Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Povinné ručení meziročně zdražilo o 15 %. Mezi řidiči roste zájem o připojištění

Roční cena pojistného opět stoupla, podle srovnávače pojištění Klik.cz od února loňského roku o 15 %. V minulém roce přitom průměrná cena povinného ručení nerostla, v létě toto základní autopojištění dokonce zlevňovalo. Vliv na to má také snaha některých pojišťoven dorovnat náklady spojené s inflací. Zdražení také způsobil větší zájem řidičů o další připojištění, například o rozšířené asistenční služby, pojištění střetu se zvěří nebo proti případům vandalismu.
Zpět na článek
28. 3. 2024 09:53
Vzhľadom na to...
ako zdraželi autá, tak to nie až taká tragédia. Ale bude horšie - takto bude PZP zdražovať medziročne hlavne kvôli e-vozidlám!!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ja Prvni 123
29. 3. 2024 08:52
Neni to pravda. Moje povinna ruceni u 4 aut zustala
A u jednoho mirne zlevnilo.

Prodavaji se drazsi auta, a cpete vsem predrazena EV, takze logicky prumerna pojistka roste.
Rozbalit vlákno
2
29. 3. 2024 12:51
Re: Neni to pravda. Moje povinna ruceni u 4 aut zustala
tých ev asi nie je toľko aby to malo zásadný vplyv na pzp, to čo má zásadný vplyv je zásadne rastúca škodovosť (cena dielov a práce)
Avatar - Ja Prvni 123
29. 3. 2024 21:06
Re: Neni to pravda. Moje povinna ruceni u 4 aut zustala
Nevim, 10% prodanych aut za dvojnasobnou cenu... pojistka bude i vic nez dvojnasobna, to uz neco udela.

Ale jasne, nesmyslne se zdrazuji i benzinova auta - viz "nova" oktavka.