Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Gordon Murray představil nový supersport. T.33 nabízí 615 koní na 1090 kg

Automobilka slavného konstruktéra Gordona Murrayho představila pozoruhodnou novinku.
Zpět na článek
Avatar - Barry Lyndon
28. 1. 2022 17:52
Re: Nádhera!
Je to fakt megavytříbený, cena ovšem taky pěkná... :yes:
28. 1. 2022 14:42
Re: Nádhera!
Jo, jo. A on i ten tvar je aerodynamicky velmi čistý (a krásný!), bez dodatečných dolaďujících přídavků - dělal ho mistr. Jsou na něm zajímavosti, které by chtěly vysvětlit - okomentovat.
Avatar - Emel
28. 1. 2022 13:33
Re: Nádhera!
Za mě je to spíš bonus... mně ke štěstí úplně stačí nízká váha + manuál + vysokootáčkovej motor.
28. 1. 2022 11:55
Re: Nádhera!
"..., méně kosmicky ...": holt chybí motorem hnané "zařízení" k cílenému zesilování proudu vzduchu pod vozem pro zvětšování přítlaku a také úpravy úplavu. Ovšem, kdyby se o to tady pokusili třeba pomocí výfukového ejektoru (tj. v menším, ale beze ztrát), měly bychom co obdivovat a byla by to návaznost na originalitu Gordona Murraye.
Avatar - Emel
28. 1. 2022 10:43
Re: Nádhera!
Auto moc hezký, za mě i hezčí než T.50, která se mi vlastně ani tolik nelíbí, jen je fakt dobrá... tohle vypadá kompaktněji, méně kosmicky...
Interiér tak napůl, třeba ta řadička se mi až tolik nelíbí... ale jo, jinak dobrý.
Pořád je to ale jen stokusová limitka... nojono, to neklapne :-)
Zajímavý je, že pro relativně malý objem staví dvanáctiválec... čekal bych pro 4l spíš V8, max V10...