Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo FMX: Novinka pro práci v náročném terénu

Společnost Volvo Trucks v Mnichově na výstavě Bauma a zároveň v Moskvě začátkem tohoto týdne představila nový nákladní vůz Volvo FMX, který byl vyvinut pro náročný silniční a terénní provoz ve stavebním průmyslu.
Zpět na článek
23. 4. 2010 13:45
25. 4. 2010 02:53
23. 4. 2010 23:05
neregistrovaný "BigKarel2"
Avatar - kari.laz
23. 4. 2010 13:17
Volvo vs. Tatra
Zajímalo by mě porovnání v terénu a náročných podmínkách například s naší Tatrou. Když jsem viděl, co Tatry vydrží, tak mám pořád pocit, že se jim těžko někdo v náročných podmínkách vyrovná.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - positivemind
23. 4. 2010 13:42
Re: Volvo vs. Tatra
Myslím, že by si Volvo nedovolilo vypustit něco, co by nebylo konkurenceschopné.
Avatar - kari.laz
23. 4. 2010 14:38
Re: Volvo vs. Tatra
Nemluvím o konkurenceschopnosti jako takové. Třeba motory a výbava bude určitě lepší, ale tatra je schopná jezdit dvakrát přeložená v takových podmínkách, že se tomu nechce ani věřit. Mluvím ze skušenosti. Můj otec má Tatry a jezdí v uzavřeném prostoru, kde je halda vykopaná z dolů a svážejí to do drtičky na kamen. Věř mi, že tam bylo pár odvážlivců s autama, jako je MAN a podobně a všem se to rozsypalo (nevydrželo to tu zátěž v těch podmínkách a bylo pro ně dražší to oprvaovat než to vydělalo) Ale Tatre tam jezdí několik a jediné, co se na nich mění je občas prasklá torzní tyč, několikrát týdně proražená guma a obačs se vyvaří korba. Ty auta jezdí dvakrát přeložené, než mají psáno. Je to uzavřený areál mimo komunikace, takže je to jedno.
Avatar - Pekelná Micinka
23. 4. 2010 16:34
Re: Volvo vs. Tatra
Jaké modely to jsou? Zajímá mě to z toho hlediska, jestli jsou i ty nové takoví držáci.
Avatar - petrumr
23. 4. 2010 20:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - FRPE
25. 4. 2010 02:52
Re: Volvo vs. Tatra
A jezdil jsi ty osobně někdy s Tatrou? :-!
Avatar - positivemind
23. 4. 2010 13:45
Ikona
Volvo je pro mě ikonou v oblasti trucků, už jako malý jsem jezdíval se strýcem kamionem - právě volvem. Už má čtvrté, pořád krásné a kvalitní.

Design volvo trucků mi byl vždycky blízký, ale tohle je mistrovský dílo. Škoda, že se tím nedá jezdit jako osobákem >:D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Pekelná Micinka
23. 4. 2010 16:37
Re: Ikona
Souhlas, design FMX je povedený. Moderní, ale neagresivní. :yes: Jezdit se dá, horší je to s parkováním. >:D
Avatar - FRPE
25. 4. 2010 02:53
Re: Ikona
Jasně že s náklaďákem od Volvína nezaparkuješ tam co se Smartem ... >:D
neregistrovaný "BigKarel2"
23. 4. 2010 23:05
Spojler jako octavia Scout :D
Prej teréní.....TATRA 813 8x8 KOLOS toje teréní náklaďák... :-)
Rozbalit vlákno
0