Diskuse

Tohle je nový Renault Clio. První fotky unikly ještě před premiérou

29.1.2019

Exteriér nového Clia prošel ve srovnání s předchůdcem pouze decentními úpravami. Základní koncepce designu zůstala zachována.

 

 • 71 Reagovat !

  foto Ozzman

  Ozzman 29.01.  08:49

  Fešák

  Žádná extravagance, žádné výstřelky, jen evoluce.. Renault konečně upustil od revolucí, možná je to škoda, ale k čemu zajímavé experimenty, když je pak moc lidí nekoupí. Clio je Evropská dvojka v prodejích, tak ji tam Renault chce pochopitelně udržet.

  Jestli to bude i dobře jezdit, tak za mne :yes:
  • 40 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 29.01.  08:53

   « Re: Fešák

   Ale áno. Ako píšem nižšie, je dosť dobre možné, že ide skôr o facelift než o komplet novú generáciu, zvonku to ale ničomu nevadí, lebo svalnaté tvary doterajšieho Clia sa mi páčili a nové svetlá pôsobia menej hračkársky a viac dospelo, ako doteraz, taký malý Megane (čo je pre budúcich majiteľov Clia len pozitívne). A keďže najviac sa prekopalo to podstatné, teda interiér, tak to vyzerá na vcelku vydarené supermini a predajné úspechy budú iste pokračovať.
   • 30 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 29.01.  08:57

    « Re: Re: Fešák

    To je taková ta věcná otázka, co je ještě Facelift a co už nová generace. Myslím, že Renault a nejen on (třeba i Peugeot až na nějaké výjímky, Ford a ostatní značky) se poslední dobou inspirují u VW, které je pověstné tím, že jen brousí, nikoli mění vše od základu, protože to prostě prodejně funguje.

    Evropské č.2 (pokud mu přičteš i Captur, tak bezkonkurenčně nejprodávanější auto v Evropě), tak zlepšíš to, co není tak vidět a co bylo slabší a nebo časem zastaralo (interiér, doufám, že technika a motorizace), ale exteriér jen vylepšíš, protože proč kazit něco, co lidi kupují :-)

    Zajímalo by mne, jestli ještě bude kombi, nebo opravdu s IV. generací končí ?
  • 00 Reagovat !

   foto cendakocour

   cendakocour 29.01.  10:27

   « Re: Fešák

   Jak psali včera evoluce a revoluce. Z venku jen mírná úprava, ve vnitř nezůstal kámen na kameni. Asi je to takhle dobře, jak píšeš, k čemu experimenty, když to nikdo nebude kupovat. Uvidíme, jak to lidi přijmou a jak se bude prodávat.
 • 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 29.01.  08:50

  Facelift (?)

  Tak bližšie porovnanie novinky s predchodcom (pokiaľ to nekvalitná foto 5ky umožňuje) ukazuje, že tvary sa zmenili len veľmi málo. Samozrejme detaily, ktoré vytvárajú dojem ako sú svetlomety a predná maska sú iné, ale ak sa pozrieme na ostatné tvary, najmä základné línie karosérie, blatníky, prelisy na bočných dverách, tak tie sa javia ako zhodné:
  [odkaz]
  [odkaz]
  Napr. tvary blatníkov, prelis na spodnej časti dverí, línia bočných okien či linka napojenia na zadný blatník a nárazník sú v podstate identické. Počkáme si na zverejnenie rozmerov (najmä rázvor, rozchod a šírka; dĺžka sa môže zmeniť iným tvarom nárazníkov), ak ale budú rovnaké či veľmi blízke, bola by to tiež indícia, že technicky ide o rovnaký základ a teda len viacmenej facelift. Uvidíme.
  • 20 Reagovat !

   foto wakantanka

   wakantanka 29.01.  08:57

   « Re: Facelift (?)

   Keď tak sa na to pozerám, zdá sa mi že sa Renault u Clia vydal rovnakou cestou ako VW u Golfu. Vypiloval, vycibril a doladil celkový vzhľad. Stále je to veleúspešné Clio IV a pritom je nové. Ak bol toto zámer, tak ho zvládli na výbornú. Na obal sa veľmi nešahalo, perestrojka prebehla hlavne vo vnútri. U mňa zatiaľ výborný výsledok. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto iudex

    iudex 29.01.  09:04

    « Re: Re: Facelift (?)

    Ja to tiež nekritizujem, načo nasilu meniť niečo, čo funguje, naviac ak sa nerobí nové auto od podlahy, je menšia pravdepodobnosť úvodných chýb (ktoré sú viacmenej pri každej úplnej novinke).
    Teraz som zvedavý na motory, je síce fajn, že tú nevydarenú 0,9ku nahradí väčší liter, ale zase ten liter v silnejšom prevedení nahradí doterajší štvorvalec 1,2, takže sa nedá úplne hovoriť o ústupe od downsizingu.
    • 00 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 29.01.  09:13

     « Re: Re: Re: Facelift (?)

     Myslíš, že 1.3 TCE140 nebude v nabíce?
     • 00 Reagovat !

      foto iudex

      iudex 29.01.  09:28

      « Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

      Bude, ako topmotorizácia. Nechcem kecať, lebo to presne neovládam, ale doteraz bola 1,2TCe s výkonom okolo 85 kW, teda nový 1,0TCe s 85 kW nahradí podľa mňa práve túto 1,2ku.
      • 00 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 29.01.  09:35

       « Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

       Top by mohla být spíš nějaká RS verze, snad i s Manuálem >:D

       Nechme se překvapit, já jen doufám, že zůstane Dci >:-[] A kombik ? Nevíš ?
       • 10 Reagovat !

        foto Dany

        Dany 29.01.  10:08

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

        Píšu, že kombík nebude
        • 00 Reagovat !

         foto cendakocour

         cendakocour 29.01.  10:30

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

         Přesně tak, poměrně dlouho už se píše o tom, že kombík už nebude a snad ho nahradí něco jako Captur. Tedy snad, neboť jsou to zatím spekulace.
      • 10 Reagovat !

       foto Dixik2

       Dixik2 29.01.  10:32

       « Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

       V Meganu HB v automatu má na stovku 9.2 sekundy.V Cliu to bude ještě o něco lepší. :yes:
    • 00 Reagovat !

     foto woody-alien

     woody-alien 29.01.  10:30

     « Re: Re: Re: Facelift (?)

     Nechce se mi věřit, že by Captur dostal 1.3 TCe (130 i 150) a Clio ne. Takže podle mě bude v benzínu 1.0 i 1.3. S 1.3 TCe by to mohlo být fajn. ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto iudex

      iudex 29.01.  10:44

      « Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

      Jj, 103 kW je už fajn motorizácia na malé auto. Bude to iste komparatívna výhoda oproti len trojvalcovým konkurentom á la Fabia, na druhej strane to je menej ako napr. Ibiza, Polo či Corsa so 110 kW.
      • 00 Reagovat !

       foto woody-alien

       woody-alien 29.01.  10:49

       « Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

       Ty mě neposloucháš... ;-) Captur má 1.3 TCe 96kw a 110kW. To samé by mohlo dostat i Clio. Ale i kdyby dostalo "jen" 103kW verzi, to už nehraje roli. Deset koní určitě není tím rozhodujícím kritériem při rozhodování mezi Cliem a Polem/Ibizou.
  • 10 Reagovat !

   foto Blue-Sun

   Blue Sun 29.01.  09:36

   « Re: Facelift (?)

   Už loni v září se spekulovalo, že nové Clio bude spíš větší facelift, než nějaká zásadně nová generace. Tyhle fotky to jen potvrzují. Na druhou stranu, design Clia je i po sedmi letech stále krásný a tak není na škodu, že jej zachovali.
   Ještě by Renault mohl překvapit s tím, že současné Clio designově ponechali, a přitom zlepšili prostorové uspořádání, protože čtyřka je zkrátka uvnitř malá.
   • 10 Reagovat !

    foto Ozzman

    Ozzman 29.01.  09:38

    « Re: Re: Facelift (?)

    A co je tedy facelift a co nová generace? Podívej na VW... z venku se zabrousí hrany, ale uvnitř je toho hodně nového. :-) Každopádně, tohle je dle mne správná cesta, jakou Renault postupuje...

    • 00 Reagovat !

     foto Blue-Sun

     Blue Sun 29.01.  10:15

     « Re: Re: Re: Facelift (?)

     Nová generace by třeba byla s kompletní změnou konstrukce, podvozku, a podobně. Počkám si na uvedení rozměrů, to nám napoví, jak píše iudex.
     Každopádně velké plus za nové motory.
     Edit: podle odkazu dole od Dixika je šířka 1798 mm, což je o 66 mm více. Pokud by se celá promítla i do vnitřního prostoru, beru svá prohlášení o stísněnosti zpět.
     • 00 Reagovat !

      foto cendakocour

      cendakocour 29.01.  10:32

      « Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

      No snad se poučili a dali i na kritiku,když vrátili teploměr chladící kapaliny, tak snad zapracovali i na vitřním prostoru.
      • 00 Reagovat !

       foto Blue-Sun

       Blue Sun 29.01.  10:43

       « Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

       Zjevně jo. Podle té tiskové zprávy kufr narostl na 391 litrů (i když kdo ví, jak to zase počítají), což by u stávající velikosti nedosáhli.
       • 00 Reagovat !

        foto cendakocour

        cendakocour 29.01.  11:58

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

        Vetší kufr je fajn, jen aby si vzadu cestující měli kam sednout, aby ten kufr nenarostl na úkor kabiny. ;-)
     • 00 Reagovat !

      foto xxc

      xxc 29.01.  16:43

      « Re: Re: Re: Re: Facelift (?)

      Nechapem, co je nejasne, ked to ma byt uplne nova platforma a konstrukcia. Spolu s novym Juke a Capturom a pod. Ze vyzera podobne, neznamena, ze to bude facelift.
  • 41 Reagovat !

   foto Dinar

   Dinar 29.01.  10:21

   « Re: Facelift (?)

   Souhlas, možná by lepší označení než nová generace byl facelift, ale ničemu to nevadí, naopak, z mého pohledu zlepšili (mluvím stále jen o designu) slabší místa stávajícího clia, ten dětský interier, a zvenku přiblížili novou generaci meganu, což je cesta, která, jak víme od konkurence, u supermini funguje. Auto tak vypadá dospěleji a kupující nemá pocit, že udělal chybu, když nekoupil auto o třídu výš. Za mně dobrý, designově povedené auto. :-) :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto Nonsens

    Nonsens 29.01.  10:50

    « Re: Re: Facelift (?)

    prenos z C na B funguje dobre aj preto, že dnešné B už má rozmery a siluetu niekdajších C, takže dojem dospelého auta nie je len optická ilúzia.
   • 00 Reagovat !

    foto xxc

    xxc 29.01.  16:44

    « Re: Re: Facelift (?)

    Ziadny facelift to nie je, je to nove auto.
  • 00 Reagovat !

   foto traveldrive

   traveldrive 29.01.  10:44

   « Re: Facelift (?)

   Nie, keď sa pozrieš dôkladnejšie, tak vrchné plechové diely identické nie sú, prelisy sú veľmi podobné ale nie rovnaké. Všimni si spodný prelis na dverách, na odchádzajúcej generácii je taký bacuľatý, na novej je horná linka priamejšia a stúpajúca smerom dozadu.
   Blatníky sú menej vystúpené, resp. samotná kabína je asi o niečo širšia, prelis pod späťákom 4g nemá.
 • 02 Reagovat !

  foto dominikferstel

  dominikferstel 29.01.  08:56

  renault

  no od první verza Clia trochu pokrok, konečně >:D :yes:
 • 30 Reagovat !

  foto kaa

  kaa 29.01.  09:00

  Pěkné

  Tak to se fakt povedlo. Tento interier by mohl mít Captur. :yes:
 • 31 Reagovat !

  foto fahrenaufderautobahn

  fahrenaufderautobahn 29.01.  09:32

  unikly fotky?

  takže co bylo tady na auto.cz:

  v sobotu: zpráva, že se Clio představí v pondělí.
  v pondělí: zpráva, že tady jsou fotky interiéru, zbytek prý přijde v úterý.
  v úterý: šokující zpráva, že fotky Clia UNIKLY před premiérou.

  TY VOLE, jak vám pak máme věřit výsledky testů, když si tu hrajete na nějaký komedie. pak vás tu nějakej iniciativní čtenář dá k soudu, a tam se pak bude čachrovat tím mailem od importéra včetně instrukcí, který ale máte příště líp číst.
 • 30 Reagovat !

  foto Nonsens

  Nonsens 29.01.  09:32

  paráda

  z toho modelíku som bol najprv sklamaný, ale toto vyzerá parádne a že to je len posun oproti terajšej je dobre, lebo to bol hit a víťazná zostava sa nemení.
  • 00 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 29.01.  09:34

   « Re: paráda

   Ale veď ten modelík ukazoval presne to, čo vidíš teraz. Inak súhlas.
   • 10 Reagovat !

    foto Blue-Sun

    Blue Sun 29.01.  09:38

    « Re: Re: paráda

    Na tom modelu některé proporce působily dost divně, což je ale u modelů normální. Měl jsem z něj dojem, že příď bude plošší a nudná, tohle je lepší. I tvary boků nepůsobily tak dobrým dojmem.
    • 11 Reagovat !

     foto Nonsens

     Nonsens 29.01.  10:43

     « Re: Re: Re: paráda

     jasné, model bol celkom verný, ale zároveň taký bezzubý ako modely bývajú, takže o to príjemnejšie prekvapenie teraz pre mňa.
  • 00 Reagovat !

   foto cendakocour

   cendakocour 29.01.  10:34

   « Re: paráda

   Napsal si to za mne. :-)
 • 20 Reagovat !

  foto Dixik2

  Dixik2 29.01.  10:04

  Oficiální fotky

  • 30 Reagovat !

   foto Blue-Sun

   Blue Sun 29.01.  10:25

   « Re: Oficiální fotky

   Krásnýýýý!
   • 20 Reagovat !

    foto cendakocour

    cendakocour 29.01.  10:37

    « Re: Re: Oficiální fotky

    Jo, povedlo se. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto H-K-svwet

    H/K_svwet 29.01.  13:02

    « Re: Re: Oficiální fotky

    chvalim ze zmizol dole vo dverach ten leskly nafuknuty cierny plast ktory posobil fakt divne a [odkaz] ... naopak ta chromovana linka ( je fajn ze zostala ) teraz posobi este lepsie a ta nicomu neskodi.... pritom lajny na dverach ostali co sa tyka lemu plechu dole po boku ... proste takto to malo byt hned... takze vidim to aj takto.. ze nove clio je akesi brusenie sucasneho drahokamu a to co staremu cliu vizualne moc neslusalo proste zmizlo .... napriklad aj predne svetla posobia teraz stihlejsie a podstatne lepsie ladia so zadnymi aj s liniami prednej masky... aj ta implementacia klucky zadnych dveri posobi lepsie... a v konecnom dosledku chvalim aj zachovanie proporcii.. auto neposobi ako rozcapena skatulka ( stlacena vo zveraku ) ako nove polo ci ibiza ale ma prirodzenejsi postoj aj proporcie.... za mna je nove clio sucasny lider segmentu bez ohladu na predaje fiesty pola ci dalsich konkurentov... :yes:
 • 30 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 29.01.  10:35

  Prostě hezké auto

  Co si budeme povídat, u Renaultu člověk nikdy neví. Možná že trocha strachu z oslabení pozice velice úspěšného modelu zafungovala. Každopádně to podle mě dopadlo nejlépe jak mohlo. Přesně jak píše Dinar, vylepšila se slabá místa a povedlo se nezkazit ta dobrá. A výsledkem je prostě hezké auto. :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto iudex

   iudex 29.01.  10:44

   « Re: Prostě hezké auto

   Swift sa už trasie? ;-)
   • 10 Reagovat !

    foto woody-alien

    woody-alien 29.01.  10:55

    « Re: Re: Prostě hezké auto

    Swift se určitě netřese. On ví, že ho mám rád. Jednak jezdí zábavně i s 69 kW a druhak jsem za celých šest let nemusel měnit ani žárovku. A to se cení. :yes: Na druhou stranu si nehodlám pěstovat v garáži veterána.
    • 10 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 29.01.  11:16

     « Re: Re: Re: Prostě hezké auto

     Možná by si ho měl konečně vyvézt z garáže >:-[]
     • 10 Reagovat !

      foto cendakocour

      cendakocour 29.01.  14:23

      « Re: Re: Re: Re: Prostě hezké auto

      Proč, když se nekazí ;-)
      • 10 Reagovat !

       foto Ozzman

       Ozzman 29.01.  14:25

       « Re: Re: Re: Re: Re: Prostě hezké auto

       To je fakt, ještě by mu venku oschlo >:D
    • 00 Reagovat !

     foto Ronault-

     Ronault. 30.01.  14:36

     « Re: Re: Re: Prostě hezké auto

     Kurnik, to já už za stejnou dobu měnil na Renaultu jednu žárovku, inu je méně spolehlivější >:D
  • 10 Reagovat !

   foto H-K-svwet

   H/K_svwet 29.01.  12:12

   « Re: Prostě hezké auto

   bocny profil super.. :yes:

   popravde som cakal vacsi dizajnovy posun ale aj v renaulte uz zrejme prisli na to ze menej je niekedy viac a menit nieco co funguje za kazdu cenu len preto ze nove musi byt ine je nezmyslel-- takze chapem a chvalim tento renaultov pocin.... navyse clio je za mna najkrajsim renaultom a takto " po novom" bez vyraznych zmien ostava najkrajsim aj nadalej a to ma tesi :yes:

   PS: chvalim aj zadne svetla ze nesli v style meganu a netahali nejaku spojovaciu linku ani samotne svetla cez cely zadok jak zuvacku... ved zadok megana je vyslovene divny s tymi mega skoro spojenymi svetlami... takze aj v tomto plati ( nadalej ) ... zlate clio :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 29.01.  18:14

  Nejhezčí auto v segmentu

  Takl po zastavení výroby Punta je nové Clio jasně nejhezčí malý hatchback na trhu. :-) S největší pravděpodobností ale nový malý renaultík nenabídne tak velkorysý vnitřní prostor. :-O
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Majitelé žádali pro Lolu smrtící injekci. Zanedbanou fenku zachránila veterinářka

Majitelé žádali pro Lolu smrtící injekci. Zanedbanou…

Ošklivě si osud zahrál s fenkou Lolou, kterou převzal do své péče Psí domov U Lišky ve Střílkách na Kroměřížsku.…

Pořídit auto na jedno kliknutí? Od února žádný problém

Pořídit auto na jedno kliknutí? Od února žádný problém

Unikátní službu v podobě pořízení auta přes internet spouští od února inovační laboratoř AuresLab pro prodejce…

 

iSport.cz

Sáček: Pokřiky fanoušků? Máme pochopení. Dočkala rádi přivítáme

Sáček: Pokřiky fanoušků? Máme pochopení. Dočkala…

Druhá jarní výhra, ale opět bez fanfár. Sparta dokázala na Dukle dvakrát otočit skóre a po výsledku 3:2 sebrala…

Havířov - Kladno 0:2. Jágr se vrátil po roce, vedle Plekance nebodoval

Havířov - Kladno 0:2. Jágr se vrátil po roce, vedle…

Jaromír Jágr je zpátky! Legendární útočník se po roce a jednom dni objevil v zápase, v 57. kole Chance ligy…

 

Reflex.cz

Vladimír Mertlík: Únor bílý – komouš sílí. Někdo by měl KSČM říct, jaký je rok a v jaké zemi žijí

Vladimír Mertlík: Únor bílý – komouš sílí. Někdo by…

Nic na světě se nemění – jen kostýmy a kulisy, tvrdí Zpětné zrcátko při historických ohlédnutích. Věčnou…

Strach z temných sil: Tisíce nápisů zahánějících zlo v anglické jeskyni a posunutá vesnice

Strach z temných sil: Tisíce nápisů zahánějících zlo…

Obyvatelé vesnice Creswell ve střední Anglii museli být před několika staletími přesvědčeni, že brány pekla se…