Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Futuristický Hyundai Staria zná české ceny. Umí být dostupný i opravdu luxusní

Novou osobní dodávku Hyundai Staria Tour jen těžko přehlédnete. Nadčasový design odhalila už před časem, teď přišla řada na české ceny.
Zpět na článek
1. 2. 2022 19:39
1. 2. 2022 20:33
1. 2. 2022 21:07
1. 2. 2022 22:27
1. 2. 2022 22:51
1. 2. 2022 22:59
2. 2. 2022 07:18
2. 2. 2022 03:38
1. 2. 2022 22:07
2. 2. 2022 09:24
1. 2. 2022 19:39
Perfektní
Takovému autu fandím :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
1. 2. 2022 19:59
Re: Perfektní
Idealny rodinny van... :yes:
Avatar - xxc
1. 2. 2022 20:33
Re: Perfektní
daleko od idealu, ked nema riadny motor a baterku :-)
Avatar - Ada je zase tady
1. 2. 2022 22:15
Re: Perfektní
Právě, že má :-[] :yes:
Avatar - MS-sport
1. 2. 2022 19:54
Zlatej MB Vito Tourer!
Za 1 350 000 kč mám MB Vito Tourer L 124 CDI 4x4. 100x lepší volba než tohle za stejný peníze. :-!
Rozbalit vlákno
37
1. 2. 2022 20:00
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Se v tom nejdříve svez a pak tady něco vypravěj. :-!

Asi nevíš co znamená 100x
Avatar - MS-sport
1. 2. 2022 20:02
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Hyundai.......Mercedes Benz :-!
1. 2. 2022 20:57
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Jo jasně. :D
1. 2. 2022 21:00
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Počkej až ten Vito Tourer dovybaví na tu úroveň Starii Style, přihodí tak 300k a rázem bude na 1.6mio ;-)
1. 2. 2022 21:06
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
pozrel som nejake australske testy, stazuju si hlavne na vnutornu hlucnost pri dialnicnych rychlostiach
1. 2. 2022 21:38
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
OK, no počkáme až bude tady někde v testu a uvidíme. Taky budeasi fajn se na něj jít mrknout, jak působí na živo. Jak vypadá Vito Tourer vím, oholený Véčko na kost, prostě dodávka ;-)
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:47
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Slovo "oholený" mě vůbec nezajímá, protože motor, převodovka, podvozek, brzdy nemají konkurenci.....Ford, VW skončily a tak jedině s Toyotou můžeš srovnávat, ale dodací lhůta je dnes při objednání 12-16 měsíců kdežto u Vita 4 měsíce.....
Avatar - WinDiesel
2. 2. 2022 09:44
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Tak nevím, byl jsem včera v Mercedesu, zcela prázdný shop naplněný NÁKLAĎÁKY.
Auta jen venku, a dodací lhůty 1,5 roku.
Hrozné, hrozné, hrozné.
NÁKLAĎÁKY IN, OSOBÁKY OUT, A JEN 4 TYPY NA OKOUKNUTÍ, ŠÍLENÉ.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 15:11
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
ok, uvidíme :-) budu informovat :-! :yes:
2. 2. 2022 14:23
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Nechci ti brat optimismus, ale ja na Vito 124 4x4 XL cekam od zacatku srpna a dostanu ho nejdriv, pokud nedojde k dalsimu odkladu vyroby v cervnu, takze na 4 mesice zapomen...
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 15:10
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
uvidíme :-! ale beru na vědomí ;-) :yes:
2. 2. 2022 16:45
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Dej vedet vedet jak se to bude vyvijet, ale 4 mesice se mi zdaji nerealny, ja mel datum vyroby za 5 mesicu po tom co jsem auto objednal, ale od vyroby chteli jeste 2 mesice na dodani.Kdyz jsem se zacal ptat, jestli je auto vyrobene, dostal jsem informaci ze se o 4 mesice posunulo. Zadny nezlobte se, prominte nebo tak neco, proste stroze bude o 4 mesice dyl... A to jsem ted dostal informaci, ze se pry situace rapidne horsi...
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 17:39
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
hmmm tos mě moc nepovzbudil :D ráno tam zavolám....Hosek Mercedes....s Mirkem Hoškem jsme staří známí :-! hodně mně vyšel s cenou vstříc. :yes:
1. 2. 2022 22:24
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Austrálčanov ber s rezervou, myslí im to inak ako okolitému svetu. ;-)
2. 2. 2022 09:44
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
tak hadam este vedia posudit, ci pri cestovani je dnu hluk alebo nie, nehovoriac, ze dnes je milion sposobov, ako to jednoducho a rychlo pomerat a porovnat s konkurenciou.
2. 2. 2022 13:25
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Posúdiť ako posúdiť. Majú iné preferencie, vadia im veci, ktoré možno ani neberieš v úvahu a nemusí ich zaujímať to, čo preferuješ ty. Je to skrátka iná mentalita. Niečo podobné ako Čína. Vyžadujú iné autá ako my. Nie lepšie ani horšie, proste iné.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:29
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Tak to nemáš pravdu. Vím o čem mluvím. MB jsem si objednal a přijde mně v půlce března, takže vím kolik jsem a za co zaplatil... Ten Hyundai prostě nemůže stát stejně jako MB a více než Toyota....pokud ano, pak se to musí srovnávat. A to ještě odpadli konkurenti od VW a Ford.
Avatar - wakantanka
2. 2. 2022 08:07
Re: Re: Zlatej MB Vito Tourer!
No ale toto je top civilná verzia na spôsob V klase či Multivanu toho staršieho. Keď príde úžitková verzia, bude ten cenový rozdiel zase obrovský.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 09:36
Re: Re: Zlatej MB Vito Tourer!
to určitě ano. S tím souhlasím. Já se na to teď aktuálně dívám z pohledu technické úrovně, parametrů, výbavy a ceny. Takže, jakmile přijde užitková verze a bude technicky stejná akorát horší vnitřní výbava, pak určitě to bude slovo do pranice :yes: :-)
Avatar - KANKUNEN
1. 2. 2022 21:07
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Zapomeň, musíš srovnat s V class,
Avatar - narona
1. 2. 2022 22:10
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
No základní Vito má taky docela dobrý sedačky a podvozek. No před pár lety jsem vyzkoušel snad všechny nabízené osobní dodávky a nejpohodlnější mi přišla Gazela - taková křesla nikdo nemá :D
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:30
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Proč??
1. 2. 2022 22:11
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Mám MB V 300d a ta cena byla dost drzost na to, jaké to má mouchy. Takže fandím, aby konkurenční prostředí trochu "nastavilo Mercedesu zrcadlo" ...
Avatar - KANKUNEN
1. 2. 2022 22:17
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Jo VW ten to vzdal a Traveller už nejde objednat. Tak už jedině křivé H.
1. 2. 2022 22:33
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
V Travelleru ten interiér také není žádná hitparáda. Ze vzhledu plastů a zpracování je zřejmé, že je to pořád užitkové auto i když třeba v kůži ...
1. 2. 2022 22:41
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
V Toyote to predávajú so spaľovákmi stále tak ako doteraz. Aj ProAce Verso, aj ProAce City Verso.
Edit: Autorom palcov dolu - čo ste tým chceli povedať? Že to tak nie je? Alebo to nie sú autá prakticky identické s pôvodnými francúzskymi súrodencami? :-[]
Avatar - wakantanka
2. 2. 2022 08:04
Re: Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Aj francúzi budú naďalej predávať verzie so spaľovacím motorom, len už nebudú v kategórii M1 ale len ako NA, teda ako úžitkové. M1 bude len EV, lebo fleet emisie.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:32
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Tak ty mouchy by mě zajímaly....
2. 2. 2022 06:41
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
- mačkání tlačítek na palubovce provází laciný plastový zvuk
- dveře řidiče nelícují a lze je těžko seštelovat. Ostatní dveře v MB servisu postupně srovnávali.
- přední sedáky jsou krátké pokud nemáš metr padesát
- odkládací přihrádka u spolujezdce jediná a miniaturní
- seštelovat vyklápěcí střechu Marco Polo je umění, zámky stále vydávají zvuky
- startování otáčením klíčku je pravěk, auto je 2021
- konstrukce trojlavice je jak z Ruska, vyndat ji bez škrábnutí dveří je spíš pro tři než pro dva chlapy
- otevírání víčka nádrže jde tak blbě, že to není moc pro holku

Jinak to auto mám rád :yes:
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 09:46
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Díky za odpověď :yes: :-)
laciný zvuk mně vadit nebude
dveře jsou problém (byl i u Multivanu co jsem měl...taky u řidiče....zvláštní)
přední sedáky už mají zabudované štelovatelné prodloužení
přistrojová deska má z vrchu minimálně ještě jeden odkládací prostor, navíc mám objednanou tu střední konzoli kde z vrchu na dva nápoje a vespod odkládací "vanička"
ok to je problém, ale tuto verzi nemám
start klíčkem jsem vyložené kvitoval....nemám s tím dobré zkušenosti u jiného vozu jiné značky z minula (neustále se vybíjel klíček nutný k otevření auta a k nastartování, nakonec vyměňovali kvůli tomu "půlku auta")
nezkoušel jsem, ale v multivanu to bylo těžký jako prase
nezkoušel jsem

Ještě jednou díky za info :yes:
Avatar - 125S
2. 2. 2022 07:41
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Máme doma taky V300d. Motor, převodovka perfektní, ale brzdy na tu váhu hodně poddimenzované. Vrzání celého auta při přejezdu nerovností. Boční dveře už seřizovali dvakrát a nepomohlo to. O ceně radši ani nemluvím.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 09:50
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Díky za odpověď :yes: já koupil právě Vito 4x4 a nechávám si dodělat multimediální systém Alpine plus ozvučení Focal plus vytlumení, podvozek Bilstein, kola 19".......1,17 bez daně plus 150tis dodělávka. Vyjde to daleko levnějí než véčko při stejné technické kvalitě.
Avatar - Ada je zase tady
1. 2. 2022 22:16
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
MB nemá manuál a to je velká chyba
Avatar - KANKUNEN
1. 2. 2022 22:18
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Nikdo manuál v boudě nechce.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:32
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
přesně tak.
Avatar - narona
1. 2. 2022 22:35
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
Loni ještě mělo, ale jen v předokolce :-|
3. 2. 2022 19:08
Re: Zlatej MB Vito Tourer!
"hmmm tos mě moc nepovzbudil ráno tam zavolám....Hosek Mercedes....s Mirkem Hoškem jsme staří známí hodně mně vyšel s cenou vstříc. "

a pak prijde nekdo kdo si na Starii usmlouva 30%, nam na i40 daly slevu temer 40%, takze ano ty neco mas za nejake penize, a ma to za ty penize i nekdo jinej kdo neni znamej majitele showroomu?

trosku soudnosti kdys nekde diskutujes :yes:
1. 2. 2022 21:07
super
Tohle je parada. Promyslena jednoducha krabice pro rodiny, cestovani, firemni akce. Cena je taky super a motory fajn. Jako prodat ted auto a chtit neco okolo 1 mega s tim ze deset let budu vozit dite a jeho kramy, nez vyroste, tak je to v mem hledacku. Kdyz vezmu ze za Berlingo chteji randal protoze to bude uz jen elektroauto, tak Hyundai si zaslouzi metál. Navíc vyrobce ktery vtrhl na scenu s Ioniq5 mohl tlacit aby i zde bylo elektro prim, a cena by byla jednou takova. Proste pecka.
Rozbalit vlákno
5
1. 2. 2022 22:27
Re: super
Zase nepreháňaj. Nekúpiš Berlingo, môžeš zobrať to isté od Toyoty, a nemusí to byť elektrika. ;-) Ale s miliónom vo vrecku pokojne aj Stariu, prečo nie? ;-) Ale tu je v hre aj Toyota ProAce, 8-miestne Family s dieslovým dvojlitrom a 8stupňovým automatom je stále pod milión.
1. 2. 2022 22:51
Re: super
A už ACC v tom ProAce vie aj brzdiť?
Alebo len uberie plyn a zapipa, aby vodič prevzal riadenie?
To je trocha trápne, aj za tu cenu, nie?
1. 2. 2022 22:59
Re: super
To je tá úplne posledná vec, čo by ma trápila...
Avatar - speedfred
2. 2. 2022 07:18
Re: super
...u teba áno, ale sú ludia ktorým to vadí. Tiež som nepochopil toto riešenie.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 03:38
Re: super
Souhlasím. Je nutné počítat s dodacíma lhůtama.....Toyota na Proace má dnes 12 až 16 měsíců.... Hyundai osobně uznávám už jen za to jak drží evropské výrobce na uzdě co se týče ceny a kvality....jen tvrdím, že pokud stojí stejné peníze jako MB pak si vezmu stále ještě pořád MB.....technicky je pořád daleko lepší (motor, převodovka, podvozek, brzdy)
Avatar - narona
1. 2. 2022 22:07
Nástupce H-1?
V roce 99 rodiče pořídili do firmy H-1 osobní. Bylo to velmi pohodlné auto perfektní na dlouhé cesty. Klimatizace, foukání, výborné sedačky i řízení. Tehdy taky za 900 tisíc. Byl z něj i dobrý výhled ze zadu oproti konkurentům, akorát Vito je na tom podobně. Zadokolka holt přináší v osobákách výhody když má výše podlahu. Jsem zvědav jak na tom bude toto vozítko. Z fotek to vypadá slibně. H-1 ale dost rezla a po 5 letech už se pořád řešil servis.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ada je zase tady
1. 2. 2022 22:14
Tomu tvoru chybí oči
Připadá mi jako velký červ. Jinak diesel + manuál + 4x4 je samozřejmě naprosto správně
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
2. 2. 2022 09:45
Re: Tomu tvoru chybí oči
JÁ V ÚPLNOSTI SOUHLASÍM :-[]
Avatar - Anonym
2. 2. 2022 12:04
Re: Tomu tvoru chybí oči
Az na to, ze 4x4 sa s manualom neponuka...
Avatar - KANKUNEN
1. 2. 2022 22:22
Velký motor,
ale proč to nejede 12,5 na 100 je nějak moc.
Rozbalit vlákno
4
1. 2. 2022 22:30
Re: Velký motor,
Asi že to aj niečo váži pri tých rozmeroch, a asi brali väčší ohľad na spotrebu ako na dynamiku (však nejde o dynamicky strihnutú limuzínu, že), takže je to parameter celkom v pohode. Toto bude pre pohodárov, aktívny a dynamický šofér sa musí obzrieť inde.
Avatar - sgt
2. 2. 2022 09:24
Re: Velký motor,
tiez mi to bolo podozrive, ale ked som pozrel parametre tak ani nie: Pohotovostna vaha 2300 kg :-O
MPV od Stellantisu maju necelych 1800 kg.
Avatar - KANKUNEN
2. 2. 2022 10:55
Re: Velký motor,
Na váze má Traveller 2150 kg. Custom 2350 kg. Na papíře rozdíl půl tuny.
2. 2. 2022 10:24
Re: Velký motor,
Ano, to má horší parametry než nový Multivan se 110 kW. To vypadá že ta sázka na MQB platformu u VW byl docela dobrej tah. A co teprve spotřeba v reálu. To jsem zvědav.
Jinak mně se teda Staria extra nelíbí, a když se tu občas vyskytnout srovnání toho či onoho auta s Multiplou, tak pro mne je z boku Staria přesně následovník Multipliy jako měřítko hnsu. Strašně velký skla, který snad končej pod zadkem, stejně jako Multipla. Tam bude pocit jak v akvariu, o pocitu (ne)bezpečí nemluvě. Už jen proto bych si to v životě nekoupil.
Avatar - KANKUNEN
2. 2. 2022 07:04
Tak si dáme shrnovačku
Král zůstává stále V, ale nejde objednat pro 8 lidí, pak tu je Multivan, má cukající DSG a vlastně bude nahrazen multiSharanem. Tahle Staria je parádní, působí jako kdysi Civic 8G, 8 lidí převeze, ale je bez kufru. Traveller jede dobře, je pro 8, ale nemá použitelné 4x4 a palubka neurazí, ale je dodávková a už jde objednat jen elektický. Ford je pro 8 lidí král, palubka super, místa mnoho, ale jaksi na dálnici ty zadní listové pera odskakují a auto se jemně třese (nejel po FCL) a chtěli by to prodávat s litrem. Trafic je velký, pohodlný, ale nedostupný z důvodů emisí, má však dvouspojku, ale prý necuká.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 09:54
Re: Tak si dáme shrnovačku
Více méně souhlasím. :yes: Trafic je na tom s tím podvozkem na dálnici podobně jako Ford....spíš ještě hůř.
Avatar - netcar.xx
2. 2. 2022 08:26
Ja jenom k te V Klasse
Vyzvedaval jsem ji v zari, 300d ctyrkolku se vsim co tam jde, okamzite sla do firmy na odhlucneni, celej interier ven, ( strop, sloupky a celej spodek palubovky sly zaroven hned do jine firmy na ocalouneni Alcantarou a vrsek palubovky kuzi), celej vnitrek ( dvere, podbehy atd ) vylepit mnohde i trema vrstvama izolace... Podstatne ztichla, pred tim to bylo jako obycejne Vito. V listopadu v necelych 7 tkm odesla prevodovka ( auto se uz nerozjelo ), v oleji byly kovove piliny. V zaruce nova, ted necelych 20 tkm a zatim klid, ale ta duvera uz tam neni. A to mame doma jeste (mj) E 63s ( tu uz druhou, ted FL ) a A 250e Limo. Tam ale nikdy vetsi problemy nebyly. Jinak jsem uz videl na vlastni oci Lexus LM a proti nemu je ta V Klasse uvnitr asi jako Barkas.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - KANKUNEN
2. 2. 2022 09:37
Re: Ja jenom k te V Klasse
Ta převodovka je smůla, ale v tom odhlučněném V bych se rád svezl, to musí být bomba. Tomu se říká náročný zákazník.
Avatar - netcar.xx
2. 2. 2022 10:02
Re: Ja jenom k te V Klasse
Já si to nechal dělat tady v Německu, ale kvalitně to dělá i jedna firma tuším kdesi v Praze. Samosebou i o něco levněji. Jinak je to ohromnej rozdíl od střechy až po spodek. A úplně jsem zíral, co tam měli na dílně za další auta včetně nové S Klasse. To musí být teprve náročný zákazník. Jinak mám teď nově už i krabičku od Brabusu, takže 260 koní a víc krouťáku. Není to moc, ale při předjíždění to člověk pozná.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 10:13
Re: Ja jenom k te V Klasse
mám štěstí, že můj dlouhletej kamarád se tímto přímo živí, takže mně to bude dělat jakmile auto dostanu....v Brně máme přímo zastoupení Brabus, ale mně se to zatím zdálo dostatečný ten výkon....těch 240 koní. Spíš jsem ten podvozek pořešil od Bilsteinu. :-!
Avatar - KANKUNEN
2. 2. 2022 10:31
Re: Ja jenom k te V Klasse
Mi čip udělal u HDI pocitově více než 25 koní a hlavně to nevadne u 4t otáček. Už hodně lidí se podivilo proč ho ta bouda tak lehce předjela.
Avatar - netcar.xx
2. 2. 2022 10:32
Re: Ja jenom k te V Klasse
Ja s tou jednotkou od Brabusu po tom problému s převodovkou nejdřív váhal, ale pak jsem do toho skočil. Pro mě je to optimální auto kvůli nastupování a vystupování, proto jsem ho bral, mladá je zase nadšená z A 250e, měsíčně najezdí 2 až 3 tkm, z toho většinu na elektriku a nabíjíme doma zadarmo.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 10:37
Re: Ja jenom k te V Klasse
kolik ta krabička vyšla jestli se můžu takhle do éteru zeptat...? :-!
Avatar - netcar.xx
2. 2. 2022 10:47
Re: Ja jenom k te V Klasse
Cca 2600 Euro i s montáží v Bottropu. Našel jsem i podstatně levnější alternativy, ale co můžeš chtít za záruku u prodejce na E Bay :-[] Obzvlášť po té převodovce.
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 11:09
Re: Ja jenom k te V Klasse
jasná věc a díky moc :yes: :-!
Avatar - MS-sport
2. 2. 2022 09:56
Re: Ja jenom k te V Klasse
díky za info :yes: :-!