Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Auto Bild vybral 15 nejhezčích klasik, výběr je velmi různorodý

V pestrém výběru německých kolegů se stále nejde pár kousků, které jsou dostupné i smrtelníkům.
Zpět na článek
Avatar - jurajos
19. 4. 2022 23:09
Špecifický výber...
...na jednej strane očakávateľné klasiky od Jaguara, MB či GM. Na strane druhej Chrobák, 205 či bizzár typu Bitter, Nash a Fiat.
Podobné rebríčky može mať rozne hodnotiace kritéria, ale ani jedno Maserati, Alfa či Aston?
Naozaj je najkrajšou Lanciou Gamma? Fiatom 2300-ka či BMW E28?
Avatar - caliban
19. 4. 2022 12:07
....
Každý takový výběr chce být originální a ukázat něco co jinde už mnohokrát předtím ve nebylo (Miura, DS, E-Type...). Z tohoto seznamu, kdybych si mohl vybrat jedno auto, tak určitě Shelby Cobra :yes:
Avatar - Emel
19. 4. 2022 10:52
Re: Vkus má každý jiný,
Mně se to teda do vkusu moc netrefuje. Ferrari Daytona zdaleka nepatří k mým favoritům od Ferrari (F40 nebo 250 by byla sázka na jistotu), Bogward se mi taky moc nelíbí, i 205 je spíš ta klasika než designový skvost (ale fajn, tu beru)... nějaké výhrady mám tak k půlce výběru.

Naopak mi tam spousta aut chybí - třeba 300SL, 507, Countach, GT-40, DS, možná nějaká 911 - to jsou takové klasiky, u kterých mě překvapuje, že tu nejsou. A pro mě třeba i Tatra 77, Stratos... nebo McLaren F1 a RX-7 FD z těch novějších... ale to už je spíš moje preference.
Avatar - Barrichello
19. 4. 2022 09:46
Já bych si z tohohle výběru
vybral Bitter, Corvette, AC Cobra a E-type :yes: :yes: :yes:
19. 4. 2022 08:14
Výběr
Zdravím, mě osobně tam chybí Citroen DS. Vím, že zajímavých aut je mnoho, ale určitě by tam měl být.
Avatar - Stejsn
19. 4. 2022 10:36
Vkus má každý jiný,
tenhle výběr je v podstatě sázka na jistotu, až na dvě auta, která mě tam dost překvapují a která obě považuji za ošklivá - ten Fiat a ten Nash.