Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Podívejte se, jak poslední rok zamával s cenami LPG a především CNG!

Uplynulých pár let není jednoduchých pro nikoho, ani pro motoristy. Kromě aut zdražují také pohonné hmoty, a to včetně těch alternativních. Co udělal poslední rok s cenami LPG a CNG?
Zpět na článek
14. 11. 2022 12:17
Český Statistický Úřad
Nemám Premium, ale tu je pekne v grafoch LPG, benzín, nafta:
- https://www.czso.cz/…leje-casove-rady

Z CNG sa štatistika robí zle:
- https://fdrive.cz/…z-140-korun-9563
Rozbalit vlákno
0
14. 11. 2022 12:43
CNG svým ovcím tlačili jen Němci z koncernu
Joj to bylo oslavných článků na Putinovy prdy. A kde jste s tím teď? Hehe.
Rozbalit vlákno
0
14. 11. 2022 15:02
Na CNG mam ve firme dve auta...
.... asi na mesic jsem naridil jezdit na benzin, ted uz zase v poho ba CNG, furt to vyjde levneji. Tankujeme bio-CNG u Makra, nic od Putina ;-)

Jako takhle - ted bych to auto uz nekoupil, ale v klidu je dojezdim a jsem na tom hoooodne v plusu. Ale obecne je asi tohle palivo uz mrtve....
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Barrichello
14. 11. 2022 17:43
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
na CNG jezdí v ČR nejvíc autobusy a dodávky, spousta firem a dopravních podníků to nakoupila. A viděl sem i nákladní Scanii na CNG.

Pro osobní auta je to ale nesmysl a daleko lepší volba je LPG.
15. 11. 2022 09:46
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
jak píšu níže - kupuju do firmy funglovky, v LPG není skoro žádná nabídka. Kdybych vybíral Octávii a byla možnost CNG vs. LPG, vezmu to co vyjde levněji. Bylo jen CNG, vzal jsem CNG. Na jedné je najeto 250tkm, dřív mi šetřila 1 Kč/km, teď už samozřejmě mnohem míň.... ale jsem na palivu tak 200.000 Kč v plusu. Pořizovačka byla vyšší tak o 80 tisíc, servis nic extra, takže prostě pohoda.
Avatar - Barrichello
15. 11. 2022 10:13
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Na LPG jde přestavit cokoliv nového co nemá přímý vstřik absolutně bez problému.
15. 11. 2022 10:40
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
tak jo ale to můžeš udělat jako soukromník, do firmy nebudu kupovat funglovku abych ji hned přestavoval. chápu že i tohle jde a záruky se nějak pořeší, ale mám jiné věci na práci než řešit tohle.
14. 11. 2022 19:00
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Mohl by pan podnikatel hloupé dezolátní socce vysvětlit výhodu CNG před LPG v libovolné době od Stvoření světa do teď?
14. 11. 2022 20:46
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
CNG je zemný plyn.
- Aktuálne ceny vyleteli aj na 140 Kč/kg, tj. ako by benzín stál nad 100 Kč/l.
- U CNG Octavie Škoda prešla na núdzovú nádrž na benzín 11,8l.
- Voči LPG malá sieť staníc.

LPG sa neťaží osobitne, je to "odpadový" plyn v rafinériách a pri ťažbe. Čiže kým pobežia rfinérie bude aj LPG.
- Spotreba je mierne vyššia cca 1,1l LPG vs 1l benzín, ceny cca polovičné.
- Auto na LPG pohon sa dá prepnúť kedykoľvek na benzín, bez obmedzení.
- Čerpacích staníc je oveľa viac ako na CNG.
- Zlé a lacné prestavby, niekedy nekvalitný plyn kazia povesť LPG.
14. 11. 2022 21:10
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Myslím, že od rohora to bola skôr ironická reakcia na príspevok Mr. Murphyho.
Neviem, začínam mať pocit, že sme na seba navzájom už príliš zlí a nebolo by od veci to aspoň trochu zmeniť.
15. 11. 2022 09:40
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
panebože aktuálně stojí CNG 50 Kč.... 140 Kč je nějaký bizár, co platil možná týden u nějakého spekulanta kde to nikdy nikdo za ty prachy nekoupil.
Avatar - Barrichello
15. 11. 2022 10:18
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
LPG stojí 16,90, dokonce i na Shellce v Jičíně třeba. Jinde max 18. docela rozdíl :-)
A taky nemáš v bombě takový tlak a pár dalších věcí, kde má jednoznačně navrch LPG :-)
15. 11. 2022 09:39
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
na CNG se dala koupit origo Octávka z výroby, nová. Tak proto. Kdyby bylo to samé auto i na LPG, zvážil bych to. Takto nebylo o čem.
14. 11. 2022 21:04
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
A nemáš fuk, od koho to je? Ani jedna strana nie je svätá. Nevyberieš si.
14. 11. 2022 21:52
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Vyberu ;-)
15. 11. 2022 22:06
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Rovnako dobre alebo rovnako zle bez ohľadu na to, ktorú stranu si vyberieš. ;-)
16. 11. 2022 05:34
Re: Na CNG mam ve firme dve auta...
Po tom, co ti prašiví Rusáci dělají na Ukrajině, může napsat “ani jedna strana není svatá” jenom úplná mr.dka, kterou bezpochyby jsi. Jenom už ty špíno, to nedelas tak okatě jako predtim. Už si davas pozor. Bohužel to trochu trvá, ale trend je jasný - už jste to projeli, swině