Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 228 kW DSG 4WD – Pochopení podstaty

Před týdenním testem nové pětiválcové Cupry Formentor VZ5 jsme si chtěli ještě jednou připomenout, jak jezdí dosavadní vrchol nabídky – Formentor VZ se čtyřválcem o výkonu 310 koní.
Zpět na článek
10. 3. 2023 18:56
Avatar - iudex
6. 7. 2022 16:12
Nikoho nezaujíma?
Sranda, že toto auto nikoho nezaujíma a nemá jediný komentár. Pritom na cestách ich už vídavam často, až prekvapivo veľa (zrejme 90% z nich budú 1,5ky, ale i tak).
Rozbalit vlákno
4
Avatar - xxc
6. 7. 2022 19:01
Re: Nikoho nezaujíma?
Tiez ma to zaujalo, ale nikoho to uz nezaujima. Mat na to peniaze, dolozim 5000 € na id4 gtx, alebo nieco podobne. A nemat, tak si clovek kupi tu 1,5 ku, auto vyzera v pohode. A to sa bojime, ze nam to do 2035 zakazu :-D
Avatar - twistedTSD
6. 7. 2022 21:51
Re: Nikoho nezaujíma?
Pro mě nezajímavé. Technika dobrá, zbytek auta špatně, co víc dodat. S pětiválcem to aspoň bude ztřeštěnost, na to jsem zvědavý.
Avatar - Mikesus
7. 7. 2022 09:26
Re: Nikoho nezaujíma?
Jo, možná i víc než 90%. Alespoň u nás tedy. Na západ to bude asi menší procento.
Nicméně chapu, ze ta 1.5 je tahounem prodeje, ale docela ostuda pro tohle pěkné auto. Auto má být rychlejší než vypadá a ne, že vypadá na 300 koní a na semaforech mu ujede stodola.
10. 7. 2022 18:40
Re: Nikoho nezaujíma?
Formentor mě osobně Seat zhnusil tím, že jde o "exkluzivní" Cupra model přitom 90+ % prodaných kusů je technikou skoro základní Ateca.

Žil jsem ve světe kdy označení Cupra něco znamenalo. Teď to znamená co? Lhaní si do kapsy? Vždycky jsme se smáli lidem, kteří si na Fabii HTP nalepili označení RS. Teď to Seat nabízí jako něco normálního a založil pro to samostatnou "automobilku". Takže - jinak celkem sympatický model - je pro mě auto, z kterého je mi ledatak zle. Já k tomu nemám co říct, ať si tohle Seat/koncern VW strčí někam...
12. 7. 2022 23:27
Mně osobně se Cupra líbí.
Mně osobně se Formentor líbí. A kdybych na něj měl, tak si ho koupím. Než přišel Formentor, tak se o existenci značky nevědělo. Jako my tady samozřejmě ano, ale byla tak maximálně Cupra Ateca, která se od běžného SEATU lišila jen jiným znakem na přídi a zádi. Formentor jsem na silnici párkrát zahlédl, ale neměl jsem možnost si zblízka prohlédnout. Díky těm 1,5 TSI a 2,0 TDI je teda asi víc vidět. Přesný poměr prodaných motorů samozřejmě neznám. 1,5 TSI není zase až taková hrůza jako třeba tříválcová 1,2 PURETECH v případě značky DS.
Rozbalit vlákno
0
10. 3. 2023 18:56
formentor
Nikoho tady nehanim, kazdy at ma svuj nazor.
Ja byl projet 250 konovou VZ co ma dvoulitr motor od Audi s turbem od Continental/US - zajimave, bezpecne a zabavne auto co asi nikoho neurazi na parkovisti a na silnici nebude prekazet.
Rozbalit vlákno
0