Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

SEAT Ibiza FR 2,0 TDI CR: 105 kW poprvé pro malý hatchback (nové fotografie)

3 komentáře

Avatar - pocitac
pocitac
Je dobře, že VW už opustil zastaralý systém čerpadlo triska... teď už se snad motory TDI konečně vyrovnají světové špičce třeba motorům z koncernu PSA HDI. Přechod na CR umožní vyšší výkony a zajistí lepší emisní normy. Doufám jen, že brzo přejdou také na mokré FAP filtry, protože ten suchý používaný koncernem VW má bohužel dost nízkou životnost.
Avatar - Ada je zase tady
Ada je zase tady
Skoda, ze koncern VW opustil nadejny system nezavisleho vstrikovani TDI PD a podobne jako ti, kteri se nikdy poradne diesely nenaucili vyrabet, zacal auta vybavovat lacinejsim a zravejsim motorem se vstrikovym systemem CR. Vysledkem je vyssi spotreba a horsi zatah. Tak to dopadne, kdyz firmu zacnou ridit ekonomove a ne odbornici. Verim vsak, ze VW se k nezavislemu vstrikovani vrati a konkurenci nastanou tezke casy.

BTW: jsem pevne presvedcen, ze starsi motor 1,9TDI 96kW je schopen tomuhle zazraku kdykoli napraskat. A to pri realne spotrebe nizsi o litr. Osobni zkusenost se dvema Passaty s temito ruznymi motory (1,9TDI 96kW a 2.0TDI CR 103 kW) mne k tomuto konstatovani opravnuje.

PS: jinak z ruznych Seatu se mi libi jen jeden: Alhambra 4x4 naprogramovany na 110kW / 400NM
manetino
pumpe düse bylo skutečně lepší, ale jeho další generace by byla nesmyslně drahá aby splnila nařízení eu. Jinak výkonově bez debat lepší, ale kultivovanst ne.