Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Lexus UX 300e – Velmi příjemný, ale trochu nepraktický

První čistě elektrický lexus nabízí šmrncovní vzhled, příjemnou kabinu a skvěle jezdí, bohužel má ale i několik výrazných vad na kráse, kvůli kterým bude těžké si ho obhájit.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
18. 7. 2022 13:40
Ono to někoho překvapuje?
Že je elektrokrám nepraktický? Vždyť je nepraktický ve všech ohledech! :-! :-! :-!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Zetti
18. 7. 2022 15:56
Re: Ono to někoho překvapuje?
Ja nevim, jak muzes byt tak hloupy, cim vic bude elektrokramu, tim bude mensi poptavka po nafte a benzinu a poptavka je to, co urcuje jeho cenu. Vysoka poptavka = vysoka cena, nizka poptavka = nizsi cena.
Spravne bys mel rikat vivat elektro, kupujte elektro. Tomu se rika strategie.
Stejne neverim ze jsi to schopen pochopit :-)
Avatar - WinDiesel
18. 7. 2022 20:24
Re: Ono to někoho překvapuje?
Komiku :-! :-! :-!
Avatar - Zetti
19. 7. 2022 06:59
Re: Ono to někoho překvapuje?
„Domnívám se, že by se cena za litr benzinu i nafty mohla vrátit na čtyřicet korun do konce roku, jelikož POPTAVKA po ropě klesá.
uvádí spolumajitel více než čtyřiceti benzinek Tank ONO Jiří Ondra.

ZDROJ
https://www.e15.cz/…tank-ono-1391596

V trznim hospodarstvi obchodni marze tvori poptavka, to je proste holy fakt. Cim vic bude elektroaut, tim mene se spotrebuje ropy. Tyhle principy ty a tvi pochlebovaci proste nechapou.
18. 7. 2022 15:11
Určite ich tu veľa neuvidíme, pokiaľ vôbec
ČR a SR nie je cieľový trh. Kombinácia nepraktickosti a ceny.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Mokrous
18. 7. 2022 16:12
Ideál české rodiny
Dozadu se nikdo nevejde, kufr na úrovni Fabie a pro jistotu opět bez průvlaku, na dálnici funguje stylem: "Hodinu jedu - hodinu nabíjím" a to vše jen za něco málo přes 1,5 mega.
Rozbalit vlákno
7
18. 7. 2022 18:13
Re: Ideál české rodiny
Tak traja štyria kupujúci budú. Počítam podľa tých :no: čo tu máme.
Auto menšie, nepraktické s malým dojazdom, ale za to drahšie. No neber to :-!
Avatar - WinDiesel
18. 7. 2022 20:25
Re: Ideál české rodiny
Dostal jsem 7 mínusů, bude jich tedy 7 :D :D :D
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 15:53
Re: Ideál české rodiny
Ja třeba o něm uvažuji. Mel jsem možnost to projet. Kam se na to hrabe diesel, plynulá a tichá jízda, ve sport režimu zvuk jak startující letadlo ( to bylo vtipné ), ale jelo to hezky, pohodlné, s adaptivnimi tlumiči, pokud by člověk chtěl tvrdší podvozek. Ale za mne do takového auta stačí ten režim komfort podvozku. Cenovka v dnešní době není zas tak hrozná. A prostorem je fabie dost pozadu tedy jak se tu někteří snaží říct podle fotek a papíru. V pohodě se svými 186cm jsem seděl sám za sebou a ještě měl místa dost
19. 7. 2022 23:43
Re: Ideál české rodiny
Mnohem rozumnejsi volba nez Mirai.
:yes:
Snad ve vsech ohledech.

Jeste ze mas hybrid, ktery ma komfortem pohonu k EV blizko.
Jinak bys po koupi EV uz zpet do spalovaku nechtel. :-)

Pro me je tu jediny zadrhel trochu neperspektivni Chademo.
Avatar - Mikesus
20. 7. 2022 07:04
Re: Ideál české rodiny
Tak mirai je na dálky, tohle na jízdy kolem komína. Bohužel to zatím dopadlo jinak a dálky je HL s ES, na září mám slíbenou prezentaci BZ4X, tak jsem na to zvědav.
20. 7. 2022 08:04
Re: Ideál české rodiny
Sorry, ale tenhle bazmek je za ty peníze nesmysl. malé, nepohodlné s omezeným dojezdem a příšernou cenou.
20. 7. 2022 13:08
Re: Ideál české rodiny
:yes:

Myslim ze BZ4x bude jina kava.

Tady castecne souhlasim s Pajou.
I kdyz tak kriticky bych to samozrejme nevidel. :-)
Avatar - caliban
18. 7. 2022 17:01
rychlorecenze pro úsporu času
Je to vevnitř malé a má to i malý kufr, NIKAM TO NEDOJEDE, váží to 1.8 tuny a stojí to 1,5 mega, ale je to lexus a je to docela hezké, takže 4 hvězdy.
PS: Třešinkou na dortu je maximálka 160.
Když dámě míň tak nám příště nic nepučí :'-(
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Emel
19. 7. 2022 11:02
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Taky to dobře jezdí... na to by se asi na motoristickém webu zapomínat nemělo. Ale i autor naznačuje, že jsou ty hvězdy spíš za osobní sympatie než objektivně.
Holt je to auto do města a okolí pro bohaté... pak ti nevadí dojezd ani maximálka.
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 15:56
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Jezdil jsem s tím, ani dojezd, ani maximalka, ani cena mi problematické nepřijde. Není to auto na dlouhé přesuny, není to rodiné auto, je to auto do města a okolí. Ale radši bych na to asi klasickou karoserii než SUV.
19. 7. 2022 16:53
Re: rychlorecenze pro úsporu času
v jakym vesmiru neni problem cena?!

Za 1,5-1,6 ze i4 40i s mnohem vetsi baterii, neporovnatene vetsim dojezdem, lepsim nabijenim, vyssik vykonem a navic je to zadokolka. Lex je prestavenej spalovak navic automobilky bez zkusenosti s ev. Za milion mozna, za 1,5 bych musel bejt dealer toyoty (a mit na to aspon 30%slevu) abych o tom uvazoval
19. 7. 2022 20:35
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Keď už vyťažiť 200 ton zeminy na výrobu 500 kg batérie v záujme záchrany planéty tak aspoň niečo rozumnejšie.

i4 je určite pre mňa sympatickejšia voľba.
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 21:20
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Dealer Toyoty nejsem, ale ta sleva taková v pohodě je.me cena nepřišla hrozná, obzvlášť když tohle je téměř plná výbava. Ale ano, souhlasím je to predelany ICE, proto ještě chvíli cekam na RZ jaké bude
21. 7. 2022 23:13
Re: rychlorecenze pro úsporu času
pokiaľ dáva toyota zľavu 30 percent, tak letí zajtra jednu kúpiť ;-) :-[]
Avatar - Emel
19. 7. 2022 16:59
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Však to píšu, ne? :-)
Když to vezmeš jako auto do města a okolí, tak ani ta vyšší karoserie ničemu nevadí, u příměstskýho auta není aerodynamika až tak klíčová... a dojezd je dostatečný a maximálka taky... jen to trošku kazí ta cenovka.
A jsme zpět u toho, proč jsem psal, že si dneska nejlíp obhájí cenu relativně velký a silný EV jako třeba i4 nebo TM3 nebo třeba i Enyaq, zatímco pokusy o něco levnějšího nabídnou za nepatrně nižší cenu zásadně menší užitnou hodnotu...
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 21:22
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Jen souhlasím s tvým názorem, že to tak je i v reálu a přesně na mne to auto takto působí.
Myslis, že od BMW , Tesly nebo škody dostanu taky 30% slevu?
Tento týden už konečně jdou objednat FL highlandery. Že prý už se nedávají takové slevy, místo 30% "jen" 26%.
Avatar - Emel
19. 7. 2022 22:41
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Teslu koupíš -30% z Německa, Škodovku - jako velkoodběratel možná, naše malá firma kde si každej může vybrat co chce, už je u Škodovky bezpečně pod 10%... ale Enyaq ještě nikdo nepoptával.
Myslím, že ani Toyota / Lex by nám 30% nedala. Je fakt, že na Camry jsme nějakou zajímavou nabídku v takových řádech měli, ale třeba na Corollu už ne. Nakonec to ale nikdy nedospělo do finále.
Já bych koupil GR-86, ale obávám se, že tam bych maximálně dostal koberečky a ještě bych prodejci dlužil flašku.
Avatar - Mikesus
20. 7. 2022 07:03
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Na gr modely slevy skoro nejsou. Myslím, že u naší 86 to bylo asi 10%. Treba na supru je to cca 3%.
Ovšem dnes na to gr86, to spíš je potřeba všimné, abys vůbec měl šanci.
20. 7. 2022 08:08
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Chápu zaujetím značkou, ale tohle je opravdu pro nadšence, který neví co s penězi. ;-)
Avatar - Mikesus
20. 7. 2022 09:46
Re: rychlorecenze pro úsporu času
To bych mohl říct o každém EV. Já chápu
Avatar - Emel
20. 7. 2022 10:07
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Tohle má mizernou price/value i na standardy EV aut :)
Avatar - Mikesus
20. 7. 2022 10:31
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Podle fotek bez reálných zkusenosti asi jo. Já v tom jezdil a mám i cenu.
Avatar - Emel
20. 7. 2022 12:10
Re: rychlorecenze pro úsporu času
Minimálně ty baterkové věci - kapacita, nabíjení - nejsou na úrovni, kterou bych čekal za 1,3M základní ceny... a asi ani 30% sleva by to nezachránila.
Avatar - speedfred
20. 7. 2022 09:43
Re: rychlorecenze pro úsporu času
GR 86 kedy dorazí? Bude ešte tento rok?
Supra neviazne s dodávkami?
Avatar - Mikesus
20. 7. 2022 10:02
Re: rychlorecenze pro úsporu času
No termíny se mění a bohužel aktuálně bez termínu.
19. 7. 2022 12:38
Interiér (?)
ehm.... možná je to fakt blbě nafocené a reálně je to fakt krásné a kvalitní.... ale já teda na fotkám vidím velkou zoufalost....

střední část přístrojovky jako mišmaš trojúhelníků a obdélníků, různé spáry všude.... viz foto: https://www.auto.cz/…ochu-neprakticky?…

možná jsou ty materiály úžasné, ale z fotek to fakt není poznat.... No a pak samozřejmě všechny výtky co už zazněly výše. Tohle se fakt moc nepovedlo.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 15:57
Re: Interiér (?)
V reálu to vypadalo mnohem lépe.
19. 7. 2022 19:37
Re: Interiér (?)
.... jj věřím :-) ale z fotek je to fakt bída....
Avatar - Mikesus
19. 7. 2022 21:21
Re: Interiér (?)
Jo, jsem stejného názoru. Ty fotky jsou jako z jiného auta. A to jsem jezdil přesně v tomto kusu.
20. 7. 2022 14:02
Re: Interiér (?)
Asi není moc fotogenický, protože v realu je za mě kvalitní interiér jedno z velkých plusů Lexusu UX. Třeba GLA umí ve správné výbavě hezčí, ale neřekl bych že kvalitnější.