Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vozy Chrysler a Dodge se budou napříště prodávat jen v Severní Americe

Dnes večer (4.11.2009) bude v Detroitu zveřejněn plán Chrysleru a Fiatu popisující budoucnost této evropsko-americké aliance. Některé detaily ale přináší ještě před oficiálním ohlášením Automotive News.
Zpět na článek
4. 11. 2009 08:37
neregistrovaný "sturlo"
4. 11. 2009 13:30
4. 11. 2009 14:59
4. 11. 2009 17:56
4. 11. 2009 16:59
4. 11. 2009 17:45
4. 11. 2009 18:14
4. 11. 2009 18:28
4. 11. 2009 18:35
4. 11. 2009 14:54
neregistrovaný "UlysseNuovo"
4. 11. 2009 16:49
4. 11. 2009 09:18
neregistrovaný "Donovan"
4. 11. 2009 09:28
4. 11. 2009 09:39
neregistrovaný "Donovan"
4. 11. 2009 09:49
4. 11. 2009 14:51
4. 11. 2009 15:04
4. 11. 2009 11:51
neregistrovaný "sturlo"
4. 11. 2009 13:07
4. 11. 2009 13:32
4. 11. 2009 14:45
neregistrovaný "sturlo"
4. 11. 2009 08:37
chrysler
Aspon Chrysler Voyager a 300C by tu mohol Fiat nechat ;-\
povedomie Dodge-u by dvihlo to, keby sa tu nepredavali vselijake croossovery, ale Challengery alebo RAM-y.. mozno by sa celkove predajne cisla velmi nelisili od tych terajsich, clovek by sa na tuto znacku asi ale pozeral rozdielne >:D
Rozbalit vlákno
15
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 13:20
Re: chrysler
Fiat a pan Sergio si koupou hrob, resp. kopou ho Chrysler group LLC.
Chrysler prodává auta nejen v evropě, kde má tradici někdy od roku 1992, co bude příští rok 18 let!!
Ale také v asii, arábii atd.
To není 10 tis aut ročně, Chrysler International měl loni nejlepší prodje právě a bylo to přes 80 tis ks....
Jestli takové číslo Fiat nezajímá, v dnešní době, tak sou to s prominutím nechci říct co.
No fanoušci se samozřejmě obrátí na šedý dovoz, o nějaké Alfy vycházející z Voyageru apod. nikdo mít zájem nebude.
4. 11. 2009 13:30
Re: chrysler
Nauš se číst, pak piš mezi slušné a inteligentní lidi v diskuzi. Prosím tě o to. Nedělej ze sebe *. Myslím, že to nemáš zapotřebí. :no:
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 14:22
Re: chrysler
Můžu a BUDU si psát kam chci a co chci.
Já se totiž fnaoušek Chrysleru, ale jak vidno asi jen toho co byl, toho co bude asi sotva.
A myslím že nás takových bude hodně.
4. 11. 2009 14:59
Re: chrysler
No předpokládám, že ty nejsi, nebyl a nebudeš tím ekonomickým tahounem prodejů Chrysleru (takový fanoušek si může vyřvávat co chce při vší úctě). Nepředpokládám, že by si byl vlastníkem už x-té generace jakéhokoliv jejich modelu. Nepředpokládám také, že b˙ se do toho počítaly bazarové vylítaniny...

Jinak vzhledem k tomu, že tvoje mozková kapacita je natolik nedostatečná, že ti nedovoluje pochopit psaný text... tak číslo méně než 10 000 za měsíc se vztahovalo na prodeje mimo trhy USA a Canady. Tzn... že prodeje všude jinde na světě mimo hlavní trh dělají zhruba 1/10 prodejů (a o tom, že většinu z toho čísla dělá JEEP, který v exportu zůstane netřeba dlouze mluvit). To že jsou tyto prodeje s min. marží nemusím ani povídat. Jejich zrušení je zcela logický krok. A soustředění se na podporu exportu jeepu an trhy, kde nyní ani dneska není je taktéž naprosto správný krok...

Takže spílat italskému managementu, že se nebude dále soustředit na export cca 20 000 ks aut ročně z USA do celého světa je opravdu prvotřídní ukázka znalosti ekonomiky a automobilového průmyslu, zvláště, když vzhledem k clům a dalším problémů je opravdu rentabilita nulová (vzhledem k povědomí těchto značek mimo US trh)...
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 15:37
Re: chrysler
marže tady v evropě sou xy krát větší než v USA.
Se podívaj kolikstojí Caliber v usa a kolik tady, cena dovozu 1 auta při masovém dovozu je cca 35 tis, clo, dph + prá úprav a zbytek je marže....

Právě proto že se toho prodá málo, je marže vyšší.
Mam docela dobré zdroje uvnitř ChryslerCzech.
4. 11. 2009 17:56
Re: chrysler
Podle mého názoru je ta marže pro výrobce nic moc a náklady pro automobilku plynoucí z podmínek exportu do EU jsou příliš vysoké. Verze pro US trh jsou úplně něco jiného než pro EU (to nejsou jen blikače, ale i brzdy, upravené Ř.J. a další věci). Marže obchodníků jsou zase něco trošku jiného. Mám decentní obavy o tom, že by si zrovna ty měl relevantní podklady o tom jaká je skutečná cena auta pro Chrysler ČR a pro obchodníky. Jinak prodeje těch aut při těch cenách jsou limitně se rovnající nule.

P.S. Nevím jestli si uvědomuješ jeden základní fakt... Chrysler byl převzat Fiatem, nikoliv opačně. Z tohoto pohledu se zdá býti patrné, že tato automobilka není úplně v pořádku, úplně zdravou, je to automobilka co zbankrotovala a sama neuměla žít. Ty jakožto fanoušek jedině co s tím můžeš dělat je si myslet, že ty správné modely aut (které vedly k bankrotu) měl nový vlastník ponechat a také si můžeš myslet, že ty bys to dělal lépe. Nový vlastník však tak nečiní na základě podkladů, které se mu dostaly do rukou. Myslím, že Fiat jako takový má možná ještě větší zájem na tom, aby Chrysler přežil. Pokud Chrysler umře, Fiat z toho nic moc nevytěží (už jen proto, že by si tím znemožnil návrat na US trh s tím, že yb to ybl právě on, kdo zařízl jejich značku - ono to mezi nama v tomto "pomohlo" i tomu mercedesu. I z tohoto pohledu je tvé nesmyslné kafrání naprosto irelevantní. >:-[] >:-[]

Takže ve zkratce... To, že já tady s tebou diskutuju a dělám ti sparinga v tvém pláči je jen a jen moje dobrá vůle a snaha o rozumnou diskuzi... Já nejsem ten co tahá za krátší konec... (moje oblíbená automobilka roste už třetím rokem a je v černých číslech), ale přesto sem ten, který chce, aby se Chrysleru dařilo a Fiat z toho pro mne jako zákazníka vytěžil aspoň trochu levnější a více konkurenceschopné produkty.
Avatar - Barrichello
5. 11. 2009 11:10
Re: chrysler
Ty halvně zapoměl, že Fiat Spa nevlastní chrysler, on tam má pohých 25%.
Chrysler Group vlastní vláda a odbory.
A to do doby než splatí dluhy, což bude trvat docela dlouho.
4. 11. 2009 16:59
Re: chrysler
Tak tady si opět ukázal, že ekonomika je tvoje hodně slabá stránka, stejně jako ty další, které jsem ti dokázal už já.
Vyznáš se ty vůbec v něčem? Nebo dovedeš jen porovnávat cihly? >:D
4. 11. 2009 17:45
Re: chrysler
jossalito, už ti to musím napsat. Držel sem se celkem dlouho. Ty si podle mne ten nejblbější diskutér co tady je. Obdivuji sám sebe, že sem měl za poslední měsíc tolik vůle se s tebou snažit diskutovat...ono to chvíli bylo celkem zábavné, bohužel tvoje blbost skutečně nezná mezí. Nevím co si za tupce a popravdě, už to raději nechci vědět (nicméně blbý si tedy fest, jen co je rpavda). Svoje komentáře si piš kam chceš, klidně i k mé osobě, ale opravdu už nečekej jakýkoliv komentář. Můj komentář k tvé osobě už může být maximálně v rovině... 7 cm... Nic víc, nic míň. Ty totiž neumíš dokázat se snad už ani podepsat, natož dokazovat něco argumentačně v diskuzi. Komentovat tedy tvoje přihlouplé, přisprostlé (rádoby osobní) příZpěvky je opravdu pod moji úroveň a dále se skutečně (pokud se ti nepodaří napsat něco k věci a nebo něco co má hlavu a patu, o čemž úpřimně pochybuji) nehodlám tvými přízpěvky nějak zaobírat...
4. 11. 2009 18:14
Re: chrysler
Ale Vlčku, ty jsi se svými znalostmi marketingu, kvality, ekonomiky na tom fakt hodně blbě.
A já jsem ti i napsal proč.

Jenže žiješ ve svém ideálním a neomylném světě, který uzavírá tvoje hlava. Škoda, že tvé "erudované" názory nesdílí ti diskutéři, kteří mají něco v hlavě.
Vím, že se ti blbě reaguje na věci, ve kterých jsi úplně ztracený, bez znalostí, bez zkušeností, a jen k smíchu. Malá rada, nepouštěj se do nich. Párkrát jsem tě tu už načapal se staženýma kalhotama. Já to vím, a ty si to máš problém připustit.

Jak se říká, pro hlupáka - každý hloupý. V tvém případě platí dokonale. :-!

PS: Vážně tě bere snad jen tvoje maminka. ;-)
4. 11. 2009 18:28
Re: chrysler
Když už si takový lumén, že se tady už asi pul roku tváříš, jak mě dobře znáš - osobně, tak by si ty pro hlupáka každý hloupý mohl vědět, že žádnou matku nemám. Že mi umřela, když mi byly 4 roky. Mimochodem blbečku, tohle je o mne v rel. širokém okolí dobře známý fakt. Takže.. znovu ti jen hodím poznámku, že další reakce ode mne nečekej a bylo by přinejmenším vhodné, dkyby sis pro příště jakékoliv tvoje nejapné poznámky odpustiul na mou adresu. P. S. Pokud máš skutečně pocit, že si mi ty cokoliv dokázal, tak sem raději nepiš... Tvůj diskuzní přínos je pak velká nula.
4. 11. 2009 18:35
Re: chrysler
Vysvětli mi jedno. Proč se pouštíš do diskuze o něčem, o čem nevíš lautr nic a jen si to viděl někde z rychlíku? To si fakt myslíš, že tu s tím uděláš díru do světa a všichni se posadí na zadek? A ještě k tomu, když zde budeš psát holý nesmysly?

PS: Za maminku se omlouvám, nebylo to fér.
neregistrovaný "UlysseNuovo"
4. 11. 2009 14:54
Re: chrysler
Od roku 1992 ?????? Ja si pamätám ako v sedemdesiatych rokoch za hlbokého socíku v našej nevyužitej garáži parkovával jeden pán doktor svoj Chrysler 1700 alebo to bolo 1600 ? a bola to neskutočná kára..
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 15:33
Re: chrysler
To byl ale Chrysler-Simca France, to nemělo s modely vyráběnými v usa - narozdíl od novodobééry nic společnýho...

Když Chrysler z Evropy odešel, chvílise to pak prodávalo ještě jako Talbot (Horizon, 1307/1308 atd.)
4. 11. 2009 16:49
Re: chrysler
Chrysler 160 z Tuzexu :-! to byl peknej strep, ale v CSSR zihadlo protoze nic jinyho nebylo k dispozici
4. 11. 2009 08:55
300C je škoda
asi jako jediného, to auto má charisma...
Rozbalit vlákno
7
4. 11. 2009 09:15
Re: 300C je škoda
Budou jiný auta, která ho nahradí... tohle je jen víceméně dočasné řešení, dokud se Chrysler doma nepostaví na nohy. Prodeje těchto značek mimo U.S. trhy byly bez tak mizerné... Chrysler je an dobré cestě se stát zase významným hráčem...
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 13:23
Re: 300C je škoda
Ty ale fanoušci chrysleru kupovat nebudou, takže šedý dovoz zažije zas boom.
A jestli Fiat totálně zprasí nové modely prodávané jako Chrysler a Jeep, tak budou mít kšefty Ford USA a GM, ostatně stačí se podívat na říjnové prodeje - ford i FM dosáhly meziročního růstu!
4. 11. 2009 15:11
Re: 300C je škoda
Opravdu fanoušci obraty a zisky firmy nedělají... To dělají zákazníci a jeich ochota zaplatit peníze za produkt. Pokud budou faoušci ochotni za 300 C zaplatit 350 000 Kč, pak je to Chrysleru prd platné... ale asi ej zbytečné s tebou vézt dále diskuzi... Chrysler te´d potřebuje totéž co se daří Fiatu... Mít Pandu za 180 a úplně stejné auto za 350... A obě stejne dobre prodavat a pokryt tak segment trhu. Takhle se vydelavaji penize. to Chrysleru moc neslo. A to je to co musí Sergio Chrysler naučit.
4. 11. 2009 17:01
Re: 300C je škoda
No ty si to představuješ jako Vlček válku. >:D

Chrysler svou nabídkou míří na úplně jiný konec trhu než Fiat. Fiat sám NEUMÍ udělat a hlavně PRODAT větší auto než je Bravo.
Hlavně, že má potřebu jim radit, co maj vyrábět a jak a kde to prodávat. >:D
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 13:21
Re: 300C je škoda
Challenger, Charger, Viper, RAMky ho nemaj jo??? Neříkej sim tě..
Avatar - twistedTSD
4. 11. 2009 19:39
Re: 300C je škoda
a prodava se snad aspon 1 z nich u nas?
Avatar - Barrichello
5. 11. 2009 11:13
Re: 300C je škoda
Jo Viper.
Ale to s tím nesouvisí, přes šedý dovoz lze dovést naprosto cokoli kamkoli.
neregistrovaný "Donovan"
4. 11. 2009 09:18
Škoda.
Doufejme, že si Alfa vezme z Dodge to nejlepší, ale zachová si evropský (italský) design a kvalitu. Osobně si myslím, že ty dvě značky toho spolu moc společného nemají - Dodge dělá (pomineme-li paskvily ála Caliber) svalnatá "testosteroňácká" auta typu RAM, fantastický Challenger, Charger. Auta pro akční hrdiny. Alfička je spíš pro jemné ulízané taliány v dokonale padnoucím sáčku Armani usrkávající piccolo espreso (prípadné detaily typu "boule od pistole u levého podpaždí" ponechám plně na fantasii čtenáře). Zatímco Dodge má být těžký, silný, technicky lehce primitivní muscle, Alfa je lehká, obratná, vytříbená. Nevím, jestli to půjde dohromady. Jasně, Challenger v italském kabátku zní strašně lákavě, ale HEMI pod kapotou Alfy? No jsem vážně zvědav, co z tohodle vzejde.
Rozbalit vlákno
14
4. 11. 2009 09:28
Re: Škoda.
Odpověď je zjevná. Ta těžká, technicky jednoduchá auta se prostě přestaly i v americe prodávat. RAM od této chvíle přestává být Dodgem a stává se samostatnou (úspěšnou) značkou. Propojení značek Dodge a Alfa Romeo bude signifikantní, stejně tak jako tomu bude u Lancie a Chrysleru. S trochou nadsázky se dá říct, že to co si Američan bude moci koupit jako Dodge, či Chrysler, v Evropě seženeš pod značkou Alfa, či Lancia (by´t to propojení samo nepůjde napříč celým výrobním programem). V tom článku je to napsané celkem jasně. Profitovat z toho budou všechny strany. to, že Dodge nebude na evropském trhu nic neznamená. Například nová generace Phedry nebude nic jiného než řádně vylepšený Voyager... atd... Bude dobře, bude líp...

p.S. To co je pro Dodge Challanger je to totéž pro Alfu 8C. To auto ve výrobě může zůstat (a pravděpodobně i nutně modernizované zůstane)

Stejně tak Viper už myslím neponese znak Dodge, ale bude se jednat prostě o Viper. Jo a pod zančkou RAm se s největší pravděpodobností objeví Ducato a snad i nějaká Iveca. jestlis e RAM jako takový podívá pod značkou Iveco taky do Evropy se uvidí.
neregistrovaný "Donovan"
4. 11. 2009 09:39
Re: Škoda.
Ad. p.s. nesouhlasím. 8C je velmi limitovaná exkluzivní série s technikou převážně Maserati, Challenger je masový (byť vrcholový) model s technikou Dodge (který se nota bene nabízí i s nepříliš výkonným V6). Ta auta jsou situovaná úplně jinde a i jejich role v portfoliu dané značky je jiná. To ostatně napovídá už i cenovka, vždyť ty Challengery si za cenu Alfy 8C koupíš čtyři.

Jinak to co píšeš (značný překryv portfolií obou značek) jsem z článku pochopil taky, jen konstatuji, že ty značky mají natolik rozdílný charakter, že nevím, jak tohle spojení bude fungovat...
4. 11. 2009 09:49
Re: Škoda.
No vzhledem k tomu, že prodeje Dodge šly do kytek, je nejspíš na čase to postavení značky trošku pozměnit. jestli to vyjde ukáže čas. Já si myslím, že ano.
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 13:24
Re: Škoda.
prodeje šly do kytek komplet, díky nejprve vysokým cenám ropy, později krizi a ke všemu ještě zastaralému a zančně osekanému výrobnímu programu.

Zrušit prodej mimo ameriku bude mít za následek jen ještě větší propad.
4. 11. 2009 14:51
Re: Škoda.
No jak myslíš...

Kdyby si nebyl hloupý, tak je ti jasné o co se Sergio snaží...

Cílem není vyrábět 15 modelů s prodeji po 5 000 ks měsíčně, ale vyrábět 5 stěžejních modelů s prodeji po 50 000 ks, tak jako tomu bylo dřív před krizí. Je docela dobře možné, že celkové prodeje z počátku budou nižší než v dobách, kdy měl Chrysler maxima, nicméně profitabilita u těchto modelů bude někde úplně jinde. Pokud tohle někdo není schopen pochopit a žene se jen za absolutními čísly, pak má stejnou logiku uvažování, jako mělo GM a jakou mělo donedávna TTT. Ale i ta od toho ustoupila... Není to prostě řešení. Absolutní čísla jsou důležitá,a le není to jediný ukazatel.

Až bude Chrysler a Dodge silný na svém domácím trhu, pak může expandovat jinam. Ten plán neříká nic o tom, že už nikdy nebudou tyhle značky jinde... Je to plán na následujících 5 let.

A co Fiat musí odstarnit jako první je zrušení výroby těch podivných hybridů jakými je např. Caliber... netvrdím, že je to špatné auto, ale jeho úspěšnost se rovná nule...
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 14:57
Re: Škoda.
No halvně že chce Fait odstranit ty úspěšné modely. Caravan který mi zmizet za říjen 9020 ks, meziroční nárůst oproti 10/2008: 8%.

Oproti tomu sesterský Chrysler TownandCountry, jediná spása dle Fiatu má 7 164 ks a meziroční propad 7%.
Pořád si si mi nevysvětlil, jestli u fiatu uvažují, že když zruší Caravan, budou čísla TaC 16184 ks???
:-) :-) :-) :-) :-)

Jo jiank wolffe, za říjen dopadl prachmizerně Jeep, já bych ho zrušil, vždy prodat za měsíc 13500 tis aut, to nemá smysl ne.
4. 11. 2009 15:04
Re: Škoda.
Nauč se opravdu číst... Je to základ možné diskuze... Opravdu...

A jinak pokud jsou dvě totožná auta, pak je pravděpodobnost, že když jedno odstraním, že přejdou zákazníci ke druhé značce, zvláště, když je v jednom koncernu. Caravan nekončí proto, že by nebyl úspěšný, ale nezapadá do nového portfolia značky. Tuto roli převezme Chrysler. Možná to bude chvilku trvat, ale ono se to poddá. Možná to nebude 16 000 ks, ale bude to 20 000 ks a třeba i víc.
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 15:50
Re: Škoda.
Když si to myslíš....nebudu ti to vyvracet.
Hyn se ukáže.

Ty prodeje budou sotva 10 tis ks pro TaC.
Zbytek odejde ke konkurenci jako je Honda, Toyota atd.

Caravan nezapadá do profolia značky :-) :yes:
ježíš, to byl dobrej ftip.
Po 25 letech najednou přestal zapadat do profolia zančky, která dělá od malých vozů přes crossovery, MPV, muscle car po Vany a trucky....

Ne, jen Fiat chce z Dodge udělat něco co bude jemu zapadat k Alfě Romeo, ovšem podobnost AR a Dodge je jako podobnost Hindustanu a BMW.
Proto zavedl zbytečnou značku RAM atd.
V době kdy všichni značky ruší....
GM s prodeji na jiné výši bude mít od 1/2011 v usa 4 značky, ovšem se 4x násobným prodejem. Ford má 3 s ještě vyššími prodeji. Nikomu nevadí že Ford dělá Mustang, Focus a vedle toho trucky F350 atd.

Vymýšlet nová loga pro chrysler a zaobírat se podobnými pitomostmi.
Nový logo a ještě tak hnusný prodejům nepomůže.
neregistrovaný "sturlo"
4. 11. 2009 11:51
Re: Škoda.
povedal by som ze ak sa Ducato pozrie do USA, tak ako Dodge Ducato a nahradil terajsi Dodge Sprinter :-)
4. 11. 2009 13:07
Re: Škoda.
Přesně tak pravdu díš...
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 13:25
Re: Škoda.
No, to bude nárůst prodeje panečku, na Ducato tam všichni čekaj, jako čekali na Sprinter.... :-) :-) :-) :no:
4. 11. 2009 13:32
Re: Škoda.
Když sem tam byl tak těch Sprinterů tam jezdilo docela dost. Je to už teda 7 let, ale i tak jich tam bylo už v té době poměrně dost. Ale děcku to těžko vysvětlíš...
Avatar - Barrichello
4. 11. 2009 14:20
Re: Škoda.
Strašný kvanta sou jich tam Wolfe, mam ty vytáhnout jejich prodeje za poslední 4 roky? Radši ne vid... :-)
4. 11. 2009 14:45
Re: Škoda.
Vytáhni. Horší než míň 10 000 ks mimo US trh to nebude... >:D