Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Cupra Leon ST 2.0 TSI 245k DSG – Rodinný atlet s duší chuligána

Ostrý Cupra Leon s protáhlou karoserií skvěle vypadá a bezvadně jezdí – a to dokonce i bez bambilionu příplatků a jen se základní motorizací. Radost však kazí ovládání infotainmentu i cena.
Zpět na článek
22. 8. 2022 15:01
22. 8. 2022 15:43
22. 8. 2022 16:19
22. 8. 2022 18:14
22. 8. 2022 21:01
22. 8. 2022 21:38
23. 8. 2022 00:25
23. 8. 2022 10:00
23. 8. 2022 11:22
24. 8. 2022 00:32
24. 8. 2022 10:24
24. 8. 2022 20:21
22. 8. 2022 22:55
22. 8. 2022 20:34
22. 8. 2022 15:01
emisní pokuta
cca 150 tisíc jde EU bez ohledu za kolik autosalon prodá, kdo tedy tento poplateček nakonec asi zaplatí ...
Rozbalit vlákno
25
22. 8. 2022 15:31
Re: emisní pokuta
Zaplatí ho jen blbeček. Normální člověk si koupí takové auto, kde se toto neplatí (bazar, EV, Toyota hybrid).
22. 8. 2022 15:36
Re: emisní pokuta
No poslední měsíce celkem jasně ukázaly, že s rostoucí cenou nových aut roste i cena bazarovek, takže ať chceme nebo ne, za blbečky budeme stejně všichni..
22. 8. 2022 15:40
Re: emisní pokuta
To každopádně, to už všichni jsme. Ale tady se mluvilo o eko-výpalném soudruhům z Brusele.
22. 8. 2022 15:45
Re: emisní pokuta
Jasně no, já to myslel tak, že tu eko-pokutu zaplatíme i při nákupu bazarovky. Jen nepoputuje do Bruselu, ale nechá si ji prodejce/bazarník.
Avatar - speedfred
22. 8. 2022 17:06
Re: emisní pokuta
A čo keď chcem nové auto a tie tvoje “normálne” mi nevyhovujú (EV, Toyota hybrid)?
Toto je iba ďalšie zdanenie schované za ekológiu.
22. 8. 2022 17:27
Re: emisní pokuta
Tuším, že máš smůlu, protože žijeme v nešťastné době. Až si Evropané vytáhnou většinově hlavy z p*rdelí a zvolí si lepší vedení, pak se možná blýskne na lepší časy. Pro moji generaci 50+ už to ale nebude. Spíše hádám, že Evropa bude muset zase padnout těžce na hubu, jako 2x v minulém století, aby se něco změnilo. Zatím se na Titaniku ještě tančí. Mě sice děsí, kam se kdysi slavný a bohatý kontinent řítí, ale s Toyota hybridem jsem spokojenej (nebude to tím, že on nepochází z Evropy?)
Avatar - iudex
23. 8. 2022 09:38
Re: emisní pokuta
Mať 200+ koňové auto nie je základné ľudské právo. Stále žijeme v krajinách, kde si priemerný pracujúci človek môže nejaké nové auto dovoliť a toto auto ho dostatočne pohodlne a rýchlo dovezie kdekoľvek. Že nebude mať maximálku 250 kmh, ale "len" 200, je irelevantné. Mohol by si žiť napríklad v Somálsku a ako priemerný Somálec si dovoliť leda tak somára.
Ten kedysi bohatý kontinent je stále najbohatším kontinentom na svete. Takže trochu objektivity by to chcelo.
23. 8. 2022 11:08
Re: emisní pokuta
No jasně, stále ještě jedeme. Couráme se v pravém pruhu jako Tesly :-) :-) :-) :-) zatímco svět nás tvrdě předjíždí. Co mi to jen safra připomíná, jo vlastně, jak jsem za Husáka vyrůstal....
Avatar - iudex
23. 8. 2022 12:23
Re: emisní pokuta
A ktorý kontinent to teda Európu tak predbieha? Ázia asi nie, keďže tú netvorí len Čína, ale aj taký Uzbekistan či Bangladéš. Amerika tiež nie, keďže tú tiež netvorí len USA a i tie samotné majú svojich ekonomických problémov viac ako dosť. Čo zostáva? Afrika a Austrália. O Afrike sa nemá zmysel baviť; Austrália nikdy nebola nejakým lídrom, ekonomickýcm ani technologickým. Takže opakujem otázku: za ktorým kontinentom to tá Európa tak zaostáva?
Avatar - kari.laz
23. 8. 2022 13:07
Re: emisní pokuta
proč to nepojmenujš správným jménem a kroužíš kolem toho jak supi? Jen slovíčkaříš. Evropa se rozhodla vyhazovat peníze oknem bez ohledu na výsledek. Nekompetentní aktivisti v čele různých výborů v EU stanoví nesmyslné cíle bez ohledu na dopady a i kdyby jsme měli zalézt zpět do jeskyně, tak se to prosadí. Všechno mohlo být postupné s ohledem na aktuální možnosti a vývoj. To ale nikoho nezajímá.
Avatar - lamal
25. 8. 2022 16:58
Re: emisní pokuta
nekompetentni su, lebo si to ty zhodnotil ? a ty si v com kompetentny okrem kritizovania ?

´´Evropa se rozhodla vyhazovat peníze oknem bez ohledu na výsledek´´ tie tvoje hesla to je cisty Okamura :D Bravo..

´´Všechno mohlo být postupné s ohledem na aktuální možnosti a vývoj. ´´ tomu ani sam neveris, drasticke opatrenia sa konaju prave preto, ze pokial je to ´´postupne´´ vacsina na to mrda a vychava s tym, takze tak... teraz bude vyvoj nie postupny, ale skokovy. Myslim, ze si za to moze hlavne nedostatocne vzdelana a vychovana cast populacie, ktora vyzaduje tvrdu ruku inac klame, kradne a k tomu este vse kritizuje.
23. 8. 2022 13:22
Re: emisní pokuta
Nevím, jestli lze jmenovat kontinent, ale například Korea a Japonsko jsou na mnohem výhodnější trajektorii.
24. 8. 2022 08:25
Re: emisní pokuta
Japonsko? V jakém ohledu?
24. 8. 2022 08:40
Re: emisní pokuta
Zbytočná snaha ale aj tak za ňu :yes:
24. 8. 2022 08:24
Re: emisní pokuta
A co navrhuje generace 50+ za budoucnost té mladé?

Zůstat u ropy kterou evropa nemá?

Doufat v to, že spalování obrovského a stále stoupajícího množství fosilních paliv nemá žádný lokální ani globální vliv i když naprostá většina vědců říká opak?

PS: opravdu je poučné se podívat na film "Nedívej se nahoru" - všichni víme, že tohle není cesta, ale děláme, že to neexistuje...
24. 8. 2022 09:26
Re: emisní pokuta
Proč myslíš, že by mladá generace měla zájem o rady od gerontů?
24. 8. 2022 09:50
Re: emisní pokuta
Nerad odpovídám otázkou, ale proč by neměla mladá generace vyslechnout radu starších?

Už samotný základ tvého příspěvku je zvláštní:"..protože žijeme v nešťastné době.." nevím kdy bylo v evropské historii tak úžasné období jako dnes. Napadá tě úsek dějin kdy vlastě nikdo v evropě neumírá hlady, nebyla válka (to už je díky rusku minulost), svoboda jednotlivce byla na vysoké úrovni, byla vymahatelnost práva atd?

Problém evropy, dnes je to víc než jasné, je závislost na fosilním palivu. Ty říkáš, že to nemáme řešit...nebo?

Edit :ještě mě tak napadá jestli bylo někdy dosažitelnejsi pro střední třídu si koupit kombík s plnou výbavou a 180kW
24. 8. 2022 11:09
Re: emisní pokuta
Třeba proto, že už od pravěku to tak funguje s tou mezigenerační vnímavostí?
Ty máš hodně naivní/zkreslené představy od dnešním světě a o lidském mozku a vzorcích chování.
Když si posadíš hlavu na správné místo, tak stejně úžasná období najdeš klidně ve středověku, dokonce i v pravěku, o čemž bohužel neexistuje písemná dokumentace.
24. 8. 2022 11:47
Re: emisní pokuta
Mezigenerační vnímání je úplně něco jiného než sdílení vědomostí.
A stále si tedy vlastně ani tu radu nedal.)

PS: opravdu chceš srovnávat evropský středověk s dnešní Evropou? Neříkám, že lidé nebyli v jistém ohledu šťastnější, ale nazývat dnešní období "nešťastnou dobou" .. V jakém období bys tedy chtěl svůj život prožít?
24. 8. 2022 13:13
Re: emisní pokuta
To ti můžu říct přesně. V Západní Evropě nebo v USA v letech 1950-2000
24. 8. 2022 13:54
Re: emisní pokuta
A ta rada pro mladou generaci?

Takže západní liberální demokracie. Ale není to spíš o zapomnění? Korea, Vietnam, Karibska krize, studená válka, ropná krize, Margaret Thatcherová atd. Ne vždy ten čas byl takový jak se zdá zpětně.
24. 8. 2022 14:15
Re: emisní pokuta
Co přesně je špatně na obraně demokracie a na politice lady Margaret? Za studenou válku mohl Západ, protože nenechal komunistické kur vy se rozlézt po celém světě? A nezlob se, radami pro ty, kdo je slyšet nechtějí, plýtvat nebudu.
24. 8. 2022 14:33
Re: emisní pokuta
Takže když se tě 3x zeptám na tvou radu tak odpovíš, že ji nechci. Sorry.. To jsi měl říct hned, takhle je to jen ztráta času nás obou.
Příklady co jsem psal nejsou, že jsou špatně, ale že ne vzdy byl život v té době co jsi psal klidný.
22. 8. 2022 22:54
Re: emisní pokuta
Přesně! :-O
22. 8. 2022 22:53
Re: emisní pokuta
"Pozoruhodná" rada... :-O :no:
22. 8. 2022 15:43
Ta cena..
Auto dobry, ale cena docela silena. V roce 2015 jsem kupoval novou cupru 280 dsg asi za 680 s dani :-O
Rozbalit vlákno
11
22. 8. 2022 16:19
Re: Ta cena..
No jo, ale to byl Seat, kapiš? Teď je to Cupra, nová sportovní značka koncernu. To je přeci něco úplně jiného! :D

Jo, je to běs, máš naprostou pravdu.
22. 8. 2022 18:14
Re: Ta cena..
Jestli se značka jmenuje Seat nebo Cupra má na cenu zcela minimální vliv. Stejná technika se stejnou výbavou v kabátu Škody stojí stejné peníze a před lety O III RS stála podobně jako kdysi stál Seat Leon Cupra. Takže je to o inflaci. Jestli si něco hraje (Cupra) na sportovní značku a něco jiného se tváří jako rodinný všeuměl (Škoda) je z hlediska ceny putička. Pokud je obsah stejný (technika), tak i cena je prakticky stejná.
22. 8. 2022 21:01
Re: Ta cena..
Takže inflace od roku 2015 dosáhla cca 100% ? Jsem si nevšiml ...
Avatar - miromen
22. 8. 2022 21:38
Re: Ta cena..
Jakych 100%, když v r 2015 cupra 280k začala někde nad 750tkč a po přechodu v temže roce na 290k začala na cca 800tkč.
23. 8. 2022 00:25
Re: Ta cena..
Ten rozdíl není 100%, ale maximálně 50% a mluvím o inflaci cen u nových aut bez ohledu na značku. Je prostě jedno jestli koncern VW prodává kombík 2.0 TSI s automatem v nižší střední pod značkou Cupra, Seat nebo Škoda, dnes je to auto vždy přes milion v základu.
23. 8. 2022 10:00
Re: Ta cena..
Šmarjá, to člověk nemůže psat ve zkratkách? Trochu víc nadhledu, chlapi ;-)

Asi takhle - ve 2015 jsem hodně uvažoval o Meganu GT220. Takže jsem zabrousil i ke konkurenci. O RS tehdy stála od 599, pokud se pamatuju, ta cena Cupry s daní, co uvádí honziss mi sedí, pod ji kupuval s DSG. Dnes neusmlouváš nic.

Ano, zdražuje se kvůli EV, Covidu (čipům), Putlerovi, koncern kvůli diselgate atd. atd. V tomto případě specielně i kvůli marketingovému tahu s Cuprou, který se mi nelíbí (stejně jako Renault s Alpine - opět je za tím de Meo). Dlouhodobě si myslím, že to té značce (Seat) bude ke škodě.

Auta zdražují a to prostě zatraceně brutálně. Nelíbí. Toť vše. ;-)
23. 8. 2022 11:22
Re: Ta cena..
No a já se ti snažím vysvětlit, že mícháš skutečné důvody (ruská agrese, čipy, zdražování materiálů a energií, čínský virus, politika EU v regulaci CO2) a pseoudoaurgumenty typu marketingový tah s Cuprou. Jestli stála Octavia RS 599 tis, tak proč dnes stojí přes mega jako ta Cupra, když je to pořád Škoda Octavia a žádný marketingový tah se změnou značky a snahou prezentovat se jako sportovní značka zde neproběhl? Kdyby Cupra nevznikla, tak dnes stojí Seat to co ta O RS plus mínus pár tisíc a plus mínus nějaká výbava, ať na to nalepí znáček Cupra, Seat, Škoda nebo VW, tak je to pořád auto nižší střední třídy, s nějakým motorem a dalšími plus mínus stejnými komponentami a výsledná cena musí být velmi podobná, protože kdyby Cupra byla o 200 nebo 300 dražší než Škoda nebo nebo VW, tak ji nikdo nekoupí a to zase v Cupře nejsou úplní pitomci. Dražší být mohou, ale musí nabídnout něco víc než třeba ta Škoda a to se jim zatím povedlo jen u jediného modelu Formentor VZ5.
24. 8. 2022 00:32
Re: Ta cena..
OK, takže se na většině věcí shodneme, krom toho zda nové "pseudo" značky jako Cupra či Alpine jsou cajk či zda jsou kontraproduktivní.

A to je téma na fajn diskuzi ;-)
24. 8. 2022 20:21
Re: Ta cena..
Jo, a o něco později RS zlevnili - to byla tehdy fakt bomba. O slevách nemluvě.

Ještě něco?

Aby bylo jasno - auta reálně kupuji a ceny dlouhodobě sleduji
22. 8. 2022 22:55
Re: Ta cena..
Přesně. A to sis to auto ještě mohl pořídit i s MANUÁLEM! :-O :-O :-O To by člověk brečel... :-( :no:
Avatar - Verny_2013
22. 8. 2022 16:07
Cupra styling
asi budu v menšině, ale mě se ten Cupra styling prostě nelíbí, je to taková šeď a nuda bez šťávy obzvlášť tohoto kousku. Jinak techniku vůbec nezpochybňuji, ta je výborná, jen nechápu proč tam není u sportovně laděného auta volitelně manuál.
Rozbalit vlákno
1
22. 8. 2022 22:56
Re: Cupra styling
Naprostý souhlas! :yes:
22. 8. 2022 16:15
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
10
22. 8. 2022 18:21
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
To bych spíše doporučoval jít na státní zastupitelství. Jednat o čemkoliv s ruským póvlem nemá žádný smysl. Na ambasádě se Vám vysmějí a ještě riskujete, že na Vás pověsí nějakého Čepigu s Miškinem.
Navíc na ruskou ambasádu pouští jen komunisty, bývalé komunisty a STBáky a protože předpokládám, že nepatříte ani do jedné skupiny, tak neprojdete ani přes bránu. :-)
22. 8. 2022 22:56
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
No, každopádně tam osazenstvo (díky Bohu a BIS) pořádně prořídlo! :-[] :yes:
A (zatím) čtyřem vlastizrádným místním zmetkům -putinovským smradalvým onucím- se to nelíbí! :-[] :-[] :-[] :yes:
23. 8. 2022 00:18
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
Prořídlo, ale evidentně ne dostatečně. Měli by je vypakovat všechny.
23. 8. 2022 06:21
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
Na koho si myslíš že reaguješ? ;-)
Avatar - iudex
23. 8. 2022 12:25
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
To im moc nedochádza, že to nie je účet šéfredaktora. ;-)
Avatar - Mikesus
23. 8. 2022 13:29
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
:-[] :-[] :-[] :yes:
Avatar - Hammunasakra
23. 8. 2022 08:38
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
no ZA RUSSKOU místní SS.viní co tu lééta šíří ruSSký SSvinský dezinformace = stojíte VY martine machi(avelli)

Fatálně JSTE SELHAL a kritiku týhle ruSSký SS.viňky jste PO ZAČÁTKU VÁLKY nemilosrdně TÍPNUL

a hůř JEHO NECHAL = dál šířit ruSSký dezinformační HOAXy

ad palce = udělejte konečně TO CO VŠUDE = ZRUŠIT (nebo vidět kdo palcuje = já dám klidně VÁM jeden ať víte od koho je;) :no: :no:
Avatar - Mikesus
23. 8. 2022 13:29
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
Až na to, ze to není/nebyl Machi. :-[]
24. 8. 2022 08:38
Re: Za -+ palcema stojí Rusové, zítra jdu na ruskou ambasádu
Hloupé poučovati. :yes:
22. 8. 2022 20:34
Oli
Dobrý deň ,neviem či sa niečo zmenilo u predajcu ale mám v rukách prospekty z roku 2021 kde je v základnej vybave aj DCC a servotronic lebo také auto som kupoval
Rozbalit vlákno
0
22. 8. 2022 23:09
Zajímavý detail...
Aby to koncernové zdražování bylo ještě účinnější, tak je kombinováno s "nenápadným" konstručkním očesáváním. Takže zatímco všechny (i ty základni) verze Leonu minulé generace mají na vnitřní straně plechu podlahy kufru nalisovánu silnou protihlukovou a protivibrační vložku, nová generace už ji nemá. A to včetně superdrahé verze Cupra... :-O :-O :-O :no: (viz foto v testu)
Rozbalit vlákno
0