Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Suzuki Swace 1.8 Hybrid – Díky za příjemný kombík, Toyoto

V nabídce Suzuki se po dlouhých dvaceti letech zase objevil klasický kombík. Není to ale plnokrevné Suzuki, nový model Swace je doslova přeznačkovanou Toyotou Corolla Touring Sports.
Zpět na článek
Avatar - KANKUNEN
11. 10. 2021 13:42
To je paradox
neběháš s prodlužkou, výrobně to ještě jde, žere to málo. Kdyby PHEV neměl podvodný výpočet a elektrika se mu počítala do spotřeby, tak by proti HEV neměl šanci.
Avatar - Emel
11. 10. 2021 13:46
Re: cílová skupina
V principu jo... taky mi tyhle rebrandy bez jakékoli přidané hodnoty moc sympatické nejsou.
Ale cenový rozdíl tam je, těch 615 vs 642 nebo kolik... takže 27t ve prospěch Suzuki (a máš vyhřívaný volant místo senzorů).
A pak taky záleží, jaké máš vztah k té které značce, kde máš servis a tak.
Avatar - Beefcake
11. 10. 2021 20:54
Jasne
"Rušivý je jen ten „vysavač“." - nepochybne vsetci jazdia tak, ze nonstop akceleruju.
Avatar - xxc
11. 10. 2021 13:44
Re: cílová skupina
Cielova skupina je ta, co je spokojna so servisom a pristupom Suzuki a do servisu a predajne Toyoty velmi nemusi.
Avatar - Roman Horký
11. 10. 2021 14:01
Re: To je paradox
To je samé kdyby kdyby a celkově to nedává smysl. Kdyby spalovák nečoudil, nemuselo by se řešit nic.
11. 10. 2021 13:44
nemusis rozumet vsemu
Treba mel borec posledni auto suzuki a chce zase, protoze fungovalo. Treba ma doma mašinu Suzuki a chce i auto a treba jen dostal super nabidku na skladovku a nebo ma za barakem dealera a nebo proste jde okolo prodejce a nebo klikne na netu a ma ho. A nebo jen je mu to jedno v cem jezdi, protoze to je levny a pekny.
Avatar - CommonUser
14. 10. 2021 08:26
Re: Spotreba
To su stale len subjektivne keci. Ja testujem spotrebu na dialnici pri nocnej jazde, ktora ma cca 40 km - tempomat na 130 km/h GPS a hlavne nulujem BC v teste a nie 2 dni predtym.
Corolla 2.0 HSD test:
https://www.adac.de/…_Hybrid_Club.pdf

Podmienky testu:
https://www.adac.de/…ik-2003-2011.pdf
https://dieselnet.com/…les/adac_bab.php
Avatar - Ozzman
13. 10. 2021 06:46
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Já vždy myslel, že zmenšený Gčko je Niva :D
Avatar - woody-alien
12. 10. 2021 21:45
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Nebo Jimny a G-klasse. Akorát 1:2. :-[]
Avatar - woody-alien
12. 10. 2021 21:30
Re: Načo kupovať fake keď...
No, já bych ty plameny nepřeceňoval. Jako, fascinující to je, to neříkám, ale kdo má platit ten ohořelej nárazník jenom proto, že se jinému spaluje palivo až za výfukem. :-O :-[] ;-)

Jinak poradit si s někým ve městě je hodně o reakcích...a pak o tom, co píšeš. Dneska jsem si s modráskem ve městě celkem v klidu poradil s G7-GTD, což pravda není nějak vysoko položená laťka. Za městem mi pak na rovinkách ujížděl, ale zase byl znatelně bojácnější v táhlých obloucích, takže nakonec stejně plichta.
Avatar - Amaterasu
12. 10. 2021 09:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 18:03
Re: Načo kupovať fake keď...
Nebyla by 1.4 tsi lepší? Nebo 1.2? :-[]
Avatar - woody-alien
11. 10. 2021 17:57
Re: cílová skupina
No, nevím, no. Asi mě nikdo nebude podezírat z ohrnování nosu nad Suzuki, ta značka mi třeba byla vždycky sympatická tím, že málem nacpali čtyřkolku i do tříkolky... ;-) ...ale vocaď pocaď. Jenom přelepení znáčku mi prostě nestačí...Cenovej rozdíl marginální a pro mě to není úplně totéž, jako kdybych vybíral dejme tomu mezi Berlingem a Rifterem. Tam by mi to možná bylo fuk, tady ne. Osobně si myslím, že prodeje těhle překabátěnců Suzuki z emisní bryndy nevytáhnou, protože těch prodejů moc nebude.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 13:28
cílová skupina
Marně hledám cílovou skupinu této Corolly. Pokud chci hybridní Corollu, nebudu chodit k Suzuki. Obzvlášť, když to je cenově prakticky to samé.
12. 10. 2021 10:56
Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Suzuki je vlastne toyota (tento kousek) anebo toyota je vlastne bmw (supra), mercedes - pardon smart je vlastne suzuki (sdileli platformu se swiftem, vetsina veci na podvozku tam pasuje) nebo toyota je vlastne subaru (brz) ... tak hlavne ze ten byznys slape jak ma :-)

A ano, je toho jeste milion dalsiho, ale stejne je to srandovni.
12. 10. 2021 07:43
Re: Načo kupovať fake keď...
Litry 2 jsou lepší.Ta 1.5tsi je tak proti 2l hybridu od Toyoty a né proti tomuto lenochodu.
Avatar - woody-alien
11. 10. 2021 18:18
Re: Načo kupovať fake keď...
Tak 1.4 TSI by byla rozhodně lepší...beze srandy. ;-)
21. 10. 2021 13:59
Re: Spotreba
Ty si este stale nestravil, ze Corolla je o segment nizsie ako Avensis?
Avatar - CommonUser
18. 10. 2021 07:55
Re: Spotreba
Este raz po lopate - netestujem auto co je horsie ako mam. A prvy komentar bol pre redakciu, s poznamkou aj ku RAVke. Subjektivne testy nie su relevatne a su na nic.
To uz toto da viac info:
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Mikesus
16. 10. 2021 14:05
Re: Spotreba
No vidíš. Udělám se nad svoji garáži při diskuzi o corolle, kdyz ji v garáži nemám. To je tedy inteligence.
No moc zkušeností nemáš. Až něco projedeš, tak klidně piš zkusenosti, ale ne nejake výmysly o spotřebě. Jen aby sis obhájil tu svoji garáž.
Avatar - CommonUser
15. 10. 2021 08:48
Re: Spotreba
Nemas zac. Rad potesim.
Ja v tom nejel. No a ? Netestujem auto, co na razvore Avensisu je mensie, s horsim sedakom a vlastnostami horsie ako mam.

Ty sa rozhodni, ci si lyzac znaku na kapote, co sa potrebuje urobit nad svojou garazou alebo chapes, kam to auto patri.
Avatar - Mikesus
14. 10. 2021 17:20
Re: Spotreba
Aha. Takze 40km je vic relevantní. Můžeš říct, že na těch 40km nějakého konkrétního úseku bere tolika tolik. Ale ne, že bezne bere tolik na dalnici.
A jestli je tma hluku jak ve fabii, tak jsi v tom ani nejel. Díky za info. Měřil jsem hluk v obou autech a ač corolla není žádný zázrak, fabia je na tom hůře. Ještě aby ne, když je to B segment.
Docela sis naběhl. Já nepochybuji tvá měření, ale tvá hodnocení ze získaných dat.
A mne je zase úplně jedno a 99% zdejším lidem, kolik bere nějaké auto na pochybných 40km německé dalnice.
Ja si tedy standardně pujcim na pár dní auto, které chci koupit a vyzkouším. Tobě auto ani nepůjčí?
Avatar - lamal
14. 10. 2021 13:47
Re: Jasne
Ked jazdim na aurise, musim si vzdy zvyknut jebnut to na podlahu, pak sa pripojis pomerne svizne, problem je ked stalcis plyn niekde medzi 40-80% tam to len huci... medzi 80-100% je obrovsky rozdiel, potrebuje zajebať podlahu a potom uz ide. Trochu ON/OFF, hlavne nad 70kmh v ECO mode na, na ktory bezne jazdim... POWER reaguje lepsie, ale nebavi ma to prepinat, je rychlejsie to dat na podlahu a zapocuvat sa do 16 ventilov.
Avatar - lamal
14. 10. 2021 13:42
Re: Načo kupovať fake keď...
nizka hmotnost vzdy zaberie :D (to na margo tych zakrut)
Avatar - CommonUser
14. 10. 2021 13:38
Re: Spotreba
Nulovanie BC - Narazal som na tento test auto.cz
Ano, mam u prrrrdele Praha-Brno, ked jazdim DE, ze ... to ti ten HSD neukaze pod 7, ani pri 130 ...
Nebudem kupovat auto, co mi zerie podobne, ale ma prtavu nadrz a hluk na urovni Fobie.
Realne ty kupujes auto na test a potom to predas, ked ti nieco nesedi ??? He ??? :-O :-[]

BTW Ked urcim testovacie podmienky pre vsetky auta rovnake, tak mozem nieco realne porovnat. Bude to viac relevatnejsie, ako keci majitelov, co nepozru ani na priem rychlost na BC ...
Avatar - Mikesus
14. 10. 2021 11:05
Re: Spotreba
To jsou kecy, nulovani několik dní předem. Co tam máš dal? Takže chceš říct, že Praha-Brno a zpět v běžném provozu je méně relevantní a vic subjektivní než 40km noční dalnice?
To je vtipné, jak někteří si myslí, že jsou chytřejší a znají vic nez lidi, co s těmi auty realne jezdi.
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 23:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 23:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
13. 10. 2021 21:00
Re: Načo kupovať fake keď...
takže konečně někdo, kdo se vyrovnal aurisu a nezdržoval. Čím víc takových, tím jsem šťastnější, že jsou schopni se rozjet. A je jedno co mají, třeba ať jedou na kole, když se rozjedou včas.
Avatar - Mikesus
13. 10. 2021 20:57
Re: Načo kupovať fake keď...
to není o tom, že jsou blokované. Ale tento systém nepozná, že se jedná o odkaz, pokud tam nemáš www a nějakou "známou" koncovku.
Avatar - Mikesus
13. 10. 2021 20:49
Re: Spotreba
ono taky záleží na jaké dálnici a na jakém úseku. Projel jsem s 2.0 HSD Praha-Brno a zpět v době, kdy ještě byla rozkopaná ( loni v létě ). Udržel jsem průměrnou rychlost na 110 ( což myslím, že na D1 je dobrá rychlost. a skončil na 5,5. takže Na dálnici bere 2.0 HSD 5,5-6, nikoliv 7,2. To vezme na nějakém krátkém úseku klidně 15.
To samé bych mohl pokračovat s Ravkou, HL, jakýmkoliv jiným i nehybridním autem. U hybridů bude rozdíl ještě větší, stačí mít chvíli kopec dolů a najednou čerpáš energii do baterky na později. Takže ty kecy o tom, jak někdo dá na minutu tempomat a kouká na aktuální spotřebu beru s rezervou.
Když jsme s Ozzmanem srovnávali hybridní, dieselové Mondeo a corollu 2.0, na dálnici stylem brzda plyn mezi 100-180 jsme po cca 40 km měli na corolle spotřebu 8,3l
https://blog.auto.cz/…ondeo-vs-mondeo/
Nepamatuju si, kdy bych na dálnici při tempomatu na 130 měl více než 6,5l.
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 20:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CommonUser
13. 10. 2021 16:03
Spotreba
Mohli by testeri pisat realnu spotrebu pri rychlosti XY a nie kumulativnu za nejasnych podmienok ?
Napr. tento model ma pri realnych 130 km/h 6,4 L na 100km. Aku to ma hodnotu, ked niekto napise, ze po dialnici to berie 5,5 - no ano moze, aj menej, ked pojdem 100km/h. Silnejsi HSD 2.0 berie 7,2.
xxc tu napise, ze jeho hybridna RAVka berie na dialnici 6 az 7, realita pri 130km/h (GPS) je 8,6.
Berte si priklad z ADACu, ci youtuberov a nie z politikov a marketingarov.
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 10:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Amaterasu
13. 10. 2021 10:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 10. 2021 08:49
Re: Načo kupovať fake keď...
Je to dvaapůlka :yes:
Avatar - Ozzman
13. 10. 2021 06:45
Re: Načo kupovať fake keď...
Ja už to tu psával v době Hamunamasírky o HSD a jeho neustálých vítězství na semaforech.. po Praze jsem válcoval s Cliem 43kw skoro vše, protože 95 % lidí zaspávalo... a pak jsme měli takový závod s Mikesusovou Corollou z centra na Zličín a dojeli jsme stejně :D Jo, vždy mi poodjel... pár metrů k dalšímu semaforu :D Ve městě v provozu je uplně fuk, kolik máš Kw.
Avatar - Ozzman
13. 10. 2021 06:44
Re: Načo kupovať fake keď...
Na to jsou jiné sériové motory, třeba Ecoboosty, jestli neva, že místo výfuku to hoří v motoru ? :D :D
Avatar - woody-alien
12. 10. 2021 22:59
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Přesně tak. Miniatury - Uko Ješita. :D
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 22:12
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
myslíš jako, že jimny je zmenšený Géčko pro děti na hraní? :D
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 17:40
Re: Načo kupovať fake keď...
V pohodě. Spis tím 2.0 jsi mě zmátl. Nejdřív si psal o NX300h, pak o dvoulitr, tak jsme myslel, že jsi projížděl i UX.
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 15:57
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Nebo suzuki a Subaru. Swift a Justy.
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 15:52
Re: Načo kupovať fake keď...
Pockej. Psal jsi 2.0, ale nx ma 2.5l. A ta minula gen ze staré rav4 je pro lexus spis ostuda.
12. 10. 2021 15:35
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Smart a swift? Nemysle jsi Mitsubishi?

"Automobil se vyráběl v nizozemské továrně NedCar společně s Mitsubishi. Forfour totiž používá řadu shodných dílů s vozem Mitsubishi Colt z roku 2003."
12. 10. 2021 15:05
Re: Načo kupovať fake keď...
Ta generace, co se teď doprodává ;-)
12. 10. 2021 15:04
Re: Jasne
NN, naštěstí 2,0 a trio elektromotorů ;-)
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 14:29
Re: Načo kupovať fake keď...
Lexus je vždy o dost těžší. 300h je je vlastně rav4 s pár kilo navíc. Byl už to ten nový hsd, nebo ten minulý?
Ja si myslim, ze s tou 1.8 bych měl problém i s HL z místa, než to pohne tou váhou. A to jsme u dvojnasobneho výkonu. Ta 1.8 je neskutečně agilní ve městě, jak přijedeš za město, rychle se to obrací.
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 14:25
Re: Načo kupovať fake keď...
No konci. To máš pravdu. Ale většinou stačí lehce nad a po rozjezdu se můžeš radit před něj.
Avatar - Emel
12. 10. 2021 14:10
Re: Načo kupovať fake keď...
Poradit si s někým ve městě je dost ošemetná disciplína. Když na to dojde, tak to obvykle končí několikanásobným překročením povolené rychlosti a ohořelým nárazníkem u auta vzadu... plameny z výfuku ale neumí ani TSI, ani HSD... a bez toho to není ono.
12. 10. 2021 13:25
Re: Načo kupovať fake keď...
Nedávno jsem absolvoval jízdu s NX300h a nijak mě to dynamicky nepřesvědčilo ani ve městě, ani mimo. Tohle je samozřejmě lehčí, ale neumím si představit, kdy to může mít nad 1,5TSI navrch.
Bez jakýchkoliv invektiv nebo snahy o rozpoutání flame.
12. 10. 2021 13:20
Re: Jasne
Po dlouhé době jsem jezdil auto s CVT, resp. před lety CVT a teď eCVT. Rozdíl při akceleraci, kdy se připojuješ na dálnici nebo chceš zrychlit se neděje. Prostě to vyje a stačí jen běžně zrychlovat. Akcelerace = zrychlení a bez toho se příteli ani nerozjedeš, takže ne nonstop, nicméně akcelerace souvisí s přidáním plynu. To se u řízení auta tak nějak stává. ;-)
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 11:47
Re: Načo kupovať fake keď...
Tohle si ve městě poradi bez problémů i s tou 1.5tsi. Za městem budou nůžky rozevřeny na druhou stranu.
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 10:57
Re: Takova jedna velka japonsko-nemecka rodina
Ono je rozdil vyvíjet auto společně, využít společně díly a nebo nalepit logo na jiné auto.
12. 10. 2021 09:48
Re: cílová skupina
Asi chapem kam mieris. Ale az take to nie je. Stale tu je pomerne siroka ponuka:
Vw Caddy
Mercedes Citan
Renault Kangoo
Nissan Townstar
Ford T Connect
a zatial stale este aj Fiat Doblo
Avatar - Ozzman
12. 10. 2021 08:54
Re: cílová skupina
Tak Andrej rikal v sobotu po tom, co kňoural jak prohral volby, ze jde do Skodovky resit vyrobu ci co… tak to tam muze navrhnout :D
Avatar - Mikesus
12. 10. 2021 08:15
Re: cílová skupina
Podvod na zákazníka? V čem? Že když koupíš proace nebo proace city, nemáš Toyotu a nevíš o tom? Nebo jak to myslíš?
Protoze kdyz sednes do těch 2 aut, hned poznáš, že jediné z Toyoty na tom je, je logo.
12. 10. 2021 08:05
Re: cílová skupina
Lenže k tomu Rifteru a Berlingu musíš ešte pripočítať aj Toyotu, Opel a dočkáme sa určite aj Fiatu. Jeden vývoj a je z neho 5 modelov piatich značiek alias asi 2/3 ponuky trhu. Teoreticky ušetrili 80% z vývoja a na stále rastúcich cenách tých áut to ani nepoznať. Začínam to vnímať ako podvod voči zákazníkovi.
Avatar - Amaterasu
12. 10. 2021 07:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Emel
11. 10. 2021 22:05
Re: cílová skupina
No jasně no, ten Rifter + Berlingo člověk vnímá tak, že je to společný projekt, zatímco tohle si Suzuki lepí znáček na auto od Toyoty.
Avatar - Ozzman
11. 10. 2021 21:11
Re: Načo kupovať fake keď...
Někdo jezdí mainstreamem a někoho si sousedi považují... jo, to známe :-! :-[]
Avatar - Ozzman
11. 10. 2021 20:56
Re: Načo kupovať fake keď...
Jste oba vedle, jestli chceš poznat o čem je život, vyzkoušej si kompakt D segmentu od VW s 1.5TSI.... přesně takto mi to bylo doporučeno :D
Avatar - wakantanka
11. 10. 2021 20:25
Re: Re: cílová skupina
Ja u týchto Toyuki vidím šancu len vtedy, ak niekto chce Corollu, dodacia doba by bola dlhá a nechce čakať a čírou náhodou by mali skladovku u Suzuki. Navyše drvivá väčšina ľudí podľa mňa ani len netuší, že u Suzuki majú na predaj aj také niečo.
Avatar - 3_diamanty
11. 10. 2021 18:57
Re: cílová skupina
Jedine sympatie k danej znacke mozu pomoct swace-u ... lebo inak je jasne ze kazdy tu zoberie corollu... suhlas...
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 18:05
Re: Zmysel?
Starost výrobce, předpokládám, přehozená na prodejce
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 18:02
Re: nemusis rozumet vsemu
Chce další Suzuki, tak si koupí logo Suzuki na Toyotě. Ok to dává smysl.
Avatar - fOE
11. 10. 2021 17:03
Re: Načo kupovať fake keď...
To je ale jina trida nebo lepe receno kasta. Mainstream vs. fakticka premie. :-)
Avatar - petr petrumr
11. 10. 2021 15:27
Re: Zmysel?
není to starost výrobce, ty emise?
Avatar - Amaterasu
11. 10. 2021 14:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
11. 10. 2021 14:47
Zmysel?
Nejdem sa nad týmto autom zamýšľať z pohľadu zákazníka (inak autorovi článku úprimnú sústrasť, najmä ak náhodou v minulosti už písal recenziu Corolly...) ale skôr čo očakáva samotné Suzuki. Pokiaľ viem, na jar a ani teraz Swace či Across vôbec nepromovali, lebo nemali autá, prednosť mali zákazníci Toyoty. Okej. Teraz musia zase čakať, lebo čipy. Ak však správne rozumiem týmto dvom modelom v portfóliu Suzuki, majú pomôcť znižovať emisie. A čo teraz? Na Slovensku boli prihlásené tri Acrossy a štyri Swace. Viem, že Slovensko nie je nijak smerodajný trh, ale ak je to takto aj inde, aký to má zmysel mať vôbec v ponuke? Zase sa importéri budú musieť v decembri pretrhnúť, aby splnili kvóty kvôli emisiám?
Avatar - hugino
11. 10. 2021 14:42
Načo kupovať fake keď...
Načo fake keď môžem mať originál.Ak tak jednoznačne Corollu veď je to najpredávanejšie auto na svete. :-)
Avatar - Amaterasu
11. 10. 2021 14:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Mikesus
11. 10. 2021 14:30
Re: cílová skupina
Těch asi moc nebude. Navíc nevím jak širokou síť ma Suzuki, to by mohlo být taky, že někde Suzuki je a toyota ne
Avatar - Ozzman
11. 10. 2021 16:44
Re: cílová skupina
No… asi teoreticky … ale znak na kapote resi zakznici jinych autmobilek, nez Toyoty a Suzuki :D Jako kdyby si tomu dal nalepku VW nejeden nasinec ti utrhne ruce !:D
Avatar - Ozzman
11. 10. 2021 16:45
Re: Načo kupovať fake keď...
A nebyl by lepsi Golf 1.5 tsi ?