Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Auto zvýší mzdy o 2,7 %, za duben dostanou zaměstnanci 10.000,- Kč navíc

Ve Škodě Auto od dubna vzrostou mzdy o 2,7 %. Odbory se na tom dnes dohodly s vedením firmy. Za duben podle odborů dostanou zaměstnanci také jednorázovou platbu 10.000 korun. Po měsících jednání je tak zažehnána stávka. ČTK to potvrdilo vedení firmy.
Zpět na článek
8. 4. 2010 19:36
8. 4. 2010 22:47
neregistrovaný "kubiii"
8. 4. 2010 21:24
neregistrovaný "Anihilator"
9. 4. 2010 09:59
9. 4. 2010 15:16
8. 4. 2010 22:18
neregistrovaný "kubiii"
9. 4. 2010 00:29
neregistrovaný "Meade"
9. 4. 2010 19:28
9. 4. 2010 21:46
neregistrovaný "Anihilator"
8. 4. 2010 22:29
neregistrovaný "andree"
8. 4. 2010 22:46
neregistrovaný "kubiii"
9. 4. 2010 12:42
10. 4. 2010 08:07
10. 4. 2010 21:18
neregistrovaný "Anihilator"
10. 4. 2010 21:58
9. 4. 2010 00:18
neregistrovaný "Meade"
9. 4. 2010 06:50
9. 4. 2010 09:35
neregistrovaný "Kubajsu"
9. 4. 2010 10:18
Avatar - petrumr
8. 4. 2010 19:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
8. 4. 2010 20:31
<b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Keď to pôjde takto ďalej, Nemci časom domácu výrobu Škody obmedzia a presunú za lacnejšou pracovnou silou... Alebo sa Škody zbavia. Takto si píliť pod sebou konár... Je to jedna nechutná naťahovačka "kto z koho", postup odborov sa dá bez výčitiek nazvať vydieraním. Nezastávam sa firmy, tiež máva za ušami a snaží sa dať len čo musí, ale toto mi príde trochu príliš...
Nakoniec ani nechápem, o čo v zásade išlo. O jednorazových 2000 Kč navrch? Alebo o tú neskutočnú sumu k mesačnému platu navyše? (+0,2% znamená priemerne o 53,-Kč mesačne viac)...
Fraška...
Rozbalit vlákno
10
8. 4. 2010 21:26
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Jdeo o to, aby zvýšení mezd alespoň pokrylo očekávanou inflaci. Ale nevím, zda-li to nějaký chujo z hor dokáže pochopit...
Avatar - T613
8. 4. 2010 21:30
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
maj být rádi, že v dnešní době mají práci. těžko říct jestli to nějaký chujo z ... dokáže pochopit.
Avatar - chlapecx
8. 4. 2010 21:39
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
a myslíš., že jde je všecky po pravicovokapitalisticku vyházet a "tady čeká 20 000 jinejch na práci"? dyk ti jiní to neumí, zaučení a tak taky něco stojí a pak můžou bejt levější (ne politicky, ale větší kopyta) a zas se to podepíše na kvalitě...
a když jim nevyhovíš tak zase budou schválně dělat zmetky...
blbý je, že ta rpacovní síla tam opravdu na to, žeč výrobky jsou kvalitativně na evropským průměru tak pracovní síla je fakt už drahá...
Avatar - T613
8. 4. 2010 21:47
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
jedno pravidlo zní:
každý je nahraditelný, a ten co si myslí, že není jde nahradit nejsnáze.
Jedna věc je žádat o vyšší mzdu, když firmě roste zisk a druhá když firmě zisk klesá. To je takříkajíc si řezání větve pod vlastní *.
To nemá s žádnou politickou orientací nic společného. to je prostě selský rozum.
8. 4. 2010 22:03
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Teď už jen čekat na to, až si všichni, co jsou placeni z veřejných rozpočtů půjdou žádat o 20% snížení platů. Náš zadlužený stát by si určitě zasloužil. Platy ve Škodovce bych nechal Škodovákům. Dle výsledku se ukázalo, že mají rozumu dost.
8. 4. 2010 22:50
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Odbory, to nie je 20 tisíc zamestnancov - drvivá väčšina by si sakra rozmyslela, či príde o prácu skrz mizerných 2000 korún a príplatok 0,2% čo nakoniec odborom na zalepenie falošného pohľadu stačilo. Tatrovák má proste pravdu. Iné je pýtať viac, keď sa darí, a iné keď zisky klesnú viac ako o polovicu.
8. 4. 2010 22:43
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Píšeš o svojom dedovi? >:-[] Tak zmeň tému, tu je to o autách a veciach okolo nich. :-!
neregistrovaný "kubiii"
8. 4. 2010 22:47
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Odborářům skončila schůze, tak šli na net, no.... ;-\
Avatar - Emel
9. 4. 2010 10:20
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
Ale jistě, očekávaná inflace je 0,9% - už chápeš ;-)?
9. 4. 2010 09:48
Re: <b class="smile04"><b>;-\</b></b>
jde o to, že pár profesionálních vyděračských kápů z odborů si dokázalo, jakou mají sílu a moc, že i němčouři se před nimi musí sklonit, možná z toho mají soudruzi i erekci, je to k zblití, Škoda je "soukromá" firma, tak je to jejich věc, ale u státních a polostátních firem - molochů s desetitisíci zaměstnanci mě to vždy rozzuří, chtělo by to "českého" Reagana, který by se téhle vyděračské odborářské verbeže nebál a šlapal jim na krk.
neregistrovaný "Anihilator"
8. 4. 2010 21:24
Fascinace
Zdravím všechny chytré kecali. Pánové jen kvůli tomuto tématu jsem se zaregistroval. Už jsem nevydržel ty keci co tu jsou vedeny. Ten kdo ve Škodovce nedělá ať taky nekecá. Já zatím ve Škodovce dělám 13 let a vím, že ty platy co jsou tady uváděny nejsou ani zdaleka pravda. Pak mě fascinuje jak se škodováci musí dovědět o tom co odbory schválí z tisku nebo z internetu. A jestli si myslíte, že přidání 2,7 a 10tisíc je moc, tak asi neumíte počítat. Je to všechno v hrubéééém. Tak že vám to proženou výplatou a z 10litrů máte ani ne osm a z 2,7% je daleko míň. Vemte si kolik mají v Seatu, jsou věčně v mínusu a mají minimálně jednou tolik co ve Škodě. A co třeba v Portugalsku, tam vychází dělník němce na cca 14euro denně na hodinu a Škodovák na nějakých 6euro. Je to bráno se vším všudy. Náklady na dělníka. A jestli si myslíte, že se ve Škodovce bere hodně tak pojďte. Na tři směny za 15 hrubého + nějaký ten příplatek po čase. ;-) Jo a jsem zvědav kolik si přidá představenstvo.
Rozbalit vlákno
15
Avatar - chlapecx
8. 4. 2010 21:44
Re: Fascinace
jo tak to chodí, přidaj si i nahoře a je to aj v průměru.
v tom seatu je to zajímavý když navíc uvážíme, jaký vzdělání tam většina populace má...
na 3 směny 15 hrubýho je skvělý. (bída, jenže v tady v jkedný firmě dali jednomu po 34 letech praxe u nich a ve strojařině 12 hrubýho na dvě směny a stejnej plat dali klukovi kerej ve strojařině v životě nedělal to je spravedlnost? )
dělník odvede tu nejhorší práci a nepřetržitej provoz a když se ti to nelíbí, jdi, jsou tam další, a za to je patřičně ohodnocen, a páni nahoře se topí v penězích, který ale na ně vyprodukuje ten, kdo ty auta dělá, ten dělník...jojo, časy, kdy ti nahoře taky měli víc, jäk dělník, ale dělník nebyl spodina, lůza a socka, ty už jsou pryč:(
8. 4. 2010 22:57
Re: Fascinace
Nejde o to, či sa berie veľa alebo málo. Ale je na hlavu pýtať viac a viac, keď zisky idú rapídne dole...
A že v Seate berú dvojnásobok aj keď sú v mínuse...možno sú v mínuse aj kvôli tomu... :*)
9. 4. 2010 09:59
Re: Fascinace
já si myslím, že se "dělník" konečně dostává tak, kam patří, doba "já jsem horník, a kdo je víc" je už snad definitivně minulostí, a evropský dělník si podle mě stále žije nad poměry, nad svojí produktivitu, v česku je to ještě komplikovanější tím, že každý dělník je neuvěřitelně "chytrý", fantastická byla reklama jak jde vedení společnosti továrnou a nějaký dělnický vometák jim začne vysvětlovat co znamená nějaký leasing, v německu si myslím, že každý zná své místo, že je to tam trochu jiné
9. 4. 2010 15:16
Re: Fascinace
Ty to možná nejsi schopen pochopit, ale i v Německu je dělník často víc kvalifikovaný než kdejaký absolovent pochybných VŠ. A i v ČR se pomalu kvalifikovaný dělník dostává nad tyto vysokoškoláky, kteří jsou použitelní jen ve státní správě. Ber to tak, že ještě před 20 lety byly větší nároky na absoloventa průmyslovky než jsou dnes na vysokoškoláky. Az vlastní zkušenosti vím, že Němci si nehrají na namachrované šéfiky a práci jsou všichni kolegové. Je pak celkem normální, že ředitelé řeší problémi přímo s dělníky, jako rovný s rovným. Každý tam má své místo, ale nehledej v tom nějakou nadřazenost. Slovo vometák o tobě vypovídá vše.
neregistrovaný "kubiii"
8. 4. 2010 22:18
Re: Fascinace
Co tam, prosím tě, po 13 letech za 15 hrubýho děláš????? Asi někde problém, ne?

P.S. Že se mzda uvádí v hrubém je samozřejmost, když budeš mít 4 děcka, vyjde ti čistýho trochu jiná suma, než mladýmu singlistovi!!!
neregistrovaný "Meade"
9. 4. 2010 00:29
Re: Fascinace
Přečti si můj příspěvek, a bude ti to jasný co dělá. Takových lidí je prostě ve škodovce plno, je jedno jestli tam dělá 7 nebo 13 roků, už prostě dosáhl tabulkově na svoji maximální tarifní třídu a v této třídě je zařazen a na víc prostě již nemá nárok ani po 20ti letech!! Už to prostě vejš nejde. Takže těch 15t.kč hrubého + příplatky za směnování, a jediný zvýšení jeho tarifní třídy je teď těch 2.7%
Avatar - petrumr
9. 4. 2010 19:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Anihilator"
9. 4. 2010 21:46
Re: Fascinace
Tak výplatní pásek tady asi neuvidíš, jelikož by to bylo hrubé porušení interních předpisů. S tou kuchařkou je to taky pěkný blud. A vy, kdyby jste dělali u někoho a ten by měl 5 miliard zisk po zdanění tak by jste nechtěli přidat. Ani je to míň jak kryzový rok 08 (zisk 7mild kč), ale je to málo?? Tak jděte se přihlásit do Škodovky a řekněte, že chcete dělat zadarmo. Lidi proberte se, podívejte kolik co stojí a jak se furt všechno zdražuje. Ceny jak v Německu a platy jako za komančů. Tak vzkazuju všem co jsou spokojení - choďte do práce se sklopenou hlavou a třepejte se strachy, hlavně abych to nebyl já kdo půjde - bojim bojim. Už se ani nedivím, že náš slavný stát je tam kde je - v pr..li. A nedělajte z jedné prémie 10 tisíc hrubého pravidlo. Podívejte se kolik dostali ve VW jenom pouhých 1500 euro. To je trochu rozdíl ne?! Ale škoda něco dál psát, ten kdo tu bude psát to své ať si píše. Asi to nemá cenu ho přesvědčovat.
neregistrovaný "andree"
8. 4. 2010 22:29
Re: Fascinace
Taky nechápu kam lidi chodí na tyto platy. Co vím já, tak 26tis má ve Škodovce s přesčasama a osobním ohodnocení konstruktér a né dělník.
neregistrovaný "kubiii"
8. 4. 2010 22:46
Re: Fascinace
tak to je na mokrej hadr, kdyby měl tyhle prachy inženýr, tak by značka Škoda byla známá, jako výrobce koňských povozů!!!!

Vzpamatujte se, co se nám to tady snažíte nabulíkovat. 15 tisíc má i kuchařka ve školce a bez přesčasů 8-s
8. 4. 2010 22:55
Re: Fascinace
Samozrejme, trepe blbosti. Poznám pár ľudí, čo si v škodovke ako konštruktéri niečo odkrútili, iste, nemá tam každý rovnaký plat (a rozdiely sú dosť výrazné - závisí od toho, čo robíš, čo ovládaš aj akú máš prax), ale tých 26 tam má v hrubom odhadom zapracovaný absolvent... ;-)
9. 4. 2010 12:42
Re: Fascinace
Nerozčiluj se, já taky ty z novin a odjinud vyčtené kecy neberu. Asi proto že jsem taky zaměstnanec. Sice ne u pásu, ale pořád jsme v pracovním poměru. Když si to vezmeš, o pár příspěvků výš, čteš jenom primitivní fráze a pořád opakované poučky, včetně těch nesmyslů o přesunu fabrik jinam apod. Protože toho o investicích v průmyslu vím celkem dost, tak se musím smát představám, jak se škodovka přesune na východ nebo dokonce, jak bývalá BAZka díky euru a levnější pracovní síle dostala Up a Vrchlabí ne. Že ty důvody byly úplně jiné (nestabilizovaný výrobní program ve vazbě na investice do fabriky vložené protirozsáhlým investicím potřebným ve Vrchlabí a hlavně nedostatku pracovních sil...), to už tady málokdo pochopí. Stejně jako kecy o krizi. Kvalifikované pracovní síly v dělnických profesích (ať už řemeslníci nebo dělníci) nějak pořád nejsou, ale těch ekonomů a podobných existencí je dost. A nekvalifikovaných sil taky.

Jinak je zajímavé, jak socani ženou do stávky třeba dráhy nebo veřejnou dopravu, když jde o to prodrat se k moci, ale že by ztratili slovo o pracující u těhle mamutích zahraničních firem jsem neslysšel. Holt pracující jsou zdrojem daní a zaměstanavatelé za ně daně musí odvést a proto nikoho nezajímají.

A co se týká těch odborů, nevím jak v MB, ale když jsme dělali pro Continental v Otrokovicích, tam tam nám management vyprávěl, jak odbory organizovali Němci sami hned po převzetí - přes odbory je totiž dohoda s masou zaměstnanců zejména ve vazbě na prosazování vlastních cílů a platný zákoník práce nejsnažší.

Pokud odbory dělají to co ve škodovce v MB, beru to. Pokud je to ale B-liga ČSSD, která na politickou objednávku organizuje nátlakové akce, jejímž výsledkem má být pouze prodrání se k moci, pak bych je taky zakázal. Ale to rozhodně není problém odborů jako takových, ale toho jak to u nás v Česku bereme, používáme a chápeme.....
10. 4. 2010 08:07
Re: Fascinace
Jestli si rozumný dělník může něco přát tak zrušit tenhle typ odborů protože to vede k záhubě podniku. Když už si tady tak stěžuješ jako škodovák proč nenapíšeš o kvalitní stravě skoro zadarmo, o důchodovém pojištění, o životním pojištění zadarmo, o levných autech, o levných táborech pro děti atd..
Proč nejdete dělat jinám když je to ve škodovce tak hrozný?
neregistrovaný "Anihilator"
10. 4. 2010 21:18
Re: Fascinace
Hendly. To si snad ze mě děláš srandu. Jaká kvaliní strava a zadarmo. Přestaň už tady psát ty nesmysli, jídlo je drahé jako nikde, monopol Fa Eurest je neskutečný, všude stojí rohlík 0,90 haléřů a v Eurestu 2,50. Matonka v obchodě cca 10-12 korun - v Eurestu 19 - 22kč. Tak se na to vykašli a přestaň tu plácat holé nesmysli. Nikdo si tu nechce stěžovat, pojinta byla v tom, jen zdělit lidem neznalé - to znamená pracující mimo podnik, aby nevěřili tomu co všechno píšou v novinách a říkají v tv. Je to tak nafouklé až se mi z toho chce zvracet. Kdyby mi bylo dvacet, tak o nabídce jít jinam budu uvažovat, ale když už máš nějaký závazky a dluhy, tak musíš držet hubu a krok. No jo, čím je člověk starší tím už si musí dávat věčí pozor a hlavně si dobře rozmyslet do čeho půjde a jestli to zvládne.
10. 4. 2010 21:58
Re: Fascinace
Polévka 2,40kč, hlavní jídlo 25kč, čaj zdarma, výběr min.ze 4 jídel. Co bys chtěl víc?.) A bonaqua stojí 12,50.
neregistrovaný "Meade"
9. 4. 2010 00:18
Jste pitomci
Pánové, nezlobte se na mě, ale většina z vás je tu opravdu samej pitomec, naivně věříte všemu, co se na netu napíše. Že je ve škodovce průměrný plat 26t.kč, to je moc pěkné, ale většina těch lidí ve škodovce na to nedosáhne. Jo vedoucí směny, mistři apod. lidi z vedoucích pozic, to je jiná věc, ale tady, jak tak sleduju, řešíte dělníky. Myslítě si, že každý dělník tam má 26t?? Jste fakt naivní až jsem znechucenej vám tady něco vysvětlovat, ale co mi zbejvá, někdo to tu napsat musí, už tak se mi z těch vašich keců dělá zle.

Takže aby bylo jasno všem chytrákům a pomlouvačům, platy ve škodovce se řídí třídama. Nebudu tu uvádět přesné změní, ale abyste to pochopili, tak např obyčejný dělník který někde montuje šroubečky nebo přiklapne plastík, má třeba tarifní třídu č. 9. Tato třída má základ např. 12t.kč hrubého, k tomu příplatky za odpolední směnu a možná i noční když ji budou mít, za práci v taktu a když dobře splní normu, tak týmový bonus pár stovek navíc měsíčně + osobní ohodnocení podle toho jak maká a jak se snaží, jak je problémový atd. Pokud tento člověk nemá nějaké lepší vzdělání nebo pozici na páse, ale už tak je rozdíl, že má jen učební obor a né maturitu, proto nemůže být tabulkově zařazen dle své kvalifikace třeba až do třídy 6. Takže tento člověk se třeba časem vyšplhá možná na třídu č.7 - to je maximální strop pro jeho pozici ve škodovce, kde má např. základ dejme tomu 14500kč hrubého + ty různé připlatky, ale v žádném případě mu to nedá těch průměrných 26t.kč hrubého ani omylem! A je jedno jestli tam dělá 15 roků, tabulkově prostě nemá nárok na vyšší třídu = víc peněz. Takových lidí jako jsem uvedl příklad, dělá ve škodovce tisíce a tisíce!!! Myslíte si že to jsou jen lidi na lince? Jsou tu lidi co naváží a připravují materiál, jezdí s ještěrkou, dělají horší práce.

Teď se tady ohromně řeší že dostanou přidáno 2.7%. Dobře, plno lidí tam dělá v maximální třídě na kterou mohli dosáhnout, a to je třeba základ 15000kč hrubého, někdo má základ 16t.kč, + k tomu teď 2.7% což dělá měsíčně cca o 400kč víc v hrubém v základu té dané třídy. Takže teď bude mít základ např. 15400kč. Je to asi spousta peněz že?? Tohle jim závidíte?? Stačí když tento člověk bude v daném roce nemocný, a dávaj si na to sakra majzla, přecházejí nemoce apod., a když je přece jenom nemocný, přichází o prémie a bonusy.. a tak dále a dále. Jen pitomci co vědí uplný h.. tu můžou napsat takový kecy viz. výše psané.

Samozřejmně, je pak ve škodovce další řada kvalifikovaných dělníku, kteří mají lepší místečka na páse, mají tabulkově větší třídu a lepší peníze, takový lidí pak dosáhnout na plat dejme tomu +- na 18-20t.kč čistého. Ale bez vyjímky se tito lidé prakticky nezastaví, stále ve stresu, za zády řvoucí mistr neo vedoucí směný a pořád nějaká buzerace. Spousta lidí dokonce spadla uplně na jiné pozice, mají jen ranní směnu a jdou domů se 14t.kč a jsou rádí.

Rád bych viděl tu kuchařku která má 15t.kč měsíčně, pokud to je v hrubém, tak s tím souhlasím, ale v čistém to má možná tak vedoucí té směny kuchařek, což vím moc dobře, zrovna takový lidi znám, a jako vedoucí na svý směně je ráda že má 15500kč, a ženský jdou domů s 11t.kč když se zadaří.. Prodavačka v kejmártu je ráda že má vůbec 10t.kč čistého. Snad už konečně aspoň někdo pochopí, že ty platy ve škodovce nejsou tak SUPER a žasný jak se o tom píše v médiích. Těch 26t.kč průměrnýho platu se odhadem netýká ani 60% škodovářů! ;-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - T613
9. 4. 2010 06:50
Re: Jste pitomci
to je breku ... vítej v reálném světě!
9. 4. 2010 07:02
Re: Jste pitomci
Polovica škodovkárov zas nie je tak malé číslo... ;-)
Načo tie plače...? Ja som chcel poukázať na jedno - kvôli čomu ten boj odborov s vedením? Pridajú 2,3 alebo 2,5 %, alebo 2,7 %? Ako píšeš, ide rádovo o drobné, teda celkovo dosť o ničom. A toľko kriku pre jednorazové prilepšenie... O.K., je fajn dostať v jednej výplate viac, a čo s tým? Tak si to zase odpočítajú inde, vzhľadom na výsledky firmy budú trebárs 13. a 14. plat nižšie, zvýšené náklady výroby zas pripomenú nemeckým pánom, že so škodovkou sa dejú nedobré veci. Proste dvojsečná zbraň. Pre pár drobných vpodstate.
Mimochodom, s tými platmi to nemáte také najhoršie, na Slovensku by asi aj tá predavačka "keymártu" zaplakala...
neregistrovaný "Kubajsu"
9. 4. 2010 09:35
Re: Jste pitomci
No 15 tis. + příplatky bez maturity a za přicvakávání plastíků je myslím dost slušný... Manželka s vysokou a rokem praxe dostala k vánocům snížení platu o 20% na 16200 (ostatní klesli až o 40%) a co může? Nic, leda jít na pracák, jestli chce zůstat v oboru a rozhodně se nejedná o nějaký fylozofický nebo humanitní směr...
9. 4. 2010 09:54
Re: Jste pitomci
Tak to je. Akurát to niektorým stále ešte nedochádza...
9. 4. 2010 12:44
Re: Jste pitomci
FYLOZOFICKÝ asi teda rozhodně ne. A copak to tedy je za obor, smím-li se zeptat?
Avatar - Emel
9. 4. 2010 10:18
Re: Jste pitomci
Uvádět čistou mzdu je hodně zavádějící, pokus se mluvit o hrubé, ať lze srovnávat.

Pokud někdo dělá nekvalifikovanou práci, pak je jasné, že že bude těžko brát 25.000 hrubého. Přesto pokud vím jsou ve Škodovce platy vyšší, než na srovnatelné v Hyundai nebo TPCA.

Hodně se tu mluví o navýšení platů o inflaci... tak jen pro vaši informaci, odhad inflace na rok 2010 je 0,9%.
9. 4. 2010 15:35
je to málo
dokud nebudou platy ve škodovce jako v jiných fabrikách vyrábějících auta podobné úrovně tak je to málo
a nic na tom nezmění ani hloupý kecy místního pseudopravicového potěru s mlíkem na bradě :-)
Rozbalit vlákno
0