Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Fluence 2,0 16V (103 kW): Od února za 396.900,- Kč

Renault Fluence nejenže před časem dostal šestistupňový automat EDC, nyní se pod kapotu chystá benzinový dvoulitr.
Zpět na článek
17. 1. 2011 09:23
17. 1. 2011 20:44
18. 1. 2011 09:23
17. 1. 2011 15:21
17. 1. 2011 16:14
17. 1. 2011 16:13
Avatar - iudex
17. 1. 2011 09:11
Image, nie predaje
Sedan dosahujúci rozmery strednej triedy si dvojliter zaslúži, predsalen jedna-šestka ako maximum bolo mierne nedôstojné. Aj keď mi je jasné, že budgetový sedan sa nebude s benzínovým dvojlitrom moc kupovať, rozšírenie ponuky je to žiadúce. Na druhej strane podľa mojich skúseností bez úprav podvozku bude ten dvojliter na hranici možností podvozku Fluence.
Rozbalit vlákno
9
17. 1. 2011 09:43
Re: Image, nie predaje
hranice nemožného >:-[]

veď Renault ponúka pre Fluence aj optický sport paket - irónia. (ale musím uznať, že mu sekne)

osobne si myslím, že dvojliter (ak je teda vo verzii ponúkanej aj pre Lagunu, teda s možnosťou E85) je zrejme určený pre iné trhy, ale keď už ho majú, tak ho ponúknu aj u nás. Skor by tu zabodovali s 1.4Tce, dvojliter si do tejto mršky málokdo vyberie. Cenovo je to už potom na úrovni Laguny a to je skutočne iná liga.

Predchodca Fluence, Megane 2 Sedan, ponúkal prakticky plnú motorovú paletu ako štandardný Megane, ale vrcholné motorizácie (2.0benzin alebo 2.0dCi) boli skor raritou.

Tipol by som, že táto motorizácie po roku z ponuky v tichosti zmizne.
Avatar - Ronault.
17. 1. 2011 13:08
Re: Image, nie predaje
No ono ten atmosférický motor s tímhle kufrem by si zasloužil jistou modifikaci co se týče nákladu na provoz, jinak si jej asi moc lidí opravdu nezvolí už jen kvůli té ceně atakující cenu Laguny.
17. 1. 2011 14:45
Re: Image, nie predaje
tak ofiko je Laguna tuším od 419tis. což je docela slušný odstup 50tis mezi těmito modely. Většina prodejců ale má "akce" za 379tis. a při 10tis rozdílu mně pro Fluence nenapadá ani jeden důvod, vlastně teda jen jeden - že někdo chce vervomocí sedana.

Náklady na provoz budou řekl bych +/- stejné. Jasně, když si na Lagunu dáš 17´ kola, tak zaplatíš víc, ale jinak?
Avatar - Ronault.
17. 1. 2011 14:57
Re: Image, nie predaje
Já ty náklady myslel pro nás bhútanisty a že mezi majiteli Fluence by se jich určitě pár našlo, ale samozřejmě, není to nic přelomového. Spíše bych i já volil Lagunu, i když reálný rozdíl bude už jen díky těm kolům o něco větší, ale zase počítám mezi výhody třeba přecejen hezčí interiér, lepší jízdní vlastnosti a ?původ?
17. 1. 2011 15:59
Re: Image, nie predaje
plyn narveš i do Laguny, jednu taky přece máte doma ne? ;-)

možná bude dražší servisní prohlídka na Lagunu, ale ostatní věci (benzin, pojistka) budou velice vyrovnané.

Pro Lagunu za mně mluví:

-kvalitnější interiér
-víc prostoru vepředu
-lepší přístup do kufru
-lepší odhlučnění a kvalita jízdy
-místo vzadu - seděl jsem v obou a Laguna mi přišla lepší. Ale rozdíl není nijak zvlášť velký
-vychytaný model - celkově je Laguna bez vážnějších problémů a při F/L určitě vyladily i další drobnosti
-líbí se mi o hodně víc

Co Fluence?

-víc litrů v kufru - jako vlastník sedanu vím nejlíp, že ty litry ti často zůstanou jen na papíře ;-\
nic víc mně nenapadá, někomu se Laguna nemusí líbít, to chápu
Avatar - Ronault.
17. 1. 2011 16:32
Re: Image, nie predaje
Tak jo, tak mi teda dejte tu Lagunu, šéfe >:D :yes:
18. 1. 2011 09:21
Re: Image, nie predaje
pan si bude přát jednu černou Grandtour GT jako obvykle? :-)
17. 1. 2011 16:06
Re: Image, nie predaje
Akce 380 000,- je na ten jejich zlodějský leasing, ale jinak nikdo rozumný si snad nemůže vybrat Fluence místo Laguny. Ceny Laguny je v ČR posazeno extrémně nízko a Fluence je reálně auto tak o 150 000,- levnější.
17. 1. 2011 16:18
Re: Image, nie predaje
ano, ty ceny jsou prostě hodně blízko. A při stejné motorizaci pak těžko hledat důvody pro Fluence. V základu za nějakých 270tis. je to jasné.

Nevíš jaký je příplatek za EDC?
Avatar - Dinar
17. 1. 2011 09:23
Super cena,
akorát se bojím, že sehnat Alberta jehož roční "provoz" by stál míň než je pořizovací cena této limuzíny bude problém. :-) ;-)
Rozbalit vlákno
3
17. 1. 2011 10:14
Re: Super cena,
:-) Říkaš, že teď maj k tomu dvoulitru Alberta v ceně? No tak tomu říkám útok na komoru středněletých paniček a mladých zlatokopek, takovej noblesní byznisman k autu, určitě bude za vodou, dobré vychování, to budou u show roomech fronty. :yes: >:D
Avatar - Emel
17. 1. 2011 20:44
Re: Super cena,
Pokud ti nevadí místo Alberta Fero... :-).

Cena není špatná, hlavně za ní je kopec výbavy... ale jak už zaznělo, Laguna se stejným motorem je jen o málo dražší. Tak třeba... pro taxíkáře?
18. 1. 2011 09:23
Re: Super cena,
teď právě v Praze startuje nějaká nová taxislužba v kooperaci s Renaultem a mají cca. stovku Fluenců, ale nevím v jaké motorizaci.
17. 1. 2011 11:46
Odhad parametrů
Proč by měl být Fluence se shodným motorem línější a žravější, než Laguna? Myslím, že pokud budou motor i převodovka dobře naladěné, mělo by to být naopak - Fluence je cca o 100kg lehčí, než Laguna.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - rohYpnol
17. 1. 2011 12:10
Re: Odhad parametrů
Při vší úctě k příšerce zvané Laguna bych si tipl, že by Laguna mohla mít lepší aerodynamiku. Fluence se mi zdá mmj. poměrně vysoko.
Každopádně Laguna ve dvoulitru za 420 papouchů - to podle mě Fluence opravdu nerozdýchá (u nás).
Avatar - Ronault.
17. 1. 2011 13:09
Re: Odhad parametrů
No tak po faceliftu bych si dovolil tvrdit, že už námitky na design nemůžou být tak silné, obzvlášť u GT.
17. 1. 2011 12:11
Re: Odhad parametrů
To není odhad parametrů, to jsou parametry ze stránek německého Renaultu, jelikož u nás bude vůz s tímto motorem v prodeji až v únoru. Drobné odlišnosti však vyloučit nemůžeme, proto je na to pod tabulkou upozorněno.
17. 1. 2011 12:21
Re: Odhad parametrů
Aha, asi nemsmí být lepší, jak Laguna. Každopádně 140 kobyl, co papá 8 v kombinaci papírově si asi nikdo nekoupí...Nevím, jaká je skutečnost, ale Cruze (podle mě konkurent) nabízí 1,8 140k a udává spotřebu 6,6, při téměř identických dynamických vlastnostech a to přo 5° převodovce
17. 1. 2011 14:40
Re: Odhad parametrů
papír snese hodně. Nic proti Cruze, ale s 1.8 (kterou ve vetšině testů kritizují právě pro žravost) dát 6.6 v kombinaci bude vyžadovat skutečně ideální podmínky.

Ono je vždy nejlepší mrknout se na fanouškovské stránky té které značky a projít si diskuzní fórum ohledně spotřeby, pak člověk získá reálnější odhad.
17. 1. 2011 15:34
Re: Odhad parametrů
Souhlasim, ma osobni zkusenost ze misto spotreba mesto/mimo mesto/kombi je dle TP 9,3/5,5/6,8 je skutecna spotreba 9,5(ted v zime dokonce 11:)/7,5/8,5, rozdil je tedy markantni. A nechodte na me nikdo se rcenim o nezkusenosti atd, nikdo neni schopny se na papirove hodnoty dostat, to je skutecnost
17. 1. 2011 16:04
Re: Odhad parametrů
hmm, docela rozdíl fakt :*)
17. 1. 2011 17:11
Re: Odhad parametrů
Já jezdím většinou pod papírovými hodnotami (Marea 2,4 td, Bravo 2 1,4 16v)
Avatar - PlumJelinek
17. 1. 2011 20:44
Re: Odhad parametrů
Teď jsem se koukal na papírový parametry u aut, kterýma jezdím (Lancia Kappa, Lancia Lybra), a kupodivu mám taky menší spotřebu, než uvádí výrobce a to nejsem žádnej šnek, šlapu tomu na krk spotřeba nespotřeba :-)
17. 1. 2011 21:33
Re: Odhad parametrů
Slyšel jsem, že taliáni obecně udávají dosažitelnou spotřebu, ale netroufnu si tvrdit, co je na tom pravdy ;-)
Avatar - PlumJelinek
17. 1. 2011 21:52
Re: Odhad parametrů
Podle těch dvou aut, kterýma jezdím, tak to sedí, teď jsem se ještě koukal na stránky, kde se měří spotřeba od různých uživatelů a já mám lehce nadprůměrnou, ale přesto o něco menší, než jsou papírové hodnoty. To mě těší :-)
18. 1. 2011 08:08
Re: Odhad parametrů
Proto jsem taky psal, at s timto u Cruze nikdo nechodi, podivejte se na spritmonitor, nikdo s nim nejezdi pod 8, natoz pod sedm. Na foru se to resilo hodne, lehka noha nepomaha, auto proste sezere aj male deti okolo :-)
18. 1. 2011 09:28
Re: Odhad parametrů
to víš, některá auta žerou trávu u silnice, některá zase děti >:-[]

ono asi spíš výrobci u těch vyšších kubatur benzinových motorů ty hodnoty hodně "idealizují", no a v reálném provozu to pak víc vyskakuje. Na druhou stranu atmo 1.4benzin nebo nafťáky jsou přece jen méně citlivé třeba na městský provoz a pod.
18. 1. 2011 09:49
Re: Odhad parametrů
a tak jasne, v lete nastartuju na zahrade, za hodinu je posekana :-) Ale me udivuje, jak jde spotreba idealizovat, kdyz mereni je dle normy, proste musi prece odpovidat jakz takz realnemu provozu. Nicmene je pravda, ze ve meste mam spotrebu celkem stejnou jako v TP, mimo mesto je realita hooodne jina. A i styl jizdy se na spotrebe nepodepisuje, kdyz si chci zaradit a kdyz ridi pritelkyne opatrne, rozdil nedela ani litr, coz je taky zajimave...no, celkove je ta spotreba divna :-)
18. 1. 2011 10:14
Re: Odhad parametrů
jednou tuším v Autosalonu na Primě dělali test se Subaru Impreza 2.0benzin, trasa z Prahy někam "na chalupu".

1. varianta - klidná jízda, dodržování zákona, přizpůsobení se provozu
2.varianta - no limit, musíš tam být co nejdřív, musíš všechny předjet.

Rozdíl? Cca 4litry, 8vs12l/100km.

Ale určitě hodně závisí i od motoru samotného, jeho charakteristiky, převodovky a pod.
18. 1. 2011 23:12
Re: Odhad parametrů
problemom je samotna norma, treba si precitat sposob merania a bude jasne. Pamatam si pre x rokmi (cca 2003, 2004) ked sa kupovali do firmy vozidla (mali udavanu spotrebu podla starej normy) a o rok neskor (spotreba udavana podla novej normy) mali vsetky vyrazne nizsie hodnoty a v TP uz bola iba kombinovana spotreba. Vacsina tych co dostala nove vozidla museli na konci roka doplacat za nadspotrebu
18. 1. 2011 23:07
Re: Odhad parametrů
takmer nic...starsie auta mali spotrebu meranu inou metodikou ;-)
Avatar - petrumr
17. 1. 2011 15:21
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
6
17. 1. 2011 15:37
Re: ruku na srdce
Každá rozumná automobilka nabídne co nejširší portfolio, zejména tam, kde je úspěšná na trhu a kde nemá problém s provozním zajištěním prodeje (servis + náhradní díly). Dvoulitr se prodával už loni v Rusku (díval jsme s e na místní strányky), proč by ho tedy nenabídli tady? Renault je fleetově tradičně silná značka, možná že tady pár kusů prodá. A jak se tady traduje, že Češi jsou chalupáři a kombík je jejich ideál, tak se zapomíná, že skutečně pro leckoho ten sedan představuje dodnes reprezentaci a "vyšší" status....nesmyslně, ale to je jedno.
17. 1. 2011 15:59
Re: ruku na srdce
Čím víc na východ, tím víc tento nesmysl platí. Prodeje Fluence o tom jasně svědčí. Prodává se v podstatě jen na rozvojových trzích. Proto také vznikl.
17. 1. 2011 16:14
Re: ruku na srdce
tak tak, lidi prostě nechápou, že jedině kombi je ta správná varianta :-! :-)
17. 1. 2011 15:37
Re: ruku na srdce
No stacila, ale kdo na to chce obcas slapnou a MA na to, ten si koupi logicky neco silnejsiho ne?
17. 1. 2011 16:13
Re: ruku na srdce
logicky snad ano, jenže pak to smazává výhodu "cenově dostupného vozu" >:-[]

stačí se podívat na Megane 2 Sedan v nabídce bazarů - 95% (i víc) jsou 1.4 a 1.6.
17. 1. 2011 16:26
Re: ruku na srdce
A tak ja samozrejme netvrdim, ze to bude buhvijak prodavana motorizace, ale kdyz uz ji delaji pro jine trhy, proc ji nenabidnout i tady, nic je to nestoji, na sklade nikde nebude a bude se jen objednavat pro nadsence. Docela i chapu, ze se najde nekdo, komu se Fluence libi, chce ho a k tomu silnejsi motor, tak proc ho nenabidnout. Ale uznavam, ze dvoulitr bez turba je dnes uz trosku mimo misu :-)
17. 1. 2011 22:23
ALBERTE, NA VLACHOVKU
Prvotně jsem se lekl, že ten motor má objem dvě deci, no on i ten dvoulitr bude silničním extrémem. Zde bych to držel silně při zdi. Přeci jenom, eurodrzčí touhy (strniště, raybany, rolexky, však to znáš) ty se u aut realizují podstatně (podstatně) jiným směrem. Ale tohle není samozřejmě kritika fluence, naopak, koneckonců umíš si představit, že bys na chodníku potkával jednoho Bullitta za druhým? No, takže buďme rádi, že Renault dokonale zacílil. Vidím to někde u solidně udržovanýho šumperáku s krajkama v oknech, a sem tam o neděli návštěva vlachovky.

První liga je (brzy bude) samozřejmě JETTA, VOLKSWAGEN JETTA, je tu stále nádherná Octavia, kterou již brzy nahradí generace III. - větší, prostornější, prestižnější. A to je pravda.

BRAVO ŠKODA :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - saldy
18. 1. 2011 02:05
Re: ALBERTE, NA VLACHOVKU
s tou dechovkou jsi mě rozbil >:D jenom ta představa jak strejda s čapkou v novém fluorenci frčí na Zahradu Čech, z oken se linou předstíraně bujaré tony z produkce Eva a Vašek, na zadní sedačce letáky z Lidlu, na kouli tenisák a na volantu šprcka chlupatá....další diskuze snad už ani netřeba >:D
18. 1. 2011 11:06
Re: ALBERTE, NA VLACHOVKU
>:D ;-)
Avatar - Emel
18. 1. 2011 12:55
Re: ALBERTE, NA VLACHOVKU
Pravda to není, projekt Octavie III byl vrácen k přepracování a má zpoždění, rok 2012 se pravděpodobně nestihne. Dle tajných zpráv je hlavním důvodem právě příliš "prestižní" pojetí, spolu se slušnými prodeji druhé generace.
Avatar - rohYpnol
19. 1. 2011 13:38
Re: ALBERTE, NA VLACHOVKU
A ty zprávy jsou tak přísně tajné, že se mohou zveřejnit jen zde v superutajené diskusi >:D
Jestli tomu tak bude, pak o Škodě nebude mít cenu uvažovat. Nebo bude muset s cenou dolů. Již dnes je u nás výhodnější vzít Golfa než Octavii. Až na ten zakletý kufr.