Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Povinná výměna řidičských průkazů: Řidičák si ještě nevyměnilo 1 milion řidičů

V ČR momentálně platí čtyři typy řidičských průkazů. Ty budou do roku 2014 nahrazeny jediným, nejnovějším, splňujícím celoevropské standardy. Dva starší vzory vydávané do roku 2000 musí být vyměněny do 31. 12. 2010, tedy v průběhu následujících 400 dní.
Zpět na článek
17. 11. 2009 19:52
neregistrovaný "kubiii"
17. 11. 2009 21:53
neregistrovaný "kubiii"
19. 11. 2009 04:11
neregistrovaný "millhaus"
Avatar - Ada je zase tady
17. 11. 2009 11:43
Pritom je to jednoduche.
Obcana CR, stejne jako organy statni spravy zavazuje k terminum, ve kterych je statni sprava povinna provest takovy uredni akt, zakon, ktery se nazyva spravni rad. V nem se pise, ze statni sprava je povinna na podani obcana konat ve lhute 30 dnu. Pokud tedy budete mit od uradu statni spravy potvrzeni, ze jste o vydani noveho ridicskeho prukazu pozadali nejpozdeji 1.prosince a statni sprava vam do 31.12.2009 nevyhovela , muzete 1.ledna 2010 spokojene zasednout za volant i se starym ridicskym prukazem, protoze to nejste vy, kdo nedodrzuje platne zakony. V pripade kontroly PCR bezte do spravniho rizeni a namitejte, ze jeden organ statni spravy (PCR) neni opravnen ulozit obcanovi pokutu za to, ze jiny organ statni spravy nerespektuje platne zakony. Takovy spor samozrejme vyhrajete a spravni organ vam takovou pokutu neulozi. ;-)
Rozbalit vlákno
12
17. 11. 2009 15:51
Re: Pritom je to jednoduche.
takovýmto způsobem by postupoval jen totální ignorant a deb*l, slušný člověk si řidičák vymění včas a v pohodě...
a navíc v popisovaném případě může 1. ledna 2010 v pohodě sednout za volant, protože platnost těch řidičáků je až do konce roku 2010 ;-)
Avatar - Special-line
17. 11. 2009 16:41
Re: Pritom je to jednoduche.
Přesně tak. Nechápu proč mám vymejšlet jak obejít zákon, když je jednodšší si ten řidičák normálně vyměnit.
Avatar - Ricardo
17. 11. 2009 17:21
Re: Pritom je to jednoduche.
Jen ho nechte, při podávání žádosti 1. prosince, to aby to bylo na poslední chvíli, si aspoň postojí ve frontě >:D
17. 11. 2009 19:10
Re: Pritom je to jednoduche.
Zbytečně bys dělal naschvály.
Já řidičák měnil už asi 3x a vždycky to bylo bez problému. Naposled, když jsem vyřizoval nový cestovní pas, tak jsem si vyplnil žádost, která byla v kapse vývěsky u vedlejších dvěří, přidal jednu z již připravených fotek a žádost podal - žádný fronty nebyly a úřednice byly dokonce milé. Trvalo to celý asi 5 minut. Za týden mi přišla SMSka, že si můžu vyzvednout nový pas i řidičák. Bez stresu a front. :-!
neregistrovaný "kubiii"
17. 11. 2009 19:52
Re: Pritom je to jednoduche.
Já měnil někdy před prázdninama a na řidičácích ani noha - tudíž blesková akce, bohužel teď nosím v peněžence další "kreditku", na které nemám ani vindru :-(
17. 11. 2009 20:05
Re: Pritom je to jednoduche.
Ani vindru? Máš tam přece (snad) 12 bodů, ne? A ty maj cenu zlata. :-)

Proti velikosti nic nemám, mne velikost kreditky vyhovuje.
Avatar - white label
17. 11. 2009 21:52
Re: Pritom je to jednoduche.
Já bych tu velikost kreditky uvítal i u občanky...
17. 11. 2009 22:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 11. 2009 08:17
Re: Pritom je to jednoduche.
To uz rovno implantovat daky cip pod kozu, a v nom vsetko: obciansky, vodicak, zdravotna karta, kreditka, aj permanentka na plavaren...
Avatar - Ada je zase tady
17. 11. 2009 21:13
Re: Pritom je to jednoduche.
Ale vubec nic takoveho. Mne se navic ani vymena netyka. Jen konstatuji, ze obcan by mel znat sva prava, aby nebyl ovcanem. :-)
17. 11. 2009 21:38
Re: Pritom je to jednoduche.
Tak jistě, jen následné peripetie nejsou nic příjemného a i když nakonec člověk vyhraje, tak ho to stojí moooc času a nervů. Někdy je lepší se stáhnout a ušetřit si běhání. ;-)
neregistrovaný "kubiii"
17. 11. 2009 21:53
Re: Pritom je to jednoduche.
Jako, stejně nechápu, co tím chtěl básník říct??? Oni ty kartičky stihnou vydat v termínu po požádání, ale lidi už si možná nestihnou vystát tu frontu...
18. 11. 2009 12:57
Pritom je to jednoduche.
Já ano. Je toho spousta, co lze státu i úředníkům vytknout. Na druhou stranu, každý by měl začit taky občas trochu u sebe. Výměna řidičáků je avizovaná už několik let. Kolega loni v létě (opakuji v létě) navštívil příslušný úřad a trvalo mu to pokaždé 10 minut. Pak v prosinci si "vzpomnělo" 90% těch, kterých se to týkalo a na úřadech nastal mazec. Hysterici, kteří celý rok "neměli čas" se pak vyřvávali do mikrofonů ochotných televizí, jejichž pologramontní redaktoři hned vyrobili kauzu. Úředník je, především díky obrazům z médií gauner, darebák a idiot, zatímco občan je vždycky neviný beránek s atributy anděla. Vždycky má pravdu a je zásadně šikanován neoprávněně.

Jenže - nikdo nebude najímat třikrát tolik lidí za přepážky a budovat třikrát tak velký úřad kvůli nárazové akci, aby ty prostory pak zcela zely další roky prázdnotou. Jossalito to píše zcela jasně a nejen on. To by měl Antirenault nahoře pochopit.

Nakonec, kdo si dělá podobnými blbostmi problémy, když může logickou a pochopitelnou situaci řešit standardním způsobem je v zasadě - idiot.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Dinar
19. 11. 2009 09:48
Re: Pritom je to jednoduche.
:yes: ;-)
neregistrovaný "millhaus"
19. 11. 2009 04:11
proc plasej?
ja nevim jak vy, ale pise se rok 2009 a do konce roku 2010 je jeste fura casu (407 dni).
takze pane vaverka, ctrl+C a za rok ctrl+V
Rozbalit vlákno
0