Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Američtí prodejci aut chtějí dál obírat zákazníky, bojují proti novým pravidlům

Předpis označený zkratkou CARS měl omezit nepoctivé praktiky některých amerických prodejců nových aut. Asociace prodejců však proti předpisu bojuje soudní cestou.
Zpět na článek
22. 1. 2024 09:00
22. 1. 2024 14:20
22. 1. 2024 16:34
Avatar - Stejsn
22. 1. 2024 09:00
Já nevím,
ale tohle mi přijde úplně typicky americké, něco jako nápisy na zrcátkách, že "objekt může být blíž, než to vypadá". Když si jde někdo koupit elektromobil a předplatí si u něj výměnu oleje, je podle mě s prominutím d*bil. Příjde mi kontraproduktivní zavádět zákony, které podporují nesvéprávnost.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - KANKUNEN
22. 1. 2024 09:07
Re: Já nevím,
Jenže ty to bereš tak, že i ten největší mongol v Česku má trochu rozumu. V Americe tomu tak není, sušit kočku v mikrovlnce jim příjde jako dobrý nápad.
Avatar - Roman Horký
22. 1. 2024 09:11
Re: Já nevím,
Kdybys to napsal před 30 lety tak OK. Dnes bych už byl opatrnější. Osobně nevidím dnes už rozdíl mezi tupostí Američanů a Čechů.
Avatar - eLzyx
22. 1. 2024 14:20
Re: Já nevím,
je otázkou, jestli ti to bez toho prodají ... EV asi jo. Ale co třeba limitku Porsche? Nevezmeš si záruku na pneumatiky, která končí vyjetím z autosalonu? Nevezmeš si nanokeramickou ochranu zadního skla proti mouchám? Sorry, ale prodáme dalšímu zájemci, co to bude ochotný zaplatit.
22. 1. 2024 16:34
Re: Já nevím,
sice se to na první pohled může zdát být ošklivé, ale je to prostě součást ceny
22. 1. 2024 17:15
obírání zákazníků
osbně to vidím zhruba takto:

zákazníky nejvíc "obírá" stát, např. v ČR paltíš zhruba polovinu z ceny pohonných hmot státu (spotební daň + DPH), ale politici se občas tváří, že ošklivý prodejce má vysoké marže (cca 10%)

státu platíš poplatky / daně snad ze všeho co v životě děláš, z práce (sociální pojištění), z toho co prodáš (daň z příjmu), ale i z toho co si koupíš (DPH), nebo že něco vlastníš (daň z nemovitosti), že něco fakt chceš nebo potřebuješ (spotřební daně) a mnoho dalších daní

státní aparát (politici, státní úřednící) tě "bez mrknutí oka" a pod výhrůžkou násilí (pokuty, vězení) obírá, formou daní a dalších poplatků, a pak se občás tváří, že chtějí tvoje dobro a vymýšlejí podobně zbytečné zákony na jaké upozorňuje i tento článek, které mají na oko ospravedlnit právě ono vybírání dání pod výhrůžkou násilí
Rozbalit vlákno
1
22. 1. 2024 21:44
Re: obírání zákazníků
Neříkám, že stát funguje efektivně, ale z čeho jiného než z daní a poplatků by měl platit důchody, platy státních zaměstnanců, armádu, provoz státního aparátu, atd? V okamžiku kdy přestane fungovat policie, soudy, úřady, školství, armáda, nastává bezvládí, chaos a boj o život (doslova).