Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Legendární Shelby GT500 z roku 1967 jde do aukce. Je po kompletní renovaci a vypadá senzačně

Jeden z nejslavnějších amerických muscle carů po kompletní renovaci bude už brzy k mání. Na aukci v Indianapolis se bude prodávat kultovní Shelby GT500, které bylo opravdovým monstrem. Carroll Shelby na něj byl pyšný.
Zpět na článek
28. 9. 2023 12:02
Avatar - Barrichello
28. 9. 2023 12:01
Nádherný kousek
a kus poctivé techniky, auto co musí udělat radost každému sběrateli a petrolheadovi :yes:
Rozbalit vlákno
21
Avatar - Mokrous
28. 9. 2023 14:06
Re: Nádherný kousek
Vnější design je nadčasová nádhera, ale když se dívám na vnitřek, tak si neumím představit, jak bych takovou bestii krotil tou dětskou dřevěnou obručí a tím srandovním fofrklackem a snažil se přitom udržet v sedačkách bez opěrky hlavy s nulovým bočním vedením.
Zbytek interiéru by mi nevadil, spíš naopak, jelikož má taky svoje dobový kouzlo.
Ale ty 3 věci mi přijdou prostě hodně blbě.

Jo a taky netuším, jak to brzdilo.
28. 9. 2023 16:58
Re: Nádherný kousek
Dnes jsi mě svým komentářem hodně zklamal. Jestli jsi chtěl být vtipný, tak se to nepovedlo.

Dívat se a posuzovat auto z roku 1967 dnešníma očima nemá žádný význam, tak omezení nejsou ani na STK. :-) USB ti tam nechybí?
Avatar - Barrichello
28. 9. 2023 18:12
Re: Nádherný kousek
tak tak, všechna auta z tý doby maj tený volanty a srandovní fofrklacky, pokud to teda nebyl automat, že.

A sedačky s bočním vedením v americe

HAHAHAHA :-)
Avatar - Mokrous
28. 9. 2023 20:53
Re: Nádherný kousek
Já vím, ale... Viz níže.
Avatar - Mokrous
28. 9. 2023 20:52
Re: Nádherný kousek
Tak sorry, no. Nechtěl jsem bejt ani vtipnej, ani omezenej. Prostě jen konstatuju, realitu toho kusu. Rozhodně mi tam nechybí žádný USB a podobný pikačoviny.
Líbí se mi i ty švihadla na okna. S tím no problem.
Naprosto chápu, co to je za auto a z jaký je doby a píšu, že se mi moc líbí.
Ale ty 3 věci jsou prostě příšerný. To si přiznejme. U běžnýho přesouvadla z té doby asi OK, ale u takový rakety bych prostě z principu čekal něco o fous dotaženějšího.
Prostě bych si uměl představit menší a silnější věnec, kratší fofrklacek třeba ve stylu starých Ferrari a hlubší sedačky s ochranou krku. To taky v tý době Ferrari umělo. Klidně retro, co patří do tý doby. S tím není problém. Jen prostě trošku lepší.
Avatar - Mokrous
28. 9. 2023 22:31
Re: Nádherný kousek
Já se tu nechci přetahovat jak s Donem, Hamunou, Mikesusem atd..., kdo má větší pravdu a co bylo v tom roce běžný.

Já myslel něco jako tohle:

https://journal.classiccars.com/…GTB-interior.jpg

https://ferraris-online.com/…/05/DSC03067.jpg

https://www.gallery-aaldering.com/…8/26640218-9.jpg

A tak podobně.

Pravda, že volanty v tý době byly šílený skoro všechny. Ono to asi bylo tím, že to nemělo posilovače řízení, ne? Nejsem fanda veteránů a nestuduju to.
Každopádně lepší sezení by si ta Shelbyna zasloužila. Ale zase dneska na výstavku to už je vlastně jedno. Stejně nebude jezdit.
28. 9. 2023 23:11
Re: Nádherný kousek
Každý jsme si k tomu řekl jak to cítíme, taky nemám potřebu to dál řešit. A je mi jedno, že jsi vybral do odkazů mladší modely, první a třetí jen o rok, ale druhý o 5 let.
Avatar - Barrichello
29. 9. 2023 08:57
Re: Nádherný kousek
Já měl stejný volant (a i dřevená náhrada co sem si tam dal) v Rollsu, ten má 2,3 tuny a posilovač má. Tehdá se to tak dělalo, volant sloužil k zatáčení a měl klakson, tím to končilo.

Žádný airbagy, žádný ovládání audiosystému a tempomat byl umístěn jinde. A to je navíc mladší auto proti těmhle až z 80. let.
Avatar - Ozzman
29. 9. 2023 09:47
Re: Nádherný kousek
Hlavne mustang byl budget car, me se to taky extra nelibi, ale bylo to dostupne kupe te doby.
Avatar - Mokrous
29. 9. 2023 11:16
Re: Nádherný kousek
Ježyš! Já fakt neměl na mysli dotykový ovládání na volantu :D :D :D
Jen na mě působí ta obruč strašně tvrdě a tence. Tam to snad bez rukavic nejde řídit. A fakt by mě zajímalo, jestli ta Shelby měla posilovač. Ale zase ukroutit takovej hektolitr bez posilovače by musela bejt solidní dřina.
Avatar - Barrichello
29. 9. 2023 12:57
Re: Nádherný kousek
Ty volanty sou velmi hladké, do ruky dobře padnoucí, není potřeba ani zvýšené síly, kor když to má posilovač.
Problém je leda komu se hodně potí ruce.

Jinak stále je vyrábí hlavně Nardi, Momo, Luisi a další italské firmy pro kalsická auta. Ty původní baketlitové co mívaly slbaší verze těchto veteránů nebo než to někdo vyměnil (jako já) se nedrží o nic líp. Akorát je to pěst na oko k dřeveným palubkám atd, zejména u luxusních modelů (což teda Mustang není, ale bavím se ted obecně).

Rukavice samozřejmě možno využít též....
Avatar - Mokrous
29. 9. 2023 13:44
Re: Nádherný kousek
Jednou bych to chtěl na pár minut zažít...
Avatar - Barrichello
29. 9. 2023 14:26
Re: Nádherný kousek
Je to o zvyku

https://nardi-personal.com/shop/?…

tak je komepletní kolekce NARDI co vyrábí pro klasický auta
Avatar - Mokrous
29. 9. 2023 15:23
Re: Nádherný kousek
Tam už je z čeho vybírat.
29. 9. 2023 13:43
Re: Nádherný kousek
Nechtěl jsem už do volantů vstupovat. Ale to nejde.

Minimálně 70 let měla veškerá auta, ať už osobní, sportovní, nákladní a i autobusy tenké a většinou i zcela hladké tvrdé věnce volantů.

Jasně, všichni řídili v rukavicích. Prosím, už to téma nerozvíjej.

A já toho nechám také.
Avatar - Mokrous
29. 9. 2023 13:48
Re: Nádherný kousek
No a minimálně 600 let inkvizice upalovala lidi s jiným názorem...
A bylo to dobře? To taky nesmím mít na něco názor?
Já vím, jaký byly volanty. Jen mi prostě přišly hrozný. To je celý.
A ti všichni bez rukavic divoce řídili sporťáky přes 300 koní?
Ty máš potřebu se s někým zhádat? :-!
29. 9. 2023 13:59
Re: Nádherný kousek
Názor ti neberu, co je dobře nebo špatně nerozebírám.

Jen uvádím, že řídit to šlo zcela bez potíží, bez rukavic a i bez posilovačů, kdy byl jiný převodový poměr a horší to bylo jen pří manipulaci na místě a při - dejme tomu - parkování.

Pokud to zmíníš jednou, dobrá, akceptuji. Ale točit se na takové kravině dva dny pořád dokola, je trochu moc.

Edit: Nemám potřebu se zhádat, dál nebudu reagovat, když tě to tak trápí.
Avatar - Ozzman
29. 9. 2023 09:45
Re: Nádherný kousek
Nejsem velký fanoušek starých Mustangů (naopak ty nové mne berou a z této éry mne více zahímají Dodge a joné muscle cars), je takový moc zprofanovaný a okoukaný… včera jsem 2 tyto staré potkal a malem jsem naboural, jak to bylo krásnè :) A zvuk motoru…
Avatar - Barrichello
29. 9. 2023 12:58
Re: Nádherný kousek
Jo zvuk to má krásný, znám se srazů a akcí.

Není to utlumené jako dnešní V8
28. 9. 2023 12:02
Cista krasa
Konecne poradne a krasne auto, ktere je hrde na to, ze je GT500 a neni zatizene tim pokrivenych chticem jmenem Eleanor :yes:
Rozbalit vlákno
0