Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Matoucí křižovatka u nás na vsi: Kdo má přednost v trojúhelníku?

Zmatek z trojúhelníkových křižovatek? Pravidla přednosti a tipy pro bezpečné projetí na těchto specifických místech. Překonejte nepřehlednost a zvyšte svou jistotu na cestě.
Zpět na článek
13. 6. 2023 08:56
13. 6. 2023 14:56
13. 6. 2023 06:51
Čo je na tejto križovatke mätúce?
Štandardná situácia ako z učebnice autoškoly.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mikesus
13. 6. 2023 07:30
Re: Čo je na tejto križovatke mätúce?
Přesně to jsem se snažil najít v té situaci, co by tam mělo být matoucí.
Jak říkáš, naprosto typický příklad a naprosto jasný příklad.
13. 6. 2023 08:56
Milan
Tahle přijdou odkud ještě docela velká, ale spoustu křižovatek kde řidič na první pohled nepozná jedná-li se o křižovatku ve tvaru y nebo jen trojúhelníkový Ostrůvek a neví z jaké strany ho má objed.
Rozbalit vlákno
1
13. 6. 2023 14:56
Re: Milan
No, může si dát oběd. :-)
13. 6. 2023 09:02
Ale to snad ne
Kdo tady neví, kdo má přednost, měl by vrátit papíry.
Rozbalit vlákno
0
13. 6. 2023 10:15
Zavedl bych, že kdo způsobí vážnou nehodu
ten bude mít doživotní zákaz řízení a jeho potomci taky. Za pár generací by bylo na silnicích bezpečněji než doma v obýváku. A zadarmo.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
13. 6. 2023 12:24
Re: Zavedl bych, že kdo způsobí vážnou nehodu
Měl bys silnice plné troubů, kteří jedou 30 obec neobec, a do toho fetky, kterým je to úplně ukradené.
13. 6. 2023 10:24
Nejasnosti v křižovatkách
Tento případ je poměrně jasný. Spíše jak rozlišit neoznačenou křižovatku od výjezdu na hlavní. Ve spoustě případech ty výjezdy jsou dost jasný, ale třeba když je to nějaký výjezd větší, asfaltový, tak ne vždy to je úplně jasný.
Rozbalit vlákno
1
13. 6. 2023 15:07
Re: Nejasnosti v křižovatkách
Pravidla jsou v tomto směru jasná. Ne vždy je ale někteří lidé dokážou vstřebat. Setkal jsem se dokonce i s tím, že mi v obytné zóně řidička jedoucí zleva nedala přednost i přesto, že jí auto "chcíplo", ale rychle jej nastartovala jen proto, aby mi tam mohla vjet. Podle ní měla přednost, protože prý jela po viditelně širší silnici, tudíž podle ní po hlavní. Inu, byla to Ukrajinka...Vzhledem k tomu, že to bylo v zóně, tak se to obešlo jen těsně bez následků. Alespoň pro mě. Z druhé strany totiž jeli policajti...
13. 6. 2023 14:56
Nebojím se.
"Ale nebojte se, přečtěte si následující průvodce a budete vědět, jak jednat na těchto specifických místech."
Nebojím se. Autoškolu jsem poctivě absolvoval, následujícího průvodce si ale někdy možná přečtu.
Rozbalit vlákno
0