Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaká je aktuální situace v servisech? Kdy se nejlépe objednat na přezouvání? A kde nejvíc podražili?

Jak se změnily návyky Čechů při přezouvání pneumatik v době čínské chřipky? Jak vypadá situace teď? Kdy se objednat? A v kterých městech si nejvíc připlatíte?
Zpět na článek
11. 10. 2021 07:08
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Tiež mám k väčšiemu auto sezónne obutie. Ale na druhom aute mám univerzálky a zo zvedavosti som s nimi bol aj na horách cez vikend keď zrovna dosť snežilo a nemal som problém ani smerom hore ani smerom dole. A to boli CrossClimete, ktoré sám Michelin označuje ako "summer optimistic". Najvýraznejší rozdiel voči zimným som zaznamenal v škole šmyku na tej bielej klznej ploche. Teraz som dával GoodYear a určite zopakujem školu šmyku som zvedavý na rozdiel.
11. 10. 2021 15:55
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ja nechápem to isté z tvojej strany. Pokiaľ si nešiel za rámec kľudnej jazdy,, tak si limit tých barumiek proste nemohol nikdy nájsť...Niečo som na nich odjazdil na bývalých firemných autách
11. 10. 2021 11:12
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Som tu zhruba len 15 rokov, nič extra, ale ani moc krátko
Avatar - Amaterasu
11. 10. 2021 09:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 10. 2021 08:02
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Pokiaľ si musel pri barumkách brzdiť očami, tak asi štandardne brzdíš dosť na tesno. Osobne ich nemám, na bývalých firemných sme ich mávali vo veľkom a áno, na mokrom to nebola žiadna hitparáda. Ale pri normálnej jazde si rozdiel nepoznal...
10. 10. 2021 20:41
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Vysvětlí mi někdo, co je špatnýho na Barumkách nebo Matadorkách ? 25 let jezdim Bravurisky, Brilantisky nebo Polarisky a nevidim problém. A je jedno na jakym autě. Vlastně i ty Matadorky jsem míval.
Aktuálně na Vitaře mi líp sednou Brilantisky než původní Continental eco něco
Pruboval jsem i Nankangy a na běžnym autě jsem nepoznal rozdíl oproti Michelin Plot Exalto, akorát se teda míň sjížděly než předražený Mišáci.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 19:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petr petrumr
10. 10. 2021 19:24
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
rozepiš se, místo fuj napiš jaký pneu používáš ty a tvoje ježdění.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 19:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 18:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 13:29
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
já vím, proto nechápu ten tvůj výkřik do tmy ohledně stylu jízdy.
11. 10. 2021 09:48
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Tam je to jasne, ale manželka spraví tak 12-15 ročne. Teraz som akurát pred zimou menil univerzálky čo mali 4,5 roka 60 tisíc a asi 3mm dezénu. Takže na druhom aute mi to vyhovuje a opäť som dával univerzálky aj keď som skúsil inú značku nech si rozšírim obzory :-)
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 08:45
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Vůbec. Jen klouzou hrozne. Asi jsi tu chvilku, že nevíš čím jezdim. Hybridy máme už hodně dlouho, a tam je fakt nesmysl brzdit na poslední chvíli. Tvé domněnky nejsou fakt. A navíc, někdy je potřeba zastavit před autem, co neumí dát přednost.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 08:42
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
No 20tis mám tak na sezónu. :-[]
11. 10. 2021 07:00
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ako už bolo spomenuté, lacne sezónne gumy sú horšie ako kvalitné univerzálky. Ak nejazdíš aspoň 20 tisíc ročne, alebo nebývaš v lokalite kde je 2-3 mesiace sneh, tak sú univerzálky dobrá voľba.
Avatar - Mikesus
10. 10. 2021 23:43
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Kdyz clovek jezdi jen v okolí velkých měst a kdyz zrovna nasnezi, tak se může rozhodnout, že nikam nepojede autem, pak celoroční pneu jsou jasná volba. Kdyz ovšem člověk jezdi často na hory, zimní jsou nutnost
Avatar - Mikesus
10. 10. 2021 23:37
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Mne stačilo párkrát mít náhradní auto s barumkama. Ať už bravuris nebo polaris. Oboje naprosto příšerně na mokru a člověk brzdil i očima.
Letní mám aktuálně Dunlop SP sport, zimní Continental wintercontact TS860. Ani na jedny nemůžu říct nic extra špatného, a v porovnani s barumkama, to je nebe a dudy. Mel jsem zimni jeste Nokia WR D4 ( ty na mokru taky docela hrozné a navíc strašně hlučné, nicméně dokázaly snižovat spotřebu i oproti letnim), Bridgestone blizzak a ještě třeba Dunlopy Winter sport. To je tak co si vzpomenu.
A nejlepší letní byly asi Pirelli pzero, drzely parádně, jen bohužel mizely před očima. Zvládly sotva 20tis km, tedy po sezoně byly pryč.
Jo a pak falkeny ziex ecorun, co byly na corolle z výroby. Dokud bylo sucho tak super, ale na mokru tragédie jak ty barumky.
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 22:34
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Porovnavas priemerne gumy s nejakym eko nezmyslom.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 10. 2021 21:31
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
To by mě třeba zajímalo srovnání po 5 - 10 letech, když se pořád argumenuje pokrokem. Kdysi jsem měl na Felicii Pneumanty což byly (i podle vzorků v katalogách) 2 roky starý Dunlopy. Polaris 5 taky nejsou to co byly Polaris 1
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 21:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 19:20
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ano , stacia. S tym sa suhlasit da.
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 18:18
Bude aj obligatny recyklovany clanok
o 7stupnoch a univerzalnych gumach ? Uz je cas :-[]
Avatar - California_KNIGHT
10. 10. 2021 19:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.