Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz CLS dostane přední světlomety výhradně ze světelných diod

Nový Mercedes-Benz CLS, který přijde na konci tohoto roku, bude představovat další milník ve vývoji diodových světlometů.
Zpět na článek
Avatar - positivemind
21. 4. 2010 10:06
To jsem zvědav!
Ty ledky budou asi svítit jak , to mě zas bude vyblikávat oktávek, ách jo >:D

A ještě bych dodal, ledky podle mě budou za příplatek tak 40 - 60 :-(
Rozbalit vlákno
0
21. 4. 2010 12:46
Ještě zapomínáte na Toyotu
LED potkávací světla má také Toyota Prius!
Rozbalit vlákno
5
Avatar - positivemind
21. 4. 2010 13:45
Re: Ještě zapomínáte na Toyotu
LED potkávací světla má i spousta polskejch passatů >:D
21. 4. 2010 18:49
Re: Ještě zapomínáte na Toyotu
Pochybuji, že jsou homologované. Zato Prius je má řádně homologovaná.
21. 4. 2010 14:23
Re: Ještě zapomínáte na Toyotu
Myslim, ze v nasledujicich letech zda pouziva automobilka LED svetla je fajn ale zadne revoluce.

Spise bude zalezet, kam bude smerovat design techto svetl u vyssich trid smerem dolu, a jak si stim vyrobci luxusnich modelu poradi jako rivalove nasazovat nove trendy!

Dneska dat diodovy pasek na cokoliv uz neni zadna veda, to je fakt!

Zatim jednoznacne nemci v designu svetel vedou to tezko muze nekdo poprit.
Avatar - d0m!n0
21. 4. 2010 14:25
Re: Ještě zapomínáte na Toyotu
Nemci? To jo, ale ja bych to jeste zuzil na Audi. To oni jsou prukopniky :-) Nova A8 ma predni svetla cele z led, takze nic noveho.
21. 4. 2010 14:36
Re: Ještě zapomínáte na Toyotu
Pote mas pravdu...

Vetickou, nemci v designu svetel vedou jsem mel i namysl velmi i pekny design novych zadnich svetel u BMW... "design vseobecne"
Avatar - pocitac
21. 4. 2010 21:49
čo bolo to bolo
LED diody jsou tu. Dvě led diody o rozměru 2x2 mm můžou nahradit konvenční žárovku nebo xenon. V tomto kontextu pak působí přímo směšně tvarování a velikost světlometů zde u Mercedesu. Páni designéři, proč se držíte konvenčního designu světel z minulého tisíciletí, je to jen kvůli ortodoxním zvykům zákazníků? Nebojte se a odvažte se, kdo bude první? Sázím na Fiat nebo Renault, někdo zase musí prošlapat cestu. ;-)
Rozbalit vlákno
7
21. 4. 2010 22:17
Re: čo bolo to bolo
Pleteš si pojem světelná vydatnost a poté modulace svazku. Zatímco dioda může mít vydatnost xenonu, tak k modulací jejího svazku nutně potřebuješ paraboloidy a čočku. Proto ten "stále stejný" design světel.

PS: píše se LE dioda.
Avatar - pocitac
21. 4. 2010 22:41
Re: čo bolo to bolo
Chápu, že optická modulace světla i z LED je nutná, ale musí být její design a velikost stejná jako u konvenčního osvětlení? Vyzařování tepla z LED je oproti "konvečnímu" minimální, už jen to přece musí přinést nové možnosti v designu... uvidíme, ukáže až čas. Trochu s nadsázkou bych to přirovnal k designu CRT televizí vs. LCD. Byla by docela sranda, kdyby se výrobci LCD držely ortodoxně designu televizí CRT :-)

PS: myslím, že se v ČR užívá spíše výraz LED dioda, resp. oba výrazy jsou možné.
21. 4. 2010 22:51
Re: čo bolo to bolo
možné sou ale sou blbě.. když člověk vezme v potaz co zkratka LED znamená.. taky neříkáme "pc počítač"

každopádně chápu jak ste to myslel, ještě radši budu koukat na pěkně tvarované světloměty než aby v nárazníku byl otvor 5x5cm a v něm pár diod..
22. 4. 2010 08:33
Re: čo bolo to bolo
Přirovnání CRT a LCD televizí je nevhodné. Fyzikální podstatu mají jinou. Zatímco crt využívá k projekci jednu lampu, obraz LCD vytváří samostatné body - diody a ty pochopitelně mohou být v ploše.

Ledky už nekomentuji, používáš nesprávný výraz.
Avatar - pocitac
22. 4. 2010 10:02
Re: čo bolo to bolo
Psal jsem, že je to přirovnání s nadsázkou... Přesto si, v budoucnosti, dokáži představit design předních světlometů s využitím LE diod :-) trochu a možná hodně jinak. Uvidíme. Možná se jednou nad tímto designem, který předvádí Mercedes, pousmějeme. Možná je to logický mezistupeň. Myslím si, že LE diody mohou nabídnout větší potenciál, nejen co se designu týče.
22. 4. 2010 12:23
Re: čo bolo to bolo
Zákony optické fyziky tj rozptyl a lom světla nijak neošidíš. Paraboloidy a lomové hranoly jsou nutné, aby se docílilo větší plochy a tím pádem i odrazů světla. Chceme přece osvětlit plochu a nikoli vytvořit tenké paprsky jako laser.
22. 4. 2010 23:10
sníh a námraza > diody neprodukují teplo > neodtává to > ne
jsem zvědav, zda se v příplatkové nebo seriové výbavě objeví též "Vyhřívání předních světlometů" a "vyhřívání zadních světlometů". To není narázka na M-B, ale celkově na technologii LED v světlometech, at předních nebo zadních. co si o tom myslíte?
Rozbalit vlákno
0