Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: 24h Le Mans 2023 FINÁLNÍ VÝSLEDKY: Ferrari vyhrává!

Vše, co potřebujete vědět o Le Mans 2023. Program, hlavní body, úprava pravidel, startující, jak se dostat na závod. A také aktuální výsledky: Ferrari vítězí!
Zpět na článek
12. 6. 2023 09:51
Avatar - speedfred
11. 6. 2023 16:05
Ferrari !!!!!
Dali to tam úžasne po 50 rokoch.
Rozbalit vlákno
6
11. 6. 2023 17:32
Re: Ferrari !!!!!
Bravo Ferrari, i všem účastníkům. :yes:
Avatar - speedfred
11. 6. 2023 18:21
Re: Ferrari !!!!!
Presne tak. Tie naše(Vaše) 6-8h je adrenalín ale toto musí byť iný level.
Celkovo neskutočne krásnych 24h v plnom tempe v každej divízii. Klobúk dolu.
11. 6. 2023 22:59
Re: Re: Ferrari !!!!!
No neviem, pri poslednej zastavke, ako im zhaslo cele auto a vsetci sa na to bezmocne pozerali, nebol to vesely pohlad, mohlo to skoncit uplne inak. Skoda tej jazdeckej chyby japoncika v toyote, mohol to byt zaujimavy zaver. Za poslednych 20 rokov jeden z najlepsich rocnikov, musim si ist dopozerat noc, ked som siel spat kolo 2hej bol prvy peugeot, druha toyota a tretie feraricko a rozdiel bol medzi nimi 3s, cadilak stracal 15 sekund.
Avatar - wakantanka
12. 6. 2023 07:21
Re: Re: Re: Ferrari !!!!!
Aj tak je to šupa, že po 24 hodinách druhý strácal minútu a niečo. Nebyť tej chyby tak by to bolo ešte menej a to je neskutočne vyrovnané.
12. 6. 2023 13:09
Re: Ferrari !!!!!
Ještě, že potřeboval japonský tým dojet do cíle s japonským jezdcem, kdo ví, jak by to jinak bylo :-) Jinak dvojité uvíznutí v boxech nás, celoživotní fanoušky Ferrari, něco takového nemohlo rozhodit a překvapit :D
Ne, kecám, málem jsem si přehryzal nehty, hlavně u prvního záseku, podruhé jsem se snažil věřit, že je to stejný problém a zase se to rozjede.
Jinak tedy štěstí, že v Peugeotu byly jezdecké chyby, když byl na čele, to by se mi špatně skousávalo :-)
12. 6. 2023 13:28
Re: Re: Ferrari !!!!!
Tak v noci pezot na moje prekvapenie slapal paradne. Skoda tej buracky. Druhe feraricko slo lepsie az do poruchy brzd
11. 6. 2023 22:39
Chleba levnější nebude...
.... ale taková výhra Ferrari potěší.... :yes: Na první dobrou zvládli to, co jejich kolegové v F1 matlají bez úspěchu už snad 10 let.... 8-s :-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dinar
12. 6. 2023 09:51
Krásný víkend
Byla to velká paráda, konečně po letech zase LeMans, kde se jela bitva v nějvyšší třídě. A jaká, vteřiny rozdílu po 24 hodinách, nádhera. Šťastnější bylo Ferrari, což je nakonec dobře, protože bude motivace jak pro ně, tak pro ostatní do příštích let. Pozitivní je i velká účast (a úspěchy) amerických stájí, pro budoucnost WEC je potřeba, aby vedle evropských továrních týmů jezdili i silní Američané, bude to zase za něco stát. Trochu mě mrzí neúspěch Porsche, ale co nebylo letos, může být napřesrok. Každopádně, já jsem si letošní LeMans velmi užil a hledím vstříc světlým zítřkům. :-) :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - lyon667
12. 6. 2023 17:34
Re: Krásný víkend
Zdá se mi až neuvěřitelné, jak se podařilo srovnat hypercars a LMDh do jedné výkonnostní lajny, kde nemá ani jedna skupina výrazně navrch. A k tomu ještě nascar, co jede bok po boku s gétéčkama.

A příští rok přibudou další značky včetně BMW.
Avatar - Barrichello
12. 6. 2023 11:36
Cadillac velmi slušně
3 a 4 . místo :yes: :yes: :yes: A k tomu Vette vyhrála ve své třídě :yes:
Rozbalit vlákno
1
12. 6. 2023 12:16
Re: Cadillac velmi slušně
Amici tam chodia roky a beru to seriozne, skoda, ze sa ford stiahol. mam pocit, ze ma le mans za oceanom dokonca vatsi zvuk, ako u nas doma. Aj idea s nascarom bola zaujimava, minimalne kazdy o tom hovoril