Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První vodíkové čerpačky v ČR mají zpoždění. Otevření se odkládá na příští rok

Již letos měly být v České republice otevřeny první tři vodíkové čerpací stanice. Jejich spuštění se však posouvá na počátek příštího roku.
Zpět na článek
Avatar - Roman Horký
24. 11. 2021 17:26
BEV jsou nezivotaschopne
A FCEV jsou dokonalý nesmysl. Ty první se nemůžou masově rozšířit protože jich nejde tolik vyrobit. Ty druhé zase nepůjde používat protože nebude pro ně palivo. Kdyby se ty první náhodou masové rozšířily tak ani pro ně nebude palivo. Sleduju kolem sebe že mladým to, že masová Individualni mobilita konci, ani nevadí. Končí jedna etapa dějin techniky.
Rozbalit vlákno
59
Avatar - Amaterasu
24. 11. 2021 17:47
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Nikoli dějin techniky (jak občas někdo rád připomene elektromobily jezdily už někdy kolem roku 1900) ale JEN pohonu = asi jako se ZMĚNIL typ obrazovky televize ale furt je to televize
Avatar - Roman Horký
24. 11. 2021 18:03
Re: BEV jsou nezivotaschopne
1835 pokud ne ještě drive
Avatar - Amaterasu
24. 11. 2021 18:07
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Dík za upřesnění :-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:48
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Končí starý svět jak ho známe a přichází bída a zmar.

EV auto si bude moc dovolit jen 40% lidí ve vyspělých zemích, v ostatních cca 10%

Přijdou krach,y občanské války, demonstrace, bída, hlad
25. 11. 2021 08:23
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Nemyslím, že jsou BEV neživotaschopné. Pro určitý způsob použití dává BEV smysl. Dovedu si představit, že v budoucnu budou tvořit třeba 20-30 procent trhu vedle spalováků a hybridů. To že pro ně nebude dost proudu je smutný fakt a bude potřeba masivně investovat do jaderných elektráren, abychom měli stabilní přísun elektrický energie nejen pro BEV. Ovšem někteří ortodoxní popírači jako třeba Hamuna se s tím odmítají smířit. FCEV taky nevidím jako nesmysl. Vyrábět si vodík není zase takový problém. Jen to chce zase obrovský množství elektrický energie a ideálně levný. Na to by šlo využívat soláry a přebytky z nich. Celý ten proces výroby a transportu je sice dost ztrátový, ale pokud bychom měli energii zadarmo, tak se s tím dá asi žít. Nicméně je to v autech novinka, takže než se to začne nějak rozšiřovat mezi lidi, tak to bude ještě trnitá cesta.
Ještě mi řekni jak si přišel na to, že končí masová individuální mobilita. Myslíš, že lidi houfně vyházejí auta a nebudou už nikam jezdit?
Avatar - Roman Horký
25. 11. 2021 08:52
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Jak píšu, zaprvé není dostatek surovin takže se nebude dát vyrobit dostatek automobilů (ICE budou zakázány). Za druhé, ta auta budou drahá. Bude to jako za komančů u nás, kdy auto byl luxus pro bohatší. A 2 auta v rodině? Zapomeňme. Za třetí: mladí to vidí jako plus, protože to kůl zachrání planetu.
25. 11. 2021 09:06
Re: BEV jsou nezivotaschopne
S tím nedostatkem surovin je to podobné tvrzení jako Hamunovo plácání, že nám brzy dojde ropa. Ano suroviny jsou problematické a většinu jich budeme nakupovat od Číny, ale není to tak, že bychom neměli z čeho produkovat baterky. Holt se ty suroviny budou muset těžit. Dovedu si představit, že třeba za 10 let budou baterky trochu na jiné bázi (grafen nebo něco jiného), takže možná už nebude nutné těžit kobalt a další vzácné kovy. Do té doby holt budeme muset v zájmu ekologie drancovat Zeměkouli. Kecům o zákazu ICE moc nevěřím. Ještě skoro 20 let se budou vyrábět a je dost možné, že se tahle zelenost voličům časem přejí, takže si nebudou volit extrémisty, kteří vykřikují o zákazu spalovacích aut a tyhle dnešní nápady naberou za 10 let úplně jinou podobu. Ano bude to jako za komančů. Vozový park bude stárnout a lidi si budou méně kupovat nová auta a déle držet ta stará, ale jezdit budou pořád. A ti hloupí mlaďoši co běhají s transparentama a lehají si před brány autosalonů časem taky dospějou, dostanou rozum a hlavně budou mít třeba konečně nějaký reálný starosti a na tyhle nesmysly už jim nebude zbývat čas a další generace už zase bude třeba mentálně někde jinde, takže ji ani nenapadne vidět jako kůl nějaký nesmyslný, jakože, pokusy o záchranu planety.
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 12:45
Re: BEV jsou nezivotaschopne
proč Hamunovo? TY si nechodil do školy?
25. 11. 2021 12:54
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Řekl bych ti ať dáš nějaký relevantnější odkaz než tvrzení co ti řekla učitelka v druhý třídě, ale vím, že ty si hajzl a související odkazy zásadně nedáváš ani neodpovídáš na otázky.
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 13:03
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Tvoje vulgární chování a furt dokola jen urážení bylo a JE OTŘESNÝ

co to je RELEVANTNĚJŠÍ než (už) základka? Myslíš Hubbertovu křivku?

Tak nebuď ten hajzl a odpověz
a) na kolik let máme ropu?
b) na kolik let odhaduješ CELO SVĚTOVOU obměnu na auta NE na ropu?
c) co všechno se dělá z ropy = a (na rozdíl od pohonu aut) jí NEUMÍME nahradit?

CO znamená to RELEVANTNĚJŠÍ? další DŮKAZ že ti to nemyslí? ano je to ZÁKLADNÍ znalost = už úrovně dětí ze ZŠ. teda Barik tvrdil že TAM se to ON NEučil = že až na střední (no tam se to učí taky)
ty FAKT NECHÁPEŠ že dojde? a že JESTLI dojde (např.) za 100 let = je to SAKRA HODNĚ natěsno? TREFIL jsem = že?

s ropou je to jako s prachama MUSÍŠ MYSLET DOPŘEDU = a ne jet do poslední chvíle co to de a PAK ČUČET v jaký si pr.deli = viz státní finance po dekádě ANO POPULISMUS to zabere (a zabralo;) pro příští rok NEpotřebujeme jen asi 400 mld. co vymysleli jako státní dluh (ne na megainvstice ale JEN na běžný provoz = tedy ŽIVOT NA DLUH) ale potřebujeme 620 mld. https://www.e15.cz/…malajsie-1385670
25. 11. 2021 14:12
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Takže za D) odkud máš ty hoaxy o tom, že nám ropa akutně dochází a je třeba okamžitě přestat jezdit se spalovacíma autama?

https://www.epet.cz/…lik-desitek-let/

Jestli podle dnešní odhadů dojde za 100 let, tak jsme naprosto v suchu, protože máme moře času a k jejímu vyčerpání se ani vzdáleně nedostaneme. Mezičasem technologický pokrok zajistí, že ji už nebudeme potřebovat. Není potřeba překotně něco řešit nebo devastovat ekonomiky států nesmyslnýma nařízeníma.

Tvoje obavy mě silně připomínají úsměvné obavy našich předků s koňským trusem v ulicích viz tady.

https://libinst.cz/…rusem-roku-1984/

Ještě jednu věci si neuvědomuješ, která by ti ovšem bývala byla došla, kdyby si měl alespoň střední školu. Když máš něčeho na 100 let a snížíš spotřebu o půlku, tak máš té suroviny rázem na 200 let. Čili my jako lidstvo nemáme za cíl přestat jezdit na ropu. Nám stačí snížit její spotřebu v řádu 20-30% a to si troufám tvrdit je potenciál EV zaujmout takový tržní podíl a není vůbec co řešit ty !!NATĚSNO!! :-D
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:31
Re: BEV jsou nezivotaschopne
zajímavé takže JAKO VŽDY jako stále jako HAJZL (tvým označením) BEZ ODPOVĚDI

no a to samé ANALÝZA co když dojde za 100 let = přesně OBRÁCENĚ :)

když UŽ za 100 let = tak je to SAKRA natěsno. Ale zajímavý jak ti VŠECHNO vychází OPAČNĚ že? téměř absolutně VŠECHNO :-O :-!

tak co HAJZLe = dáš ty a) b) c)? ;)
25. 11. 2021 14:37
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Já ti na rozdíl od tebe odpovědi dávám neustále, ale ty je odmítáš akceptovat jako pštros s hlavou v písku. Stačí napsat, že je to na tebe moc složitý a nechápeš to. Nemusíš se víc rozepistovat :-D
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:57
Re: BEV jsou nezivotaschopne
a)

b)

c)

nemusím se víc rozepisovat HAJZLE :-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:49
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Do tovjí neobolševické utopistické školy tu evidentně nikdo nechodil, jen ty sám si zřejmě měla takovou zvláštní školu, vid bolševická kedlubno :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:56
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Dostal si i odkazY = takže tohle tvoje BLEKOTání = fakt NECHÁPU :-O

ale nechápu ani tvý nekonečný tupý opakování ruskejch hoaxů = takže asi všechno v pořádku :-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:59
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Na tvoje odkazy ti se*e bílej tesák, eurobolševiku :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:05
Re: BEV jsou nezivotaschopne
už ses dostal do solidně POMATENÝ fáze BLEKOTání :yes: :-!

tak ODKAZ-Y že se to my ostatní učili už na ZŠ si dostal = otázka je proč TY ne a další proč TY teď jako dospělej PO odkazech že všichni ostatní ANO = předvádíš tohle RETARDovaný BLEKOTání :-(
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:21
Re: BEV jsou nezivotaschopne
jediný kdo tady žvaní neskutečné utopistické nesmysly si ty a tvoji neostalinističtí noshledi, fanatičtí zelení utopisté jako DonVito, Hendly, Elektrikař a další multinickoví bolševici
25. 11. 2021 15:21
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Ty si ode mě dostal odkazy hajzle, který tvrdošíjně ignoruješ :-D
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 13:49
Re: BEV jsou nezivotaschopne
tobě ten Hammunasakra NĚJAK LEŽÍ v hlavě :*)

No tak lidi jako on až po Muska prostě CELÝ SVĚT všechny automobilky = to vidí vyhodnotily JINAK NEŽ TY (tak si to nějak přeber ;-)

20% = k tomu lze říct snad jen = že tvoje vidění budoucnosti je zřejmě VELMI OMEZENÉ. Stejně jako to tvé nekončící opakovaní (viz místní diskuze léta nazpět) že větší výkonnější početnější nabíječky NEMOHOU fungovat a tohle opakování že není tolik energie

viz VELKÝ POPÍRAČ na náplavce (UŽ si KONEČNĚ vyhodnotil ty dvě skupiny odborníků na Náplavce? jedna DŮCHODCI druhá výrazně jiná;) spočítal že KDYBY VŠECHNY auta jezdila JEN na elektřinu (což asi nikdy nenastane) tak je potřeba 1 Temelín navíc (což je několik SMR = když mluvíme o budoucnosti ;-)
25. 11. 2021 14:14
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Neschovávej se furt za někoho prezentuj svůj názor a podporuj ho argumentama. Tohle lhaní jak celý svět stojí za tvým názorem je akorát směšný.
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:18
Re: BEV jsou nezivotaschopne
ty si fakt asi trochu RETARDovaný :-O
to LHANÍ JAK CELÝ SVĚT STOJÍ ZA TVÝM NÁZOREM = hele to už není směšný to je snad na léčení :D

jaký SCHOVÁVÁNÍ = prostě MY všichni (kdo do toho jdou investují biliony) to vidíme NĚJAK = ty jinak

a NENÍ NENÍ NENÍ to o nějakém NÁZORU ale ZNALOSTI = teda množném čísle -ECH
Chápeš = alespoň tohle? to NENÍ o NÁZORU (tom co si VYMYSLÍŠ :-|

na základě ČEHO si ty došel k 20-30%? to je TVÁ (maximální) PŘEDSTAVA? maximum co si dovedeš PŘEDSTAVIT? nebo analýza?

Viz DŮCHODCE POPÍRAČ = stačí pár SMR (vychází TI to snad jinak? jak tu dřív padalo 11 temelínů a další MEGA KRAVINY = už chápeš že FAKT jen s malou nadsázkou auto jeden BUĎ na elektřinu NEBO na elektřinu PLUS ropu?

Navíc dění v oboru (kde ses ty a Barik a další jmenovali odborníky) je poslední dobou velmi rychlé https://www.osel.cz/…o-30-sekund.html
25. 11. 2021 14:41
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Firmy do toho investují protože očekávají, že na tom vydělají. Státy do toho investují, protože čekají, že to rozhýbe ekonomiku. Důvody proč se do něčeho investuje jsou vždycky finanční. :D

Já došel k 20-30% a k jakýmu podílu EV si došel ty? Ještě řekni, že 100% :-D

Ano správně píšeš, že auto jede buď na ropu nebo dvojnásobný množství elektřiny, který ale bude potřeba vyrobit, než kdyby jelo na ropu, což má jednoduchý důvod schválně jestli uhodneš jaký? :-D
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:00
Re: BEV jsou nezivotaschopne
hele TOHLE JE ZAJÍMAVÝ = já (nejen) TI ale i TI (a to VČETNĚ TÉHLE DISKUZE!!!!!) napsal že to nejspíš NIKDY NEBUDE sto procent! já NIKDY NEBUDE = a ty napíšeš... :-O :D

tak JAK tohle SVÝ totální BLEKOTÁNÍ vysvětlíš?
25. 11. 2021 15:20
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Klasický vytáčky já vím. Odpovědět neumíš. Klasickej zm-rdeček.
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:54
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Podle šéfové ICOM má jeden bateriový bus při nabíjení spotřebu jako 72 domácností.

Takže 11 rekatorů VVER?

Při plném přechodu včetně busu, nákladní dopravy, stavební a změdělské techniky a vlaků cca 50 rekatorů, tak jestli má vláda 30 bilionů Kč, směle do toho :-) :-) :-)

Jinak samozřejmě klasická neostalinistická zelená bolševická MEGAUTOPIE!!!!
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:58
Re: BEV jsou nezivotaschopne
podle českého odborníka ZARYTÉHO ODPŮRCE BEV je to jeden Temelín = nepamatuješ?
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:20
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Jasně, 1 Temelín.

No pokud to bude největší elektrárna světa s 40 rekatory, proč ne :-) :-) :-) :-)

Ale nevím čím bys to uchladil, tolik vody fakt nemáme.

Takže taky utopie, vid, Lysenkisto :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:29
Re: BEV jsou nezivotaschopne
No viz Náplavka = takže KECAL? ;-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:31
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Přichází kompletní zdanění EV, protože Norsko už má díky nim solidní díru v rozpočtu
https://www.idnes.cz/…848_automoto_fdv


Takže se všechno přesně vyplnuje dle plánu :-) :-) :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:35
Re: BEV jsou nezivotaschopne
No to se nás netýká = my jsme v háji zcela jiných rozměrů než daně z ropných paliv :-!

po ANO neMAKÁME nás příští rok čeká NUTNOST půjčit si 620 miliard :yes: :D

a seškrtat BĚŽNÉ VÝDAJE ca ve výši 300 miliard = fakt PRČA ;-)

Jo PODLE PLÁNU prostě MUSÍME přejít z ropy na NE na ropu = učí se to v úrovni vzdělání = kam si ty holt nedošel (nebo fakt nevím proč to popíráš = a stejně tak nevím proč to nechápeš;)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:38
Re: BEV jsou nezivotaschopne
není na co přecházet, Elektrika není alternativa, pkud to utopisti chtějí vyrábět z OZE.

To je naprostá sebevražda, nic jiného.
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:44
Re: BEV jsou nezivotaschopne
zajímavé KOLIK odborníků na energetiku se poslední léta vyrojilo = mezi PLÁCALY především :-!
25. 11. 2021 15:23
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Ano 1 Temelín to je, ale ne pro 100% aut. 1 Temelín bychom potřebovali už teď, abychom mohli začít končit s uhlím a tím splnit klimatický cíle na dalších 20 let dopředu a uživili současnou potřebu. Těch pár EV co se začínají pohybovat po našich silnicích síť ještě zvládne, ale až jich bude 10x tolik tak nebude kde a čím dobíjet.
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:27
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Viz Náplavka = zcela JASNÁ formulace 1 temelín pro VŠECHNY auta na elektřinu (což zřejmě NIKDY NEBUDE = což sem napsal x-y-z-krát a ty dnes... :-O ;-)

jinak dostal si odkaz že náhrada za uhlí NEBUDE něco novýho v Dukovanech = uhlí musí nahradit plyn (možná SMR a to čemu si říkal DOPLNĚK a v čem sme taky za DEKÁDU POPULISMU zaostali = OZE
Dnes sme měli bejt někde u čtvrtiny a směřovat k třetině

Tuhle posedlost že větší nabíječky SE ZHROUTÍ si posunul na NEBUDE ČÍM dobíjet? Ta původní verze že výkonnější nabíječky a místa pro dobíjení víc aut NEMŮŽOU fungovat = to si už aktualizoval nebo ten NÁZOR furt hájíš?
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:34
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Pokud budeš nabíjet rychlonabíječkami 10 000 busů, 100 000 rozvozových dodávek, 200 000 nákladákl a dlaších 300 000 zemedělské, stavební, armádní a další techniky tak ti temelín nikdy nebude stačit.

A pokud to budeš nabíjet pomalu, musíš mít v rezervě dalších 150 000 ks techniky jako alternativu když si ty ta plečka bude nabíjet a nebude moc vyjet.

Krásná lysenkovina vid, utopistický bolšviku.

Celý unijní Green deal je velký ZELENY BOLSEVICKY UTOPISMUS dovdený do absolutní ABSURDITY!!!
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:36
Re: BEV jsou nezivotaschopne
no to není můj výpočet = ale VŠ profesora = zarytého ODPŮRCE elektro :-!
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:34
Re: BEV jsou nezivotaschopne
EU brzy zkrachuje, to je 100% jisté :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:36
Re: BEV jsou nezivotaschopne
to si říkal = 11. května 2022 :-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:37
Re: BEV jsou nezivotaschopne
to sem neříkal, plácale, říkal sem až zavedou cla na ruské a čínské produkty a suroviny
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:43
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Proč PLÁCAL tvých rozměrů PLÁCÁ že já sem plácal? :-O :D

VÍŠ snad že si VVŠECHNO jen VYMÝŠLÍŠ a PLÁCÁŠ + tupě opakuješ ruský dezinformační weby

u nás se MUSÍ zavést (POŘÁDNÁ) dań z nemovitostí = ani 32 let po bankrotu socialistického zřízení furt neni TAM je slušná hora peněz

CLA jsou problém = skoro jako sektorové daně a další kraviny co POPULISTÉ vymýšlí
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:49
Re: BEV jsou nezivotaschopne
A hele, soudruh pirát, dáš babičce dan na baráček podle tržních cen? Babička zacáluje normálně 150 000 kč ročně na dani z nemovistosti?

Kde na to babička vezme, zelený bolševiku!! Nebo matka samoživitelka. Invalidi atd

Výsledkem toho bude to, že sebevraždy stoupnou o cca 700, ale TISIC PROCENT a bude se na ulicích střílet a věšet na kandelábry.

Hnusíš se mi, si lidský odpad, troska, největší špína co existuje. Vrah důchodců. Bolševický kolektivizátor z 50. let. Typicky stalinista. Ještě by si mohl udělat měnu nebo dát benzín za 80 Kč a metrák uhlí za 1200, aby lidi ještě umrzli.

JDI DOBROVOLNE SKOCIT Z MOSTU TY BOLSEVICKA KREATURO. Tím uděláš pro národ nejvíc.
25. 11. 2021 15:46
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Plyn není náhrada uhlí. To je jen dočasný způsob jak místo toho pálit vlastní uhlí platit Rusku za plyn. Nepřijde mi to zrovna jako dobrý nápad, ale chápu, že někomu jako jsi ty asi jo. Stejně ale musíš postavit jaderný zdroje.

Větší nabíječky se zhroutí a nebude čím dobíjet v zásadě znamená totéž.
Nicméně že se větší nabíječky zhroutí je tvůj výraz. To sem nikdy nepsal. To zase lžeš jak je tvým dobrým zvykem :-D
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:49
Re: BEV jsou nezivotaschopne
ad 1. věta = JAK to děláš, že jsi STÁLE v ROZPORu s odbornou veřejností? :-O

JAK to že si téměř 100%? příklad VACULÍKOVA PRAVIDLA?

je to tím že já 100x napíšu na elektřinu zřejmě NIKDY NEBUDOU VŠECHNY auta = a ty napíšeš i na to PŘESNÝ OPAK?
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:50
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Co si tu dovoluješ vůbec psát, člověk co chce vraždit lidi zdaněním jejich majetků, na které léta dřeli.

BOLSEVICKY ZELENY DEMAGOG, největší sovolč a totální lidská zrůda!!! Proč už nejsi dávno v PCHL!! Je vidět v jakém stavu je zdejší zdravotniství, když nechá volně na svobodě nebezpečné paranoidní fanatiky
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:50
Re: BEV jsou nezivotaschopne
ZALEZ !!!!!
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:54
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Přiznal seš, že chceš zavraždit 40% národa.

Krásně ses odkopal, eurobolševická fanatická XXXXX
25. 11. 2021 15:58
Re: BEV jsou nezivotaschopne
To si cely ty. Primitiv. Tisic otazek a zadna odpoved. Projdi si to vlakno. Ty se jen ptas, ale neodpovidas. Ja vim nemas cim vymyslet odpoved 😂
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:57
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Pozdravuje tě Kateřina Kratochvílová, prej miluje zelený utopistický nebolšvický busy s dojezdem necelých 200 km a dražší o 3 mega na jednom kusu

https://www.seznamzpravy.cz/…me-ridice-181403
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 14:59
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Vysvětíš? jako že už se těšíš na https://www.kurzy.cz/…oceni-od-ipo-je/ ? ;-)
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:01
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Podle oslovených expertů sou plně autonomní vozy před rokem 2070 naprostá utopie, takže to už tady většinu lidí nemusí vůůůůbec zajímat, protože jim za 50 let bude 70+ nebo budou dávno po drnem
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:13
Re: BEV jsou nezivotaschopne
jj prognózy jak to bude https://www.zkouknito.cz/…ak-si-v-rok-2000 :D

Chtěl si říct že VĚTŠINU místních fanatických ODPŮRCŮ BEV to nemusí vůůůbec zajímat = oni dojezdí v pohodě na benzín naftu plyn i v čechách asi na vodík nebo tu elektřinu proti který ZTRATILI TOLIK ČASŮ BLEKOTY ŽE NE? jo to tu píšu často

+ konečně si napsal jen normálně pomatenej příspěvek = ne úplně RETARDovaný BLEKOTání
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:18
Re: BEV jsou nezivotaschopne
A tvoji utopistiští předchůzci si v roce 1960 mysleli, že už budeš oxidovat na Marsu na dovolený a nebudeš tady unavovat lidi svými přiblbými, schizofrenními, utopistickými, nebolševickými, demagogickými žvásty

škoda že se pletli, to bysme si oddechli vid
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:02
Re: BEV jsou nezivotaschopne
pokud by se ted zavedly autonomní vozy, tak na žlobách a odškodném a právnícíh zaplatí jen v usa výrobci tak 900 miliard Kč, do toho nikdo nepůjde :-) :-) :-)
Avatar - Amaterasu
25. 11. 2021 15:06
Re: BEV jsou nezivotaschopne
tak jako dojde ropa tak budou autonomní vozy = ty budeš (navěky) opakovat ruský hoaxy
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 15:15
Re: BEV jsou nezivotaschopne
Kanada má zásoby, pokud by je použila jen pro svojí vlastní spotřebu - ve formě břidlic na 500 let :-) :-) :-)

Irán poku by je použil na svojí valstní spotřebu asi na 1100 let :-)

Veneuzela aktuálně těží ve srovnání s rokem 2007 cca 30% toho co těžila.

Mam pokračovat dál?

Mam toho na vcelku zanedbatelných 900 řádků :-) :-) :-) :-) :-)
Avatar - Amaterasu
24. 11. 2021 17:45
zase DALŠÍ zpoždění?
Léta se to odkládá a teď když už to konečně vypadalo reálně = zas DALŠÍ zpoždění? :-(
Rozbalit vlákno
8
24. 11. 2021 18:05
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
jezdily tady autobusy na vodík neosvědčily se, jezdí tady autobusy na CNG které se taky neosvědčily i elektroautobusy se neosvědčily. Ať tych pár aut tankují vodík na neveřejných čerpačkách a bude pokoj.
Avatar - Amaterasu
24. 11. 2021 18:10
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
Trolejbusy a CNG se neosvědčily? Vodíkbusy tu jezdily?
24. 11. 2021 19:33
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
Trolejbusy se osvědčily a někde mám měl i to, jestli trolejbus s dieslem, nebo baterkama, zkoumalo se to ve zlíně. CNG se už někde nekupují, plnění je vopruz a nechcou tu ztrátu času řidičům platit-u nízkotlaku je doba plnění kolem 45min. Autobusů na vodík v čr jezdilo dost a ostrava je chce nakupovat, v ostravě se vyrábí(ěly) kastle solarisu(včil nevím) a solaris to rozjíždí ve velkým i trolejbus/vodík prodlužovač a tak nevím jestli trolejbus/diesel nebo baterka půjdou do dějin. Vcelku jedou hybridní autobusy, kde baterky když ztrácí kapacitu, tak jdou k němcům na soláry.
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:51
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
Bus na vodík jezdil zkušebně akorát v Neratovicích, kde byla taky jediná neveřejná vodíková čerpačka.
25. 11. 2021 16:33
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
možní, ale jezdil tady dopravce s více autobusy.
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:51
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
CNG busy tu normálně jezdí, všechny busy co jezdí k nám jsou na CNG. Na nic jiného to nejezdí.
25. 11. 2021 16:22
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
dopravce?
Avatar - Barrichello
25. 11. 2021 14:50
Re: zase DALŠÍ zpoždění?
super, čím větší zpoždění, tím lépe :-) :-) :-)

A letošní zima zasadí OZE takovou ránu, že se z ní nevzpamatují. Evropau čeká minimálně 50 blackoutů :-) :-) :-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud