Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Mercedes-Benz B - Vyšší karoserie, ale bez sendvičů (nové foto)

Konec sendvičových podlah přinese nižší výrobní náklady automobilce a nižší polohu sedadel posádce. I tak ale zůstane malý Mercedes hatchbackem s vyšší karoserií.
Zpět na článek
17. 5. 2010 08:06
17. 5. 2010 20:29
17. 5. 2010 08:06
Sendvič
Zase tie nešťastné peniaze. Sendvičovú konštrukciu od Mercedesu považujem za jednu z lepších vecí, s ktorou prišli, je škoda, že ide kvôli cene bokom.
Trochu nerozumiem poznámke o "menšom objeme interiéru" ako dôsledku vysokej podlahy - veď práve opak tohto tvrdenia bol predajným argumentom - priestor strednej triedy na pôdoryse malého auta.
Aj keď sa zdá byť nová generácia "Béčka" o čosi vyššia ako je zvykom, mám z toho pocit, že sa zaradí vedľa A3 a ako taký nový kompaktný Mercedes už nebude tak impoznatne trčať z davu.
I keď dôvody sú prozaické, a nakoniec, pokiaľ sa súčasný model nepredáva tak ako si predstavujú, je čas na zmenu.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Rysguf.
17. 5. 2010 08:27
Vypada jak Fabia :-)
zozadu na poslednej foto to vyzera ako Fabia II :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - iudex
17. 5. 2010 09:31
OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Predpokladám, že to sem redakcia onedlho dá, ale predtým: [odkaz]
Seat teda má poslednú šancu na záchranu: alebo začne do 5 rokov produkovať zisk, alebo končí. To vyzerá zle. 8-s
Rozbalit vlákno
9
17. 5. 2010 09:56
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Mě by Seat nechyběl.
Avatar - iudex
17. 5. 2010 10:00
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Nejde o to, ci by chýbal Tebe ci mne, ale o to, ze by slo o dalsie zmensenie konkurencie na trhu, co nikdy nie je dobré. Samozrejme císla nepustia a zivit zrúta penazí, ktorý nic nevyprodukuje, nemozno od VW cakat, ale nemyslím, ze nad Seatom treba uz lámat palicu. Snád Ibiza ST a nová Alhambra trochu predajom pomozu.
17. 5. 2010 13:34
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
V najhoršom prípade to dopadne tak, že značku Seat zrušia, a vo fabrikách budú vyrábať Volkswageny, prípadne modely ostatných koncernových značiek, čiže Seat by čakala búdúcnosť, ktorú pred rokmi Škoda odmietla v spojení s Renaultom.
17. 5. 2010 14:15
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Me taky ne... bohuzel!
Avatar - Pekelná Micinka
17. 5. 2010 14:46
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Seat může produkovat zisk jedinně, pokud ho koncern postaví na úroveň Dacie. Toť můj názor.
Avatar - iudex
17. 5. 2010 15:12
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Názor to je logický. V tomto svetle sa mi javí smiesne, ak koncern chce "znizovat" pozíciu fungujúcej a ziskovej Skodovky na úroven konkurenta Dacie a vytlacit ju na východoeurópske trhy, ked sa mu ponúka taká moznost "zadarmo" pri Seate. Namiesto nalievania miliárd do pozdvihnutia Seatu na doterajsiu úroven by som zabil dve muchy jednou ranou tým, ze by som mal v koncerne vykrytý aj lowend a zároven tým dal obsahovú nápln dalsiemu smerovaniu Seatu. Lebo sportová plnohodnotne mainstreamová znacka zo Seatu uz asi nebude.
17. 5. 2010 23:15
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Bohužel tuto funkci by podle Autobildu měla dostat Škoda, protože se stává konkurentem pro VW. Já se jim nedivím, protože Oktávka a Superb spolkne zákazníků dost. Škoda by měla postupem času dostávat jednodušší omezenou výbavu, menší výběr motorizací atd atd. A měla by se vmezeřit někde lehce nad Dacii. Co si budeme povídat. Kde byla Felici s kvalitou a výbavou... Někde jako dnes Logan,ne? S tím se počítalo i do budoucna, ale dnes je to ,jak se zdá, jinak. Proto přijde návrat o stupínek níž. Alespoň to tvrdí VW - změny přijdou s novým ředitelem Winfriedem Vahlandem.
Avatar - Pekelná Micinka
18. 5. 2010 14:30
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Uvidíme, snad to dobře dopadne a Škoda si svojí pozici uhájí...
18. 5. 2010 20:00
Re: OT: SEAT MÁ POSLEDNÚ ŠANCU
Tiež si myslím, že to nie sú ideálne plány. Akoby som to videl - prudko klesajúce predaje "lowendovej" Škody, ktorú po dobrých rokoch zákazníci zvyknutí na lepšie jednoducho neprijali, a mizerný odbyt športových Seatov, s prakticky nulovým imidžom...
Prosím, toto nie... :-!
17. 5. 2010 20:29
som zvedavy na
definitivne fotky, resp. realne vozidlo. Aktualny mb b sa mne osobne velmi paci (mam rad tuto kategoriu automobilov)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
18. 5. 2010 14:30
som zvedavy na
Co to * dělá... ;-\ ;-\
Rozbalit vlákno
0