Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nissan řeší budoucnost modelu Micra, možná bude čistě elektrická

Pokud se automobilka rozhodne malý model zachovat, pravděpodobně jí nezbude nic jiného, než vsadit na čistě elektrický pohon a alianční techniku.
Zpět na článek
Avatar - hugino
19. 10. 2021 13:01
To je vtip ?
Za mňa je to velmi pekné auto jedno z najkrajších v segmente B ale na cestách ich prakticky na to že je na trhu 4 roky nevidno.Má katastrofálne nastavené ceny a aj stupňe výbav a keď to elektrifikujú tak cena pôjde ešte vyššie a kto si to už potom kúpi.Neskutočná politika Nissanu ako aj to že v segmente C nemajú už pár rokov zástupcu.Nie každý chce Crossover alebo SUV..Však staré a škaredé Micry bolo výdať o mnoho viacej ako túto generáciu. :-O
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 13:33
Re: To je vtip ?
Zkusím jít příkladem jakožto rozumější diskutér s větším reálným nadhledem a zkušenostmi, zakopat válečnou sekeru a zeptám se tě v duchu normální diskuze :

Proč by si měl i kdyby Mikra stála +/-, jako konkurence, chtít koupit zrovnu Micru ? Já s tebou souhlasím, že je to docela pohledné auto, ale vlastně je z testů vychází, že je to průměrné auto, které je vlastně Cliem. Nyní je na něj akční nabídka, tak vychází o trochu levněji v té základní motorizaci a základní výbavě, ale za cenu top výbav máš Clio ve výbavě i s mnohem silnějším 1.3TCe, kdežto v Mikře je pouze ten litr... Nedivím se tedy, že ji nikdo nekupuje, musela by být výrazně levnější, než Renault (což se asi nevyplatí), navíc nevím jak u vás, ale u nás je rozhodně větší síť servisů Renaultu, než Nissanu. Já s ní nejezdil, třeba mne někdo opraví, ale Clio 5, bratr Micry je fakt super, hlavně za ty peníze.. a pak tu máš spousty dalších aut.
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 13:34
Re: To je vtip ?
Pak je jednoduchá otázka, proč si nevzít originál - Clio ? A na to dost zákazníků odpoví, že si to Clio vezme :D
19. 10. 2021 13:24
Re: To je vtip ?
Ano, je jedno z nejpovedenějších v segmentu, protože to je v základu Renault Clio. Do té doby byla Micra mikra uvnitř a maxa zvenčí. Nepovedené auto v několika předchozích generacích.
Avatar - 3_diamanty
19. 10. 2021 13:29
Re: To je vtip ?
Interier ma za mna top v segmente... ale extetier za mna nic moc... tu je clio nadalej ina liga a celkovo akesi aj dotiahnutejsie... ceny ani nevravim... kym clio je superseller tak micra je dnes uz neviditelna...
19. 10. 2021 16:16
Re: To je vtip ?
A určite to vždy vŕzgalo auto? Lebo mne tiež Renault nevŕzgal. V Renaulte to vŕzga len pánovi xxc. Možno je to podobné aj u Teba a povrzávať Ti môže všetko. :D
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 14:26
Re: To je vtip ?
Nové je prý lepší, já jsem tou 4. generací nikdy nejel, dvojka a trojka byly prostorné, čtyřka prý hodně ztratila, pětka je tak adekvátní na dnešní poměry třídy. Diesel po městě bude trpět, ale váš boj, pak si tu zas nestěžuj, že se to rozbilo :D

Ale pořád platí má otázka, proč mimo sympatiím ke značce Nissan tu Mikru upřednostnit.
Avatar - xxc
19. 10. 2021 13:25
Re: To je vtip ?
nielen zle nastavene ceny, ale cele auto. kedysi sme to chceli, sadli do toho v predajni a uz sme si to ani nepoziciavali na vikend, ze vyskusame :-)
20. 10. 2021 13:46
Současná genrace Micry...
...tvrdě doplatila na svůj nepovedený design. Výsledkem je, že ji na silnicích prakticky není vidět. :-( :no:
Avatar - Ozzman
20. 10. 2021 07:59
Re: To je vtip ?
Tady bych byl zase trochu schovívavější, protože Micru na první pohled s Cliem nezaměníš, je to spíše jako Golf a Leon.
20. 10. 2021 07:36
Re: To je vtip ?
to je ako tie kopie Suzuki od Toyoty, vyhoda v nicom vlastne
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 14:27
Re: To je vtip ?
Já tedy Cliem 5 jel (GT line 1.0TCE 74kw) a nic tam nevrzalo ani na dlažbě v Prahé
Avatar - xxc
19. 10. 2021 14:15
Re: To je vtip ?
Nissan tam nieco inovoval, ved Clio vrzgalo uz na vyrobnej linke, toto by mohlo byt lepsie.
Avatar - Roman Horký
19. 10. 2021 15:19
Re: To je vtip ?
Já jsem osobně neměl v životě jet autem, které by nevrzalo. Staré, nové, české, japonské, německé, francouzské, dokonce i to americké elektrické. Vrzaly všechny. Asi přesedlám na Renaulty, zejména tedy asi po sobotě :-) :-) :-)
20. 10. 2021 23:17
Re: Současná genrace Micry...
Souhlas, současná Micra je ale nejen hnusná, hlavně je nepraktická. Zvenku velká, zevnitř malá a stísněná, špatný výhled položeným oknem vpředu, do města se moc nehodí. A mimo něj taky ne. To auto nemá cílovou skupinu.
Avatar - Mikesus
20. 10. 2021 00:33
Re: To je vtip ?
No pokud by šel do Bruselu, tak by aspoň otravoval tam vzduch tím dieslem a rychleji by je omezovali :-[]
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 22:22
Re: To je vtip ?
V Bruselu jezdí dost dieslů, tam by se ti líbilo ;)
Avatar - WinDiesel
19. 10. 2021 22:15
Re: To je vtip ?
Jdi do Brusele a přestaň otravovat.
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 22:12
Re: To je vtip ?
Jo, reakce plynu bude u Priusu mnohem rychlejší, Megan má 4st HDM automat a musí vytočit atmosféru, tak to trvá, proto bych si na výsledek nevsadil, nicméně jak se motor roztočí, tak s 1,3t těžkým Meganem hýbe nadstandartně.

Jestli je nejhezčí, nevím, už se mi líbí, ale za mne je nejkrásnější Laguna 2 a to beru asi i jako nejkrásnější auto střední třídy, nadčasové a elegantní doteď.
Avatar - Roman Horký
19. 10. 2021 20:25
Re: To je vtip ?
Megane 2 je jeden z nejhezčích Renaultu. Jak jezdí nevím, tak to bude zajímavé srovnání. Papírově je rychlejší než můj Prius. Jediná výhoda Priusu může být v rychlejší reakci na plyn a plošší křivce točivého momentu.
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 19:43
Re: To je vtip ?
Ford má jen 132kw, Clio už skoro rok nemám, tomu by ujelo možná i to XV Subaru s 1.6 :D Ale Mégana 2 s 99kw, to je tak nejpodobnější.
Avatar - Roman Horký
19. 10. 2021 17:31
Re: To je vtip ?
Je to fakt na tobě čím přijedeš respektive co chceš otestovat. Jestli ten Ford má 190kw tak to je asi test o ničem. Myslel jsem původně že ti jde o Clio:-)
Avatar - Amaterasu
19. 10. 2021 16:52
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ozzman
19. 10. 2021 16:38
Re: To je vtip ?
To bys mel :D ale jelikoz Renault nema dalnicku, tak sem zkousel jeťstli bych te neprekecal do Fordu, s tim bych mel cesru o hodinu kratsi, ale slib byl slib :D

Ne, ten Megan obcas asi zahluci, je mu 13.
Avatar - xxc
19. 10. 2021 14:14
Re: To je vtip ?
Ale je to stare Clio, nie? To nove vyzera dost lepsie, s tym som problem v interieri nemal. Vysvetlim preco, bolo to celkom pekne, male auto, vtedy s 3 isofixami, pre zenu na rozvazanie deti do skolky. Este som vtedy zvazoval Twingo. Nakoniec sme kupili kratke C4 Picasso a nebolo to len auto do mesta, ale je super aj na dlhe cesty. Uvidime, co diesel a prevadzka v meste :-)