Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prodej osobních aut v Česku loni klesl o 7,2 procenta na 192.087 vozů

Prodej nových osobních aut v Česku v minulém roce klesl meziročně o 7,2 procenta na 192.087 vozů. Důvodem poklesu byl nedostatek vozidel kvůli komponentové krizi a v posledních měsících stále více také nepříznivý ekonomický vývoj. V samotném prosinci odbyt klesl o 10,2 procenta. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů.
Zpět na článek
8. 1. 2023 23:25
9. 1. 2023 06:52
9. 1. 2023 09:19
9. 1. 2023 14:05
9. 1. 2023 23:03
9. 1. 2023 23:18
9. 1. 2023 07:42
9. 1. 2023 09:51
9. 1. 2023 23:05
Avatar - Barrichello
8. 1. 2023 16:29
Ameriky 2022
Cadillac - 25
Dodge - 90
Chevrolet - 35
Chrysler - 12
GMC - 24
Jeep - 648
Lincoln - 5
RAM - 133
Tesla - 298
Explorer - 90
Mustang - 94
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
8. 1. 2023 17:44
A pád bude pokračovat
Vzhledem k neschopností této vlády a všehoschopné minulé vlády je naše země v ekonomické řiti. Tzn. nákup automobilu je jedna z věcí kde lze obvykle bez větších nákladů a problémů odložit výdaj. Navíc se k tomu přidává šílená politika EU politicky šikanující běžného zákazníka a vnucující EV.

Pád prodejů tak bude pokračovat. Opravdu mě baví PR marketingové prohlášení některých "odborníků", že za ten pokles prodejů může především problém na straně nabídky v podobě porušení dodavatelských řetězců... Ano, jistě že určitý nepatrný podíl jde i na vrub tohoto. Ale zásadní je pokles poptávky. A to ještě překrucují realitu srovnáváním s covid rokem místo s čísly před covidem... :no:

Otázkou je kde se pád zastaví. Na rok 2023 se obávám výsledku 150 tis. pokud bude válka pokračovat a zahraniční politika EU nedozná změn k lepšímu.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Hammunasakra
8. 1. 2023 19:34
Re: A pád bude pokračovat
ty ŽVANILKO = hele nelíbí se ti tvrdě LEVICOVÁ ani (trochu) pravicová = tak CO "je (v tvý hlavě) správně"? :-O :-!

tebe nějak ŠIKANUJE (přes) 50 let trvající celosvětová snaha snižovat emise? a JAK????? :*)

Auta se za dobu co pamatuju jen já DRTIVĚ ZLEPŠILA = současná (masová) Corolla má výkon co nedávno 6tiválce (jen poloviční spíš třetinovou spotřebu)
Avatar - Katikakus
9. 1. 2023 07:53
Re: A pád bude pokračovat
Vypadá to, že zahraniční politika EU v posledních dnech doznává konečně potřebné změny k lepšímu. Finové, Poláci, Němci, Švýcaři a další země ve spolupráci s USA se snad domluví na masivní dodávce zbraní na Ukrajinu, tak aby bylo možné ruSSáckým vrahům zasadit tolik potřebný finální úder a zahnat je do p*dele. Je to na dobré cestě. :yes:

EDIT za dvě 2 minuty od odeslání mi tu prorusská filcka naklikala 5 mínusů. Stejná proruSSká filcka, která plusuje EV pozitivní komentáře a mínusuje všechny ostatní.
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 13:52
Re: A pád bude pokračovat
ad 1. odst. :yes: :yes: :yes:

ad 2. tam máš myslím CHYBkU = místní extrémní PRO RUSSKÁ grupa nebude identická s(s spíš) ANTI ruSSkými příznivci pokroku (a UKONČENÍ energetické ZÁVISLOSTI právě na RUSKU
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2023 18:01
Re: A pád bude pokračovat
Já politice EU nevěřím. Tomu že Putinovské Rusko je čím je věřím naprosto. Asi tak.
8. 1. 2023 18:18
Prodeje a registrace
Titulek není definičně přesný, neboť SDA sbírá informace o registracích, což se nerovná prodejům. Každý měsíc informuji o seberegistracích Enyaqů výrobcem Škoda Auto a.s. Za prosinec SDA uvádí 53 kusů registrací Nových Enyaqů z čehož 27 kusů je registrováno výrobcem, což nelze označit jako prodej. Docela legrační jsou registrace např. Cupry Formentor a následné vývozy aut, které na českých značkách strávily jeden až tři měsíce.
Rozbalit vlákno
6
8. 1. 2023 20:43
Re: Prodeje a registrace
Máš pravdu, po očištění o seberegistrace Škodovky, není o Enyaq na našem trhu vůbec zájem…
9. 1. 2023 08:37
Re: Prodeje a registrace
Na Prime v Autosalone bola KB, a ich skúsenosti s Enyaqom. Pán si ich pochvaľoval.
Zaujala ma informácia, že na ceste z Prahy do Ostravy musí raz, prípadne dvakrát nabíjať.
9. 1. 2023 09:16
Re: Prodeje a registrace
Tak pokud by řekl pravdu (že je nařizování nechtěných zkratovozů pracovníkům KB velmi nepopulární rozhodnutí zahraničního vedení), tak na hodinu z KB letí. Taková je dnešní tvrdá realita... :-O :-O :-O :no:
9. 1. 2023 10:14
Re: Prodeje a registrace
Môže byť, nebudeš do telky predsa hovoriť otvorene svoj názor, ak to šéf (centrála) rozhodol inak.
Na druhej strane oceňujem, že otvorene hovoril o 1-2 nabíjaniach cestou do Ostravy.

Aj keď vlastne im to môže byť aj trocha jedno.
Ak im firma toleruje tie zastávky, tak prečo nie. Iné by to asi bolo ak by pracovali na seba.

PS: Možno ak by chceli byť v KB skutočne eko, tak pôjdu Praha-Ostrava vlakom. :-!
9. 1. 2023 11:02
Re: Prodeje a registrace
KB odebírá od Škody výhradně Enyaq s nejméně kapacitní baterií, tedy typ 60, kde využitelných je asi 58 kWh. Pokud tedy odečteme 20 % "rezervy" kdy vůz začne upozorňovat na nízký stav nabití máme teoreticky 46,4 kWh. Pokud tedy pojedete volně (okolo 110 km/hod) dá se předpokládat dojezd 230 km.
Tady jsou spotřeby z testu na business-car:
SPOTŘEBA ELEKTŘINY V RÁMCI TESTU (kWh/100 km)
Město/mimo město 16.2/16.3
Při ustálené rychlosti 90/130 km/h 16.2/23.9
Kombinovaná 17.3
Zdroj: http://www.business-car.cz/…koda-enyaq-iv-80
10. 1. 2023 19:00
Re: Prodeje a registrace
Tak to asi ve 130kmh rychlosti z Prahy do Brna vážně nedojedeš ;-)
8. 1. 2023 23:25
Brzo
Už i ti duševně slabší začnou chápat, fanatismus vede do ....
Rozbalit vlákno
0
Avatar - hugino
9. 1. 2023 06:52
BEV=2 %
BEV má stále podiel v predajoch 2% tak to sa na zásadný obrat v obľúbenosti BEV nepdobá. Tu sa nič nezmenilo dokonca sa mi zdá že v 2021 mali podiel 2,8 % takže záujem o BEV klesá. Toto už EV obhajcovia neokecajú.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 13:56
Re: BEV=2 %
ty si nějak VÁŽNĚji RETARDOVANÝ? že STÁLE bereš info VÝHRADNĚ od ÚMYSLNĚ JEDNOSTRANNÉHO takže vlastně DEZINFORMAČNÍHO webu?
9. 1. 2023 14:05
Re: BEV=2 %
Pozor, ať ti nepraskne žilka, elektrofašounku! :-[]
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 14:23
Re: BEV=2 %
No a ODPOVĚDĚT https://www.auto.cz/diskuse/88148/1#… vysvětlit to roč tak špatný zdroj NEUMÍŠ??

si v takový KŘEČi že zkoušíš místo odpovědi trapně URÁŽET?

prostě viz já 13:56 a taky 14:12 https://www.auto.cz/diskuse/88148/1#… ty to nehraješ, ty TO PROSTĚ NEVÍŠ

sem z oboru = novinařina (dnešní) AF je nejnižší úroveń co jde (kopírované texty bez údání zdroje = kradené články) a hlavně ÚMYSLně jednostranné. Když ten den vyjde 10 textů o EV a 9 pozitivních HÁDEJ KOLIK jich vyjde na AF :-)

Jen to bohužel není vtip = ale HNUS (asi jako ruSSký dezinformační weby = ostatně i s tím PRORUSKÝ maj kucí na AF trochuPROBLÉMy :no: :-(
9. 1. 2023 23:03
Re: BEV=2 %
Jsi ubohý lhář! Pod každým článkem s převzatými informacemi AF uvádí zdroj!
Avatar - Katikakus
9. 1. 2023 23:18
Re: BEV=2 %
Hoď si toho dementa na hate list a máš klid. ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 1. 2023 10:00
Re: BEV=2 %
hele JAK DŮSLEDNĚ seS VYHNUL = podstatě :*) :D :-! :-[]

NEČTI úmyslně DEZINFORMAČNÍ web = nebo aspoń to co ti napsalo UŽ HODNĚ "normálních" neodkazuje FURT jen NA NĚJ!!!!!!!!!!! je to ÚMYSLNĚ OBLBUJÍCÍ = že TY se v tom rochníš = no my víme co to je zač

je to jako barikovo léta probíhající citování ruskejch dezinformačních webů = ubohý
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 10:37
Re: BEV=2 %
Jsi ulhanej lhář a šiřitel dezinformací. Docela jedeš, za leden už máš asi 500 nahlášení :-) :-) :-) :-)
Avatar - Hammunasakra
10. 1. 2023 12:15
Re: BEV=2 %
500x BONZÁKem jen za leden TY JEDEŠ :yes: :yes: :yes: :D :D :D :D :-!

Právě že šířím pravdu a lásku a fakta (a proto dávám odkazy = a NE na úroveň blekotů AF) tak ty MĚ NAHLAŠUJEŠ :-O :*) :D :-! :-[]

ty SI PRO RUSSKÁ SSVOLOČ = a pravda se ti nelíbí. Kolik odhaduješ že si tu za ty roky napsal citací z dezinformačních webů? Kolik tisíc?

jsi BONZÁK? ano JSI

jsi PROTI EUropská pro ruSSká svoloč? ano JSI
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 12:42
Re: BEV=2 %
Já Žádný, prolhanče :-)

Z čeho tvůj chorý mozek odvodil, že kdo je proti EU je zároven pro RF?
To vás učí v zelené neziskovce guru Timmermanse?
:-)

Británie co vystoupila z EU a tudíž byla protiunijní je taky proruská? Jak nám osvětlíš tohle, kecale?
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 10:40
Re: BEV=2 %
Přesně tak, pod každý článekm na AF je uveden odkaz na původní zdroj. Tam píšou jinými slovy to samé, co AF.
Avatar - Hammunasakra
10. 1. 2023 12:12
Re: BEV=2 %
to je UŽ ZOUFALÝ držení se NEpodstatného = teda ÚTĚK OD PODSTATY :D

je to JAKO TVOJE letitý CITOVÁNÍ PRO RUSSKEJ ZASSRANEJCH DEZINFORMAČNÍCH WEBŮ = VÍME že to sou ŠPATNÝ zdroje SCHVÁÁÁÁLNĚ OBLBUJÍCÍ = ale když vono se to lííbí žejo ;-)

no tak AF schválně Schválně SCHVÁLNĚ informuje NEobjektivně = a tak jako ty SCHVÁLNĚ cituješ JEN RUSSKÝ DEZINFORMACE tak arese schválně furt JEN to dezinformační AF :*) :D :-!

no a realita JE JINDE
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 12:37
Re: BEV=2 %
Právě si popřel co si napsal nahoře včera ve 14:23. To dokonale ilustruje, jaké dezinformace tu tapetuješ.


Realita je že lžeš, nikdy sem tu nic zakázaného necitoval a veškeré odkazy byly z mainstreamových (a nikdy neblokovaných stránek), které čeští elfové (manipulatori)apod stránky rozhodně nikde nemají vedené jako dezinformační.

Blbý co, ulhaný šmoulo.
9. 1. 2023 07:02
Taky to omezím.... :-(
Mám ve firmě 5 aut, každé si nechám tak v průměru 6 let, čili co rok a něco to vychází na nákup jedné funglovky. Musím to přehodnotit, už na to firma prostě nevygeneruje peníze. Náklady šly nahoru jak prase, všem klientům jsem zdražil, ale trošku mi to marže osekalo. Z mého pohledu jsou auta spíš horší než dřív a navíc prostě strašně zdražila....

Tak se holt trošku omezím, nepose*u se..... Stejně jsem to měnil spíš pro radost než že bych úplně musel.... Ale samozřejmě když to takto udělá půlka firem, máme kardinální problém. Klidně budu jezdit starším autem, to je v pohodě, ale ti lidé co přijdou o práci v automotive budou průšvih pokud je nezaměstnají jiné segmenty ekonomiky....

Přitom jsem uvažoval že koupím nějaké EV Berlingo.... Sice je to ekonomicky nesmysl, ale já tomu do jisté míry fandím a měl bych pro to auto využití tak, že by mě absolutně ten krátký dojezd neomezoval. Ale přijde mi že za poslední 3 měsíce co to sleduju to auto zdražilo snad o 200 tisíc (když se podívám na skladovky na netu) a to už je fakt úplně mimo jak rozum, tak firemní možnosti.
Rozbalit vlákno
10
9. 1. 2023 08:46
Re: Taky to omezím.... :-(
Vždy som auto po 3 rokoch predával. Teraz ho mám 3,5 roka a uvažujem, že si ho nechám.
Kombinácia ceny nového, ponuky, ale aj neistoty ohľadom pohonu.

Ak by som teraz kúpil nové auto, neviem aký pohon si vybrať kvôli budúcej zostatkovej hodnote.

Ťažil som z toho, že pri predaji 3 ročného auta v záruke so super výbavou ma pri predaji auto vyšlo pri prepočte na mesiac oveľa lepšie ako leasing o 2 kategórie nižšieho auta.
9. 1. 2023 09:23
Re: Taky to omezím.... :-(
https://www.autoforum.cz/…poklesy-prodeju/
Zvláště poslední odstavec by se měl tesat do kamene... :-O :-O :-O
9. 1. 2023 10:35
Re: Taky to omezím.... :-(
Automobilky veľmi nehovoria o poklese v nových objednávkach. Naposledy v lete BMW a Stellantis. A analytici upozorňovali na veľké zľavy Tesly a krátke dodacie lehoty, čo je veľká a náhla zmena.

Všetci dookola opakujú, že majú veľkú rezervu v nevybavených objednávkach.
Som zvedavý dokedy to vydrží.
Avatar - Katikakus
9. 1. 2023 15:29
Re: Taky to omezím.... :-(
Tesle hnijí na odstavných parkovištích tisíce vyrobených a neprodaných aut, hlavně v Číně. Proto brutální slevy. I to je jeden z důvodů, proč jsou akcie letos mínus 73 procent.
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 17:06
Re: Taky to omezím.... :-(
Už roky https://www.hybrid.cz/…del-3-do-evropy/ a tady se (sice) čekací doby zlepšily, ale to je všechno :-)

ALE jo takhle to s čínou dál nejde = my tam MUSÍME mít společnou fabriku a "normálně" tam vyvážet (nejen) auta NEJDE = velmi NEvyrovnaný obchodní vztah(y). Ale začínají mít problém s platy = ta VELEVÝHODA že číňan makal 6 dní v týdnu 9 až 12 hodin denně ZA MISKU RÝŽE vs naše pracovní doba a naše platy = už není co bývala
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2023 17:57
Re: Taky to omezím.... :-(
Jen se to změní na velkou rezervu v nerealizovaných objednávkách :D :D :D
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 13:57
Re: Taky to omezím.... :-(
Viz já 13:56
Avatar - Hammunasakra
9. 1. 2023 13:57
Re: Taky to omezím.... :-(
Viz já 13:56
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 12:40
Re: Taky to omezím.... :-(
Zdroj: Autocar
https://www.autocar.co.uk/car-news/business-electric-vehicles/evs-dont-offer-significantly-cheaper-fleet-maintenance-costs

Blbý co, lháři!!
Avatar - Katikakus
9. 1. 2023 07:42
BEV 3892 ks
A Tesla ani v první dvacítce. Hoši, takhle tu planetu nezachráníte... :D :D :D

Prodeje klesají, protože ceny letí do nebe. Měnil jsem auta po 3 - 4 letech, súčasné má po 3 letech stejnou cenu jako jsem za něj tehdy zaplatil a nové stojí o čtvrt mega víc. Nechám si ho holt déle.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - pradeda777
9. 1. 2023 12:24
Re: BEV 3892 ks
Snaha zavděčit se všem zákazníkům bývá podobně složitá jako dokonale se zavděčit vlastní manželce. I když se přetrhnete a uděláte 970 z 1 000 věcí správně, na očích bude jen těch 30, které jste udělali špatně. A těch 970 bude vnímáno jako samozřejmost. :yes: :yes: :yes:
Avatar - rohYpnol
9. 1. 2023 17:55
Re: BEV 3892 ks
Ono by úplně stačila snaha zavděčit se STÁVAJÍCÍM zákazníkům... Bohužel, Evropský mainstream se na běžného zákazníka vykašlal a naopak leze do zeleného zadku běžného politika :-! :no:
9. 1. 2023 23:05
Re: BEV 3892 ks
Přesně tak. A je to naprosto sebevražedné chování! :-O :*) :-O :no:
Avatar - Barrichello
10. 1. 2023 14:57
Elektromobily problémy s emisemi nevyřeší
https://www.autorevue.cz/…-nechcete-dostat

:-) :-) :-) :-)
Rozbalit vlákno
0