Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Toyota vs. Honda – Ano nebo Ne?

Srovnávací reklama může z původního spotu vyrobit poněkud nepříjemně vyznívající záležitost.
Zpět na článek
9. 10. 2007 08:44
9. 10. 2007 10:40
neregistrovaný "Kubajsu"
9. 10. 2007 11:59
neregistrovaný "BeranK"
9. 10. 2007 17:26
neregistrovaný "BeranK"
10. 10. 2007 09:35
neregistrovaný "MR Prius"
10. 10. 2007 16:35
neregistrovaný "K i n g"
12. 10. 2007 13:07
neregistrovaný "K i n g"
12. 10. 2007 13:28
neregistrovaný "K i n g"
30. 10. 2007 13:28
neregistrovaný "RoMa"
9. 10. 2007 13:40
neregistrovaný "andy1234"
9. 10. 2007 17:23
neregistrovaný "BeranK"
10. 10. 2007 09:14
10. 10. 2007 16:21
neregistrovaný "K i n g"
27. 10. 2007 14:43
anonym
1. 11. 2007 12:16
neregistrovaný "mám ji"
24. 12. 2007 14:16
anonym
9. 10. 2007 08:44
Toyota
V případě této reklamy je to jednoduché:Toyota má :yes: a Honda má :no:
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Kubajsu"
9. 10. 2007 10:40
Re: Toyota
Že by konfrontace pozitivizmu a negativizmu? >:D >:D >:D
neregistrovaný "BeranK"
9. 10. 2007 11:59
Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Porovnání reklam mě pobavilo, Hondě fandím a považuji ji za jednu z nejlepších automobilek, která dokáže přijít jak s technickým progresem, většinou) až fascinujícím designem tak i s kvalitou. Hybridní Civic je sice úlitba deformovanému americkému myšlení a tím i automobilovému (a nejen to) trhu, ale Hondě opět nutno přičíst ke cti, že její řešení je jednoduché a hlavně ten Civi - je auto. Netváří se tak a nepředstírá, že auto je. Na rozdíl od Priusu. Že Prius je (i na poměry Toyoty) ošklivé rádobyauto (ten sýr mě pobavil...) asi není žádná novinka, nicméně mě fascinuje vymývání mozků, které tato firma se svými hybridními technologiemi předvádí. Vysloveně stupidnímu stánku na letošním Frankfurtu vévodil obludný Prius s údajem, který mě zaujal - spootřeba 4,2 l benzínu na 100 km. Úžasné - u naší Škodovky stál model Fabia Greenline s maloobjemovým přeplňovaným dieselem a spotřebou 3,5 l/100! V další hale Renault - to samé. Honda se zatím vyhýbá přeplňovanému benzínu, ale až so do něj pustí (viz. její diesely), tak se dostane ke čtyřem litrům taky. Toyota přišla s nesmyslně komplikovanou technologií hybridů a nyní je prostřednictvím reklamy, lobbováním, ale i zcela směšnou demagogií snaží protlačit z ryze komerčních důvodů. Rozhodující je množství spotřebovaného paliva a ne rádobyprogresivní technologie, kterou ovšem bohužel některé firmy otrocky následují. Ten skutečný pokrok byl vidět u BMW a jeho vodíkového auta a nebo u těch výrobců, kteří kombinací relativně jednoduchcých a osvědčených řešení (třeba kompresor a přeplňování) dosáhnou stejné spotřeby bez balastu baterií, mraků kabelů a příslušenství, které životní prostředí poškozuje víc, než desetinka litru paliva navíc. Hybridy jsou nejvíc prosazovány přes USA. Možná by bylo lepší, kdyby v téhle zemi svoje dost často obézní těla vytáhli z aut (když se potřebují dostat přes ulici), podívali se do zbytku světa a seznámili se s tím, co je to chodník a na co se používá a místo okázalé podpory podobných omylů začali více propsazovat veřejnou hromadnou dopravu, jak je to obvyklé v ostatních méně i více vyspělých částech světa....
Rozbalit vlákno
11
Avatar - 125S
9. 10. 2007 12:55
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
S tou Hondou souhlasim icena je jednoduší... Ale nemůžeš porovnávat Malou Fabii s Priusem(opravdu nehezký předek) s vetší a prostornější karoserií, vetším komfortem, pohodlím, tichostí a v podstatě silnějším pohonem a lepším zrychlením...a taky že je na benzín... ;-)
neregistrovaný "BeranK"
9. 10. 2007 17:26
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
No, do jisté míry máš pravdu, v Priusu jsem jenom seděl (pohodlí a kufr zase nic moc, ale je to subjektivní), ale co ten Megane? Ten se snad s tím Priusem už srovnat dá, nebo snad ne?
neregistrovaný "MR Prius"
10. 10. 2007 09:35
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Tak Megane se s Priusem rozhodne srovnat neda a to hlavne z hlediska kvality zpracovani a technologicke vyspelosti. Jinak někdo musí investovat do vývoje nových technologií a jak je vidět dělá to TOYOTA, vždyť Prius je již 10 let komerčně prodáván. A to že Honda, BMW i Mercedes se ji snaží napodobit a okopírovat z hlediska Hybridních pohonů, mluví za vše. Člověk si musí uvědomit, že všechny tyto automobilky jsou 10 let ve vývoji zpátky. A jeste k vodíkovému pohonu/palivovým článkům, ti kdo sledují automobilový průmysl, vědí že Toyota již komerčně uvedla tyto vozy v Japonsku. To je jen reakce pro ty, kteří pořád věří, že jedinou cestou do budoucna, jsou lepší diesely a benzíny. To si myslely před 10 lety všechny automobilky a nyní ve Frankfurtu, se snaží dohnat to kde už TOYOTA dávno je
10. 10. 2007 10:52
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Tak, tak - navyše treba lenspomenúť, že vodík nie je riešenie závislosti na rope alebo alternatíva ropy. Je veľmi energeticky nákladný na výrobu. Kdesi som čítal, že ak by sa všetky autá v Česku zmenili na vodíkové muselo byť takých atóm. elektrární ako Temelín v Česku 20.
neregistrovaný "K i n g"
10. 10. 2007 16:35
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Ty, Priusi, co to meleš? Honda 10 let za Toyotou v hybridech? První prototyp Priusu se objevil v roce 1996, první SÉRIOVÝ Prius přišel v roce 1997 stejně jako o pár měsíců později hybridní HONDA INSIGHT. A zatímco se v Toyotě plácali po zádech, Honda uvedla JAKO PRVNÍ svůj hybrid na americký a evropský trh!!! A podobně jako Toyota i Honda v současnosti vyrábí už druhou generaci hybridního auta (Prius vs. Civic). Takže klídek. ;-) A co se vodíkové technologie týče, Toyota ji má ve srovnání s Hondou v plenkách, současné FCX je připraveno do výroby a jde už o !!2!! generaci vodíkového auta u Hondy. :-) Jsem rád, že jsem tě mohl poučit... :-!
11. 10. 2007 06:59
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Njprv si o tom niečo zisti. Prius a ostatné hybridné Toyoty sú full hybrid. Honda nie. A o vodíku som písal vyššie.
neregistrovaný "K i n g"
12. 10. 2007 13:07
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Na tohle mohu snad říci jen "nápodobně". 8-s Skutečně si o tom nejprve něco zjisti. Civic je full hybrid, jen nemá, jako Prius, tlačítko pro elektrický pohon. A více hybridů Honda aktuálně nemá. Ještě by tě něco zajímalo? ;-)
anonym
11. 10. 2007 15:34
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Kingu - Když je ta tvoje Honda tak dobrá , tak nechápu proč to v té Americe prohrává na plné čáře?? Toyota byla minulý rok největším prodejcem aut vůbec a předčila všechny ostatní koncerny! To bude tím, že všichni lidi jsou asi blbí nebo mají rádi sýr, viď?? Nového civika bych nechtěl ani jako auto pro ženu. Při představě, že při sebemenším klepnutí mi budou zasklívat celou *, mě omejvaj. Kterej hondí vynálezce na tohle přišel? A že toyota je dál s hybridy je jednoznačný fakt. Jo, něco jinýho řeknu o pozici hondy ohledně motocyklů. Ano tam má navrch a produkuje zdařilé věcičky a je leadrem vývoje motorek. Ale i tam už taky má co dělat si svou suverénnost uhájit a yamaha nebo taliáni jí dobře zatápí.
anonym
11. 10. 2007 15:36
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
* = p.r.d.e.l. Díky cenzurovací automate!
neregistrovaný "K i n g"
12. 10. 2007 13:28
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
Znáš tohle? ŽERTE H * V N A ! MILIARDY MUCH SE NEMOHOU MÝLIT... Pokud vidím, skutečnost, že je Toyota lídr hybridních technologií, jsem nikde nezpochybnil. Ohradil jsem se pouze proti tvrzení, že Toyota 10 let před Hondou. Jestli je Toyota "dál" nevím. Pokud to spočívá v tom, dát do auta větší baterky a větší elektromotor, pak asi jo, jinak si nejsem jistý. Honda podcenila skutečnost, že majitelé hybridů chtějí být vidět (výrazný Prius vs. standardní Civic). Další hybrid (menší než Civic) proto bude mít speciální karoserii. Co meleš s tí mzasklíváním jsem teda asi nějak nepobral... :no:
neregistrovaný "RoMa"
30. 10. 2007 13:28
Re: Honda skutečně ano, Toyota ani náhodou......
A tak se s tím Priusem svez, půjčím ti ho. Třeba to pomůže při srovnání s Fabií nebo Meganem :-)
neregistrovaný "andy1234"
9. 10. 2007 13:40
reklama
zdravim. takychto reklam je v usa vela :-) som tam stravil nejaky ten cas a drviva vacsina reklam od vacsiny znaciek je postavena na principe porovnavania a "zakopania" konkurenta pod zem. v niektorych reklamach priamo spominaju (napr. na GMC), ze o kolko maju co lepsie ako napr. Toyota alebo Ford. u nas by sa to asi vysielat nemohlo :-) a co sa tyka hybridov, videl som ich tam dost, finta je vsak v tom, ze americania su dost proti dieselovym autam a je im tazko vysvetlit,ze maju castokrat uz mensie emisie ako benzinove atd. som cital spravu v lete,ze v niektorych statoch dokonca zakazali predaj dieselovych aut (myslim,ze konkretne to zakazali znacke Mercedes, ktora asi s emisiami problemy nema). cize v amerike si aj tak radsej kupia benzina :-) a podla mna lepsie prius ako nejaky ten 5,4 litrovy osemvalec :-)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "BeranK"
9. 10. 2007 17:23
Re: reklama
Máš naprostou pravdu. Pobavilo mě, jak tuším GM přišel se svými hybridy - mají spotřebu "jenom" 11 na sto, bez hybridní technologie měly ovšem 16 a jak píšeš, mají ty obvyklé 5,4l osmiválce. Jinak perlička - před půl rokem nám technolog spolupracující firmy z USA hrdě nejprve sdělil, že jeho žena si koupila Prius, protože je ekologický a hned dodal, že on má ale pětilitrový SUV BMV (tuším je to X5) a to že je prý svezeníčko......
10. 10. 2007 09:14
Re: reklama
Mohol by si povedať,ktorý diesel má menšie emisie ao benzín - a pozor nemyslím Co2, ale jedovaté emisie. Stačí si pozrieť normy EURO 4 a 5 a uvidíš aké sú limity pre benzín a diesel.
neregistrovaný "K i n g"
10. 10. 2007 16:21
Vtipné
Hondě se reklamy daří, není nad to si udělat srandu ze stupidního spotu. >:D :yes:
Rozbalit vlákno
0
anonym
27. 10. 2007 14:43
Prius vs
mezi námi si myslim ze hlavni myslenka priusu neni spotreba, ale mnozství skodlivin vypoustenych do ovzdusi.. tak zkousejte porovnavat..
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mám ji"
1. 11. 2007 12:16
Re: Prius vs
Toyota je na špice co se táče hybridních motorů, v tomto jí nemůže nikdo konkurovat. Vzhled auta je sice odpudiví, ale proč? No protože aby měl co nejmenší odpor vzduchu. A srovnávat tady Fabii nebo Magena, to nejsou konkurenti. Prius má výkon 105KW a rád bych viděl auto, které bude mít spotřebu okolo 5litrů s tím to výkonem. Neznám. Hodna je dobrá značka, ale toyota je vyspělejší.
anonym
24. 12. 2007 14:16
Re: Prius vs
B*L*B*Č*E malej a neznalej >:-[]