Diskuse

Vedení Škody Auto ujišťuje, že chce v Česku zachovat pracovní místa

11.10.2017

Mladoboleslavská automobilka pracuje na hranici svých kapacit, hledá však další možnosti expanze. Od mateřského Volkswagenu navíc získala zakázku na výrobu baterií.

 

 • 40 Reagovat !

  foto Blatouch

  Blatouch 11.10.2017  18:33

  Jenze

  Jenze cena nemeckeho delnika je obrovska a stale stoupa. To se da eliminovat robotizaci, nicmene to pak pro udrzeni pracovnich mist znamena zvysovat produktivitu, tedy zejmena produkci a to drazsich modelu. Presun vyroby Superba do Reichu je tedy zcela logicky krok.
  A navic - VW musi kompnezovat podvod Dieselgate.
  • 02 Reagovat !

   foto Simpanz

   Šimpanz 11.10.2017  19:19

   « Re: Jenze

   To jsem moc nepobral, zájem prakticky všech evropských automobilek je přesouvat výrobu z drahých zemí (Německo, Francie, UK) do levnějších zemí, tedy v principu na východ nebo na jih. I z tohoto důvodu si VW koupilo Škodovku. Vyšší robotizací se v Německu nic nezlevní, protože místo drahých dělníků se platí ještě dražší návrháři, programátoři, testéři a seřizovači robotů, kteří zase vyjdou lépe v ČR, SK nebo třeba v Maroku. Takže zájem přesunout něco do Německa je zájem tamních odborů, určitě ne vedení, které chce vydělávat a ne platit horentní mzdy v DE. Takže pokud by existovala myšlenka přesunout něco z ČR jinam, což nejde nikdy vyloučit, tak z hlediska vedení VW by to bylo vždy do ještě levnější země než je ČR, tedy do Ruska, do Indie nebo třeba do Mexika, ale určitě ne do Německa, to by muselo to vedení být řádně padlé na hlavu.
   • 40 Reagovat !

    foto Blatouch

    Blatouch 11.10.2017  19:42

    « Re: Re: Jenze

    VW vznikl jako statni podnik, akcionarem s pravem veta (zlata akcie) je Dolni Sasko, VW primo zamestnava 100 tis. volicu, neprimo ? ... je to politika.
   • 20 Reagovat !

    foto Xonik

    Xonik 11.10.2017  19:51

    « Re: Re: Jenze

    Není to tak úplně pravda. Mzda neměckého dělnika je sice vyšší, na druhou stranu je tam vyšší produktivita a větší míra automatizace, celkově se ten rozdíl mzdového náklady do ceny auta promítá poměrně minoritně. A ve chvíli kdy stojí vw před rozhodnutím jestli investovat do rozšíření závodu který už tak má problém zajistit kvalifikované pracovníky a nebo využít již zainvestované stávajicí kapacity, tak to vypadá trochu jinak než jak se snaží odboráři tvrdit ;-)
    • 02 Reagovat !

     foto Simpanz

     Šimpanz 11.10.2017  20:16

     « Re: Re: Re: Jenze

     Jo a když je to skvělé vyrábět v Německu a mzdové náklady se promítají do ceny auta minoritně, tak proč se VW posunul během několika desetiletí ze stavu kdy 100% produkce bylo v Německu do stavu kdy vyrábí drtivou většinu aut mimo území Německa v levnějších zemích po celém světě, jako je Čína, Indie, Mexiko, Brazilie, ČR, SK, Polsko, USA, Maďarsko, JAR?
     Odboráři jsou samozřejmě šašci, kteří se chytli evidentního nesmyslu a nyní jej "řeší". Podle mě pokud jim hrozí úbytek práce (a to jim podle mě hrozí, samozřejmě ne hned, ale v dlouhodobém horizontu ano), tak ne kvůli Němcům, ale kvůli Indiánům, Marokáncům nebo třeba Rumunům a dalším státům kde je levnější pracovní síla než v ČR. Dokonce i relativně levné Španělsko s nevyužitými kapacitami nedostalo výrobu vlastního modelu (Ateca) a bouchá se za každou cenu zde (kde ta kapacita chybí) i když Španěl není 4x dražší jako Němec? Podle mě je to jenom proto, že ten Španěl je pořád 2x dražší než Čech.
     • 10 Reagovat !

      foto Xonik

      Xonik 11.10.2017  20:25

      « Re: Re: Re: Re: Jenze

      Nepsal jsem že se mzdové náklady promítají mimoritně, ale ten jejich rozdíl CZ vs D ;-) Jinak co se týče východních a asijských továren tak tam to má poměrně jedoduchý důvod - jsou to provozy které zásobují primárně tamní trhy. Evropské závody potom skutečně měli mít přidanou hodnotu v levné lidské práci, což má ale dvě úskalí - jednak už dávno není zdaleka tak levná (a tam kde se platí v eurech je každoroční podpis kolektivní smlouvy dost na krev - viz blava a nebo valencie) a především je automotive po personální stránce naprosto vybraný, takže rozšiřovat závody když v nich pak nemá kdo pracovat (a nebo pracuje za velké peníze) nedává logiku. Když se k tomu přidá ta volná kapacita v existujícím závodě, tak to je snadné rozhodování.
      • 01 Reagovat !

       foto Simpanz

       Šimpanz 11.10.2017  22:56

       « Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

       Samozřejmě, že se bavíme o rozdílu a ten je pořád obrovský. Myslím, že to co tvrdí Povšík nebo jak se ten odborářský boss jmenuje jsou prostě nesmysly jenom aby měl proti čemu bojovat, protože žádný přesun se nekoná ani konat nebude. Klidně si to tady můžeme za půl roku říci.
       • 10 Reagovat !

        foto Xonik

        Xonik 11.10.2017  23:37

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

        A právě ten rozdíl je vzhledem k ceně auta velmi malý. Přesun je pak reálný více než dost, každopádně za půl roku si tu můžem říct tak maximálně to že čekáme dál, přesun by nastal až s novou generací superbu - tedy reálně v roce 2022 ;-)
        • 10 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 11.10.2017  23:46

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

         :yes: :-!
        • 00 Reagovat !

         foto Simpanz

         Šimpanz 11.10.2017  23:55

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

         Ne, ten rozdíl ČR vs DE je obrovský, z pohledu zaměstnance je to cca 4 násobek, z pohledu zaměstnavatele (včetně odvodů, pojištění etc.) je to skoro 4,5 násobek.
         • 10 Reagovat !

          foto Hammunasakra

          Hammunasakra 11.10.2017  23:59

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

          Nepovídej = teda: Povídej :-)
          • 00 Reagovat !

           foto Simpanz

           Šimpanz 12.10.2017  00:13

           « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

           V roce 2016 byla průměrná hodinová mzda ve Wolfsburgu je přes 40 eur., ve škodovce ještě není celých 10 eur. na hodinu.
           • 10 Reagovat !

            foto Hammunasakra

            Hammunasakra 12.10.2017  00:16

            « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

            A to je všechno? Už Xonik ti vysvětlil že o tomhle to neni :-!

            Tenhle silně zúženej pohled tě může zajímat leda si zaměstnanec nebo odborář :-)

            Navíc od tý doby si v Bolce vystávkovali zvýšení mzdy [odkaz] a teď před volbama Středula dělal tanečky aby se dál zvýšily na úroveň kterou si letos vystávkovali v Bratislavě

            Akorát údržbáři válcovacích tratí [odkaz] co je teď fakt na koni asi nedošlo co tim docílí [odkaz] a jestli došlo je eště větší * než sem myslel = sem myslel že je prostě jen * :-)
            • 00 Reagovat !

             foto Simpanz

             Šimpanz 12.10.2017  00:27

             « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

             Jaký zúžený pohled? To je pohled zaměstnavatele, který má v jedné zemi mzdové náklady X a v druhé zemi náklady 4,5X. Škodovka uvádí, že na výrobu jedné Octavie je potřeba cca 70 normohodin, takže rozdíl pro zaměstnavatele mezi ČR a DE je v řádů přes 2000tis. euro, jinak řečeno, jestliže ve Škodě vyrobím auto s nějakými náklady (včetně mzdových) a vytvořím přitom 10% zisk (marži) na autě, tak ve Wolsburgu při stejném procesu tu marži prožeru na rozdílu mezd a mám kulové. I kdyby ten rozdíl byl jenom poloviční, tak jsou to při daném objemy výroby pořád obrovské peníze a ne nějaký pakatel jak se tu snaží přesvědčovat Xonik.
             • 10 Reagovat !

              foto Hammunasakra

              Hammunasakra 12.10.2017  00:31

              « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

              Tak jak ti napsal už Xonik = náklady nejsou o platu zaměstnance. Ty mluvíš jak ten [odkaz] no a dosáhneš tim leda toho co píše ten Pikora [odkaz] :-)

              Xonik má pravdu = s tim prostě nic nenaděláš ;-)
              • 00 Reagovat !

               foto Simpanz

               Šimpanz 12.10.2017  00:33

               « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

               Jistěže náklady nejsou jen o platu zaměstnance, ale jsou TAKÉ o platu zaměstnance. A myslíš si, že elektřina, odpisy budov, doprava a další položky jsou v DE levnější?
               • 10 Reagovat !

                foto Hammunasakra

                Hammunasakra 12.10.2017  00:38

                « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                Ano = plat zaměstnance v jedný firmě ve státě má určitej vliv. Ale mnohem menší než si představuješ

                Tlačenim na pilu dosáhneš leda toho co ti potvrdí 10 ekonomů z 10ti

                Škodovka nestíhá = přesun výroby třeba příštího Supu do nějakýho jinýho závodu = dává smysl. Už sem to tu psal = VW je soukromá firma a jestli se rozhodne zefektivnit výrobu třeba sloučenim výroby technicky shodnejch modelů na jedno místo = ne podle značek ale podle modelů = někde Golfy a jejich varianty, někde SUV a jejich verze atd. = je to jejich věc
                A asi rozumná = celková úspora by mohla bejt možná docela zajímavá

                Německej plat by chtěl brát každej = ale to neni jen o fabrice = byť by byla sebemodernější. Což mě vede zase k tomu Průmyslu 4.0 = to bude Středula [odkaz] čumět až to přijde >:-[]

                Takže jestli si zaměstnanec nebo jinak zainteresovanej na platech ve Škodovce = dál mírně tlačit na vyšší platy = jo. Středulovsky to přehánět = přijde zaslouženej trest ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto Simpanz

                 Šimpanz 12.10.2017  00:47

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                 Co tu kroutíš za nesmysly? Na jakou pilu já tlačím? Já jen říkám, že když si odboráři vynutí zvýšení mezd, tak skutečně může v delším horizontu dojít k přesunu výroby. Ale ne do Fritzkova, ale třeba do Maďarska, nebo do Indie nebo klidně do Kašparistánu. Rozhodně si nedokáží vyjednat mzdy na úrovni Německa aby se VW vyplatilo stěhovat výrobu zpět do DE, když navíc už jednou navzdory tamních odborů VW přestěhovalo výrobu do levnější země, takže když odboráři budou tlačit na mzdy (já na nic netlačím) tak stěhování bude, ale ne nesmyslně do dražší země, ale do levnější. Takže strašení Povšíka o stěhování do DE beru jako ekonomický nesmysl, který si vymyslel aby měl za co "bojovat", koho "obhajovat" a pomohl možná před volbami socanům, Bohušu už se angažuje a mají z toho "téma".
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 12.10.2017  00:57

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                  K přesunu výroby nejspíš dojde = tak jako tak. Nižší mzdy tu sou a eště budou díky komančum. Když bude Středula a jemu podobný = ne ty, jestli teda nejseš on >:-[] tlačit na pilu jako posledních pár měsíců = urychlí se to

                  Že přijde Průmysl 4.0 a změny budou větší než si 90% lidí asi dovede představit = to je zhruba na 100%. Že VW asi fakt chce příští Sup vyrábět jinde = to asi taky

                  Trvalo to ale části lidí co to dodnes nechápali tim asi dojde = že Škoda je už čtvrt století německá soukromá firma. Která za v podstatě zkrachovalou automobilku slušně zaplatila, několikanásobně víc investovala a celou tu dobu platí slušný daně. Firma i slušně placený zaměstnanci = všechno správně, kéž by podobně dopadla celá privzatizace = no přišel kazisvět [odkaz]

                  Ty to furt stavíš jen na mzdě dělníků = ne že by to mělo nulovou hodnotu = ale neni to alfa a omega. Dražší modely typu Sup se eště roky můžou vyrábět v Německu. Viz co sem už napsal = například sloučení výroby podle modelů a ne podle značek = dává v případě obřího výrobce jako VW smysl

                  Plus u nás je eště jedno velký mínus = platíme furt korunou. To je pro velkovýrobce velký riziko. Proto sem už delší dobou nejdou nový investice = to byl argument proč tu nepostavit linku na Up a spol. Sami si kopeme.. a jak sem zahlíd předvolební diskuze = většina trvá na hlubších výkopech >:D

                  Bohuše Rovnátko [odkaz] co nikdy nepracoval bych do toho netahal. Vytáhnout to jako debilní předvolební téma podobně jako máslo a další pro chod státu na příští období nedůležitý témata = mohlo by bejt. Ale myslim že tohle je vážně úvaha VW = kterej prostě hledá zefektivnění výroby = a viz třeba docela známý porovnání s Toyotou = má velký rezervy. Nejen mě by to sloučení výroby ne podle značek ale typů vyráběnejch modelů = dávalo smysl

                  Takže tvá úvaha že přesun výroby příštího Supu musí bejt nutně do banánistánu = nemusí bejt nutně správná. Ten Sup se v pohodě může vyrábět v Německu = a eště tim můžou ušetřit
                  • 00 Reagovat !

                   foto Simpanz

                   Šimpanz 12.10.2017  01:06

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                   Na samotném VW je krásně vidět, že vyrábět mainstream v Německu je nesmysl, Porsche ( a to i ten Cayenne raději bouchají v Prešpurku), Audi (také část bouchají v Maďarsku nebo v Mexiku) mají marže velmi pěkné, protože velmi vysoké a mzdy se tam určitě nějak schovají. VW jako značka marže v podstatě nulové a to jenom díky části výroby VW mimo Německo, kdyby všechny ty Golfy a Passaty co bouchají různě po světě dali do Vlkohradu nebo Embdenu tak mají marže záporné. Škodovka jakés takés marže ještě má jenom díky tomu, že je v levnější zemí, časem pod tlakem konkurence (která také stěhuje co může ze západní Evropy pryč) a s nenažraností odborářů toto může skončit. Ale když to skončí tak ne stěhováním do DE ale do levnějších regionů.
                   • 00 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 12.10.2017  01:16

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                    Napíšu ti to samý co Xonik = strašně si to zjednodušuješ = na plat dělníka ;-)

                    Ale s tou nenažranostní Středulů = to máš samozřejmě pravdu. V tom že se výroba aut jako je Sup musí nutně stěhovat jen do Afriky apod. = to už ne. Viz muj závěrečnej odstaveček minulýho příspěvku :-! :-)
                    • 00 Reagovat !

                     foto Simpanz

                     Šimpanz 12.10.2017  01:30

                     « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                     Ty si to zase strašně překrucuješ, já nic nezjednodušuji na plat dělníka, je jenom říkám, že mzdové náklady ve výrobě (všech profesí v Bolce nebo ve Vlkohradu) se významně liší (cca 4,5x) a tvoří část nákladů, která ovlivňuje ziskovost či neziskovost dané výroby, protože postupy, pravidla, procesy, kontrola kvality a další má koncern prakticky stejné ve Vlkohradu, v Bolce, v Gratzu nebo v Blavě.
                     • 00 Reagovat !

                      foto Hammunasakra

                      Hammunasakra 12.10.2017  01:37

                      « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                      No tak to nezjednodušuješ = ale stavíš předevšim na mzdovejch nákladech :-)

                      [odkaz]

                      Neznám se s Xonikem a to že ti řikáme v podstatě to samý neni náhoda. Přes tvý srovnání odborářskou logikou = to ekonomicky může bejt úplně jinak = viz nejen muj poslední odstavec 00:57 ;-)
                  • 00 Reagovat !

                   foto flipmode

                   flipmode 12.10.2017  09:16

                   « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                   Kamo, promin, ale co tady placas jsou ekonomicke nesmysly, nepoustej se do toho. Treba koruna je pro nas spise vyhoda, jako riziko ji vnima temer nikdo. 90% naseho exportu jde do EU a tedy provazanost s Eur je obrovska a naopak riziko vyznamneho vykyvu minimalni.. koruna muze byt riziko pokud se CR zacne darit vyrazne a kurz bude hodne posilovat.
                   Ale to je na dlouhou debatu, ne na diskuzi na webu ;)
                   • 00 Reagovat !

                    foto Hammunasakra

                    Hammunasakra 12.10.2017  09:25

                    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                    Prominu = kámo :-)

                    Neni to 90% ale přes 80 jo = a právě proto naopak ;-)

                    Riziko výkyvu je dlouho známej fakt = proto ty neivestice = třeba i do výroby aut kde už dlouho dostává přednost Slovensko. Myslim zhruba od doby rozhodování o lince pro Up a příbuzný ;-\

                    Nevim co je v tvý definici výrazně dařit = moc větší růst než v poslednim období neni v reálu možnej. Ale změna kurzu třeba jen o 3-4 koruny je problém = no a to je viz já minulej odstavec :-)

                    Jj je to na delší pokec = a ne na webu = plná shoda :-! ;-)
                • 00 Reagovat !

                 foto flipmode

                 flipmode 12.10.2017  09:13

                 « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                 Panove klid. Je usmevna argumentace nekterych o tom, ze mzdove naklady jsou v podstate zanedbatelna vec...

                 V 90% firem jsou jednoznacne nejvetsi naklady personalni, tedy na zamestnance. Casto tvori klidne pres 50% nakladu, u nekterych treba 80% (konzultanti atd.)
                 Naklady na mzdy v nejdrazsi casti Evropy (Benelux, Francie...) jsou ca 3,5x vyssi u kancelarskych pozic, u delnickych 4x nez v CR. Produktivita je v CR vyssi a dokonce i podle nesmyslne definice ekonomu (kde staci v DE vyrobit / dokoncit malou cast vyrobku a 100% produktivity je alokovano v DE) tvori 60-70% Nemecka.

                 Tvrdit proto, ze ztracime vyhodu, ze to Nemci presouvaji a mzdove naklady nerostou, jsou naprosty blabol. I pri teoretickem 3x rychlejsim rustu mezd v CR (treba o 2% v DE a 6% v CR) zustava absolutni utrata za mzdy stejna kvuli vice nez trojnasobnemu rozdilu ve mzdach.
                 Samozrejme, ze potencialni presun do DE je jen a pouze tlak odboru. VW management to rozhodne nema v zajmu, jen kdyby opravdu kapacita ohrozovala dodavky a budoucnost Skody nebo naopak hrozilo zavreni tovaren v DE-ale pak jsou si vedomi, ze s tim budou mit znacne vyssi naklady a nizsi marze, radost z toho mit nebudou...
                 • 00 Reagovat !

                  foto Hammunasakra

                  Hammunasakra 12.10.2017  09:22

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                  Přijdu ti neklidnej? ;-)

                  Personální náklady sou už teď tak trochu otázka minulosti [odkaz] >:-[]

                  Tvá stať o nákladech na konzultanty atp. = je správně. S problematikou o který mluvíme = nemá příliš společnýho :-)

                  Případnej přesun výroby příští generace Supu = viz já nejen 00:57 ;-)
                 • 00 Reagovat !

                  foto Xonik

                  Xonik 12.10.2017  10:12

                  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

                  Úsměvné je pouze když někdo neví o čem mluví a ani si nepřečte na co reaguje ;-) Řeč je tu pouze a jenom o rozdílu v nákladech které bude znamenat přesun superbu a tedy celkovém vlivu na ekonomiku jeho produkce. A tam čísla mluví jasně - němec má nepochybně vyšší mzdu ale zase jich je díky vyšší produktivitě závodu (neplést s produktivitou jedince!) potřeba méně. Takže byť náklad nepochybně vzroste, tak ani zdaleka o nějaký hausnumera co někdo plácal výše, ale právě pouze o částku která je v celkové ceně auta naprosto minoritní. To je do určité míry dáno také vyšší přidanou hodnotou superbu.
                  Pokud k tomu připočtu vyšší počet vyrobených a tedy prodaných ks, ušetřenou investici do dalšího rozšiřování kvasin a naopak efektivnější využití již zainvestovaného provozu v emdenu, tak je ten příběh vcelku jasný.
         • 00 Reagovat !

          foto Xonik

          Xonik 12.10.2017  09:55

          « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

          Ne není. O 4 násobku se vůbec nedá mluvit (průměrná dělnická mzda ve Škodovce je dneska 40tis, takže němec podle tebe bere 160? >:D ), a pořád ti uniká o čem je řeč. Provoz v emdenu má vyšší míru automatizace a vyšší produktivitu. Na stejný počet vyrobených aut potřebuje tedy méně zaměstnanců. To je to proč by se ten rozdíl v nákladech promítnul jen zcela minoritně a snadno by se vyvážil větším počtem vyrobených aut, nemluvě o ušetřené investici.
    • 00 Reagovat !

     foto flipmode

     flipmode 12.10.2017  09:20

     « Re: Re: Re: Jenze

     A jeeee, zase ta demagogie s produktivitou. Vyrobime v CR 80% veci, prevezeme do DE kde to treba polepi stitkem a daji tam jednu soucastku a produktivita je alokovana do DE. Dale se do teto "produktivity" zapocitava i hodnota vyrobku a logicky v chudsi zemi s nizsimi platy se proda mene drazsiho zbozi.
     Ano, v tomto pripade mame nizsi "ekonomickou produktivitu", realna produktivita (tedy pocet jednotek za casovy usek) je ale v CR minimalne stejna.
     • 00 Reagovat !

      foto Hammunasakra

      Hammunasakra 12.10.2017  09:29

      « Re: Re: Re: Re: Jenze

      Tak tady se neshodnem = dokonce hodně ostře ;-)

      Mě učili že produktivita je základ, to nejpodstatnější = kdo tebe opak? >:-[]

      Tak dokonce minimálně? To rozveď = to mě zajímá! :-)

     • 00 Reagovat !

      foto Xonik

      Xonik 12.10.2017  09:50

      « Re: Re: Re: Re: Jenze

      Motáš jabka s hruškama ;-) Řeč je tu o produktivitě konkrétních závodů - tedy o tom kolik aut vyrobí porovnávané závody při stejném množství zaměstnanců. A tam jednoznačně vede D.
      • 00 Reagovat !

       foto Hammunasakra

       Hammunasakra 12.10.2017  10:15

       « Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

       Motá = ten Středulovskej typ argumentace z toho je znát dost jednoznačně ;-)

       Děsný kolik jeden [odkaz] dovede olbnout lidí a napáchad škod :-)
       • 00 Reagovat !

        foto Xonik

        Xonik 12.10.2017  10:31

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

        Přitom nemá důvod, jeho ovečkám co se mu skládají na plat nikdo práci nebere, naopak ty zas budou chtít za chvíli stávkovat až najede výroba Karoqu a nebudou opět nic stíhat a budou po nich nedejbože chtít další směny...
        • 00 Reagovat !

         foto Hammunasakra

         Hammunasakra 12.10.2017  10:51

         « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jenze

         Nojo je to fakt sranda při současnym už fatálnim nedostatku lidí = možná až 300 tisíc chybějících pracovních sil = a roční čekačce u některejch verzí Škodovek = se tvrdě bouřit proti přesunu výroby jednoho modelu :-)

         Populisti sou schopný napáchat škod.. ;-)

         Největší sranda je že když si lidi typu Středula prosaděj svý = a za nějakou dobu to přinese ne ty okamžitý jako kladný přínosy ale tvrdej opak = vyhazování nebo tady asi masivní náhradu robotama = lidi z toho neviněj toho Středulu a jemu podobný ale zase.. >:-[]

         No nejspíš nás a nejen zaměstnance Škodovky v dohlednejch letech čekaj docela zajímavý a hlavně fakt velký změny = nemyslim bagatelní jako přesun výroby jednoho modelu = a ani Středula s tim nic nenadělá :-! :-)
   • 20 Reagovat !

    foto pradeda7

    praděda7 11.10.2017  22:47

    « Re: Re: Jenze

    Ty nevíš, že odbory prakticky VW ovládají?
 • 40 Reagovat !

  foto holden2

  holden2 11.10.2017  19:20

  nechapu

  co rvou. je to jejich montovna tak si s ni budou delat co budou chtit.
 • 30 Reagovat !

  foto Joky

  Joky 11.10.2017  19:25

  emisním levákům

  bych nevěřil ani pozdrav....
 • 31 Reagovat !

  foto Xonik

  Xonik 11.10.2017  19:32

  Nevylučuje se to

  Mediální taškařice je jak o koze a o voze... To že se reálně uvažuje o přesunu superba nijak neznačí že by tu někdo chtěl omezovat výrobu nebo dokonce propouštět lidi! Naopak, jde o to ulehčit Kvasinám které jsou po kapacitní stránce naprosto přečerpané a dodávky na trh váznou, a s tím jak bude nabíhat Karoq a etablovat se Kodiaq to bude ješté horší. Přesun superbu je pak logickým krokem, má relativně malou produkci a do Emdenu se vejde, navíc je technicky spřízněný s tam vyráběným passatem...
  Lidí má naopak škodovka nedostatek, že by je vyhazovala tedy nehrozí...
  • 21 Reagovat !

   foto Blatouch

   Blatouch 11.10.2017  19:45

   « Re: Nevylučuje se to

   Je ale zasadni rozdil v tom, CO se vyrabi, s jakymi zisky. Od toho se odvijeji hlavne platy zamestnancu a o to tu jde.
   • 20 Reagovat !

    foto Xonik

    Xonik 11.10.2017  19:53

    « Re: Re: Nevylučuje se to

    O to tu nejde, Škodovka bude v zisku i tak, navíc Kodiaci mají tu přidanou hodnotu podobnou, takže....
  • 10 Reagovat !

   foto Dixik2

   Dixik2 11.10.2017  19:59

   « Re: Nevylučuje se to

   Měl by se to týkat až Superbu IV.Combi dostane elektrické zadní rolo.
 • 40 Reagovat !

  foto removed

  removed 11.10.2017  19:40

  OT: Wilfried Bockelmann

  ani slůvko na tomto serveru ? Přitom tomu člověku Škoda vděčí za mnohé, především za úspěšný SuperB... Machi Machi...
  • 10 Reagovat !

   foto Floyd

   Floyd 12.10.2017  04:00

   « Re: OT: Wilfried Bockelmann

   Kdepak, taky už jsem se dotazoval OT pod jiným článkem, a dokonce už pod dvěma. Ale odpovědi se asi nedočkáme.
   Holt ryba smrdí od hlavy...
   [odkaz]
 • 40 Reagovat !

  foto Futurista

  Futurista 11.10.2017  20:32

  O co nejde

  Nejde o to, co chce Škoda auto, ale hlavní je, co chce a jak rozhodne VAG. To jsou dost podstatný rozdílný věci. Takže plkat tady může kdo chce co chce... ;-)

  PS: Trošku nadhled a ironie... :-)
 • 10 Reagovat !

  foto O5kar

  O5kar 11.10.2017  21:25

  Strach o zachování pracovních míst?

  Vždyť neví, co dřív vyrábět. Píši jedni motorističtí novináři. Superb se vyrábí v Kvasinách společně s Kodiaqem, Karoqem a Seat Ateca. Kapacita továrny je pro tento rok 180 t. vozidel. Závod v Kvasinách se rozšiřuje a má být dohotoven v r. 2018 s roční kapacitou 300 t. aut. Už nyní běží inzerce na přijímání nových pracovníků. Odstěhují výrobu Superbu, který se vyváží z většiny na západ. Z Německa bude distribuce snadnější. Škodovka je stejně VW, pouze jinak oplechovaný, jak říkají sami němci a angláni. A potom, mají přece ty platformy, automatizované lisovny. Chtějí vyrábět elektroauta. Takže nechápu ty mediální křeče a uměle vytvářený humbuk. Fakt ty novináři by si měli navzájem číst co píše jeden a ten druhý.
  • 20 Reagovat !

   foto Hammunasakra

   Hammunasakra 11.10.2017  21:35

   « Re: Strach o zachování pracovních míst?

   :yes: :yes: :-!

   Jj fakt černej humor že u nás podle Svazu průmyslu a dopravy ČR už chybí neuvěřitelnejch 290 000 lidía Škodovka u některejch modelů totálně nestíhá = ale proč to aspoň částečně řeši >:D

   Odpor proti běžnýmu logickýmu řešení = přesunu výroby 1 modelu na kterej nejsou roční čekačky = je fakt dobrej černej humor >:-[]

   Takže mediální křeče a humbuk = sou v reálu fakt pitomost pitomostí :-)
 • 30 Reagovat !

  foto Bubaq

  Bubáq 11.10.2017  21:51

  Za vším hledej merkelku...

  Je třeba nějak zaměstnat těch 1,3 miliónu přišedších do Německa v 2016 a 2017. Do Česka se nehrnou, takže se ministerská předsedkyně dohodla s vedením VAG, že kromě Kvásin je třeba rozšířit i Emden. Tam by se mohlo vejít odhadem tak 3.000 z oněch 1.300 tisíc.... Zbytek bude zaměstnán u dodavatelů a v kamiónech převážejících tu plechy, tu plasty křížem krážem Evropou.
  Naše současnost... a taky tak trochu budoucnost.
 • 00 Reagovat !

  foto Rado-je-zase-tady

  Rado_je_zase_tady 12.10.2017  10:29

  Kedze je tento web o nicom, mam otazku k veci

  Ahojte,

  kedze je tento web o nicom (90% tem o supersportoch, so si kupi 0.2% obyvatelstva), mam otazku - akou mierou (v %) sa podiela stabilizacna tyc prednej napravy voci naklonom kasne? Skusali ste niekto na beznom osobnom automobile nizsej strednej triedy jazdu bez stabilizacnej tyce a teda bz tyciek stabika? Ide o to, ci toto caste k*rvitk* co sa vymlati do 2 rokov (puzdra tyciek stabika) vobec ma realny zmysel na aute mat pri jeho beznom pouzivani? :-!
  • 00 Reagovat !

   foto O5kar

   O5kar 13.10.2017  21:40

   « Re: Kedze je tento web o nicom, mam otazku k veci

   Jízda v atě bez stabilizačních tyčí je na nic, když nemá už továrnou dělaný základ podvozku. Je to prostě nebezpečná kačena. Konstrukce náprav ovlivňuje používání stabilizátorů. To je přece jasná věc, ne?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Unikátní foto: Tak blesky bičovaly Česko. Sledujte radar, kde budou v úterý

Unikátní foto: Tak blesky bičovaly Česko. Sledujte…

Zatímco na většině území si budeme v úterý užívat polojasné oblohy, na severovýchodě a severu území budeme…

Vyzkoušejte nové jablečné osvěžení a užijte si léto se vším všudy!

Vyzkoušejte nové jablečné osvěžení a užijte si léto…

Léto je v plném proudu a je potřeba si ho zpestřit nejen nějakým dobrodružstvím nebo trochou adrenalinu, ale…

 

iSport.cz

Asistent Bělohlav: o Hadamczikovi, práci s mládeží a tlaku v Motoru

Asistent Bělohlav: o Hadamczikovi, práci s mládeží a…

Cepuje mladé české talenty, za dva týdny s nimi jako pravá ruka Aloise Hadamczika vyrazí na prestižní Hlinka…

Krmenčík za 300 milionů? Taková nabídka teď nepřišla, říká Šádek

Krmenčík za 300 milionů? Taková nabídka teď…

Už v zimě měl Michael Krmenčík nakročeno k tomu, aby z Plzně zamířil na zahraniční angažmá. Jenže zástupci…

 

Reflex.cz

Výročí vyvraždění Romanovců. 10 věcí, které jste o hrůzném masakru ruské carské rodiny nevěděli

Výročí vyvraždění Romanovců. 10 věcí, které jste o…

Poslední ruský car Mikuláš II. byl se svojí manželkou a pěti dětmi zavražděn bolševiky v noci z 16. na 17.…

Dobrodružné safari aneb 10 nej národních parků Afriky

Dobrodružné safari aneb 10 nej národních parků Afriky

Snem všech milovníků přírody je možnost pozorovat zvířata v jejich domácím prostředí.  Pokud jste jedním z nich,…