Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ojetá elektrická Škoda Citigoe: Ustoupila drahým SUV

Po desítkách let opatrných pokusů pod značkou Citystromer se e-up stal v roce 2013 historicky prvním sériově vyráběným osobním elektromobilem od Volkswagenu. Za necelou dekádu prokázal svou spolehlivost a dnes je oblíbenou ojetinou u těch, kteří chtějí za auto do zásuvky utratit co nejméně. A pochopitelně se podíváme i na Škodu Citigoe.
Zpět na článek
21. 10. 2022 12:34
21. 10. 2022 13:37
21. 10. 2022 13:49
21. 10. 2022 16:11
21. 10. 2022 14:32
21. 10. 2022 14:38
21. 10. 2022 14:52
21. 10. 2022 14:58
22. 10. 2022 01:49
22. 10. 2022 09:54
22. 10. 2022 13:17
23. 10. 2022 17:39
24. 10. 2022 12:56
21. 10. 2022 12:34
Ale ale
''Za necelou dekádu prokázal svou spolehlivost a dnes je oblíbenou ojetinou..''

Zajímavý, že baterka neklekla hned po záruce.
Jak si zdejší ''experti'' myslí.
:D :D :D

Jen víc podobných ojetin, spolehlivých a hlavně bezemisních. :yes:
Rozbalit vlákno
12
Avatar - speedfred
21. 10. 2022 13:37
Re: Ale ale
Za mňa takéto EV dáva hodne veľký zmysel. Malé a čiperné autíčko do mesta a kľudne aj širšieho okolia. S dotáciou bola aj za slušnú cenu.
Škoda že výroba skoncila vcelku rychlo. Prečo vôbec skončili s výrobou?
21. 10. 2022 13:49
Re: Ale ale
Protože potřebovali splnit emisní kvótu. Teda splnit, to je na VW příliš silné slovo. Aspoň se jí potřebovali vzdáleně přiblížit. Hodili na trh tedy s prodělkem pár set kusů tohoto nesmyslu. Protože kdyby na něm potřebovali vydělávat tak by stál 1,5 míče.
21. 10. 2022 14:32
Re: Ale ale
Zrejme nemeli dost baterek.
Ty potrebovali do drazsich modelu.

Prodelek na tom modelu je kachna, kterou poprel i CEO!
21. 10. 2022 14:38
Re: Ale ale
Jo tohle byl totiz nehorazny omyl - nekdo postavil levne EV co funguje za dobrou cenu. To se muselo okamzite zastavit, lidi by to totiz zacali kupovat. Bylo to jen tak tak.
Avatar - xxc
21. 10. 2022 14:52
Re: Ale ale
Ved ludia to kupovali, ja som to objednaval a ani som v tom nikdy nesedel :-) Podla mna je to dobre auto, mohli tym motorizovat Europu.
21. 10. 2022 14:58
Re: Ale ale
Tak pochopitelně že to nemůžou takto dál prodávat. Ty stejné baterky prodají výrazně dráž v dražších modelech a nemůžou je rozdávat pod cenou (když se tomu nesmí říkat ztráta) :-)
Avatar - twistedTSD
22. 10. 2022 01:49
Re: Ale ale
To nemá prakticky žádnou výpovědní hodnotu.
22. 10. 2022 09:54
Re: Ale ale
Nemám premium, možno je to v článku aj spomenuté, ale teda aj sa to tu viackrát riešilo.

Škodu vznik elektrického Citiga skoro nič nestál, bol to e-Up! a prišli s tým zámerne v čase, keď sa už začali počítať flotilové emisie. Linka na výrobu tohto auta stále existuje (robí sa dnes na nej primárne Karoq, ktorý do nej neskôr integrovali), ale už to koncern VW vie vykrývať inými elektrickým modelmi ako bolo trio NSF. Samozrejme, že výrobcom v dnešnej dobe ide o maximalizovanie zisku, keďže stále sa klasické spaľováky viac a viac obmedzujú na výrobe kvôli emisiám a po Európe pribúdajú továrne, ktoré nemajú čo vyrábať.

S elektrickým Citigom som mal možnosť jazdiť a musím povedať, že tí, čo stihli dotácie na elektromobil na Slovensku a kúpili si ho, tak dobre spravili. Získali ho za cenu o akej dnes môžeme snívať aj pri najlacnejších autách so spaľovacím motorom.

Neviem, či to Škoda urobila zámerne, ale vtedy dávala uvádzaciu zľavu tuším 3000 € a vzápätí sa dalo od ministerstva hospodárstva získať príspevok 8000 €. Ak si dobre pamätám, elektrické Citigo tak vyšlo na 10 000 €! Dnes týchto šťastlivcov na cestách spoznáte podľa tejto nálepky vzadu, ktorú musia mať: http://www.techbox.sk/…elektromobil.jpg

Tých áut bolo myslím nejakých 120, čím sa úplne vyčerpala kvóta pre slovenský trh na dva roky, čiže v predaji bolo elektrické Citigo na Slovensku možno tak dva mesiace.

Ten príspevok 8000 € sa žiadal elektronicky a rozchytal sa za necelé tri minúty (odvtedy už iný u nás nebol, lebo Sulík stále len bľabotal o vodíku a kašlal na rozvoj elektromobilov) a tým pádom elektrické Citigo u nás aj skončilo. Samozrejme, na prvý pokus to elektronické žiadanie o príspevok zbabrali a tuším im padol server.

Bol som v tom období pracovne na návšteve v bratislavskom Volkswagene, kde bola delegácia z centrály a dosť otvorene a nahnevane kritizovali túto nesystémovú podporu elektromobilov na našom trhu. To ma dosť prekvapilo, lebo potom to fakt vyzeralo, že s niečím takým nerátali, že ho u nás vypredajú tak rýchlo. Neviem, čo si mysleli, asi, že sa to bude predávať tak pomaly ako predtým e-Up, ten malo fakt vtedy len pár firiem a nebol oň záujem.

Takže aby som to zhrnul, toto je len príklad zo Slovenska s ukážkou ťažko predvídateľného nákupného správania. Ak sa niečo podobné udialo aj v iných krajinách, krátka kariéra Citiga-e iV je pochopiteľná. V jeho kontexte na ňom neprerobili si myslím, ale ak to už potom porovnávali s Enyaqom, tak zrejme áno. Mal som možnosť jazdiť s elektrickým Citigom a neskôr zo zvedavosti aj s Daciou Spring a teda zlaté Citigo.
Avatar - xxc
22. 10. 2022 13:17
Re: Ale ale
Prvy krat pri dotaciach im nespadol server, ale bolo treba menit nejake nastavenia prehliadaca, aby slo formular odoslat. Druhy krat to bolo do mozno 3 minut, kto to nemal natrenovane z prveho pokusu, alebo mal pomalsi internet, tak to ani nestihol. Inak bude tazko predvidatelne spravanie, ked maju v plane vyrobit 120 kusov pre slovensky trh. Pokial budu chciet nejake dotacie, alebo pomoc od statu, tak tie auta mali produkovat tisice.
Avatar - Barrichello
23. 10. 2022 17:39
Re: Ale ale
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Kolik platí Gazprom za propagaci fantasmagorické, neosovětské pavědy?
Avatar - Barrichello
24. 10. 2022 12:56
Re: Ale ale
Za 600 litrů elektrická nákupní taška, https://www.sauto.cz/…citigo/180745844

Která 2 roky nejela a sem zvědav, jak to pravidelně nabíjeli když to nejelo.

To bude kauf století :-) :-) :-) :-)
Avatar - xxc
21. 10. 2022 14:27
Brzdenie na neutráli
Podľa mňa to brzdí brzdami na neutráli, počuť šuchanie bŕzd. Rovnako to brzdí brzdami pri plnom nabití. Podľa mňa autor vystihol lepšie auto, ako pseudoexpert vaculik keď písal o ojazdenom Scenicu.
Rozbalit vlákno
0