Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-Benz EQB 250+ – Spalovák na elektřinu

Až sedmimístný Mercedes GLB je velmi zdatným soupeřem méně urozeným SUV podobného střihu, které ve výsledku nestojí o tolik méně. Jak na tom ale bude jeho bratříček s elektrickým pohonem, který v rámci loňské modernizace dostal ve verzi 250+ o něco větší akumulátor?
Zpět na článek
25. 3. 2024 13:31
25. 3. 2024 14:12
25. 3. 2024 14:45
25. 3. 2024 18:11
25. 3. 2024 23:14
25. 3. 2024 13:59
25. 3. 2024 16:38
25. 3. 2024 13:31
385 Nm
Citace: ....Když například chcete svižněji vyrazit z křižovatky, přední pneumatiky se pod náporem síly protočí ...Vzhledem k velmi slušné porci 385 Nm se však nelze divit ....

Hodně bych doporučil vůbec nepoužívat takové formulace. Méně technicky zdatný jedinec by se po jejich přečtení mohl mylně domnívat, že velikosti hnacích sil na kolech snad mají nějakou univerzální souvislost s maximem krouťáku na motoru.

Jinak ale souhlasím že koncepce FWD je u takového auta dost zásadní fail
Rozbalit vlákno
6
Avatar - KANKUNEN
25. 3. 2024 14:12
Re: 385 Nm
Othello, ale jak to vyjádřit? V nulových otáčkách to má nulový výkon, ale kroutící moment je furt skoro stejný po celou dobu.
25. 3. 2024 14:45
Re: 385 Nm
Jednak max. moment určitě není furt stejný po celou dobu, ale radši bych psal jen o max. výkonu byť je výkon před rozjezdem nulový. Moment snad něco naznačí ještě tak u spalováku (spíše charakteristiku) ale u elektromobilu je to bezvýznamný údaj. Určitě se podle něj nedá seriózně nic porovnávat, parametrů ovlivňujících hnací sílu je tam ještě několik dalších a je nesmysl vypíchnout jediný bez znalosti ostatních.

Citovaná formulace z testu vyznívá jako by autor neměl moc páru co píše. Když budeš mít dvě podobná auta tak například 200 kW pojede líp než 150. Ale vůbec nemusí 300 Nm zrychlovat líp než 250. Ostatně tohle platí i u spalováků.
25. 3. 2024 15:47
Re: 385 Nm
staci napisat ze kolesami hybe jedine vykon motora,nakolko krutiaci moment je staticka sila na paku a sama o sebe ziadnu pracu nevykonava. Ak sa uz ma spominat krutiaci moment,tak vzdy a jedine spolu s otackami pri ktorych je produkovany.
25. 3. 2024 18:11
Re: 385 Nm
Problém je když si někteří odborní redaktoři myslí, že na kolech je ta stejná velikost momentu jako se udává u motoru
25. 3. 2024 20:35
Re: 385 Nm
ak su otacky kolies rovnake ako otacky motora,co nie je nic nemozne,je krutiaci moment na motore a kolesach zhodny. Podstatne vacsi problem je vseobecne produkovany nazor ze krutiaci moment hybe autom.
25. 3. 2024 23:14
Re: 385 Nm
Otáčky kol nejsou stejné jako otáčky motoru. Možná ve speciálním případě motorů přímo v kolech, ale to není u žádného běžného elektromobilu
25. 3. 2024 13:46
(skoro) všechno špatně....
.... drahé, blbá ergonomie, pomalý infotaiment, slabý dojezd, nepříliš pohodlný podvozek....

K tomu subjektivně škaredý vzhled a přijde mi ošklivé i to čalounění v interiéru....

Suma sumárum pro mě dost velký propadák.... Přemýšlím jak dlouho bych vydržel s autem co by mě s*alo špatným ovládáním věcí na volantu a nemožností nějak efektivně povypínat ty deb*lní asistenty, když už je to teda musí mít.... Nikdy bych něco takového nepustil do své garáže a pokud to někdo nafasuje, tak ho teda fakt lituju.... :'-(
Rozbalit vlákno
0
25. 3. 2024 13:59
Reklama
na EQA a EQB je všude.... tedy jinými slovy to nemůžou vůbec prodat, protože v rámci BEV za nabízenou cenu nabízejí jako přidanou hodnotu pouze znak Mercedesu...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - apoho
25. 3. 2024 14:42
já ti nevím mámo
Jsem tady známý, že brojím proti elektrofanatikům a jejich programu.
Ale měl jsem EQB půjčené jako náhradní vůz, když jsem dal SL63 na servis a nemohu říct proti němu nějaké výhrady ( až na tu cenu ale já ho neplatil :-) )
Joo, spotřeba je vysoká ale zatím jsem neměl možnost zkusit osobně EV s malou spotřebou.

Když to srovnám s I3 od BMW, tak MB je to lepší volba.
Rozbalit vlákno
24
Avatar - KANKUNEN
25. 3. 2024 14:50
Re: já ti nevím mámo
Ty určitě, ty jsi tady známý jako mamlas, horky rom tu vypotí jakoukoliv provokaci a ty mu to furt dokola sežíráš, že Čížku.
Avatar - Roman Horký
25. 3. 2024 14:54
Re: já ti nevím mámo
Dyt to je von sam
Avatar - apoho
25. 3. 2024 14:58
Re: já ti nevím mámo
teda, voni jsou hlava, pane vašnosto :D :D
Avatar - apoho
25. 3. 2024 15:00
Re: já ti nevím mámo
co tím hloupým příspěvkem chtěl autor Kaňkuněn vlastně říct? :-O
Avatar - KANKUNEN
25. 3. 2024 15:18
Re: já ti nevím mámo
Že máš reagovat vždy a poctivě na pana Roma.
25. 3. 2024 15:06
Re: já ti nevím mámo
To srovnani s i3 je doufam preklep.
Jiste jsi myslel iX3.

Nebo taky ne. 8-s
A dalsi ostuda je na svete.
Avatar - apoho
25. 3. 2024 15:17
Re: já ti nevím mámo
Dej si alespoň 10 palců (jinak to nikdo nečte!)

Si nalistuj co je BMW I3, ty elektrický turbo blbe! Takovému vědci jak jseš ty nebudu přece posílat link! :no:

Jo a rychle si přepni na své další profily a plivni si i z těch všech dalších.

Bože, to je úroveň! Já jsem si myslel, že tady diskutují celkem inteligentní lidé ale spíš se tady setkávám s hovady typu Don Vito, Horky Rom, Jamme, Čížek a přisluhovačů
25. 3. 2024 16:10
Re: já ti nevím mámo
Vim, co je i3, jedno jsem si skoro koupil.
:-)

Muj koment byl o tom, ze porovnavat auto z tohoto testu s autem uplne jine tridy, ktere uz se hlavne ani nevyrabi je... ostuda.

Spravne auto pro srovnani od BMW je iX3.
https://www.auto.cz/…kombinace-144309
Ne i3.

Uber na urazkach a pridej na vzdelani.
;-)
Mozna by sis mohl nekdy misto hloupych komentu o elektromobilite neco precist.
Avatar - apoho
25. 3. 2024 16:41
Re: já ti nevím mámo
čekám až mi ty otevřeš oči.
Mám moc dobrý přehled na rozdíl od tebe.
Pro mne obě vozidla jsou mamacar a nic víc od toho normální člověk neočekává na rozdíl od tebe. Také si to nikdo nekoupil než lidé z města jako 2 až čtvrté auto do rodiny.
Na siídlištích to nevidíš a když tak si to koupil trumpeta, stejně jako na sídlišti v Ďáblicích nebo Letňanech občas vidí člověk stát novou A6 nebo Porsche Cayenne.
To si člověk ťuká na čelo a říká, proč někdo v komunistickém paneláku si potřebuje honit ego tímto způsobem?
Vy elektrikáři jste podobná partička. Nabíjet budu v práci ( zaplatí mi to majitel firmy) nebo v Lidlu a budu tam pro to běhat za 2 hodiny abych neplatil pokutu za přesčas

Jo a ke tvé poznámce, že sis jednou skoro koupil I3, tak já si jednou skoro koupil Karlštejn! :-[] :-[] :-[]
Avatar - Jamme
25. 3. 2024 17:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - apoho
25. 3. 2024 20:27
Re: já ti nevím mámo
a ty jseš debil nebo se ti role obecního hňupa jenom líbí? :no:
Avatar - cizekHUNTER
25. 3. 2024 20:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - apoho
25. 3. 2024 21:27
Re: já ti nevím mámo
a ty jseš debil nebo se ti role obecního hňupa jenom líbí? :no:
Avatar - Emel
26. 3. 2024 09:05
Re: já ti nevím mámo
Nojo... sedmimístné SUVko z roku 21 vs malé městské auto, které se 22 vyrábět přestalo... i3 před deseti lety za 900 a EQB za 1,4... to jsou mi srovnání :-/
Avatar - apoho
26. 3. 2024 11:24
Re: já ti nevím mámo
ty si na hlupáka hraješ nebo jím opravdu jseš?
Já na rozdíl od tebe měl možnost vyzkoušet obě vozidla!
Ty tady trolíš akorát hlouposti o SUV. Jestli je béčkový mercedes SUV, tak ty jseš Einstein.
Jedinou pravdou je, že EQS je delší o 50 cm ale 7 lidi do něj se nevejde ani na Philipínách
Obě auta jsou určena respektive vhodná na městský nebo příměstský provoz a z toho vycházej, ty Einsteine!

A ty už jsi viděl v nějakém osobním autě jet 5 lidí? Kdy to bylo naposled a jaké to bylo auto? To by mne zajímalo opravdu.
Avatar - Emel
26. 3. 2024 12:09
Re: já ti nevím mámo
i3 nebo iX3, EQS nebo EQB... motáš to jedna báseň. Jasně, co to je 50cm... co tu není Hamuna, je souboj o největšího diskusního zoufalce nebezpečně otevřený.
V osobním autě vídám jakožto otec pětičlenné rodiny pět lidí celkem často.
Avatar - apoho
27. 3. 2024 07:00
Re: já ti nevím mámo
Tvůj boj!
Nevyzkousel jsi ani jedno ale chytrej jseš jak ministr Válek
Avatar - Emel
27. 3. 2024 08:53
Re: já ti nevím mámo
Hele normálně bych si řekl... chtěl napsat EQB a napsal EQS, prostě překlep... ale u tebe člověk fakt neví. EQS vs. i3... jo, jasně, proč ne? A pozor, myšlenka dne - EQS je lepší.
Avatar - apoho
27. 3. 2024 11:26
Re: já ti nevím mámo
máš pravdu, jsem se upsal, teď to vidím. Samo, že řeč byla o EQB.
Tak čo sme si, to sme si :-)
Avatar - Emel
27. 3. 2024 11:41
Re: já ti nevím mámo
Reflexe si cením... tak jo, až do další hádky dobrý :-)
Avatar - apoho
27. 3. 2024 11:53
Re: já ti nevím mámo
hádkami se čistí ekosystém ;-) ujasňují se názory a to pomůže vidět věci i jinak trochu
26. 3. 2024 11:43
Re: já ti nevím mámo
To je diskuze jak s balikem - urazlivy monolog.
:no:

apoho - vis co znamena slovo diskuze?

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Diskuse

Diskuse od účastníků vyžaduje:

věcnost: věnovat se tématu a argumentovat, nikoli napadat nebo překřikovat;
otevřenost: nevylučovat nikoho, kdo může k danému tématu přispět;
poctivost: podstatné informace nesmějí účastníci zatajovat nebo tvrdit něco, čemu sami nevěří;
trpělivost: pochopení argumentů druhého může vyžadovat čas;
zdvořilost, která vyjadřuje společný zájem všech na každé věcné informaci.
Avatar - apoho
27. 3. 2024 11:28
Re: já ti nevím mámo
ty uděláš nejlépe, když stáhneš už ocas a budeš držet svůj nevymáchaný fekál, ***i jeden za.raný!
26. 3. 2024 07:24
Re: já ti nevím mámo
Čiže doteraz si kopal do elektromobilov, ale ked si si teraz skusil nepodareny elektromobil od tvojej oblubenej značky, tak sa ti to pacilo.

Toto nevymyslíš.
25. 3. 2024 15:13
Čo je to za titulok?
Keď som si prečítal titulok, myslel som, že ide o plug-in a potom ostal zmätený. Keď tak niečo ako Zo spaľováka elektromobil, ale toto je podľa mňa zavádzajúce.
No ale teda k tomu plug-inu len toľko, že až na rýchle nabíjanie je to jeden z najhorších na trhu. Mal som na víkend GLA 250e a teda na mieste Mercedesu by som sa to hanbil predávať. Priemerné spracovanie, furt to hrabalo pri rozbehoch, udychčaná 1,3ka od Renaultu, nie moc dobre vyladené prechody medzi spaľovákom a elektro. Čisto na elektrinu ho hrozne žralo a pýtali za to 67-tisíc eur, teda cez 1 690 000 Kč. :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pepa_007
25. 3. 2024 16:38
Jednoduché
"EQB totiž v rámci osvěžení dostalo neskutečně otravné upozorňování na překročení rychlostního limitu. "


A brzo nepůjde vypnout. A pak auto ani rychleji nepojede. 😉 👍🏻
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jaros 00071
26. 3. 2024 00:45
Jedině s motorem
Do SUV patří DIESEL ‼️ Tohle je děs. :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Jamme
26. 3. 2024 07:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 3. 2024 09:48
Re: Jedině s motorem
Nebo pěkná brunetka. :-) Každopádně ale ne do elektrozkratu! :-O :no: