Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Crash test nového Fordu Focus na vlastní oči

V Kolíně se rozbíjel nový focus. Netradiční demonstraci pasivní bezpečnosti přihlížely desítky novinářů včetně zástupce redakce Auto.cz. Náraz a jeho následky jsme prostudovali a vyfotografovali. Nyní vám je nabízíme v článku, který je doplněn i o videa..
Zpět na článek
9. 2. 2005 18:44
neregistrovaný "jederzeit"
10. 2. 2005 22:20
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
11. 2. 2005 13:09
neregistrovaný "jederzeit"
9. 2. 2005 23:45
neregistrovaný "škodovák"
10. 2. 2005 08:32
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
10. 2. 2005 11:56
neregistrovaný "škodovák"
10. 2. 2005 13:34
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
4. 7. 2006 10:47
neregistrovaný "anonym"
neregistrovaný "jederzeit"
9. 2. 2005 18:44
dotaz taky pro redakci - CAD + MKP
Kouknul jsem se na prilozeny videa a jsem ohromen z pocitacovych crash-animaci. Nevi prosim nekdo z Vas, (pripadne bych se rad zeptal autora članku,jestli dovoli) v jakych MKP nebo CAD programech se vytváří tyto simulace ? díky
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
10. 2. 2005 22:20
Re: dotaz taky pro redakci - CAD + MKP
Bohužel o programech v jakých se to počítá nebyla při prezentaci řeč.
neregistrovaný "jederzeit"
11. 2. 2005 13:09
Re: dotaz taky pro redakci - CAD + MKP
děkuju za odpoved.
neregistrovaný "škodovák"
9. 2. 2005 23:45
bez titulku
Chci se zeptat redakce , zda před zkouškou je demontován motor , protože jsem ho nikde neviděl ,potom nechápu kdo pořádal tuto akci zda Euro NCAP , nebo jen firma Ford, na rozpůlené karoserii je vidět , že příčná čelní stěna je celá vařená Co2 což v sériovém autě není a nedělá se to.Takže pokud si firma Ford , takto doupravila vůz , bylo to zřejmě kvůli efektu .Když škodovka vyšla s novou oktávkou , taky vnitropodnikový testy vypadaly dobře , ale zkutečnost byla trošku jiná.Figurína u řidiče se dotkla kolenem a holení a vše bylo v *. Jinak co se týče mojeho pohledu na přední výztuhy , jsou některé u Fordu vymakanější.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
10. 2. 2005 08:32
Re: bez titulku
Motor byl samozřejmě "přítomen" - osobně jsem ho viděl. Navíc Ford neměl žádný důvod jej demontovat, protože zkouška by pravděpodobně dopadla mnohem hůře, protože s motorem je při nárazu také počítáno! Akci pořádal Ford, ale crashtest byl podle "regulí" EuroNCAP. Tedy rychlost 64 km/h, deformovatelná překážka, překrytí 40%. Doupravit vůz před crashtestem Ford nemusel, jelikož z nezávislého testu EuroNCAP vyšel jako jeden z nejlepších - tyto vozy jsou organizací EuroNCAP nakupovány v běžné dealerské síti - tudíž na voze je vše sériové.
neregistrovaný "škodovák"
10. 2. 2005 11:56
Re: bez titulku
Dík za odpověď, já jen že vystavované vozy , motor nemaj , takže ho demontovali zřejmně po testech , akorát mi není jasný proč , .Když se podíváš na snímky karoserií , tak tam motory nejsou.Jinak jsou komplet ustrojeny.Ze snímku , kde je karoserie rozpůlena je jasně vidět příčnou stěnu , která je dokola svařená , buď Co2 nebo korgonem, V sériri se tyto sváry neprovádí z důvodu krucení materiálů .Jinak nemusí být ani pravda , že s motorem by testy dopadli hůř , naopak dostateně tuhá karoserie , pohltí na nosníkách dopadovou energii a bez přítomnosti motoru se zastaví v určitý vzdálenosti.S motorem to je trošku složitější , protože motor by se měl srulovat pod příčnou stěnu .Neměl by posunout vnitřek vozu..Já jen že hodně sleduju tyto testy a vozy jsou většinou vystavovány tak jak zkončily po nárazu nikde jsem demontovanej motor neviděl , proto jsem se na to musel zeptat..Prohlížel jsem snímky několikrát , sám si je znovu prohlédni a ukaž mi jedinej kde kouká jen kousíček motoru , nebo převodovky , je tam kabeláž , hadice od chladiče a motor fakt nevidím..Je možný , že se utrhl a zůstal pod kapotou? To je jediný místo , co je nepřehledný ,jinak je vidět celej motorovej prostor a motor , kterej vyplňuje 90% prostoru se ztratil..Nebo to bylo tak šikovně nafocený , aby byl vidět jen ten prostor bez motoru.
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
10. 2. 2005 13:34
Re: bez titulku
Na fotografiích sice blok motoru není shodo okolností vidět, ale byl přítomen - osobně jsem ho viděl, když se později motorový prostor prohlížel (po zvednutí kapoty).
neregistrovaný "anonym"
4. 7. 2006 10:47
bez titulku
Rozbalit vlákno
0