Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: MG HS přijíždí na český trh, sympatické SUV pořídíte od 663.940 korun

Značka MG, která na český trh vstoupila před půl rokem, zahajuje prodej svého třetího modelu.
Zpět na článek
22. 1. 2023 23:57
23. 1. 2023 18:30
Avatar - Ja Prvni 123
22. 1. 2023 19:20
Sympatické MG?!
Celé čínské MG je zhmotnění čínského způsobu života, ukázka jejich agrese.
Auto stojící na ukradených technologiích, mimořádně levné pracovní síle, a zneužívající levně koupené britské značky...
Je všechno možné, jen ne sympatické.
Jediným úkolem je rozvrátit evropský trh s autama a likvidace evropských výrobců.
Já už se toho snad nedožiju... ale vy mladší, braňte se!
:-(
Rozbalit vlákno
10
Avatar - hugino
22. 1. 2023 20:16
Re: Sympatické MG?!
Presne tak. Auto nič moc a za to že do..bali s Covidom celú zemegulu tak by som ich ignoroval. Tak toto je určite lepšia voľba ako čínske MG https://www.sauto.cz/…ashqai/155071827
22. 1. 2023 22:16
Re: Sympatické MG?!
To sú zas kecy, dúfam, že ich nepíšeš z čínskeho telefónu. Poviem ti ako je to s týmto MG, keďže som bol pri prihlasovaní prvého HS na Slovensku.

Vec sa má tak, že jedna veľká automobilka s troma diamantmi v znaku sa rozhodla to v Európe akosi zabaliť. Teda presnejšie, Nissan sa rozhodol. No a teraz to vysvetli celej tej predajnej sieti, ktorá v Európe vznikla za posledných 40 rokov. Importéri sa naštvali. A sú medzi nimi fakt veľkí hráči s dobrými právnikmi a hrozbami veľkých žalôb. A tak zrazu tri diamanty pokračujú, len akosi sa menia na preznačkovaný jeden diamant. To predajcov z biedy nevytrhne.

A tu sa už dostávam k MG. Jednoducho príde celkom logicky snaha nájsť alternatívu, aby ti ako importérovi díleri nevyplakávali, že nemajú z čoho žiť (to sa úplne reálne deje). Takže dvere čínskym výrobcom otvárajú európski importéri sami a toto je len jeden z mnohých príkladov.

Je niečo iné kupovať lokálne potraviny a podporiť domáci trh. Ale keď prídeš do showroomu a povedia ti, že SUV s benzínovým štvorvalcom nemajú alebo ho najbližší rok nevedia dodať, prípadne si zaň pýtajú v rozumnej výbave 40-tisíc, no tak prídu na rad alternatívy.

Aby som ti to zhrnul, za tento stav si môže Európa sama a mnohí výrobcovia tiež.
23. 1. 2023 06:40
Re: Sympatické MG?!
Hej, to je druhá strana mince, ktorú akosi nikto nechce vidieť.
Už pred rokmi som tu písal, že Číňania nás, ak budú chcieť, utlčú hoci čapicami. A ono sa to deje, ešte im pomáhame.
23. 1. 2023 11:07
Re: Sympatické MG?!
Ano presne jak pises. Za soucasny stav si muze EU sama a bude se to jeste horsit.
Avatar - wakantanka
23. 1. 2023 20:02
Re: Re: Sympatické MG?!
Na rovinu, oprostiac sa predsudkov, vidíš nejaký rozumný dôvod kúpiť MG alebo Dong Feng v kontexte value for money? Ja veru nie. Pred 30 rokmi keď začínali korejci si dostal od nich auto v základe plné výbavy, ktorú si inde dostal až s najlepším motorom a za úplne inú cenu. Vtedy si to človek vedel ako tak obhájiť. Ale čo mi ponúkne číňan viac aby som mu dal prednosť? Nič.
23. 1. 2023 21:30
Re: Re: Sympatické MG?!
Tá cena HS je sklamanie, lebo fakt som čakal, že u nás pôjdu proti Korandu, ktoré je od nejakých 23-tis. Mali v pláne ešte najnižší stupeň, ale asi sa s výrobcom nedohodli.
Dong Feng by som s MG neporovnával a to už len kvôli servisnej sieti a záruke. V BA už Dong Feng zakapal, drží sa tuším len v Košiciach. MG tento rok otvára ďalšie predajne, bude ich mať na Slovensku 12 aj so servisom, no a 12-ročná záruka.
Podľa mňa je HS auto, ktoré bude lákať zákazníkov, ktorí chcú takú tu klasiku, zistili napríklad, že by inde dlho čakali alebo už nezohnali obyčajný štvorvalec. Musím povedať, že za mňa je príjemným prekvapením. Známy nedávno kúpil Grandland, ma s tým viezol, trojvalec 1,2, vrźgajúce madlá dverí a také, nijaké. To je príklad, kedy by som ozaj zvažoval aj to MG HS, tuším je to upravený motor 1,5 turbo, čo sa dával do Insignie.
No a potom je tu to menšie ZS a to môže byť pokojne hitom.
Avatar - wakantanka
23. 1. 2023 22:56
Re: Re: Re: Sympatické MG?!
Toto by bolo na dlhú debatu, ale ja naozaj nevidím žiadny dôvod dať prednosť MG pred Ssang Yongom napríklad. A tá záruka, ehm dnes je tá značka tu. Nikde nie je napísané že bude aj o 12 rokov. Možno zistia po 5 rokoch, že im to neide a zavrú krám. Čo potom? Diely cez Aliexpress? Korejci prerazili až keď postavili v Európe továrne, najali Európanov atď. Proste ani u MG ani u DF nedostanem v tej cene nič viac, skôr menej.
24. 1. 2023 00:29
Re: Re: Re: Sympatické MG?!
To čo popisuješ by si predsa pokojne mohol aplikovať aj na SsangYong. Čím ťa presvedčil? Že je kórejský? Veď to je automobilka, ktorá dvakrát zbankrotovala a mala neistú budúcnosť. Čo ak KG Group zistí, že to s autami nevie a opäť to bude mať SY nahnuté? Mimochodom, tiež nemá v Európe továreň a hen, aké má ceny.
Ak výrobca neskrachuje a len odíde z nejakého trhu, väčšinou sa netreba báť, že by neboli náhradné diely, pokiaľ viem, u nás je zo zákona povinný zabezpečiť servis na 10 rokov. Za MG je u nás aj silný medzinárodný importér, takže toho by som sa nebál, ani keby to tu lokálne zabalili.
O cenách nediskutujem, tam súhlasím, hoci teda HS je trochu väčšie a komfortnejšie auto ako Korando.
Avatar - wakantanka
24. 1. 2023 07:54
Re: Re: Re: Re: Sympatické MG?!
Ale Ssang Yong je presne ten príklad, postavím svoje portfólio na výhodnom pomere value for money. Predáva toľko koľko predáva aj preto, že nemal taký problém s chipmi ako mali ostatní, mali dosť skladoviek a adekvátnu cenu. Čo z toho má tento číňan?
Avatar - Brmbalik
23. 1. 2023 11:26
Re: Sympatické MG?!
To je prispevek.. Jako kdyby ho psal J.G. pro A.H. na pocatku min.stoleti... Za vsechno muzou cinani, berou nam praci, zeny a vse delaji zdarma.. Achjo, kam ta spolecnost smeruje???
22. 1. 2023 20:21
pro Ja prvni 123
Celé čínské MG, vážený pane Ja Prvni 123, je zhmotněním především západní nenažranosti a svým způsobem i lenosti a touhy po větších ziscích a na druhé straně čínské píli, skromnosti a pracovitosti. Nemyslím si, že čínský způsob života a jejich agrese přivedla k bankrotu spoustu západních firem, které si potom v souladu s "neviditelnou rukou trhu" koupil z rozvrácené Evropy někdo, kdo na to měl. Stejně jako po II.WW byl zhmotněním amerického způsobu života nákup mozků z válkou rozvrácené Evropy. Za rozvrat aevropského trhu s auty a za likvidaci evropských výrobců si můžeme my sami. Já a asi ani Vy se toho už asi nedožijeme, ale věřte tomu, že ti mladí s nejmodernějším Huaweiem u ucha se tomu bránit nebudou. P.S. - máte představu, kolik stojí Škoda Fabia ve výbavě "holátko"?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
22. 1. 2023 23:57
Těšte se
za rok 2022 (a to se v čr prodávalo MG až někdy od července) 410 ks prodaných aut.
Letos čekám 900-1300 ks.

Čína brzy zcela ovládne evropský automobilový trh.

Poděkujte zeleným utopistům a prosazování EV
Rozbalit vlákno
4
23. 1. 2023 06:44
Re: Těšte se
S tým utopisti a aktivisti nič nemajú. Je to politika, na ktorú bežný človek nemá žiadny dosah ani vplyv.
Avatar - Barrichello
23. 1. 2023 09:45
Re: Těšte se
Ale samozřejmě že maj. Konkurce v elektromobilech je pro čínany daleko snazší.
23. 1. 2023 14:11
Re: Těšte se
Zákazník je len dav, ktorý sa dá ľahko zmanipulovať.
Avatar - Ji/Ri
23. 1. 2023 18:30
Re: Těšte se
amen. ovce. stačí nalepit SLEVA
23. 1. 2023 09:36
Nutno přiznat...
..že na to, že MG je na trhu pouhý rok a je to de facto nová značka, tak se s cenami moc nepodbízí. Jsou na úrovni Hyundai Tucson či Kia Sportage. A to jak motory, tak výbavou. Jasně, ve vyšších výbavách je to už jiná písnička, ovšem čekal bych u MG jinou cenovou politiku.
Rozbalit vlákno
1
23. 1. 2023 16:25
Re: Nutno přiznat...
Sranda, že u nás je momentálne lacnejší aj Tiguan s 1,5 TSI 150k.
23. 1. 2023 10:46
Proč to koupit?
SY Korando je jistě lepší volba. Toto nenabízí za vyšší cenu nic navíc, spíše naopak, neumí ani 4x4.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - wakantanka
23. 1. 2023 19:57
Re: Proč to koupit?
Moja reč, ja fakt nevidím jeden rozumný dôvod toto kúpiť. Rovnako tak nechápem kto kupuje nejaký Dong Feng a že ich už zopár stretávam a nie sú to predvadzačky dealerov.
23. 1. 2023 16:12
Kdesi som nedávno čítal...
že MG malo masívne uplácať novinárov! ;-)
Rozbalit vlákno
0