Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaká je aktuální situace v servisech? Kdy se nejlépe objednat na přezouvání? A kde nejvíc podražili?

Jak se změnily návyky Čechů při přezouvání pneumatik v době čínské chřipky? Jak vypadá situace teď? Kdy se objednat? A v kterých městech si nejvíc připlatíte?
Zpět na článek
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 18:18
Bude aj obligatny recyklovany clanok
o 7stupnoch a univerzalnych gumach ? Uz je cas :-[]
Rozbalit vlákno
23
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 18:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - California_KNIGHT
10. 10. 2021 19:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 19:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - petr petrumr
10. 10. 2021 19:24
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
rozepiš se, místo fuj napiš jaký pneu používáš ty a tvoje ježdění.
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 19:20
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ano , stacia. S tym sa suhlasit da.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 19:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 10. 2021 20:41
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Vysvětlí mi někdo, co je špatnýho na Barumkách nebo Matadorkách ? 25 let jezdim Bravurisky, Brilantisky nebo Polarisky a nevidim problém. A je jedno na jakym autě. Vlastně i ty Matadorky jsem míval.
Aktuálně na Vitaře mi líp sednou Brilantisky než původní Continental eco něco
Pruboval jsem i Nankangy a na běžnym autě jsem nepoznal rozdíl oproti Michelin Plot Exalto, akorát se teda míň sjížděly než předražený Mišáci.
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 21:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
10. 10. 2021 21:31
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
To by mě třeba zajímalo srovnání po 5 - 10 letech, když se pořád argumenuje pokrokem. Kdysi jsem měl na Felicii Pneumanty což byly (i podle vzorků v katalogách) 2 roky starý Dunlopy. Polaris 5 taky nejsou to co byly Polaris 1
Avatar - Amaterasu
10. 10. 2021 21:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
10. 10. 2021 23:43
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Kdyz clovek jezdi jen v okolí velkých měst a kdyz zrovna nasnezi, tak se může rozhodnout, že nikam nepojede autem, pak celoroční pneu jsou jasná volba. Kdyz ovšem člověk jezdi často na hory, zimní jsou nutnost
11. 10. 2021 07:08
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Tiež mám k väčšiemu auto sezónne obutie. Ale na druhom aute mám univerzálky a zo zvedavosti som s nimi bol aj na horách cez vikend keď zrovna dosť snežilo a nemal som problém ani smerom hore ani smerom dole. A to boli CrossClimete, ktoré sám Michelin označuje ako "summer optimistic". Najvýraznejší rozdiel voči zimným som zaznamenal v škole šmyku na tej bielej klznej ploche. Teraz som dával GoodYear a určite zopakujem školu šmyku som zvedavý na rozdiel.
Avatar - Beefcake
10. 10. 2021 22:34
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Porovnavas priemerne gumy s nejakym eko nezmyslom.
Avatar - Mikesus
10. 10. 2021 23:37
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Mne stačilo párkrát mít náhradní auto s barumkama. Ať už bravuris nebo polaris. Oboje naprosto příšerně na mokru a člověk brzdil i očima.
Letní mám aktuálně Dunlop SP sport, zimní Continental wintercontact TS860. Ani na jedny nemůžu říct nic extra špatného, a v porovnani s barumkama, to je nebe a dudy. Mel jsem zimni jeste Nokia WR D4 ( ty na mokru taky docela hrozné a navíc strašně hlučné, nicméně dokázaly snižovat spotřebu i oproti letnim), Bridgestone blizzak a ještě třeba Dunlopy Winter sport. To je tak co si vzpomenu.
A nejlepší letní byly asi Pirelli pzero, drzely parádně, jen bohužel mizely před očima. Zvládly sotva 20tis km, tedy po sezoně byly pryč.
Jo a pak falkeny ziex ecorun, co byly na corolle z výroby. Dokud bylo sucho tak super, ale na mokru tragédie jak ty barumky.
11. 10. 2021 08:02
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Pokiaľ si musel pri barumkách brzdiť očami, tak asi štandardne brzdíš dosť na tesno. Osobne ich nemám, na bývalých firemných sme ich mávali vo veľkom a áno, na mokrom to nebola žiadna hitparáda. Ale pri normálnej jazde si rozdiel nepoznal...
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 08:45
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Vůbec. Jen klouzou hrozne. Asi jsi tu chvilku, že nevíš čím jezdim. Hybridy máme už hodně dlouho, a tam je fakt nesmysl brzdit na poslední chvíli. Tvé domněnky nejsou fakt. A navíc, někdy je potřeba zastavit před autem, co neumí dát přednost.
11. 10. 2021 11:12
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Som tu zhruba len 15 rokov, nič extra, ale ani moc krátko
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 13:29
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
já vím, proto nechápu ten tvůj výkřik do tmy ohledně stylu jízdy.
11. 10. 2021 15:55
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ja nechápem to isté z tvojej strany. Pokiaľ si nešiel za rámec kľudnej jazdy,, tak si limit tých barumiek proste nemohol nikdy nájsť...Niečo som na nich odjazdil na bývalých firemných autách
Avatar - Amaterasu
11. 10. 2021 09:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 10. 2021 07:00
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Ako už bolo spomenuté, lacne sezónne gumy sú horšie ako kvalitné univerzálky. Ak nejazdíš aspoň 20 tisíc ročne, alebo nebývaš v lokalite kde je 2-3 mesiace sneh, tak sú univerzálky dobrá voľba.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 08:42
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
No 20tis mám tak na sezónu. :-[]
11. 10. 2021 09:48
Re: Bude aj obligatny recyklovany clanok
Tam je to jasne, ale manželka spraví tak 12-15 ročne. Teraz som akurát pred zimou menil univerzálky čo mali 4,5 roka 60 tisíc a asi 3mm dezénu. Takže na druhom aute mi to vyhovuje a opäť som dával univerzálky aj keď som skúsil inú značku nech si rozšírim obzory :-)