Peterhansel překonal Lopraise, vyhrál posedmé

Tom Leixner
Diskuze (0)
Tomáš Tomeček ani Karel Loprais na letošní Rallye Dakar neuspěli. Po technických problémech, které oba závodníky potkaly v sobotu, jim v celkovém hodnocení patří nelichotivé šesté a sedmé místo.

Tomáš Tomeček ani Karel Loprais na letošní Rallye Dakar neuspěli. Po technických problémech, které oba závodníky potkaly v pátek, jim v celkovém hodnocení patří nelichotivé šesté a sedmé místo. Kategorii kamionů suvereně vládly ruské kamazy. S hodinovým náskokem před týmovým kolegou Kabirovem vyhrál Čagin.

Do dějin legendární pouštní soutěže se zapsal Stéphane Peterhansel, v cíli Dakaru byl totiž první už posedmé. Šestkrát triumfoval na motocyklu, letos poprvé vyhrál i s automobilem. Vyhrát ve dvou kategoriích se dosud povedlo jen jeho krajanovi Hubertu Auriolovi.

Na motocyklu zvítězil v 26. ročníku pouštní rallye Španěl Nani Roma s KTM. V nejvyrovnanější kategorii předčil o necelých 13 minut obhájce prvenství a trojnásobného šampiona Dakaru Francouze Richarda Saincta.

Konečné pořadí:

Automobily: 1. Peterhansel (Fr./Mitsubishi) 53:47:37, 2. Masuoka (Jap./Mitsubishi) -49:24, 3. Schlesser -3:00:33, 4. Alphand -3:55:58, 5. Mayerová (Něm./Mitsubishi) -5:46:17, 6. Saby (Fr./VW) -6:54:03.

Motocykly: 1. Roma (Šp./KTM) 55:56:28, 2. Sainct (Fr./KTM) -12:38, 3. Despres -44:31, 4. Cox (JAR/KTM) -49:06, 5. Ullevalseter -2:04:33, 6. Meoni -3:05:57.

Kamiony: 1. Čagin (Rus./Kamaz) 68:13:49, 2. Kabirov (Rus./Kamaz) -53:38, 3. G. de Rooy (Niz./DAF) -1:28:28, 4. Mardějev -6:50:20, 5. Sugawara -7:55:03, 6. Tomeček -8:54:08, 7. Loprais -10:17:03.