Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet používá na výrobu nových dodávek díly z 80. let

Oblíbená dodávka uplatňuje archaické díly i v roce 2022, montované součástky jsou desítky let staré. Změna se nechystá, protože léta ověřené zdroje fungují.
Zpět na článek
20. 3. 2022 10:38
Pripomína mi to Daewoo...
...ktoré modernizovalo a upravovalo vzhľad starého Kadetta, ktorý potom ešte nejakú dobu žil ako Racer a Nexia. Je to ale decentnejšie a nevyzerá zle. Akurát tie pánty dverí trčiace z karosérie by v urópe už asi neprešli...
Rozbalit vlákno
5
20. 3. 2022 11:10
Re: Pripomína mi to Daewoo...
viz Wrangler
20. 3. 2022 11:45
Re: Pripomína mi to Daewoo...
Trčící panty ven z kastle má Mercedes géčko dodnes.
21. 3. 2022 15:47
Re: Pripomína mi to Daewoo...
Tak určite sa ešte nejaký model nájde. Neviem, ako presne to dnes rieši legislatíva. V časoch, keď som konštruktérčil v TAZ-ke, keď ešte platili predpisy EHK, museli byť na rôzne trčiace výstupky a lemy karosérie vybavené výnimky.
Avatar - Jerry.Gunman
20. 3. 2022 12:38
Re: Pripomína mi to Daewoo...
Když to funguje, zákazníci si to přejí právě takto (s nádechem retra) a jsou s tím spokojení - tak proč dělat změny jenom pro změny samotné?

Jak pravil vtípek z doby vývojových diagramů na přelomu milénia
Funguje ten krám? ANO, Není co řešit
Avatar - DaewooMaster
21. 3. 2022 00:40
Re: Pripomína mi to Daewoo...
"potom ešte nejakú dobu žil ako Racer a Nexia" - GM-Uzbekistan vyráběl Daewoo Nexii ještě v roce 2016, Takže Kadett E pod značkou Daewoo žil rovných 30 let. :-! Tedy celkem 32 let, když započtu vznik původního Kadetta E. Není moc aut v historii, která žila bez větších změn déle (jako třeba VW Brouk 1. generace nebo Trabant).
Dnes už "žije" jen název Nexia jako Ravon Nexia R3 (což je podle vzhledu Daewoo Kalos sedan z roku 2003).
Avatar - Barrichello
21. 3. 2022 09:54
To co funguje není potřeba měnit
tím se američani dlouho dobu řídili a dělali tak správně. Bohžel dneska už to ani tam neplatí všude, protože svět se řídí do ***, ale u pár aut to naštěstí ještě pořád platí.

Dodávky GMC a Chevrolet jsou jedněmi z nich :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - ladsla
21. 3. 2022 16:41
Re: To co funguje není potřeba měnit
Předchůdce Chevy Van vyráběli 30 let, možná i kousek déle. Není důvod měnit, co funguje
Avatar - Barrichello
22. 3. 2022 09:55
Re: To co funguje není potřeba měnit
Tak tak :yes:
Avatar - Oscar_Romero
21. 3. 2022 12:50
Takové motory
To by v EU někoho trefil šlak. Osobně mi přijde V8 v dodávce jako zbytečnost, stejně jako tříválec v Octavii.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
22. 3. 2022 09:56
Re: Takové motory
v USA naprosto běžná věc, dodávky tam suplují malé nákladáky typu Avie, co máme my tady v Evropě