Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Frankfurt: Chrysler 300C Concept Touring

Krátce po globalisticky střiženém sedanu 300C Sedan Concept, představeném na International Auto Show letos v New Yorku, přichází koncept verze kombi, která podpoří mohutnou ofenzívu značky na evropském trhu.
Zpět na článek
3. 9. 2003 13:39
neregistrovaný "anonym"
3. 9. 2003 14:07
neregistrovaný "Yaroukh"
3. 9. 2003 14:43
neregistrovaný "čendoslav"
3. 9. 2003 15:08
neregistrovaný "jeffo"
3. 9. 2003 16:13
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 9. 2003 07:46
neregistrovaný "jeffo"
3. 9. 2003 15:22
neregistrovaný "carmik"
3. 9. 2003 16:59
neregistrovaný "TSP"
3. 9. 2003 17:57
neregistrovaný "Mac"
3. 9. 2003 18:06
neregistrovaný "Marko"
3. 9. 2003 23:05
neregistrovaný "Ace2"
4. 9. 2003 10:21
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 10:57
neregistrovaný "Ace2"
4. 9. 2003 12:57
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 13:17
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 9. 2003 13:28
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 21:12
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 22:05
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 09:00
neregistrovaný "Marko"
5. 9. 2003 10:05
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:15
neregistrovaný "Yaroukh"
5. 9. 2003 10:27
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:29
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:39
neregistrovaný "Yaroukh"
5. 9. 2003 10:48
neregistrovaný "Ace2"
3. 9. 2003 19:19
neregistrovaný "Petr"
3. 9. 2003 21:18
neregistrovaný "j.keats"
3. 9. 2003 21:36
neregistrovaný "cool-hand"
3. 9. 2003 23:11
neregistrovaný "Ace2"
4. 9. 2003 15:32
neregistrovaný "jorgge"
4. 9. 2003 00:57
neregistrovaný "Victor"
4. 9. 2003 12:06
neregistrovaný "vedeni"
neregistrovaný "anonym"
3. 9. 2003 13:39
PARADA !!!
... stejně maj ty ameriky něco do sebe ... tohle chci ;)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Yaroukh"
3. 9. 2003 14:07
hnus
humpolackej hnus
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "čendoslav"
3. 9. 2003 14:43
zuper
Tak tomuhle říkám kára
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "jeffo"
3. 9. 2003 15:08
Echt brutal!!!
Má to něco do sebe, vypadá to fakt brutálně. Žádné líbivé podbízivé dizajníčky a´la Mazda 6, ale masovej killa dizajn
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Yaroukh"
3. 9. 2003 16:13
Re: Echt brutal!!!
pokud jsi nemelna mysli "masivni", tak si protirecis :o)
neregistrovaný "jeffo"
4. 9. 2003 07:46
Re: Echt brutal!!!
..jo díky, myslel jsem na maso, tak jsem napsal masovej. Ale asi to mnělo bejt masívní...
neregistrovaný "carmik"
3. 9. 2003 15:22
300C sedan...
... je přece jenom hezčí.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "TSP"
3. 9. 2003 16:59
MAXIMALNI
musim konstatovat ze tenhle jednoduchy cisty ale presto brutalni design muzu VELICE muzu ... po tom vcerejsim skvelem otevrenem (f)olkswagnu :) dalsi nadherny kus ... ale tenhl je opravdu ciste brutalne elegantni ... no comment ... tohle bych fakt chtel ...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Mac"
3. 9. 2003 17:57
pneu
To v tom budou převážet zlatý cihly, že ty pneumatiky mají tak velký profil ? Skoro to vypadá jako zátěžový :-). Dneska letí nízkoprofilové, tak aspoň na konceptu je mohli nechat.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Marko"
3. 9. 2003 18:06
Preco toto?
Musim konstatovat, ze limuzina 300C je jedno z mala aut, na ktore si nemozem spravit nazor, kym ho neuvidim nazivo.....ale tento kombik fakt prehnali. To co sa da u limuziny dizajnovo obhajit, to u kombi asi tazko. Preco sa rozhodli u auta luxusnej hornej triedy (pretoze 5m dlhy voz asi tazko patri do vyssej strednej triedy ako je to napisane v clanku (tam ma Chrysler Sebringa) pridat zadok, ktory naviac silne pripomina Dodge Magnum (co uz samo osebe posobi ako lacne riesenie). V tejto triede moze mat kombi snad iba Volvo a Audi, kde maju kombiky tradiciu. Aj to iba pre velmi uzku skupinu zakaznikov. Ale DC napriek vyhlaseniam o globalnej a hlavne EU expanzii znacky Chrysler si musi byt vedomi toho, ze uz limuzinu 300C neumiestnia v EU lepsie nez tomu bolo u 300m. Ten trh na americke auta sa totiz vzťahuje k specifickej skupine milovnikov aut spoza atlantiku (prosim, treba odratat tych, ktorym sa ameriky pacia iba verbalne, pretoze peniazky na to nemaju). Takze predaj takehoto kombi v EU by bol rozhodne stratovy. Preto tuto aktivitu chapem skor ako show car, nez ako buducu realitu.
Rozbalit vlákno
15
neregistrovaný "Ace2"
3. 9. 2003 23:05
Re: Preco toto?
Měl bych pár námitek. 300 se prodá rozhodně víc. Už proto že bude v nabídce motorů i 320 CDI včetně příšlušného automatu. Což bude velké lákadlo pro evropské zákazníky. 300M se prodávala jen s 3.5 V6 benzínem a vyjímečně s 2.7 V6, což jsou docela dobré motory, ale evropani slyšejí na diesel to zase až tak lákavé nebylo.
Dále bych chtěl velmi výrazně zdůraznit, že Chrysler je nejinovativnějším výrobcem na poli automobilového designu. Chrysler jako první na světě přišel se sportovním sedanem (Chrysler 300C v 50. letech) , jako první přišel s karosářským řešením "cab forward"(New Yorker 1992), jako první přišel s autem SUV (Jeep Cherokee), jako první přišel MPV (Town & Country alias Voyager, i když u toho je na hraně s Espacem), jako první přišel retro stylem (PT Cruiser) a jako první přišel s karosářkou variantou "crossover" (Chrysler Pacifica). Chrysler je automobilkou, která velmi často a nutno říci, že ze všech nejúspěšněji dáva na trh nové originální karosářské varianty tak proč by nemohl zkusit luxusní kombík ve velkém stylu. Mimochodem pro ameriku jsou velmi typické velké kombíky. Pravda hlavně z 80. let, ale proč se k tomu nevrátit. A nová 300C i když se asi bude jmenovat N je prostě svěží vítr do této třídy, už si na ním brousím zoubky. I když teď je spousta pěkných jiných aut... např. nový Navigator od Lincolna
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 10:21
Re: Preco toto?
Dik za pripomienky. Fakt. Toho co si napisal som si samozrejme vedomi, a beriem to....ale....myslim si, ze v tejto triede nehra diesel prve husle ani v EU (skor je to zaujimavy doplnok v rade motorizacie). Ide podla mna skor o to, aky je vseobecne v EU vztah k americkym autam, teda nie prilis nakloneny. Naviac 300, nech uz to bude nakoniec C, alebo N, ma zvlastny dizajn (nenazval by som ho nutne retro), ktory rozhodne nie je pre masy. To vsetko bude novu 300ku posuvat vyrazne od hlavneho prudu predaja. Co sa tyka americkych kombi, tie odumreli po tom co sa vo velkom zacali predavat SUV, MPV a Pickup. Ostal iba Ford Taurus Wagon, ktory sa nikdy nesytal predajnou hviezdou. Navrat Dodge Magnuma ako kombi ci Chevroletu Malibu Maxx bude zaujimavy pre zakladnu otazku: Podary sa navrat americkych kombi? A Chrysler 300 Wagon? Dnes podla mna Chrysler reprezentuje cosi uplne ine, ako kombiky (dokonca si myslim, ze ani Crossfire nie je najlepsou castou portfolia). Naviac by som najprv skusil stastie s tym Magnumom....
neregistrovaný "Ace2"
4. 9. 2003 10:57
Re: Preco toto?
No jo to jo. Evropani si vybírají auta a je jedno jaký pod tíhou různých fám. Například 300M je velmi povedené auto s vyjimečně dobrou jízdní stabilitou a současně komfortu. Proháněl jsem 300 po Mosteckém okruhu, takže jsem jí tam v zatáčkách hnal až na limit a vskutku výborné auto překonávající podle mě i německé automobilky stejné třídy, jenže evropani si to vysvětlit nenechají. Nutno říci, že k jejich smůle. Dalším problémem jsou u Chryslera přemrštěné prodejní ceny. Když bych si nechal třeba Jeep Grand Cherokee ve výbavě Overland dovézt přes impextu tak za něj můžu dát až o půl milionů méně. To samé je s 300M. Oficiáně se prodávala za 1.620 což je skutečně hodně zvláště v posledních letech, kdy i přes stále dobrý design byla už technologicky zastaralá. Chrysler dělá dobrá a čím dál tím kvalitnější auta nyní je kvalitnější než jeho sesterský MB alespoň dle statistiky. No a nová 300 je bomba. Každý nebo drtivá většina výrobců směřuje ke sportovnímu designu a to i u luxusních vozů. Kdežto Chrysler 300C/N vytvořil majestátní luxusní limuzínu bez sportovních ambící, když mluvím o designu (motor 5.7 V8 HEMI to vyvrátí) No a kdo dnes dělá limuzíny ? Podle mě nikdo. Snad je Bentley a RR což je ale tak trochu mimo. BMW, AUDI, MB dělají své modely sportovní a já přitom vůbec po sportovně vyhlížejícím autě netoužím. Já bych si koupil 300 jen kvůli tomu, že je to nádherné důstojné honosné auto z kterého je cítit charisma. No a když si vezmu jeho luxusní výbavu a luxusní doplňky jako jsou ciferníky budíku či chromované prsteny mezi kůží a dřevem na obruči volantu... takhle má vypadat dnešní luxusní auto. No a to s cenou začínající na 1.6 mega (annoncované cena nové 300) a to bude v základu minimálně 3.5 V6 s 255 hp.... já bych to neřešil, pro EU zákazníky bude další plus to, že pár věci je od Mercedesa jako nápravy, elektronika, převodovka a diesel což zní dobře a když se to podá dobře marketingově, tak se prodeje zvednou...
No jinak k tomu kombíku. Já si spíš myslím, že u těchto aut je kombík brán ne jako, že je auto praktičnější, ale že někomu prostě kombík lépe sedne do oka, prostě někomu se kombíky zdají hezčí. Se podívej na spoustu aut, která jsou v kombíku hezčí a to klidně můžu začít Fabií kde je kombík snad nejrozumější varianta, přes Octávku pak po A6 audi a T-modelly od MB... No a jen málo A6 a MB v kombajnu jsem viděl prakticky využívat. Prostě jiný design. I alfa udělal kombíka, který sice má téměř stejný zavazadelník jako sedan a ke všemu ještě s hodně nepraktickým vstupem a řekl bych že kombajn nevypadá vůbec špatně... Jen ať se Chrysler snaží. Svěží vítr do stojatých vod trh potřebuje.
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 12:57
Re: Preco toto?
Si zahanbil aj Victora Huga :-)))) S tymi kombikmi mas pravdu, aj ja mam kombi z novej Laguny, lebo sa mi zdala krajsia, a tiez to moc nevyuzijem. S tym klasickym dizajnom versus sportovym....tiez na tom cosi bude (aj ked netvrdim, ze napr. BMW 7 vyzera sportovo, ono podla mna nevyzera vobec...Mercedes S tiez neni moc sportovy) No kazdopadne pre milovnikov klasiky a luxusu bez sportovych ambicii je 300C/N volba celkom fajn. K 300M sa vyjadrit 1.) nemozem, lebo som v tom ani nesedel 2.) nechcem, lebo pre mna to bola dizajnova obluda a ani som v tom sedet nechcel. Ale ty si zjavne fanusik amerik.... takze proti gustu ziadny disputat!
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 9. 2003 13:17
Re: Preco toto?
A co XJcko od Jaguara? Ja bych ho radil rozhodne k tem klasickym (mluvime o tvarech, ne?), tedy ne mezi A8, BMW7 apod. Jinak u me je XJcko jednoznacne #1. (Ale hodnotim jenom vzhled/dojem - nikdy jsem v tom ani nesedel. :o)
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 13:28
Re: Preco toto?
Ano samozrejme XJ je klasika No. 1. Ja len ze aj 300C/N je volba.... pre milovnikov amerik asi lepsia ako XJ. Ale ja tiez skor ctim britske tradicie, nez tie americke
neregistrovaný "Marko"
4. 9. 2003 21:12
Re: Preco toto?
Jezisi...oni to budu fakt predavat aj vo verzii kombi. Pred chvilou som sa dostal k tlacovej sprave Chrysleru, ze 300C/N bude vo verzii kombi v predaji od konca buduceho roka, a to exkluzivne len na mimoamerickych trhoch! Tak to je brutus...
neregistrovaný "Ace2"
4. 9. 2003 22:05
Re: Preco toto?
No Jaguar je sice klasika, ale Jaguar mimo klasickou pověst luxusní limuzíny má i pověst nevšedního sportovního náčíní. Pravda XJ není zrovna příklad sportovního auta i když XJR to celkem dobře eliminuje. Já jsem XJ konkrétně XJR řídil a to sám (takže jsem se vyřádil) a tam ta divoká kočka pořád dříme ať si říkáte co chcete. No a ke všemu je v XJ překvapivě málo místa, takže pro bohaté sportovně nadané řidiče je XJ #1. Nikdy jsem neměl lepší pocit z řízení auta než z XJR. V tomhle ohledu je Chrysler 300C/N někde jinde. Prostě luxusní sedan a mě to připadá, že velmi výrazného britského stylu. Nejvíce mi 300C/N připomíná Bentley a i zadní část jako by Bentley z oka vypadla i v tom by mohla být pro evropany přitažlivější.
No hele jestli 300C/N v kombajnu bude jen pro EU, tak to znamená, že to bude náhrada za Dodge Magnum, který bude pro změnu exkluzivně jen pro USA :) Nicméně jen tak mezi náma. Magnum má sice ten samej motor jako Chrysler, ale o proti Chrysleru bude Magnum mechanicky přeplňovanej s výkonem někde kolem 400 koní... Jo to je kombajn snů, ve Splitu bych byl místo 13 hodin za 5 :)))))) No jinak jsem vážně zvědavej jak Chrysler uspěje opět s novou karosářkou koncepcí. Dovedete si představit někdo S-klasse v t-modellu ? no já moc ne, ale je to dráždivá představa. Kurňa Chrysler go Chrysler go :)
neregistrovaný "Marko"
5. 9. 2003 09:00
Re: Preco toto?
Nikto nehovori, ze Jaguar nie je sportove auto, co sa tyka motoriky a celkovo jazdnych vlastnosti. Tu islo skor o vyzor auta, a ten nepopieratelne nie je moc sportovy. Inak mas vo vsetkom pravdu. Dodge Magnum asi fakt ostane iba pre sev.ameriku, aj ked nie je este nikde napisane, ze pri planovanom uvedeni znacky Dodge na EU trhy (niekedy v horizonte 2005-2006) sa to to tiez objavy.
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:05
Re: Preco toto?
Jo Dodge bude v EU, ale co je mi známo tak plánuje uvést auto střední střídy a pak jednoho malého pick-upa směrovaného na velmi mladé lidi, typicky kolem 25 let. Magnum by ale rozruch udělal pořádnej :)
neregistrovaný "Yaroukh"
5. 9. 2003 10:15
Re: Preco toto?
Plati to o (asi relativne) malem prostoru i o novem XJcku? (2004 nepletu-li se) Nebo jsi prohanel to starsi (to zni blbe :o) XJRko?
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:27
Re: Preco toto?
Ne starší jsem proháněl. No to nové žel bohu. Jinak Jaguar XJ má tu smůlu, že je hodně nízký. Ve předu je to Ok, sice to není prostor na rozdávání ale škodnej tam člověk prostě není. Na zadních sedačkách je to takové normální, kdyby nebylo, ale té nízké střechy i já který měří 180cm jsem měl nepříjemný stísněný pocit, protože střecha byla velmi blízko hlavy. Jinak místa na nohy, nebo vedle se prostě normáně. Nové XJ by mělo být větší, takže netuším jak se s tím vypořádalo. Nicméně nejpraktičtější mi připadné nové eSko. Pořád je to Jaguar s pořádnýma motorama, dobrým interiérem a díky standardnímu návrhu karoserie je v něm místa tak jak by mělo být. No a pro fajnšmekry se dělá taky extremně broušená verze, která si s XJR nezadá ba ji asi i předčí. XJ je řekl bych auto pro individualisty, praktický moc není. Nicméně stále si stojím za tím, že v JXR jsem měl zatím neintenzivnější pocit z řízení a luxusu navzájem. A to jsme řidil i luxusnější auta a i výkonější auta. XJ je prostě Jaguar v pravém slova smyslu.
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:29
Re: Preco toto?
pardon jsme prohodil písmenka XJR pochopitelně :)
neregistrovaný "Yaroukh"
5. 9. 2003 10:39
Re: Preco toto?
diky :o)
tak kdybys nekdy projel i to nove, dej vedet, jak to uvnitr vypada, "at vim, jestli si ho muzu koupit (jinak pudu do Fiata Pandy)"
neregistrovaný "Ace2"
5. 9. 2003 10:48
Re: Preco toto?
hele každej Jaguar je dobrej ( ikdyž o diesel combi bych asi už polemizoval), takže neprohloupíš... No jinak hele 5 let straré XJx se dá koupit kolem 500tis a to patří XJ v 6letých autech k těm nejspolehlivějším. A XJR se prodávají zcela běžně pod milion. No jinak Panda se mi zdá v téhle třídě docela fine, osobně hodnotím auta až po zkušenostech a tak můžu říci, že Fiat je o proti fámám zcela normálně spolehlivé auto jako každé jiné.
neregistrovaný "Petr"
3. 9. 2003 19:19
Zjuva Chipe,
to je materialek :) to bych mohl :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "j.keats"
3. 9. 2003 21:18
pripominka
zvetsit prosklenou plochu, posunout narazniky dolu a zvetsit zadni vrata a je to naprosto sqele
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "cool-hand"
3. 9. 2003 21:36
OT 300C
Ne že by to nebylo zajímavé, ale je to tak pro rodinku někoho z Group 4 Securitas a pod. , který je zvyklý na obrňáky. Ty vysokoprofilový pneumatiky, malinkatý okénečka, masivní nárazníky... Ani bych nechtěl vidět součinitel odporu vzduchu, s tim předkem se vyrovná RR. Je to zajímavý jako koncept, ale já bych to určitě nechtěl
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Ace2"
3. 9. 2003 23:11
Re: OT 300C
No s konceptem bych se tak neoháněl Sedan je jasnej a připravenej na výrobu a tenhle kombík určitě bude pod značkou Dodge jako model Magnum, i když s jiným designem. Mnohem drsnějším - má to být zástupce amerických svalů "american muscle" Jestli se budě dělat i tahle civilnější verze pod značkou Chrysler... ani bych se nedivil. Kombík je již vyvinutý a bude se 100% dělat pod Dodgem tak co nezměnit zadní masku a prodávat to jako Chrysler... problém, který bych na na stupnici 1-10 ohodnotil 0 (nulou)
neregistrovaný "jorgge"
4. 9. 2003 15:32
Re: OT 300C
Jo, jo ... tohle je překopanej Dodge Magnum, ale ten je daleko hezčí, tohle se moc nepovedlo
neregistrovaný "Victor"
4. 9. 2003 00:57
super kaaaara !!!
super kaaaaaara a kdo rekne ,ze je to hnus nebo neco podobneho tak je urcite ve vkusu hodne pozadu za opicema.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "vedeni"
4. 9. 2003 12:06
Re: super kaaaara !!!
...tak to sem asi ja, protoze tohle je fakt na bliti.