Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche bude vyrábět nové sporťáky ze „zelené“ oceli. Má snížit emise CO₂ až o 95 procent

Nová švédská ocel vyráběná za pomoci obnovitelných zdrojů energie má významně snížit emise oxidu uhličitého při výrobě nových vozů Porsche. Automobilka jí bude potřebovat až 35 tisíc tun ročně.
Zpět na článek
2. 11. 2023 13:00
2. 11. 2023 08:43
To sú zase drísty...
Kedy tým tupým jalovým hlavám konečne docvakne, že nejaká uhlíková stopa má na globálne oteplenie a ekológiu absolútne minimálny vplyv, prakticky nulový? Alebo to vedia, ale budú trepať tie kraviny, lebo sa im to hodí ako reklama. Holt peniaze až na prvom mieste.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - lamal
2. 11. 2023 11:49
Re: To sú zase drísty...
napísal studovany mudrc, pre ktoreho je vsetko proti jeho predstavam grín díl z Bruselu :D ... vzdelanie na Slovensku je tragické, si toho jasnym dokazom
2. 11. 2023 12:20
Re: To sú zase drísty...
Pokiaľ green-deal berieš ako správnu vec podľa reality, si totálne vedľa ty. neviem, čomu hovoríš vzdelanie, ale viem, čo je zdravý rozum a čo hovoria reálne vedecké štúdie, nie štúdie tých dopletených zelených pseudomozgov.
Avatar - lamal
2. 11. 2023 14:01
Re: To sú zase drísty...
´´To sú zase drísty...Kedy tým tupým jalovým hlavám konečne docvakne, že nejaká uhlíková stopa má na globálne oteplenie a ekológiu absolútne minimálny vplyv, prakticky nulový?´´

To mas od Huliaka ? Zdielas klamstva, tomuto veria mozno "niekde" na východe, nediv sa reakcii. Neznaci to, ze vsetko je krasne zelene, ale voci absurdnym tvrdeniam vyssie sa treba ohradit, su to hluposti.
2. 11. 2023 14:44
Re: To sú zase drísty...
Ty si vážne mimoň... Skús si trochu rozšíriť obzor, neexistuje len Huliak a oponenti. ;-)
Avatar - lamal
2. 11. 2023 16:50
Re: To sú zase drísty...
Urazky ti nedaju za pravdu :-) V oblasti Environmentu mam obzory rozsirenejsie, nez si predstavuješ ;-)
2. 11. 2023 16:53
Re: To sú zase drísty...
Kde vidíš urážku? Jaj, zabudol som, slniečkári bývajú citliví.
Avatar - lamal
2. 11. 2023 16:58
Re: To sú zase drísty...
Hlupáci zase drzí. No ideš naspak na HL, odovzdal som najnutnejsie, viac nema zmysel.
3. 11. 2023 11:57
Re: To sú zase drísty...
Hloupějším lidem těžko vysvětlíš, že svět není jen černobílý.
Avatar - WinDiesel
2. 11. 2023 09:36
zase jen kecy v kleci
budou mít všelijaké certifikáty, ale bude to zase jen jedna velká lež
Rozbalit vlákno
8
2. 11. 2023 09:38
Re: zase jen kecy v kleci
Ale zas dobrý slogan na reklamu a dôvod na zvýšenie ceny...
2. 11. 2023 09:49
Re: zase jen kecy v kleci
Přesně tak. Papír snese všechno. Bude to stejná habaďůra jako když Rakousko nakupuje naše noční přebytky z uhelných elektráren a ukládá je do svých přečerpávaček a následně to prezentuje jako elektřinu vyrobenou z OZE :-D Ale pár pitomců tuhle hru čísel možná zbaští ;-) Mě osobně je úplně jedno jestli je moje auto vyrobené ze zelené oceli nebo zelenou energií. Přírodě pomůžu tím, že ho budu používat co možná nejdéle a nebude s kvůli mě muset vyrobit nové.
Avatar - KANKUNEN
2. 11. 2023 10:08
Re: zase jen kecy v kleci
V Rakousku jde připlatit i za uhlíkově neutrální let. Asi letadlo samo mává křídly.
2. 11. 2023 11:18
Re: zase jen kecy v kleci
Proč jen Rakušané, i u nás umí zelená lobby zázraky.
Třeba "vědci" naučili chodit po stejných drátech do konkrétního baráku nebo bytu v paneláku elektrony, které byly vyrobené v OZE a ty ostatní špinavé elektrony odklonit k těm hříšným darebákům, co si nechtějí připlatit. Viz Zelená elektřina od ČEZ 100% z obnovitelných zdrojů https://www.cez.cz/…elena-elektrina.
2. 11. 2023 11:36
Re: zase jen kecy v kleci
Zelení pitomci pak můžou onanovat nad fakturou a může je hřát pocit, že zachránili klima a planetu :-D
2. 11. 2023 11:49
Re: zase jen kecy v kleci
... a nějak jim nedojde, že Země je jen jedna a bordel z Číny, kde budou stavět nové UHELNÉ elektrárny o výkonu cca 100 Temelínů, je násobně vyšší toho, co Evropa za výsledku sebezničení ušetří.
Viz https://tv.idnes.cz/…2150_idnestv_krr v čase cca 10 minut 30 sec.
Avatar - Mokrous
2. 11. 2023 12:08
Re: zase jen kecy v kleci
:D :D :D
Mě taky teče jen ta zelená od Innogy :D :D :D

Jak oni to všichni jenom dělají??? Všude jádro a uhlí, ale nakonec to je 100% zelený.
Stejně jako tihle dementi: https://www.dpd.com/…tralni-preprava/
2. 11. 2023 11:35
Re: zase jen kecy v kleci
Bych někdy chtěl vidět toho pitomce co si něco takového dobrovolně koupí :-D
Avatar - Barrichello
2. 11. 2023 10:50
Zelená ocel z číny, mongolska ruska
překoupená ocel nabo aspon ruda z ruska, mongolska a číny a k tomu certifikát že je to eco frinedly.
To známe, to je jako čínská nafta z ruské ropy a echt kazaška ropa smíchaná v poměru 65:35 s ruskou (65% samo ta ruská část)
:-) :-) :-) :-) :-)

Peníze nikdy nesmrdí :)
Rozbalit vlákno
2
2. 11. 2023 11:37
Re: Zelená ocel z číny, mongolska ruska
Jasný ;-) To víš sankce fungují a z Ruska se k nám už nedostane ani myš :D :D
A když to v Turecku nebo někde jinde dostane správný papír, tak tomu tupani věří :D
Avatar - Barrichello
2. 11. 2023 12:20
Re: Zelená ocel z číny, mongolska ruska
nebo se to tam smontuje, viz dodávky GAZ, na které se sankce nevztahují nebo sou made in Turkey s americkým motorem vyrobeným v číně :-) :-) :-) :-)
Avatar - Dinar
2. 11. 2023 13:00
Mně se líbí,
že začali už v samotné továrně a mají i montážní vozíky ze zelené oceli. :-)
Rozbalit vlákno
3
2. 11. 2023 14:47
Re: Mně se líbí,
Až raz tie vozíky spravia z recyklovaného papiera, odpadu z celulózy a pretavených PET-fliaš, tak mám vážne obavu, z čoho začnú vyrábať autá...
Avatar - Barrichello
3. 11. 2023 11:20
Re: Mně se líbí,
To museli přetřít v rámci Greendealu jako když za totáče natírali podlahy a zábradlí když měla přijet delegace z ÚV nebo z nějaké spřátelené země soc. bloku.

Stejná komedie, akorát jiné barvy :-)
3. 11. 2023 11:58
Re: Mně se líbí,
Je vidět, že tyhle nesmysly pamatuješ a nechce se ti je dělat znova akorát ve jménu jinýho režimu a jiný ideologie viď? :D