Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel slaví 125 let výroby automobilů. Začátky však byly složité

Z firmy Opel, která se zprvu zabývala šicími stroji, se 21. ledna 1899 stala automobilka. První model však vznikl jen v hrstce exemplářů a auta zcela vlastní konstrukce Opel začal vyrábět až o 10 let později, ovšem s o to větším úspěchem.
Zpět na článek
21. 1. 2024 12:24
21. 1. 2024 15:22
23. 1. 2024 15:21
Avatar - hugino
21. 1. 2024 12:24
Astra ...
... je na trhu asi dva roky a ešte som ju v premávke nevidel a to kedysi bol Kadet predávanejší ako Golf. Je to škoda ale vyzerá to tak že Opel skončí ako Lancia a pritom ešte pred tým ako išli pod Stellantis tak mali vcelku predajne úspešné modely ako Astra alebo Insignia .
Rozbalit vlákno
4
Avatar - xxc
21. 1. 2024 15:22
Re: Astra ...
Predajne možno áno, ale boli roky v strate a pred krachom 🙂
21. 1. 2024 18:35
Re: Re: Astra ...
Opel je uz davno mrtvy, len majitelia este chodia s mrtvolou po byte a prekladaju ju z izby do izby. Ktovie ako dlho ich to bude este bavit. Asi este malo smrdi 🤭
22. 1. 2024 07:43
Re: Re: Astra ...
Opel je už hlavně jen přežívající logo, všechny svébytné modely vyměnil za deriváty Pugu. Novou Corsu nebo Astru aby na silnici člověk pohledal ;-) Jediné co je vidět je Mokka… a pak samozřejmě starší modely - Corsy D a Aster J a K jezdí spousty, Insignia je vidět také…
Avatar - twistedTSD
22. 1. 2024 10:03
Re: Astra ...
Zrovna jsem to chtěl napsat. Viděl jsem ji tak jednou-dvakrát a to byla beztak předváděčka. Přitom asi nejhezčí auto ve třídě. Myslel jsem, že Opel využije slabého G8 a přebere mu konzervativní zákazníky. Patrně se tak nestalo. Holt nabídka motorizací je bída, líp je na tom pomalu i Fabia. K tomu prťavá pežotí patforma.
Avatar - eLzyx
23. 1. 2024 15:21
Oplista
pokud nebudu počítat omyl v podobě Š120L, tak jsem začínal na Opel Astra F. Super auto. Ale mizerný support ze strany automobilky i servisu. Díly po velice krátké době nejsou dostupné. A to nejen třeba interierové, ale i plechařina, nebo provozní díly jako jsou čidla, o-kroužky atp.
Servis mizerie. A prodávat se to dealerům taky nechce.
Rozbalit vlákno
0