Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autem do Chorvatska 2023: Kudy jet, co budete potřebovat a na kolik cesta vyjde?

Zatímco v minulosti se řidiči trápili s různými protipandemickými opatřeními, tento rok by měl přinést návrat k běžné rutině.
Zpět na článek
20. 6. 2022 13:22
20. 6. 2022 14:12
3. 8. 2022 21:48
7. 10. 2022 13:36
Avatar - KANKUNEN
5. 5. 2022 11:03
To zas bude keců od ovcí
co lítají v dobytčáku do rezortu a žerou a pijou all inclusive až jim praskají břicha.
Rozbalit vlákno
28
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 11:10
Re: To zas bude keců od ovcí
To mi poraď, ty nadčlověku, kam my ovce máme dojet k moři s malým děckem ? P.s. v Evropě jsem byl u všech mořích ..

nehacknul ti někdo účet? Chováš se jako dobytek...
Avatar - KANKUNEN
5. 5. 2022 11:38
Re: To zas bude keců od ovcí
Ber to jako dopřednou opotenturu proti těm, co se zase budou posmívat z paštik.
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 11:44
Re: To zas bude keců od ovcí
Ježiši, ja se ti musím omluvit... dobytčák je letadlo.. no to sakra souhlas...už to není co bývalo... já to přečetl tak, že se směješ lidem, co jezdí k moři autem do HR :D Moje chyba....
Avatar - KANKUNEN
5. 5. 2022 12:34
Re: To zas bude keců od ovcí
V klidu, já tam jezdím taky každý rok. Hodím do auta malý člun a motor, dvě plata piv, nějaké bílé víno, protože jejich je katastrofa. Ráno kopnu do vrtule a večer cambu pivo na terase a čumím na moře. A na snídani musí být pileča pašteta z nostalgie. ;-)
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 12:43
Re: To zas bude keců od ovcí
Tak Májku vozím taky :D

No, teď jsem jen cvičně koukal na ceny a krátkou kalkulací jsem usoudil, že jsem socka a asi poletím dobytčákem do severní Afriky či Turecka :-[]
Avatar - Atomas
5. 5. 2022 14:05
Re: To zas bude keců od ovcí
No, letos jsem taky zjistil, že už jsem socka a do Chorvatska nepojedu. Jezdil jsem tam každoročně s dětmi na Makarskou, ale už začínali brblat, že je to stále stejné a přitom dražší... A protože se začali učit španělsky, jedu letos do Španělska... Vychází mi to levněji i s dopravou :-). A protože mne baví řídit, již cesta bude cíl a dovolená :-)
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 14:08
Re: To zas bude keců od ovcí
Já ve ŠP byl na Costa Brava autem (pak i v Barceloně), ale jen ještě ve dvou, to byl super roadtrip, až na francouzské silnice/dálnice plné radarů :D
6. 5. 2022 07:53
Re: To zas bude keců od ovcí
Autem na Costa Bravě???? Ty vole to nejsi socka to jsi extrémně bohatý. Letět tam je levnější. Tam bych teda autem nejel, ani kdyby mi někdo zaplatil benzín. Letadlem 2 hodiny. Autem čtyřiadvacetihodinovka.
Avatar - Ozzman
6. 5. 2022 07:59
Re: To zas bude keců od ovcí
Byl to prostě takový road trip, cestou tam jsme spali v autě ve Švajcu, zpátky pak v motelu 2 noci na riviéře ve Francii, pak přes Monako, severní Itálii zpět domu. No drahý to bylo, ale zase né tak extrémě. A ještě jsme z Costa Bravy dojeli do Andorry na výlet :D
15. 6. 2022 06:29
Re: To zas bude keců od ovcí
Na jednu stranu to chápu, na tu druhou...

Byli jsem v HR autem 2x, přes všechny možné rady jsme se vždy setkali s kolonami. Ty se dají přetrpět, ale co nedám je neuctivost a řekl bych až drzé chování místních, kteří poskytují servis turistům. O drahotě ve srovnání s Itálií se ani nemá smysl bavit. Pokud tedy autem dostupnou dovolenou, jsem vždy za Itálii i s tím, že pojedu níže než na severní část.
15. 6. 2022 07:43
Re: To zas bude keců od ovcí
Čím níž, tím je to lepší. Černá hora skvělé. Kolem Dubrovníku taky. Nahoře jsou dementi…
Avatar - wakantanka
20. 6. 2022 15:48
Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Nalož prcka do Mondea a vyraz do BG cez Rumunsko. Tam si večer zaplať nocľah, niečo poobzeraj a na druhý deň lážo plážo dorazíš k moru, kde si nebudeš pripadať ako socka :)
Avatar - zaplosak
5. 5. 2022 17:17
Re: To zas bude keců od ovcí
Pak si debil - přečti si po sobě co píšeš!
Avatar - petr petrumr
20. 6. 2022 16:20
Re: To zas bude keců od ovcí
ty jedeš na dovolenou a vaříš si tam a dovezeš si i piva. Tohle je samopoškozování.
Avatar - wakantanka
5. 5. 2022 11:39
Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Ja s deťmi jazdím do BG, mne vyhovuje piesok a aj cenovo je to inde. Čo do km to mám približne rovnako ako HR.
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 11:43
Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Od nás je to o dost delší cesta. Já byl s děckem v loni poprvé, letos mu jsou 2 a o moc dál s ním nedojedem, takže HR/IT, přičemž HR mi příjde ve vzdálenosti do cca 1000 km/1 den s přestávkami jízdy asi lepší na koupání. IT je nahoře u Jadranu taková.. ošklivá, byl jsem tam mockrát.
Avatar - wakantanka
5. 5. 2022 18:32
Re: Re: Re: To zas bude keců od ovcí
No to áno, ty to máš o minimálne 600 km ďalej ako ja z východu SK. Moji boli pri mori tiež keď mali jeden a jeden a pol roka a dali to na pohodu, teraz sú o dosť väčší a starší takže je to zase iné, lepšie, nemusím ťahať toľko vecí. :)
5. 5. 2022 20:26
Re: Re: Re: To zas bude keců od ovcí
A kam tam?
Avatar - wakantanka
6. 5. 2022 11:48
Re: Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Mno ja už som pobehal asi celé pobrežie a posledné roky mi naviac vyhovuje byť vo Varne. Kupodivu pláže väčšinou poloprázdne, možnosti stravovania a iného vyžitia neprieberné. Manželka si pochvaľuje množstvo rôznych obchodíkov, kde si vždy niečo zaujímavé nájde, decká majú k dispozícii Morskú záhradu, kolobežky sú povinná výbava :-) A keď nechceme mesto, autom máme v podstate do pol hodiny až hodiny kopu iných ďalších zaujímavých miest či pláží atď. Malý bonus je len 1100 km cesta z domu oproti strediskám na juhu, kam by som to mal o nejakých 150 - 300 km ďalej. :-)
Avatar - Emel
20. 6. 2022 12:44
Re: Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Já jezdím dolů... Kiten, Sinemorec...
Avatar - wakantanka
20. 6. 2022 15:50
Re: Re: Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Ja si poznám mančaft a moji by sa tam nudili už po dvoch dňoch. :)
Avatar - iudex
21. 6. 2022 12:27
Re: Re: To zas bude keců od ovcí
Autom do Bulharska?!! Tak to si iný hardcorista. :-O :-O :-O
Ak aj si z východu, Košice-Varna mi ukazuje 13:47 hod. To je autom čistý masochizmus.
A "približne rovnako ako HR" to rozhodne nie je, Košice-Zadar je 8:39 hod a Košice-Split je 9:29 hod., to je dramatický rozdiel oproti 13:47 hod.
Avatar - hugino
5. 5. 2022 13:21
Re: To zas bude keců od ovcí
Takže keď trojčlennú rodinu v last minute vyjde 4* hotel s ultra all inclusive s lehátkami,bazénom,súkromnou plážou a tobogánom finančne rovnako ako 10 a viac hodinová cesta autom do bytu kde si musíš sám variť a každý deň si musíš vláčiť nafukovačku aby si na verejnej pláží neležal na šutroch nazývaš OVCA .Ty si pekne mimo.
Avatar - petr petrumr
5. 5. 2022 15:30
Re: To zas bude keců od ovcí
podle mě je mimo, já třeba jezdím na dovolenou a piji nápoje tam vyrobené, jím jejich kuchyň. Co se dá do chorvatska za cestu, je turecko nebo řecko se vším všudy letecky. Taky sem jezdil do chorvatska, ale stačí si to spočítat a nevěřit řečím typu, že chorvatsko je levné.
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 20:37
Re: To zas bude keců od ovcí
Že je Chorvatsko levné, to už si snad nikdo dnes nemysli ne ? Ale je dostupné jednoduše autem… stejne jako Itoška, která má mnohem lepší služby, ale horší koupačku
Avatar - iudex
15. 6. 2022 09:34
Re: To zas bude keců od ovcí
Ja zase spochybňujem tú jednoduchú dostupnosť autom. Čo je dostupné na tom variť sa 10 hodín v aute na rozpálenej diaľnici (a to môže byť reálne viac, Praha - Makarska píše 10:42 h, pridaj k tomu nejakú tú zápchu, ktorá, ako píše webpaja, je vždy a si na 11-12 hod). OK, môžeš ísť na noc, ale to si zase úplne rozbitý a prvé dva dni dovolenky dospávaš.
Sorry, ale za mňa sa trepať niekde autom 10 až 12 hodín je trest. Keď som bol pred 2 rokmi v Chorvátsku, tak let trval 1:10 h do Splitu, keď k tomu prirátam auto na letisko plus čakanie na letisku a taxík na ubytko, celá štreka trvala 4,5 hodiny.
20. 6. 2022 19:47
Re: To zas bude keců od ovcí
Jezdi v noci. Bez zápchy a v chladu
Avatar - iudex
21. 6. 2022 12:03
Re: To zas bude keců od ovcí
Ako som písal, bežný človek je po tom, ako celú noc nespí, dosť rozhodený, naviac nielenže nespať, ale vykonávať pri tom sústredene činnosť je značne namáhavé, vyčerpávajúce a pre mňa sa nezlučuje s účelom dovolenky.
5. 5. 2022 12:04
jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
a zvednou ceny za ubytování, tak ta dovolená v HR bude pěkně drahý špás a mnozí jako za kovidu zůstanou na chalupách. Ale pravdou je, že dovolená v ČR už je taky cenový masakr. Takže si člověk fakt nevybere. Pro ty chudý už zbývá takové Tunisko či Egypt. Já bych tam nikdy nejel, ale válečka a žranice za málo peněz asi dobrý.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Ozzman
5. 5. 2022 12:06
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
To jo... to jsme to dopracovali.

Když jsem byl mlád, chudina jezdila na chaty, na přehrady a řeky do kempů po ČR, pracháči k moři, největší pracháči pak po celém světě (počátek 90s).

Dneska socky do Afriky k moři, střední třída po ČR, pracháči do Chorvatska na jachtu :D Paráda....
5. 5. 2022 14:53
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Jj, nová doba. :-)

To já, když jsem byl mlád.......první moře r.1966, BG, auto W 311, stan, 4 osoby. Komfort nula, ale zážitkově, vč. cesty, nejvíc v životě. A to jsem byl později leckde.
Avatar - Ozzman
6. 5. 2022 06:06
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Tohle neumím posoudit, jsem značně novějšího data výroby :D, ale jak jsem psal výše, také jsme ve dvou jezdili roadtripem. Akorát to bylo o 50 let později, místo W311 to bylo Mondeo MK4 kombi a cestou jsem vzal i to BG (po cestě zpět z Řecka), to jsme jeli ale přes hostely. O rok později pak i s přespáním v autě, ale už v nové generaci auta :D Vím, že to nebylo ono, navigace a tak, nicméně pořád mi to přišel skvělý zážitek, který je pro mne cennější, než to válení na pláži a cestu vzít ideálně letadlem..
Avatar - wakantanka
6. 5. 2022 11:52
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
No ale to si nezažil dobrodružstvá na hraniciach, vypisovanie výjazdných doložiek, prehlásení, potom kontrol atď. Cestou v RO mali taký dobrý zvyk že o 22.00 vypli komplet pouličné osvetlenie a v podstate nefungovalo nič, len colnica. Došiel ti v noci benzín? Smola, pumpy otvárali až o 6 ráno. :-) To čo dnes robím v podstate cez noc, sa jazdilo od piatka ku večeru až do nedele do obeda ... teda za predpokladu, že si neskysol dlhšie niekde na hraniciach. To dlhšie myslím 2 hodiny +, extrém bol 12 hodín. To keď rozprávam mojim deťom, tak nechápu :-)
Avatar - Ozzman
6. 5. 2022 12:34
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Zažil jsem frontu na hranicích mimo EU, ale jakmile viděli čechy, pustili nás bez kontrol :D Ostatní ne, to už je pro mne sci-fi
15. 6. 2022 08:44
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Však sa hovorí, že ,,Cesta je cieľ" ;-)
20. 6. 2022 14:12
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Nejak tak.
Teraz si malomeštaci pomaly zoberú pôžičku, aby išli do Thajska, JAR...
Prečo? - keď to ani nevedia nájsť na mape.
Lebóóó - keď tam boli susedia a známi, tak my tiež! ;-)
Avatar - Emel
20. 6. 2022 14:32
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Zas na druhou stranu... inflace požírá úspory, hromadit spotřebiče každý nepotřebuje... podívat se do JAR mi nezní tak blbě.
20. 6. 2022 14:53
Re: jestli v létě bude benzín za 50 nebo víc
Ja píšem o malomeštiakoch a ich odškrtávaní bobríkov ;-)
6. 5. 2022 19:17
Dialnicna znamka v Rakusku
Pokial viem tak 10dnova ma cenu 19,80 a nie 9,60€ ako uvadzate.
Rozbalit vlákno
1
20. 6. 2022 12:30
Re: Dialnicna znamka v Rakusku
Pokud já vím tak cena je skutečně 9.6 €.
15. 6. 2022 08:46
A čo takto Bulharsko na Trabantoch Wartburgoch, Maluchoch...
...až od Baltu.
To boli iné epopeje ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Emel
20. 6. 2022 13:19
Re: A čo takto Bulharsko na Trabantoch Wartburgoch, Maluchoc
Jojo... je ta cesta čím dál lepší. Taky už se jezdí přes Srbsko a ne Rumunsko, aspoň od nás... ještě kdyby tam nebyly ty hranice.
15. 6. 2022 08:54
Ať Vám ta cesta dobře dopadne
Loni jeden Pražák zlikvidoval Chorvata na motorce, tak opatrně.

A jezdí vůbec někdo k moři kvůli koupání?
Rozbalit vlákno
1
20. 6. 2022 14:16
Re: Ať Vám ta cesta dobře dopadne
Mnohí ani nie.
Minule jeden pripitý na brehu okolo obeda kričal ,,Marunó, nezapomeň na ty brambory!"
20. 6. 2022 13:22
V Chorvatsku...
...jsem byl s rodinou dvakrát, ale jednomyslně jsme se shodli, že Itálie je mnohem lepší volba (tedy s výjimkou čistoty moře, ale zase v Itošce do něj můžeme naboso). :-)
Rozbalit vlákno
1
22. 6. 2022 00:18
Re: V Chorvatsku...
Z itosky je nejlepsi sardinie, ale to je autem trocha z ruky (da sa, cca 12h do la spezia, tam sme prespali, pak vylet na cinque terre nebo tak nejak a vecer trajekt na sardiniu) - rozumej s malyma detma ne:) ale tie plaaaze na sardinii❤️
20. 6. 2022 14:12
Zimáče
Jak mám věřit autorovi, když nedokáže spočítat 79-63=16 a tvrdí, že je to 13 m. Ty rozdíly jsou minimální, překvapilo mě to hlavně u slalomu. A ty závodní gumy jsou taky lepší než normální letní, tak mám jezdít na závodních? A co když jedu v horách, kde mám v údolí +15C a vy 2500 m -5 C a sníh? To budu v půlce kopce přezouvat z letních na zimní? Proboha vzpamatujte se když mám zimní v létě tak snad vím jak se chovají a podle toho jedu.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - redmond
22. 6. 2022 20:04
Cena madarskej dialnicnej znamky
Uvedena cena 14,10€ madarskej dialnicnej znamky je cena od vekslaka. Pri nakupe z originalnej stranky je cena tesne pod 10€.
Rozbalit vlákno
0
25. 6. 2022 08:16
Maďarská DN - iná cena
Maďari majú rôznych predajcov a každý má iné ceny ;-) .

Plus ak ju aj na stránke čo uvádza redakcia kúpite v HUF stojí 10 dňová 3820 HUF / cca 9,5 Eur, ak v Eur tak 14,1 Eur.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Mokrous
25. 6. 2022 12:33
Re: Maďarská DN - iná cena
Je pravda, že těch zlodějských stránek je na webu asi milion. Klidně ti prodají na 10 dní za 18 EUR a víc, resp. 454,- Kč a podobně. Osobně nechápu, že je tohle vůbec legální. Dálniční známka není klobása.
My kupujeme vždy přes https://ematrica.nemzetiutdij.hu A tam je těch 3820 HUF, což je asi 237,- Kč , nebo těch 9,5 EUR.
Jen nevím, jak se ti podařilo na zdejším odkazu https://cz.autovignet.hu změnit měnu z EUR na HUF. Mě to nešlo.
25. 6. 2022 15:59
Re: Maďarská DN - iná cena
Stlačil som dole ceny a vyhodilo na mňa 3820 Ft. Ale do košíka len 14,1 Eur :-! .

Ja kupujem na tej stránke ako Ty.

Inak, kolegovi sa jeden Nemec pochválil, že kúpil na maďarskej stránke rovno HU, SK, CZ balík. Po rozhovore teda trocha zneistel.
Avatar - Mokrous
25. 6. 2022 12:14
Pro amatéry z auto cézet úryvek ze stránek mzv cézet
Od pondělí 16.5.2022 zrušilo Rakousko pro cestovatele ze všech států světa povinnost prokazovat bezinfekčnost při vstupu (překročení hranice) do země, tedy odpadá povinnost 3G. Povinnost prokazovat bezinfekčnost při čerpání služeb byla v Rakousku zrušena již 5. 3. 2022.
Rozbalit vlákno
0
28. 6. 2022 11:10
V Maďarsku pozor vozidla N1
Bylo by dobré zmínit, že v Maďarsku jsou vozidla N1 brány jako dodávka, tzn. platí 2x více, aby pak někdo nebyl nemile překvapen, že u "osobáku" platí pokutu
Rozbalit vlákno
0
3. 8. 2022 21:48
Chorvatso
Dobré tipy. Já také letos plánoval jet se po dlouhé době podívat do Chorvatska. Nakonec z toho ale bohužel nic nebude, což je celkem škoda. Přemýšlel jsem ale, že bychom to mohli s rodinou udělat tak, že alespoň nakoupíme pár věcí na kempování z https://armik.cz/ a vyrazíme třeba do nějakého pěkného kempu tady u nás. To by mohlo být super. :)
Rozbalit vlákno
1
7. 10. 2022 13:36
Re: Chorvatso
Vyrážíte do Chorvatska někdo ještě ted v říjnu? Chtěli bychom kombo moře a nějaké hory. Aktuálně hlásí počasí kolem 10 st. v noci. Ptám se kvůli spacáku (https://www.army-store.net/prosivany-spaci-pytel-200-gr-olive/) , zda pořizovat teplejší?