re: Velmi pravdivá slova
Jako chápal bych výtku, že link na ten článek je offtopic. Ale to už i běžní zaměstnanci škodovky dostali takový výplach, že dělat si srandu z EV znamená dezinformaci?
Avatar - Emel
6. 9. 2021 13:09
Re: Velmi pravdivá slova
O to ani tak nejde. Spíš o to, že úroveň autofora šla obecně do kopru a tenhle článek je toho jen dalším důkazem... mimo jiné protože:
1) v tiskové zprávě se o dojezdu vůbec nemluví, naopak je to spíš o designu a efektivitě (https://www.media.volvocars.com/…-electric-future)
2) technické detaily zatím nejsou, nicméně Volvo cílí na dojezd 1000km... a to už by fakt asi stačilo (spolupracuje s Northvolt, jak to dopadne se uvidí... prostě je to koncept)

Takže typická autoforum žurnalistika posledních let - malá dávka skutečných informací, doplněná sadou dezinformací, které pak autor zpochybní.
Avatar - skejpa
6. 9. 2021 11:35
Nic jsme se nedozvěděli
Takže interiér jako Enyaq, exteriér maskovaný a ani jedna fotka kufru. OK, díky za článek o ničem.

P.S.: maximálka 160km/h pro všechny verze je výsměch !
Rozbalit vlákno
3
6. 9. 2021 12:01
Re: Nic jsme se nedozvěděli
Tou stošedesátkou stejně skoro nikam nedojedeš! V praxi s tím budou jezdit tak do 120 km/h a kdo ví jestli. Prostě energetická bída, jako u všech elektrozkratů! :-[] :no:
Avatar - Chaturbate
6. 9. 2021 14:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 9. 2021 14:59
Re: Nic jsme se nedozvěděli
Touto cestou všichni ostatní taky jdou.Nejhůř na tom bude nový Renault megan -v této době budou mít prodeje 0 0 něčo máálinko