...mám i přes řadu jeho konstrukčních kompromisů moc rád a jeho využití obestavěného prostoru je bez přehánění geniální. Také studio Bertone za daných omezení odvedlo výbornou práci. Zrod takto povedeného auta ještě v dobách tuhé totality a zoufalého socialistického hospodářství a velmi omezeného vývojového zázemí tehdejšího AZNP je neuvěřitelný výkon a doba vývoje 2,5 roku doslova zázrak. Tým vedený Ing. Hrdličkou Favoritem Škodovku doslova sebral hrobníkovi z lopaty. Děkujeme a nikdy nezapomeneme! 😄 :yes: :yes: :yes:
Seeloewe
5
Plně souhlasím. Favorit rozhodně nebyl dokonalý, ale s ohledem na možnosti a schopnosti celého průmyslu v socialistickém Československu byl opravdu zázrak, že vůbec vznikl, i jaký nakonec byl. Za konkurencí ze západu sice v řadě věcí zaostával, ale to nebyla vina tvůrců, ale toho, že to bohužel v ČSSR průmysl nedokázal vyrobit. I tak je Favorit s odstupem času možná nejdůležitější vůz v historii Škodovky.
P.S. Opravdu nechápu, proč za svůj příspěvek sesbíráte tolik mínusů. To si tím nějaký zamindrákovaný ubožák zvedá sebevědomí?
m.z.
3
To mi řekni, čím sis vysloužil tolik mínusů? 😲 asi se zde pohybuje velké množství automobilových analfabetů.
traveldrive
2
Tým, že jeden urazený kretén predvádza svoj kretén izmus. 😉
traveldrive
2
Favorit, resp. Forman bol mojím prvým autom a zvládol skutočne veľa.
P.S. Opravdu nechápu, proč za svůj příspěvek sesbíráte tolik mínusů. To si tím nějaký zamindrákovaný ubožák zvedá sebevědomí?