Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo poodhaluje nový model EX90 a zdůrazňuje jeho aerodynamiku, eleganci i bezpečnost

Sedmimístné SUV má aerodynamický odpor srovnatelný se sporťákem Chevrolet Corvette C8.
Zpět na článek
2. 11. 2022 21:09
Avatar - xxc
2. 11. 2022 21:09
Sedadlá
Aké máte skúsenosti so sedadlami v menšom xc40? Ja som v tom chvíľu jazdil a tak som asi ešte nikdy v sedadlách nelietal. Alebo to bolo len tým preťažením? Recharge jazdí dosť pekne, aj keď zopár výhrad by sa našlo, ale do mesta pohon ideál.
Rozbalit vlákno
1
3. 11. 2022 07:06
Re: Sedadlá
Asi máš takú povznášajúcu auru, aby ti náhodou to sedadlo nevŕzgalo.
3. 11. 2022 05:43
A co čelní plocha?
Tedy pardon ale aerodynamický odpor se skládá ze dvou parametrů., za prvé v článku zmíněného součinitele jehož hodnota na úrovni 17 let staré korvety není moc ke chlubení. A druhým parametrem hrajícím naprosto stejnou roli je čelní plocha, o té však v článku není ani zmínka.

Aby se tohle SUV aerodynamickým odporem vyrovnalo staré korvetě, muselo by mít stejnou i čelní plochu.

Má?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
3. 11. 2022 06:03
Re: A co čelní plocha?
:-[]
Nemá. Neměřil jsem, ale tipnul bych hned od oka.
3. 11. 2022 07:30
Volvo a aerodynamika?
To je PR a novinářská nadsázka. Volvo dříve vynikalo pocitovou bezpečností. Bylo od pohledu bytelné a dávalo pocit bezpečí. Dnes už ani to. Natož nějaká aerodynamika. Natož tedy navíc aerodynamika SUV obecně. Směšné celé.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
3. 11. 2022 07:56
Re: Volvo a aerodynamika?
celé autocz je jedna velká novinářská nadsázka
Avatar - 3_diamanty
3. 11. 2022 08:51
Re: Volvo a aerodynamika?
Z volva je dnes snad najfadnejsia a najneutralnejsia znacka... dnes uz nevynika v nicom .. uz ani v bezpecnosti ... a tak osobite auta kedysi mali... ale aj v citroene by vedeli rozpravat.... doba uz osobitosti nepraje... vsetko sa uz tu zrovnava a globalizuje....