Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak hackeři útočí na auta? Auto on-line? Žně pro útočníky!

V nejděsivějším případě může hacker ovládat vaše vozidlo na dálku, například zničehonic prudce zabrzdit. Existuje však spousta dalších ataků, které natropí řadu problémů. Kde hrozí největší riziko? A jak se bránit?
Zpět na článek
5. 2. 2022 13:30
5. 2. 2022 18:15
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 13:30
V budoucnu
...nás asi čekají ještě horké chvilky.
Rozbalit vlákno
7
5. 2. 2022 18:15
Re: V budoucnu
V budoucnu každého z nám nevyhnutelně čeká smrt :-O
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 18:30
Re: V budoucnu
:D Tak to každopádně. Snad ne v autě díky hackerovi.
5. 2. 2022 19:28
Re: V budoucnu
A z akého dôvodu by ovládanie vozidla malo byť na sieti?
Avatar - Mokrous
5. 2. 2022 20:07
Re: V budoucnu
Čteš někdy i články, nebo jen nadpisy?
6. 2. 2022 00:12
Re: V budoucnu
Pretože čítam, vyjadrujem o tom, akým smerom sa to uberá, pochybnosti. Individuálna doprava ako ju poznáme, ide do kytičiek, a už ani nie pomaly. Zakrátko už nebudú najväčším problémom EV, ale niečo celkom iné. Áno, prečo vlastne by malo byť ovládanie auta v sieti? Nič dobrého to neprináša.
Avatar - Mokrous
6. 2. 2022 11:29
Re: V budoucnu
V síti už jsme dávno všichni. Jen někteří si to stále neuvědomili.
6. 2. 2022 13:01
Re: V budoucnu
Nie všetci rovnakou mierou, vpodstate máš pravdu.
U áut bude konektivita nevyhnutná. Dá sa to prijať, pokiaľ pôjde o informácie pre jazdu alebo informácie o aute pre bezpečnosť či plynulosť premávky. Ale prečo preboha by na sieť malo byť nejakým spôsobom naviazané riadenie alebo ovládanie auta? To už budeme úplne ako bábky na povrázkoch.
12. 2. 2024 13:19
Proč mít auto online?
Já nezapínám polohu ani na mobilu a nechávám ho spát s vypnutou konektivitou. Infotainment současných aut je něco, co mnoho lidí vůbec nepotřebuje a zbytečně to auta prodražuje. A tak se ve velkém hackují pračky, ledničky a jiná domácí technika připojená k wifi a také auta. Považuji infotainment za berličku pro neschopné řidiče. Co leze z autoškol za neumětely, je na hluboké zamyšlení.
Rozbalit vlákno
0
12. 2. 2024 13:23
Mně nikdo nehackne ani má auta
Kouzlo ojetin je v jejich bezpečnosti, pokud si hledíte jejich technického stavu. A moje elektronika je proti nevítaným hostům opatřena neprolomitenými bariérami.
Rozbalit vlákno
0