Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Automobilky si stále stěžují, tržby jim však rostou. Loni stouply o 12,7 procenta!

Tržby tuzemských automobilek a dodavatelů dílů loni stouply o 12,7 procenta na 1,257 bilionu Kč. Export vzrostl stejným tempem na 1,028 bilionu Kč. Vývoz se na výkonu odvětví podílel 82%. Oznámili to dnes zástupci Sdružení automobilového průmyslu.
Zpět na článek
Avatar - rohYpnol
29. 6. 2023 13:52
To zas je titulek hodný bulváru
O kolik že zdražily za poslední dobu automobily????
A kolik nesmyslných peněz pokřivilo trh s automobily dotacemi na EV?!?

Takže to je opravdu neuvěřitelné překvapení, že tržby vzrostly!!!!! OMG to je síla toto... :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
0
29. 6. 2023 13:58
Stěžují si úplně všichni....
.... vybudovali jsme tady už takovou kulturu, že kdo nebrečí, jako by nebyl. I ziskové firmy žebrají o dotace, kompenzace, cokoliv.... smutné, že se za to už ani nestydí.

Jinak růst tržeb při takové inflaci je opravdu zcela irelevantní kritérium.... je to o ziskovosti, že.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - rohYpnol
29. 6. 2023 14:17
Re: Stěžují si úplně všichni....
Jenže i ta ziskovost je. Zcela nesmyslně se dotuje ziskový sektor, teď myslím především EU obecně.
29. 6. 2023 17:29
Re: Stěžují si úplně všichni....
souhlas.... V EU se jde cestou vyzebrat dotace nez se radeji porvat o zakaznika.... jestli si nekdo mysli ze tohle ma budoucnost, ja tedy ne....
Avatar - Mokrous
29. 6. 2023 23:17
Re: Stěžují si úplně všichni....
Nehledal jsem jestli v tom nebyly taky nějaký dotace, ale nedávno jsem četl, jak třeba Třinecké železárny (i když to nesouvisí přímo s auty) vydělaly o cca 83% víc (2,4mld) i když vyrobily míň. Pláč jak jsou drahé suroviny a jak jsou drahé energie a ejhle, miliardy na účtě.
A platí zase chudáci/blbci na konci řetězce...
29. 6. 2023 14:18
Ono to může být úplně jinak
Teď jsem se právě vrátil z místního městečka a potkal jsem cestou jedno MG a jednoho SsangYonga (z asi deseti aut co mě míjely). Dobře to chlapci manažéři vedou. To se registruje na firmu nebo na nějaká spřízněná sro, hrajeme si na nedostupnost, vysvětlujeme jak nás někdo "zlý" nutí k tomu, aby byly vysoké ceny a úplně jsme změnili technologii ..... a neplatí to jen pro výrobce aut ....
Rozbalit vlákno
0