Diskuse

Víte, co máte udělat po zakoupení ojetiny? Jen přeregistrovat vůz nestačí!

9.8.2018

Jak po zakoupení ojetiny postupovat, abyste se nedostali do problémů?

 

 • 23 Reagovat !

  foto pirata-della-strada

  pirata.della.strada 09.08.2018  08:15

  ..začal bych co udělat před

  ...před zakoupením ojetiny bych rozhodně neuvažoval ani v nejhorším snu, že bych si šel auto koupit do zlodějských podvodnických AAA !!! :no:
  • 33 Reagovat !

   foto DEVIL

   DEVIL 09.08.2018  09:20

   « Re: ..začal bych co udělat před

   je uplně jedno kde auto kupujes, ale co za konkretni kus kupujes, jak moc dobry jsi obchodnik v jednani o sleve a jak moc si auto proveris. Koupil jsem uz dost aut, nekterá i v ačkach a nikdy nebyl zadny problem. pokud nejsi de*il a o aute si zjistis co jde, tak muzes koupit dobre kdekoliv... ale ty bdues jeden z tech pitomcu, ktery jim skocil na jejich velmi dobre zvladnute obchodni praktiky... a jen tu ze sebe ted delas postizenyho troubu, no gratuluju >:D
   • 52 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 09.08.2018  09:45

    « Re: Re: ..začal bych co udělat před

    Obchodní praktiky - největší kámen úrazu tohoto bazaru. Jak jsem psal již dole, mám čerstvou zkušenost. Měl jsem štěstí na prodejce, který byl ochotný, nic nezatajil (je fakt že jsem kupoval zánovní auto z čr s čistou historií) a vše jsem si ověřil u původního servisu, kam auto jezdilo. Díky němu jsem vlastně auto koupil, ale k této společnosti mám i přesto nedůvěru.

    Ale jednání s "managerem" bylo za trest a upřímě, kdybych mohl, tak tomu člověku skočím po krku a jednu mu natáhnu, takhle arogantní blb.eček, který se choval jak "pseudomafián".. kdo četl Dfensovu bazarnickou terminologii, tak si ho jistě umí představit, jen v čisté košili AAA uniformy. Dál jsem s ním odmítl jednat, potom jejich standardní předávací protokoly, kdy se mi snažil podstrčit předávák, kde byla "sleva za nadměrné opotřebení auta", jsem jim hodil na palici, dále stav vozidla, kdy nebylo vše vyplněno, jsem si také vyžádal, aby přepsali na to, že je vše v pořádku. Byl jsem tam o 2 hodiny déle, ale mám vše k mé spokojenosti a pá kyselým xichtům slepic z administrativy a prasomanažera. A to jsem nekupoval desetiletou herku za 80 tisíc... čekal bych lepší chování.
    • 10 Reagovat !

     foto twistedTSD

     twistedTSD 09.08.2018  10:26

     « Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

     A na tohle bych já už neměl nervy. Když už, tak půjdu někam, kde se neokrádá tímhle "průmyslovým" stylem.
     • 20 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 09.08.2018  10:32

      « Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

      Jenže oni měli jediné auto v ČR, které splňovalo mé podmínky cenové, stavu auta a mělo hlavně prokazatelný původ, který jsem si ověřil. Druhé takové měla přímo lízingovka ( z které je i tohle, akorát to Ačka od nich společně s dalšími podobnými auty koupila a nasadila si marži, mají různé bartery) a to auto mělo odřený blatník, takže jsem to přetrpěl a stál si za svým, než mít to druhé, odřené.
    • 00 Reagovat !

     foto rokyta-p

     rokyta.p 10.08.2018  08:48

     « Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

     nemáš tam vůbec chodit a nedávat mafii vydělat, nebo aspoň ne tak snadno
     • 00 Reagovat !

      foto Ozzman

      Ozzman 10.08.2018  08:52

      « Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

      Jak jsem již napsal, šel jsem tam protože měli jediné takové auto v mnou požadovaném stavu, konfiguraci, barvě a ceně, což jsem si ověřil jinde.
   • 00 Reagovat !

    foto pirata-della-strada

    pirata.della.strada 09.08.2018  14:46

    « Re: Re: ..začal bych co udělat před

    @Devil: ...= úplnej deb*il...na to neni co napsat. Vyplývá to z toho dostatečně si myslím kdo jsi a kde pracuješ.. >:D Jejich zlodějským podvodům říkat "dobře zvládnuté obchodní praktiky" může jen tupoun, který je buď jedním z nich a nebo je z jejich PR totálně vymytej..Tak si gratuluj sám :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 09.08.2018  15:40

     « Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

     A jak tomu chceš říkat? Psychologický nátlak a podstrčené smlouvy či předáváky, které si zákazník nepřečte a podepíše, to se těžko dá dokázat a odsoudit... etické to rozhodně není, zlodějské? Je to asi jako s tím Babišem, taky vlastně krade i když jakoby nekrade >:D Proto je nejlepší si dát pozor a nevolit Ano... >:D
   • 00 Reagovat !

    foto O5kar

    O5kar 15.08.2018  17:39

    « Re: Re: ..začal bych co udělat před

    Zasmál jsem se. Opravdu. Jak moc jsi dobrý obchodník. A obchodní praktiky. Hlavní je, že ti co to prodávají jsou proti tobě úplní blbci. Já znám jenom ty, co kolem dokola jako tupci se vzdycháním omílají, že je to drahé, a jestli by nebyla náká ta sleva. A kolikrát jsi se setkal s tím, že když se ti to nelíbí, tak běž jinam?
  • 10 Reagovat !

   foto Zetti

   Zetti 09.08.2018  09:23

   « Re: ..začal bych co udělat před

   Dodneska si pamatuju ze si meho CR-V za 2 kila v inzerci ani nevsim, tak jsem ho nechal ackam a ty ho prodaly za 260. Auticko bylo od prvniho majitele, garazovane, osmilete, naftove a melo najeto 108 tis km. Lidi sou drobet liny ovce a zavrhovat predem dobry kousky je hloupe.
  • 30 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 09.08.2018  09:38

   « Re: ..začal bych co udělat před

   Všechna auta tam nejsou vraky, prodávali jsme tam 2x auto po 1. majiteli s málo km a veškerou dokumentací a já tam teď jedno takové koupil, ale pokud chceš, aby to auto bylo v pořádku, musíš si přitopit a nemůžeš doufat, že třeba oblíbená dvojková Oktávka TDI v plný palbě se 130 na tacho s nejistým původem a ztracenou serviskou, která se tam prodává za polovinu, co ty ostatní, bude bez chybičky... Navíc si musíš pohlídat co ti napíšou do smluv a předávacího protokolu.

   Vrak koupíš všude, hezké auto taky.
   • 00 Reagovat !

    foto Niemand

    Niemand 09.08.2018  13:49

    « Re: Re: ..začal bych co udělat před

    Problém je v tom ako sa správajú. Ja som uvažoval tam predať auto, kde som bol prvý majiteľ. Ale od teraz všetky moje inzeráty končia slovami "Nie AAA". A nie som jediný čo má podobnú skúsenosť a auto si radšej predal sám. Vlastne poznám jediného človeka čo to vydržal a predal do AAA. Ale ten sa potreboval zbaviť auta, kde bola na spadnutie veľká investícia.
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 09.08.2018  14:26

     « Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

     Já teď dal na inzerát své Mondeo a ozývají se mi samí překupníci, co mi nabízí zhruba tak 50% ceny. Většina potencionálních kupců jde primárně do toho bazaru a radši koupí 10 let staré auto, co mu svítí na tacho méně i když je to podezdřelé a bez servisky a dokumentů, než více najeté s podrobnou historií. To je pak smutné... kdybych to auto stočil na polovinu a zahodil všechny účtenky, tak se vsadím, že prodám o dost rychleji.
     • 10 Reagovat !

      foto Ronault-

      Ronault. 09.08.2018  21:01

      « Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

      Taky jsem měl Peugeota po prvním majiteli s 126t km 14 dní na inzerátu, nakonec jsme ho dali do Áček a že to s nima byl boj, do posledního podpisu...i na kupní smlouvě byla o tisícovku jiná cena, takže to přepisovali, teď ho tam mají o 15t dráž než byl na mém inzerátu... škoda ho byla... mít krapet větší kufr, nechám si ho
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 09.08.2018  21:38

       « Re: Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

       Já se pohádal hned nazačátku tak pak ceny souhlasily >:D Řekl sem, že nejsem zvědavej na jejich zlodějnu a že jestli tam bude jina cena, že odcházím >:D Jsou to šmejdi >:D
     • 00 Reagovat !

      foto Niemand

      Niemand 10.08.2018  07:55

      « Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

      Jasne, že väčšinou otravujú priekupníci. Ale pokiaľ nepotrebuješ predať rýchlo. Tak súkromný predaj nie je problém. Hlavne pokiaľ predávaš auto, kde je do 150tisíc. Problém je, že väčšina ľudí si predstavuje predaj auta, za 5 dní. Ale to je blbosť priemerná predajná doba je niekde okolo troch mesiacov. Ak chceš predať na presný dátum, tak je to problém. Rýchly ma raz stál par stoviek EUR, oproti trhovej cene. Ale to ma v tedy okydal výkupca v predajni kde som kupoval nové. Pri objednávaní nového obhliadol auto. Dohodli sme cenu(žiaľ nie na papieri) a keď som ho tam doviezol, tak začal vyťahovať sumy o 1500 nižšie. To jednanie bolo určite horšie ako v AAA. Ten chrapúň sa vyloženie spoliehal na to, že tie prachy potrebujem na nákup nového. Čo našťastie nebola pravda, ale aj tak som to auto potreboval predať do 2-3týždňov. Takže som nasadil cenu nižšie a auto bolo za 8 dni preč.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 10.08.2018  08:35

       « Re: Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

       Do 150 tisíc.... ja mam auto s 275 tisíci km, ale plnou servisní historií a velkém servisu teď na jaře včetně rozvodů, olejů a tak (+ nová převodovka, spojka, gumy...) a sám jsem na něm otočil před měsícem Řecko, takže auto je v naprostém pořádku. Obdobné kusy bez servisu prodávají zrovna Áčka za 80-110 tisíc. Nasadil jsem 100 i se sadou gum a účtenkami za servis za celou dobu co auto mám (7 let).

       Ale nikdo to nechce, lákavější je to stejný, více otlučený auto z Aček co má jen 220 tis bez jakéhokoliv původu..

       Nu což, za 50 to prodám i příští rok a radši v něm odjezdím ještě zimu >:D

       • 00 Reagovat !

        foto Niemand

        Niemand 11.08.2018  07:14

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..začal bych co udělat před

        Ja už našťastie nerobím zo súkromným autom veľké nájazdy. A držím sa stratégie, že radšej nové z nižšej strednej, ako fajnovejšiu jazdenku. Najbližšie manželkine auto pôjde preč možno ešte pred 100tisíc. Vždy to najskôr ponúknem v okruhu známych a potom inzerát. Pri týchto nájazdoch a celej histórii to väčšinou nebýva problém predať. Ďalšia vec je, že pokiaľ je to aspoň trochu možné, tak sa snažím už nevrážať do pneu, alebo iného spotrebáku, lebo pri predaji to nik nedocení.
  • 00 Reagovat !

   foto Hovnohlav

   Hovnohlav 09.08.2018  21:55

   « Re: ..začal bych co udělat před

   Hlavne po koupi ojetiny musis prohledat cely auto, vsechny skviry a tak. A najdes nejaky love.
 • 23 Reagovat !

  foto vabis

  vabis 09.08.2018  09:38

  zalezi od koho :-D

  Co udelat po zakoupeni normalni ojetiny je celkem jasne. V dobe prodeje funguje vse, po par mesicich vyplave na povrch, proc se auto prodavalo. S tim se ale da nejak zit, vetsina veci je resitelnych. ... Ale co udelat po zakoupeni auta od AAA (viz uvodni fotografie) to nevim. Stydet se? Strelit se do hlavy? Hodit to ze skaly?
 • 02 Reagovat !

  foto 6M-T

  6M/T 09.08.2018  09:38

  čerstvý dovoz

  to jsou u straších aut právě ta nejhorší. a kupující opravdu nemá výhodu že má dovozovou TK, i ta platí jen omezenou dobu jako evidenční (14dní?). tak rychle se většinou neprodají, takže stejně se na evidenčku musí. navíc auta obvykle před dovozovou TK záhadně mládnou a mění se jim stavy tachometrů, pokud je to z Itálie tak je to 100%ní. a dovozová TK u spřáteleného technika nemá žádnou vypovídací hodnotu. daleko lepší je koupit ojetinu od majitele, zadarmo si prověřit na stránkách MV stav tachometru, prolustrovat prodávajícího a klidně s ním zajít na poštu ať si vyjede za 30 Kč výpis z rejstříku exekucí.
  • 12 Reagovat !

   foto vabis

   vabis 09.08.2018  09:42

   « Re: čerstvý dovoz

   Prvni pulka je ohromna blbost. Starsi auta z Italie maji prave tu vyhodu, ze nejsou rezava. Jen si to musis koupit sam nebo nekdo rozumny, pak nemladne nikde nic. A dovozova STK je normalni STK na dva roky. Zadnych 14 dni, to pletes asi s prevozkou.

   Radeji by bylo dobre zjistit, jak je to teda s Lanciou po Vaclavu Havlovi. Kolik teda ma, 30 nebo 130k??? Reseni se klasicky zametlo pod koberec, takze to vypada ze nejmenovani opet zas a znova maslo na hlave. Nebo se pletu?
   • 02 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 09.08.2018  09:52

    « Re: Re: čerstvý dovoz

    Dovoz z IT je prý docela složitý, respektive odjet po vlastní ose, jako z D prý skoro nejde...
   • 01 Reagovat !

    foto 6M-T

    6M/T 09.08.2018  10:02

    « Re: Re: čerstvý dovoz

    ok, tak znovu, dovozová TK platí i jako evidenční kontrola po omezenou dobu. v článku je uvedeno že kupující aut s dovozovou TK nemusí na evidenčku. hloupost. tak jako má evidenčka omezenou platnost tak i dovozová TK platí jako evidenční pouze dva týdny. jako normální TK platí samozřejmě dva roky od uskutečnění. auta z Itálie se sem houfně tahají právě proto že u nich nikdo nedohledá stavy tacho při vývozu a vypadají díky nesolení zachovaleji i při vysokém nájezdu. trochu se poladí kosmetika a laciné díly a pak se troubo raduj z ´´dobrého´´ kupu. nemá smysl se o tom přít, mám za souseda majitele jednoho takového bazaru a když se napije...
    • 00 Reagovat !

     foto rokyta-p

     rokyta.p 10.08.2018  08:46

     « Re: Re: Re: čerstvý dovoz

     Když se napije Tvůj bazarista, tak se asi nestačíš divit >:D Jenže kdyby se napil áčkař, tak myslím že ani neuvěříš >:-[] >:-[] >:-[] právě mega kuwy jako áčka mě naučili, si kupovat auta buď nová nebo sám ;-) Kájínka jako ministra spravedlnosti taky nepodpořím, s áčkama je to stejný ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto 6M-T

      6M/T 10.08.2018  09:12

      « Re: Re: Re: Re: čerstvý dovoz

      měl jsem tam kamaráda. je tam stále, jen už není kamarád, vymyli mu mozek. příjmy áček jsou z drtivé většiny z prodeje finančních produktů, ne z aut. to že tam přijde strejda z vesnice pro fábku za kilo a odjíždí v audině za tři kila, kilo dal akontaci, a těch 200 přeplatí na 400, na to žaludek nemám. s auty se tam už dávno nečachruje, to bývalo v devadesátkách, prostě co tam kdo dá to prodají, něco i poopraví, ale auta jsou už jen lákadlo na úvěry a pojištění. auto tam klidně koupím, ale za hotové. na atypická auta (velké obsahy, US apod.) mívají výborné ceny.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 10.08.2018  09:28

       « Re: Re: Re: Re: Re: čerstvý dovoz

       :yes: Auta tam vypadají podstatně lépe, než třeba před deseti lety, ale jakmile opustíš zastřešenou část a cenovka aut klesne pod 250 tisíc, tak je vidět ledasco >:D

       Ale starého psa novým kouskům nenaučíš a chování je hrozné až na světlé vyjímky.
  • 00 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 09.08.2018  09:50

   « Re: čerstvý dovoz

   Měl jsem dvě auta z dovozu, první nevím, jestli bylo stočené, protože to byla Laguna a tam ve 200 tisících už interiér povrzával a jestli měl reálně 300 se nikdy nedozvím.

   Druhé, které ještě mám jsem koupil v malém bazaru a měl jsem štěstí, že stočené nebylo, mělo 140 na tacho, dnes má 275.

   Po třetí jsem z tohoto důvodu co píšeš radši dovoz neriskoval a připlatil si za čecha, pravděpodobnost je sice menší, ale nikdy neříkej nikdy >:D
 • 00 Reagovat !

  foto tomasandrysek

  tomasandrysek 13.08.2018  08:20

  auto

  já si koupil auto z autobazaru a zatím jen jezdím, samozřejmě přeregistroval, ale žádný problémy s autem jsem neměl, už cca rok ho mám :-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Unikátní fotky popáleného Palacha: Primadona je schovávala 50 let ve skříni

Unikátní fotky popáleného Palacha: Primadona je…

Schovávala zakázané fotky Jana Palacha ve svém ostravském bytě před komunistickým režimem. Po padesáti letech je…

Desetiletá výzva: 10 nejvtipnějších parodií fenoménu z Facebooku

Desetiletá výzva: 10 nejvtipnějších parodií fenoménu…

Desetiletá výzva hýbe světem. Na sociální síti Facebook sdílí miliony lidí své fotografie, na kterých…

 

iSport.cz

Řecká pohádka pokračuje! Tsitsipas je v semifinále, úspěch si předurčil

Řecká pohádka pokračuje! Tsitsipas je v semifinále,…

Dvacetiletý Stefanos Tsitsipas na Australian Open dál žije svůj sen. Po výhře nad obhájcem titulu Švýcarem…

Z mistryně světa je koučka a modelka. Brantlová si zahrála i s Gerem

Z mistryně světa je koučka a modelka. Brantlová si…

Začínala s basketem v podobný čas jako Eva Vítečková, Jana Veselá… stala se s nimi i juniorskou mistryní světa.…

 

Reflex.cz

Medaile od Zemana byl opravdu polibek smrti. Berou mi smysl života a bolí to, důkaz je realita, říká historik

Medaile od Zemana byl opravdu polibek smrti. Berou…

Státní vyznamenání od prezidenta Zemana jako polibek smrti? Historik Michal Macháček říká, že u něj to platí.…

Ztemnělá města: Jak by vypadal svět bez světelného smogu? Podívejte se, stojí to za to

Ztemnělá města: Jak by vypadal svět bez světelného…

Fyzik a popularizátor astronomie Carl Sagan jednou řekl, že vše, co vidíme zářit na noční obloze, je způsobeno…