Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Had a kříž (05/2003)

Slova Alfa Romeo jsou v historii zapsána ohnivě rudým písmem. V Miláně již téměř sto let vznikají auta, která preferují emoce a svým výjimečným charakterem dokonce daly vzniknout komunitě "alfařů", akcentující individualitu.
Zpět na článek
17. 4. 2022 09:23
17. 4. 2022 11:27
17. 4. 2022 16:34
18. 4. 2022 07:49
17. 4. 2022 19:03
18. 4. 2022 07:37
17. 4. 2022 09:23
pokrok
tady je videt pokrok jaky auta udelaly za 20 roku
tahle chrochtava "sportovni" "luxuxni" alficka je na tom vykonove podobne jako vetsi chrochtava O4 (az na delku, kde je O4 o 2cm kratsi) se zakladnim chrochtem 85kW s cenou od 600 tis. a O4 s chrochtem 110kW je co do dynamiky a maximalky uz o parnik jinde porad za cenu o nejakych 300-400tis nize.
kdyz to porovnas s s prumernou mzdou ktera v 2003 byla 2.5x nizsi nez dnes, tak ta alficka by dnes odpovidala cene 3mega s ohledem tehdejsi a dnesni prijmy a dostal bys parametry oct, kterou dnes koupis za 1/5-1/4 ceny.
a pak ze sou dneska auta drahy
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
17. 4. 2022 11:27
Re: pokrok
A to bola 166tka auto vyssej strednej triedy ... a dnes je na jeho vykonoch a rozmeroch octavia.... a potom sa cudujeme ze stredna aj vyssia stredna trieda mizne a nikto tie auta nekupuje ked aj nizsia stredna trieda je uz defakto tak obrovska a priestorovo aj vykonovo postacujuca ze ani nie je dovod pre mnohych uz siahat po niecom este vacsom obzvlast v stale viac preplnenych mestach .... a osobne by som tiez nejake dnes uz obludne 5m auto strednej triedy ani nechcel.... na co... v tomto smere automobilky sami vykopali za tych poslednych 20 rokov hrob dvom svojim segmentom ( tym nezmyselnym a neustalym narastom rozmerov skrz vsetky segmenty ) .... dvom segmentom ktore kedysi boli tak oblubene.... ale to uz je teraz jedno...
17. 4. 2022 16:34
Re: pokrok
Chlapci, tomu se říká pokrok. Kam byste zařadili první skutečný automobil - Daimler?
18. 4. 2022 07:49
Re: pokrok
Predrazeny kram asi.... Pan Daimler by se mel stydet a lidi co si to koupili byli idio*i.... ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
17. 4. 2022 18:48
Re: pokrok
A zkoušels někdy jet 166?

Srovnání s Oktavkou je hodně mimo...
17. 4. 2022 19:03
Re: pokrok
Ano, úplně mimo.

(Nehledě na to, že mi nepřijde zcela korektní, že porovnává auta, která od sebe dělí víc jak 20 let.)
18. 4. 2022 07:37
Re: pokrok
.... kdyby Octavia mela mit interier z takovych materialu jako Alfa 166, muzes si k cenovce rovnou prihodit 200 tisic ;-)

Jinak ale jo, auta relativne zlevnila, aspon teda pri srovnani s 20 let starymi cenami. Na druhou stranu pred 10 lety jsem za Mondeo combi v nafte dal 650.... dnes takove auto stoji pomalu milion....

Jo a muzu te ujistit ze kdyby vedle sebe stala funglovka Octa 1.6 TDi a 166 tak na dlouhou cestu si rad vezmes tu Alfu.... pokud teda nebudes resit vysledek crash testu....
17. 4. 2022 17:01
Ani "sportovni" , ani "luxuxni"...
...nikdy nebyla a ani být neměla. :-)

Jen běžné auto vyšší střední se svými klady a negativy. Asi nejvýraznější mínus byl snad jen extrémně drahý servis resp. repase opotřebené, poměrně komplikované, zadní nápravy, který se dříve nebo později vždy přihlásil. (Myšleno v době aktivního života modelu, kdy byly dostupné více méně pouze originální komponenty.)
Jinak +/- průměr své třídy a doby vzniku.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ja Prvni 123
17. 4. 2022 18:50
Re: Ani "sportovni" , ani "luxuxni"...
S dieselem nevím.

S 2.5 V6 byla sportovní, a na svou dobu i relativne luxusní.
Asi to nejde mechanicky preklapet do dneška.

Ale s tou zadní nápravou souhlas: byla výborně vymyšlená, ale servisovat ji nebavilo...
17. 4. 2022 19:00
Re: Ani "sportovni" , ani "luxuxni"...
No, to je asi věc názoru, za mě ani V6 2,5 není sportovní (a ani 3,0 nebo 3,2). Jen trochu víc koní a trošku charakternější motor. Sportovního navíc nic, ani podvozek, ani převodovka, ani aerodynamické úpravy, ani sedačky, vlastně nic v interiéru.....A míra luxusu zcela úměrná třídě a konkurenci.

Když tedy sportovní čtyřdveř od Alfy, tak snad 156 GTA, jinak nic, dnes samozřejmě Giulia Quadrifoglio nebo GTA, GTAm. To je u mě sportovní.
Avatar - Ja Prvni 123
17. 4. 2022 22:04
Re: Ani "sportovni" , ani "luxuxni"...
Každého názor.
Já nepotřebuju moc koní, abych s autem jel sportovně... pokud mi to to auto jinak dovolí.

Ta palubka je fajn. Zatahuje "do hry"... nálada v tom autě je výborná.
Sedačky byly taky fajn. Jasně, nejsou to ušatý Recara, ale držely jak helvétská víra.

Dost nepochybuji, že ty výkonější verze jedou lépe, ale ty jsem neměl možnost "prohnat", takže nevím.
Jen hádám.
A trochu jsem v tom odhadu zdrženlivý, protože mám trochu překvapivou starší zkušenost se 75, kde se 2.5 litr řídil zřetelně lépe, než 3.0.
S tou 2.5 měl prostě optimální výkon a rozdělení hmotnosti... takže se řídil fakt krásně, poslušně.
Ale ano, ta převodovka byla nejslabším článkem. Pro opravdu sportovní svezení by měla mít rychlosti trochu blíž k sobě, a kratší dráhy.
To je fakt.
17. 4. 2022 23:01
Re: Ani "sportovni" , ani "luxuxni"...
Ok, rozumím ti.
Z těch starejch vran mi "do ruky padla" asi nejvíc 164 s bussem 12V v mixu všeho.
Avatar - Ja Prvni 123
17. 4. 2022 22:20
A ještě dodám, že protějšek 166 byla Lancia Kappa, nikoliv T
Chápu, že je to dobový článek.
Jen aby to někoho nezmátlo.
Lancia Kappa a Alfa 166 sdílely podvozky i většinu motorů... Kappa byla dřív, takže se dá říct, že 166 byla postavená na podvozku Kappy.

Thesis měl podvozek jinej, postavenej u Lancie, a ne u Fiata.
Bylo to krásný auto... ale "jiný", a bohužel neuspělo. Moc se neprodávalo. Dodnes je krásný, ale dneska je opravdu problém sehnat některé díly.
Škoda.
Lidi chtěli unifikované Kia / Hyundaye... co už teď.
Rozbalit vlákno
2
18. 4. 2022 07:52
Re: A ještě dodám, že protějšek 166 byla Lancia Kappa, nikol
Skoda ze velke italske sedany uz proste nexistuji.... kdyz teda nepocitam Ghibli kde by me nebavilo jezdit na servis kdovikam a platit nesmysly....

Velke sedany nejsou, velke kombiky taky ne.... Neco jako Kappu SW v alcantare bych bral hned! Bohuzel kdyz uz na to clovek ma, je trh nekde uplne jinde.... :'-(