Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Martin Vaculík a Škoda 1000 MB: 60 let legendy. Češi ji milují, ona si to zaslouží

Kdyby se obliba Škody 1000 MB měla zanést do grafu, dostal by podobu písmene U. Ze sna Čechů se změnila v noční můru, když s ní pak museli vystačit i třicet let. Dnes vedle obvyklé nostalgie cítíme, že vývoj byl mimořádným vzepětím lidského ducha a umu.
Zpět na článek
Avatar - Roman Horký
8. 6. 2024 08:22
Komunistická nostalgie
Aneb "Tupci sobě" hlásá napis na čelním skle.
Avatar - Zetti
9. 6. 2024 11:39
Re: Komunistická nostalgie
Jak se to veme. Tydle skudky na jezdeni byl des. Rvalo ro, nejelo, varilo, sedelo se v tom nakrivo, protoze přední podbeh zabihal do prostoru řidiče. Horsi byl snad jen trabant .

Moje dětství bylo skoro bez aut. A to jsme bydleli ve Vršovicích . A myslim sem o nic neprisel. Kuwa to uz sem starej....
8. 6. 2024 23:38
Re: Komunistická nostalgie
Tak právě v tom mém výše uvedeném příspěvku jsem vysvětloval proč. Prostě zážitky z dětství a následná nostalgie. Nic složitého nebo nepochopitelného v tom fakt není. :-)
Avatar - Zetti
8. 6. 2024 21:13
Re: Komunistická nostalgie
Rapid uz je dneska veteran. Ale máš pravdu, lidi to k tem Škoda verkum tahne a nevim proc. Na vete srazu si ho fotilo vic lidi nez muj C126. Nas co sme s tom jezdili do prace a na dovolenou to nijak nebere
8. 6. 2024 18:56
Re: Komunistická nostalgie
Komunisty nemůžu ani cítit, ale škodovky s motorem vzadu jsou moje dětství a zvláště 1000 MB je prostě krásné auto. :-) Tak ti doporučuji méně fanatičnosti a více tolerance a pochopení. Naši předci dokázali i v tehdejších velmi skromných totalitních podmínkách vyvinout a od roku 1964 vyrábět jedno z nejlepších rodinných aut tehdejší litrové třídy v tehdy velmi moderní nové továrně. :-) :yes: Že pak již zastaralá koncepce "vše vzadu" vydržela ve výrobním programu AZNP až do revoluce v r. 1989 je samozřejmě naprosto špatně, ale to už je docela jiná historie a řada 742/743... Ovšem i ta má pro mnoho pamětníků své nezpochybnitelné kouzlo, třeba takový Rapid 136 je dodnes velice žádoucí young-timer... :-)